Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Liverpool - 12. října 2022   21:00

Rangers
Rangers
17' Arfield (Jack)
1:7
(1:1)
Liverpool
24' Firmino  (Tsimikas) • 55' Firmino  (Gomez) • 66' Núñez  (Firmino) • 76' Salah  (D. Jota) • 80' Salah  (D. Jota) • 81' Salah  (D. Jota) • 87' Elliott
Rangers
A. McGregor – Tavernier (C), Goldson (45. King), Davies, Barišić – Jack (60. Davis), Lundstram – Sakala (76. Matondo), Arfield, Kent (76. Wright) – Čolak (76. Morelos).
McCrorie, McLaughlin – Devine, Sands, Tillman, Yilmaz.
Vinčič (SLO)
Ibrox Stadium
Liverpool
Alisson – Gomez, Konaté (79. Milner), van Dijk, Tsimikas (68. A. Robertson) – Henderson (C) (68. Alcântara), Fabinho, Elliott – Firmino (73. D. Jota), Núñez (68. Salah), Carvalho.
Adrián, Kelleher – Bajcetic, N. Phillips.

Ačkoliv se Liverpoolu první poločas příliš nevydařil, v tom druhém favorit dominoval. Do šaten se šlo za stavu 1:1, nicméně druhé dějství bylo v režii Reds. Po brankách Firmina a Núñeze se zaskvěl hattrickem během pěti minut Mohamed Salah, na kterého ještě těsně před koncem navázal Harvey Elliott. Konečný výsledek tedy zní 7:1 pro hosty. Liverpoolu tak už stačí k postupu do osmifinále Ligy mistrů jediný bod, zatímco Rangers zatím vše prohráli.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 7:6.
90+2'
90'
Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Joe Gomez).
89'
Branka padla v 87. minutě, nicméně dvě minuty se kvůli přezkumu nehrálo, takže až nyní pokračujeme ve hře. Dočká se Liverpool ještě dalšího gólu?
87'
Liverpool právě vstřelil branku!
Dominance Liverpoolu ještě pokračuje! K odraženému míči se dostal HARVEY ELLIOTT, který úspěšně zavěsil. Pomezní sudí nejprve zvedl praporek, ale po přezkumu systému VAR se nakonec ukázalo, že gól byl platný. 1:7.
86'
Zkraje 86. minuty budou fotbalisté Liverpoolu rozehrávat rohový kop.
84'
Thiago Alcântara si pomohl faulem, na zem seslal rozběhnutého Bena Daviese.
83'
Salah chtěl nyní možná až příliš. Ke cti mu ale slouží, že nechtěl za každou cenu přidat čtvrtý gól, ale tentokrát se snažil vybídnout spoluhráče v lepší pozici. Domácí však akci přečetli.
81'
MOHAMED SALAH je na hřišti zhruba třináct minut a za tu dobu už dokázal vstřelit hattrick, neuvěřitelný výkon! Egypťan si opět našel přihrávku Joty, přičemž parádně zamířil tentokrát k zadní tyči. 1:6. Asistence: Diogo Jota.
80'
Síla Reds ve druhém poločase je obrovská! Pátou branku Liverpoolu přidává MOHAMED SALAH, který si naběhl za obranu na přihrávku Joty, poté zasekl a okolo tří hráčů soupeřova celku přesně zakončil k tyči. 1:5. Asistence: Diogo Jota.
80'
Salah se z otočky snažil nastartovat spoluhráče, ale Diogo Jota míč na hrací ploše už nestihl.
79'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Ibrahima Konaté, přichází James Milner.
78'
Fotbalisté v červených dresech si závěrečné minuty utkání už budou užívat. Nikam nespěchají a naopak se ještě chtějí bavit fotbalem.
76'
Střídání v týmu Rangers FC:
ze hřiště odchází Fashion Sakala, přichází Rabii Matondo,
ze hřiště odchází Antonio Čolak, přichází Alfredo Morelos,
ze hřiště odchází Ryan Kent, přichází Scott Wright.
76'
Hosté se opět radují! Od Dioga Joty se míč celkem šťastně dostal před MOHAMEDA SALAHA, který ale prokázal svou extratřídu tím, že si pokryl míč a následně z úhlu našel místo okolo brankáře. 1:4. Asistence: Diogo Jota.
75'
Harvey Elliott vyslal zajímavou technickou střelu levačkou. Míč nakonec zapadl jen kousek nad horní tyč.
74'
Alisson si teď pohrál s nervy fanoušků Liverpoolu, poněvadž na malém vápně se pustil do kličky. Zvládl ji ale velmi dobře a poté odkopl co nejdále od své klece.
73'
Joe Gomez se na pravé straně hřiště chystá na rozehrávku autového vhazování. Spoluhráči se mu okamžitě nabízí.
73'
ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Diogo Jota.
72'
Centr Robertsona našel na hranici pokutového území Harveyho Elliotta, jemuž se ale střela vůbec nepovedla.
71'
Thiago Alcântara našel fantastickou přihrávkou Mohameda Salaha, který se ocitl úplně sám před bránou. Celkem šťastně jej ale vychytal Allan McGregor, který tak drží naděje svého celku na body.
70'
Do konce střetnutí zbývá zhruba dvacet minut. Teď se na útočné polovině naopak něco snaží vymyslet fotbalisté v modrých dresech.
68'
ze hřiště odchází Kostas Tsimikas, přichází Andrew Robertson,
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Mohamed Salah,
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Thiago Alcântara.
66'
Liverpool ještě navyšuje své vedení a nyní je velmi blízko k tomu, aby si dnes připsal všechny tři body! Fabinho vystihl nepříliš přesnou přihrávku brankáře Allana McGregora. Poté se míč dostal k Firminovi, který šikovným způsobem posunul na DARWINA NÚÑEZE, jenž našel místo u zadní tyče. 1:3. Asistence: Roberto Firmino.
64'
Stále sledujeme stejný obrázek hry. Fanoušci dokonce i pískají, protože chtějí vidět větší aktivitu.
63'
Hosté si přihrávají na útočné polovině. Rangers se nyní nepokouší o vysoké napadání.
61'
Kostas Tsimikas se snažil oběhnout Fashiona Sakalu, který ale zabral a skluzem odehrál balón za postranní čáru.
60'
ze hřiště odchází Ryan Jack, přichází Steven Davis.
60'
Allan McGregor musel řešit nepříliš důrazné zakončení hostujícího celku.
59'
Fabinho zkoušel defenzívu domácích překvapit přihrávkou obloučkem, ale nakonec z toho byla snadná práce pro Bena Daviese.
58'
Už pokračujeme ve hře, ale záložník Rangers při dalším přerušení zřejmě bude muset střídat.
57'
Hostům už vše rázem hraje do karet. Drželi míč, avšak sudí hru přerušil, poněvadž na trávníku zůstal sedět Ryan Jack, který má pravděpodobně svalové problémy.
55'
Hosté se po deseti minutách druhého poločasu prosazují ukázkovou akcí. Gomez získal míč na pravé straně a po zemi jej naservíroval do vápna. ROBERTO FIRMINO si pohlídal ofsajdové postavení a těsně před brankářem jej překonal střelou mezi nohy. 1:2. Asistence: Joe Gomez.
54'
Prostrkávačka Firmina hledala rozběhnutého Núñeze, kterého ale navázal jeden ze stoperů, takže ofenzivní hráč Liverpoolu se do šance nakonec neprotlačil.
53'
Po rohovém kopu se balón odrazil za pokutové území, odkud chtěl pálit Henderson. Zkušenému středopolaři ale rána z voleje vůbec nevyšla.
52'
Liverpool rozehraje rohový kop. Akce Darwina Núñeze byla zastavena.
51'
Virgil van Dijk zvládl návrat na svou polovinu a míč navíc stačil odehrát tak šikovně, že pokračuje Kostas Tsimikas.
50'
James Tavernier vyslal z pravé strany centr, který jeho spoluhráč u zadní tyče sklepával pod sebe. Jako první ale byli u hrací předmětu hosté, takže zakončení nepřišlo.
50'
Nakonec ale vystřelil Kostas Tsimikas, který si tento pokus za rámeček nedá. Balón přeletěl bránu o dva metry.
49'
Liverpool rozehraje kousek před šestnáctkou zajímavý přímý kop. K míči se už staví kapitán Jordan Henderson.
48'
Harvey Elliott posunul míč na pravou stranu, kde se rozbíhal jeho spoluhráč, nicméně až k zakončení se Reds nedostali. Dobrá defenzivní práce Skotů.
47'
Fashion Sakala si při návratu na vlastní polovinu pomohl faulem. Rozehrávat bude Liverpool zhruba z půlící čáry.
46'
Druhou půli začínají domácí s míčem na kopačkách. Do hry se s rozehrávkou zapojil také brankář Allan McGregor.
46'
První poločas nabídl po jedné brance na každé straně. Nejprve se prosadili domácí Rangers, které poslal do vedení Scott Arfield. O sedm minut později ale odpověděl po rohovém kopu Firmino, což Liverpoolu pomohlo a začal být aktivnější po ospalém úvodu. Uvidíme, co nabídne druhá polovina zápasu.
45+3'
45+2'
Harvey Elliott sice dobře zabíhal za obranu, ale pas nebyl ideální. Zřejmě už se jen dohraje zbytek první půle a hráči zamíří ze hřiště.
45+1'
Allan McGregor si snadno pokryl centr z levé strany, když kolem sebe měl spoustu volného místa.
45'
ze hřiště odchází Connor Goldson, přichází Leon King.
43'
Na trávníku zůstal ležet Goldson a podle signalizace to s ním opravdu nevypadá dobře. Zřejmě bude muset vystřídat.
42'
Ale teď se po pravém kraji protáhl Fashion Sakala, který prošel až do pokutového území a hledal spoluhráče, který ihned pálil. Přes blok ale míč k brance Reds neprošel.
41'
Ani z rohu Rangers nedokázali zahrozit. Vysoká obrana Liverpoolu zůstala pevná.
40'
Domácí vyrazili do rychlé protiakce a Antonio Čolak si nabíhal na centr z pravé strany, jenže mu chyběl metr nebo možná dokonce dva.
39'
Na chvíli se Liverpool usadil před šestnáctkou Rangers, ale nikdo nedokázal vymyslet finální přihrávku. Několik pokusů o prostrčení skončilo jen na obráncích týmu z Glasgow.
36'
Fashion Sakala svedl na levé straně souboj s Kostasem Tsimikasem a tentokrát už sudí faul viděl. Domácím ale rozehrávka nevyšla podle představ, protože je Liverpoolští vystavili do ofsajdu.
35'
Ryan Kent je aktivní na levé straně, ale faul si nevykoledoval.
34'
Domácí to zkusili dvakrát s centrem do pokutového území, jenže ve vzduchu vládli Liverpoolští.
33'
Joe Gomez cítil za zády protihráče a raději zahrál do bezpečí. Bude z toho ale rohový kop pro Rangers.
30'
První centr z levé strany odrazili domácí mimo pokutové území, aby se míč vrátil k Fabinhovi, jenž byl také nepřesný.
28'
Na koni jsou hráči v červeném, kteří postupně zvyšují aktivitu a presink, který obraně Rangers příliš nevoní.
26'
Liverpool vyrovnání nakoplo a byla z toho další nebezpečná akce. Těsně před šestnáctou ji ale stihl zastavit Connor Goldson, který nepříjemně srazil Darwina Núñeze, jenž se v bolestech svíjí na trávníku.
24'
Po sedmi minutách je srovnáno. ROBERTO FIRMINO si na přední tyči našel centr Tsimikase a McGregor už se nestihl vykrýt neobsazený prostor. 1:1.
23'
iverpool dostane k dispozici rohový kop.
22'
Carvalho to zkusil zpoza šestnáctky, ale nemířil přesně.
21'
A Liverpoolská obrana musela být opět v pozoru. Přes van Dijka ale míč neprošel. Z následné akce pak Rangres zastavil praporek pomezního, který viděl ofsajd.
20'
Domácí rozvážně drží míče a chystají se na útok.
17'
Rangers právě vstřelili branku!
Parádní akce domácích, kteří otevírají skóre a jdou do vedení! Hráči Rangers jednoduše přešli po rychlé kombinaci středem hřiště, aby se SCOTT ARFIELD dostal až před Alissona, kterého dokázal prostřelit přízemní ránou k tyči. 1:0.
16'
Alisson si opět sáhnul na míč, ale byla to pro něj doslova lahůdka. Centr z pravé strany mířil přímo do prostoru, kde se nacházel pouze brankář Liverpoolu.
14'
Z obou stran je vidět řada nepřesností, což brzdí tempo hry.
11'
Hosté se snaží hrát přes rychlé protiútoky, ale nedaří se jim rychlý přechod.
10'
Rangers se zdají být v úvodu aktivnější. Další centr do šestnáctky ale odrazila obrana Liverpoolu daleko od své branky.
9'
Po dlouhém odkopu Alissona pomezní zvedá praporek a z nadějné akce Liverpoolu je jen ofsajd.
8'
Scott Arfield nedokázal zkrotit dlouhý míč u lajny a vhazovat nyní bude Liverpool.
6'
Darwin Núñez se natahoval ve výskoku hlavou po míči, který přišel z levé strany, ale nedosáhl na něj. Allan McGregor tak zůstal bez práce, hráči Rangers budou vhazovat.
5'
Tohle už byl zajímavější pokus, ale chyběly mu parametry. Zpoza šestnáctý se k zakončení odhodlal Ryan Kent a pokusil se obstřelit liverpoolského brankáře, který ale jen pozoroval letící míč za zadní tyč.
4'
Ryan Kent se po straně dostal do pozice, ze které již mohl hledat spoluhráče, ale ještě pozdržel akci, aby přišla střela, již obstaral Fashion Sakala. Alisson ale nedůrazné zakončení bez potíží ukryl v rukavicích.
3'
Po tvrdém souboji zůstal na trávníku ležet hráč Rangers Ryan Jack. Bude ale v pořádku a pokračovat ve hře.
2'
Míč drží hráči v červeném, tedy Liverpool a z vlastní poloviny se pomalu chystají k útočnému výpadu.
1'
Liverpool obstaral úvodní rozehrávku a zápas je již v plném proudu.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník Ibox Stadium. Liverpool ale v základní sestavě postrádá Salaha, který bude pouze na lavičce.

Rangers FC: A. McGregor – Tavernier (C), Goldson, Davies, Barišić – Jack, Lundstram – Sakala, Arfield, Kent – Čolak.
Náhradníci: McCrorie, McLaughlin – Davis, Devine, King, Matondo, Morelos, Sands, Tillman, Yilmaz, Wright.
Trenér: van Bronckhorst

Liverpool FC: Alisson – Gomez, Konaté, van Dijk, Tsimikas – Henderson (C), Fabinho, Elliott – Firmino, Núñez, Carvalho.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Bajcetic, D. Jota, Milner, N. Phillips, A. Robertson, Salah, Alcântara.
Trenér: Klopp

Rozhodčí: Vinčič (SLO).
Rangers a Liverpool se po týdnu opět utkají do body tabulky skupiny A Ligy Mistrů. Po výsledku z minulého týdne, kdy Liverpool na domácím hřišti zvítězil 2:0 se nyní utkají na horké půdě Ibrox Stadium.

A jak se týmům daří v lize? Rangers si po prohře v Liverpoolu spravili chuť domácím vítězstvím nad St. Mirren 4:0. Liverpool nedokázal bodovat na hřišti Arsenalu, když od první minuty zápasu pouze dotahoval a nakonec podlehl soupeři výsledkem 2:3
Oba týmy sčítají ztráty a kvůli zranění bude chybět několik hráčů. Domácí Rangers se musí obejít bez Hagiho, Helandera, Lawrence, Ofoborha a Souttara. Liverpool přišel v posledním zápasu o Alexander-Arnolda, což bude citelná ztráta pro trenéra Kloppa. Ten se nemůže spolehnout ani na Arthura, Díaze, Keitu, Matipa a Oxlade-Chamberlaina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.