Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Budućnost : Ludogorets - 19. srpna 2020   20:00

Budućnost
Budućnost
31' Ćuković
1:3
(1:2)
Ludogorets
Ludogorets
12' Marín   • 25' Tchibota   • 90+3' Souza
Budućnost
Dragojević /C/ – Vukčević, Adžić, Ćuković, Sekulić – Terzić (75. Djuričković), Mirković, Raičković (82. Zarubica) – Ivanović, Bojović (77. Vujačić), Moraitis
Pavličić – Babić, Vukotić, Mijović
Karakó – Albert, Georgiou (Maďarsko)
Gradski Stadion Podgorica
Ludogorets
dos Santos – Gusmão, Grigore, Moți /C/, Nedjalkov – Santana, Badji – Tchibota (65. Jankov), Souza, Tekpetey (85. Intima) – Marín (77. Keșerü)
Stojanov – Andrianantenaina, Djakov, Ikoko

Bulharský šampion splnil v Podgorici povinnost a zajistil si postup do dalšího předkola Ligy mistrů.
Svěřenci Pavla Vrby měli zápas od počátku pod kontrolou, Souza nastřelil hned po půldruhé minutě tyč a po chybě domácí obrany je Marín dostal v 11. minutě snadno do vedení. To navýšil z trestného kopu Tchibota, jenže Černohorci se ještě dokázali vzchopit. Zanedlouho vstřelil kontaktní gól hlavou Ćuković a vyrovnání znemožnil mladičkému Bojovićovi brilantním zákrokem dos Santos.
Druhý poločas za úrovní prvního dějství výrazně zaostal, hosté kontrolovali těsný náskok a bez šancí se hrálo až do 93. minuty, kdy po standardce z vlastní půlky hřiště zpečetil výsledek Souza.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 20:19.
90+4'
90+3'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Jorge Intima si přebral křížný pas na pravém křídle a jeho přihrávku zužitkoval z velkého vápna bez přípravy CAULY SOUZA. Střela jen pleskla k tyči.
90+3'
Vujačićův náběh na dlouhý výkop domácího brankáře zastavuje zdvižený praporek pomezního.
90+1'
Špatně kopnutý Mirkovićův přímák odhlavičkoval z vlastní šestnáctky Santana.
90'
Vrbovy svěřence dělí od postupu ještě čtyři nastavené minutky.
90'
Mirkovićovu ránu hosté zblokovali, při dorážce však podrazil Gusmão nedaleko rohu velkého vápna Ivanoviće a Ludogorec musí vyhlásit stav nejvyšší pohotovosti.
89'
Jankov vybojoval míč důrazným napadáním u rohového praporku. Přes Souzu se dostala meruna k Badjimu, který střelou k tyči protáhl brankáře Miloše Dragojeviće.
87'
Rozběhnutého Santanu zastavil skluzem Sekulić. bulharský mistr vhazuje a posouvá hru blíže soupeřově brány.
86'
Budućnost se nadechla k náporu. Metr vedle levé razgradské tyče však skočila také Vujačićova hlavička z prostoru penaltové značky.
85'
Vujačić nalevo přebral dlouhý aut a uvolnil na středu Ivanoviće. Ten chtěl ještě posunout míč lépe postavenému Djuričkovićovi, který však bránu v dobré pozici netrefil.
85'
Ještě jedna změna v sestavě Ludogorce Razgrad: místo Bernarda Tekpeteye vbíhá na plac Jorge Intima.
82'
Střídání v mužstvu Budućnosti Podgorica: pro dnešek dohrál Miloš Raičković, nahradil ho Dejan Zarubica.
81'
Trestný kop se kuriózně stočil až k praporku a domácí budou po odrazu o něj vhazovat.
80'
Bulharský šampion posledních devíti sezón se vydal do kontru, nakonec zastavuje Santanu nedovoleně Moraitis.
79'
Žlutou kartu dostává Bernard Tekpetey (Ludogorec Razgrad) za bránění v rozehrávce.
78'
Souzův rohový kop usměrnil na zadní tyči vedle domácí brány Menezes Santana.
77'
Střídá FK Budućnost Podgorica: ze hřiště odchází Bojović, přichází Vujačić.
Stejnou možnost využívá také PFK Ludogorec Razgrad: trávník opouští střelec úvodní branky Marín, přichází Keșerü.
76'
Více než půl hodiny po změně stran registrujeme první střelecký pokus. Domácí Raičković zkusil z trestného kopu z 25 metrů ohrozit bránu, ale vysoko ji překopl.
75'
Poprvé střídá Budućnost Podgorica: ze hřiště odchází Vasilije Terzić, jehož místo zaujme Miomir Djuričković.
73'
Sekulić přebíral narážečku již v ofsajdu. Druhý poločas zatím nabízí opravdu slaboučké představení.
71'
Moraitis se po krátkém ošetření vrátil do hry, ale domácí neudrželi míč dlouho. Záhy po rozehrání naopak fauluje Raičković.
69'
Žlutou kartu dostává Stéphane Badji (Ludogorec Razgrad). Senegalec došlápl na skluzujícího Moraitise a verdiktu rozhodčího se hodně diví nejen on, ale i rozčilený trenér Vrba. Tohle vskutku nevypadalo na úmysl.
68'
Žlutou kartu dostává Igor Ivanović (Budućnost Podgorica) za šlapák na Moțiho.
66'
Hra je rozkouskovaná a plná faulů. Vyloženou šanci jsme po přestávce ještě neměli možnost vidět.
65'
Trenér hostů Pavel Vrba připravil první střídání: ze hřiště stahuje právě provinilého Tchibotu, na jeho místo přichází Dominik Jankov.
65'
Žlutou kartu dostává Mavis Tchibota (Ludogorec Razgrad) za hrubý faul zezadu na Sekuliće.
63'
Po následném trestném kopu se v ofsajdu zapomněl Cosmin Moți. Nejstarší hráč na trávníku, který před šesti lety vychytal Ludogorci dvěma chycenými penaltami v rozstřelu se Steauou postup do Ligy mistrů, když musel zastoupit vyloučeného brankáře.
62'
Miloš Raičković chtěl fanouškům názorně předvést, že Černá Hora je zemí výborných házenkářů.
61'
Žlutou kartu dostává Renan dos Santos (Ludogorec Razgrad) za zdržování hry. Brazilský brankář otálí s rozehrávkou příliš okatě.
59'
Domácí rozehráli „krátký roh“ dozadu. Ke střílejícímu Raičkovićovi včas dostoupil Badji a jeho ránu zblokoval.
58'
Modrobílí konečně zahrozili. Bojović unikl svým strážcům na levém křídle, křížnou střelu po zemi však nenasměroval na bránu a míč se stočil zpátky do hřiště.
56'
Žlutou kartu dostává Neuciano Gusmão (Ludogorec Razgrad). Na půlící čáře v pádu nakopl Terziće.
55'
Po změně stran se oba celky zatím obtížněji dostávají do tempa, bulharský mistr útočí bez úspěchu do plných.
52'
Nedůrazné obléhání podgorického území utnul Santanův faul zezadu na jediného cizince v domácí sestavě Moraitise.
49'
Tekpetey se probíjel podgorickou obranou, Dragojević mu vyrazil vstříc a pádem pod nohy ghanskému záložníkovi, který v Razgradu hostuje ze Schalke, šanci bere.
48'
Souzův roh opustil prostor hřiště a tak od své brány odkopává Miloš Dragojević.
47'
Postupnou kombinací se Ludogorec dopracoval k vůbec prvnímu rohovému kopu, i když Nemanja Sekulić hlavičkoval za sebe poměrně zbytečně.
46'
Půl hodiny se hrálo podle not vyloženého favorita, který nastřelil již ve 2. minutě tyč a zanedlouho vybojoval dvougólové vedení. Po hrubce domácí obrany doklepl Marín a trestný kop zatočil do sítě krásně Tchibota. Černohorci však dokázali přesnou hlavičkou Ćukoviće zápas zdramatizovat, získali převahu a nechybělo mnoho, aby se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

Statistiky první půle:
Střely na bránu 2:4, střely mimo 2:1, rohy 5:0, fauly 8:8, ofsajdy 3:1.
45+2'
45+2'
Higinio Marín podkopl Raičkoviće a tím i skončila útočná akce Ludogorce.
45'
Rozhodčí Ferenc Karakó nastavuje dvě minuty.
45'
Další ošetření si vyžádal Tekpetey.
43'
Po delší době se v útoku ukázal také favorit. Miloš Dragojević kryje tvrdou střelu Menezese Santany z 25 metrů.
42'
Po opakovaném rohu hlavičkoval Adžić do břevna, jenže vzrušení bylo zbytečné, maďarský sudí totiž postřehl útočný faul zakončujícího hráče.
41'
Ošetřován byl pro změnu brazilský brankář Razgradu, který si ublížil při předchozím zákroku. Hned poté musel zasahovat znovu, dobře kopnutý roh Ivanoviće raději přesměroval dlaní nad břevno.
40'
Domácí byli blízko vyrovnání! 19letý Ivan Bojović vyslal přes obránce technickou střelu do šibenice a Renan dos Santos musel vynaložit veškerý um, aby konečky prstů vyškrábl na roh.
39'
Černohorský mistr zatlačil favorita do defenzívy, jenže Ivanovićův tvrdý projektil zpoza velkého vápna po parádní zasekávačce se mezi tyče nevešel.
36'
Ivanović je v pořádku a sám rozehrál rohový kop, výsledkem je však pouze autové vhazování podgorického celku.
36'
Bojovićův střílený centr nadělal brankáři Ludogorce velké potíže, na zadní tyči musel vypomoci Gusmão odkopem na roh.
35'
Domácí kanonýr Ivanović sedí na trávníku, ukazuje si na stehno a povolává zdravotníky z lavičky. To by byla velká nepříjemnost pro Budućnost.
34'
Igor Ivanović však kopl standardku nízko nad zemí a fotbalisté v zeleném zakopávají míč daleko pryč.
33'
Po ztrátě míče Tekpetey těsně u lajny zezadu podrazil Ivanoviće a bulharský mistr se musí bránit dalšímu trestnému kopu.
31'
Budućnost Podgorica právě vstřelila branku!
Na Vukčevićův přetažený centr naskočil IGOR ĆUKOVIĆ, přetlačil svého strážce Badjiho a hlavičkou přes celou délku brány rozjásal černohorské fanoušky u obrazovek.
28'
Snažení Černohorců se rozbíjí na útočných faulech, Ivanović během minuty přiměl rozhodčího k použití píšťalky hned dvakrát. Nedjalkovovi se jeho štulec do zad vůbec nelíbí a oba si to vysvětlují čelo na čelo.
25'
MAVIS TCHIBOTA krásně provedeným přímým kopem z 20 metrů napnul síť. Konžský záložník výrazně posouvá hosty k povinnému postupu a oslavil gól známým gestem dudlíku.
25'
Marín si ze stoje uvnitř pokutového oblouku obhodil Mirkoviće, jenž mu dal snožku a je tu velmi zajímavý trestný kop pro Ludogorec.
23'
Zkušený Adžić schytal ránu loktem ve výskoku od Marína, protihráči se nad ním sklánějí na trávníku, ale domácí stoper si ošetření nežádá.
22'
Jediný Bulhar v základní sestavě Razgradu Nedjalkov se ve vzduchu provinil proti nejlepšímu střelci domácích Ivanovićovi.
20'
Trestný kop Vasilije Terziće od postranní čáry hosté odhlavičkovali, opakovaný nákop si pohlídal brankář Renan dos Santos a po jeho rychlém výhozu fauluje Moraitis.
18'
Cauly Souza se po Grigoreho kolmici řítil přímo na bránu, z každého boku se k němu stahovali obránci a ještě než ho mohli docvaknout, vypálil Brazilec placírkou nad břevno.
17'
První střelecký pokus vyslala Budućnost. Ivanović se hezky proháčkoval od postranní čáry a nabil pod sebe Raičkovićovi, který z 22 metrů vysoko přestřelil.
16'
Autor vedoucí branky Ludogorce Marín si zpracovával Nedjalkovův vysoký míč efektně, jenže v ofsajdu.
15'
Dlouhé nákopy z obou stran končí v rukavicích strážců branek.
12'
Zápas nabírá očekávaný směr, když soupeřovy hrubky využívá HIGINIO MARÍN. Španělský hroťák číhal před bránou a nemilosrdně doklepl Gusmãův centr, který nešikovně odrazil jeden z obránců přímo na jeho kopačku.
11'
Další ofsajd podgorického mužstva a v něm Bojović.
10'
Tekpetey se zkoušel protáhnout mezi obránci, rukama si však pomáhal v rozporu s pravidly.
8'
Žlutou kartu dostává Igor Ćuković (Budućnost Podgorica) za bezohledný skluz na rozběhnutého Tekpeteye.
7'
Rohový kop rozehrál Terzić velmi slušně, Ludogorec se však závaru ubránil a Moraitisovi je vzápětí máván ofsajd.
6'
Výpad Nemanji Sekuliće po levém křídle zastavují hosté za cenu rohu.
4'
Hráči Budućnosti důsledně forčekují na vlastní polovině, po přechodu středové čáry však buď faulují, nebo míč hned odevzdají.
2'
Nádherná střela z otočky jednoho ze čtyř Brazilců v hostující sestavě Caulyho Souzy div nepřerazila levou tyč.
1'
Na prázdný stadión v Podgorici nastupují za velmi příjemného letního večera domácí hráči v modrobíle pruhovaných dresech, bulharský mistr bude hrát v zelených úborech.

Budućnost Podgorica: Dragojević – Vukčević, Adžić, Ćuković, Sekulić – Terzić, Mirković, Raičković – Ivanović, Bojović, Moraitis

Náhradníci: Pavličić – Babić, Vujačić, Vukotić, Mijović, Djuričković, Zarubica

Ludogorec Razgrad: dos Santos – Gusmão, Grigore, Moți, Nedjalkov – Santana, Badji – Tchibota, Souza, Tekpetey – Marín

Náhradníci: Stojanov – Andrianantenaina, Intima, Djakov, Ikoko, Keșerü, Jankov

Rozhodčí: Karakó – Albert, Georgiou (Maďarsko).
Budućnost Podgorica

Domácí celek v minulosti vychoval takové hvězdy evropské kopané jako Dejana Savićeviće či Predraga Mijatoviće. To však bylo ještě v časech silné jugoslávské ligy, v 600tisícové Černé Hoře má nejvyšší soutěž poloprofesionální ráz a nesrovnatelně nižší úroveň. V jejím rámci Budućnost dominuje, poslední ročník vyhrála před druhou Sutjeskou Nikšić o 18 bodů. Zato do nového vstoupila nečekaným výbuchem 0:2 na půdě nováčka Dečiće Tuzi.

Na rozdíl od cizinci nadupaného Ludogorce působí v černohorské metropoli jen Řek Moraitis, nepočítaje trojlístek ze Srbska, se kterým tvořila Černá Hora ještě nedávno federaci.

Z domácí ligy vede do evropských kvalifikací snadná cesta, dál než do druhého předkola to ale Budućnost nikdy nedotáhla. Nejblíže senzaci byla před čtyřmi lety proti belgickému Genku, s nímž vypadla až po prodloužení.
Ludogorec Razgrad

Bulharský mistr posledních devíti sezón poutá pozornost českých fanoušků od letošní zimy, kdy jej začal trénovat bývalý kouč reprezentace a Plzně Pavel Vrba. Ten má na soupisce 17 cizinců, doplněných o několik bulharských reprezentantů.

Ludogorec zahájil nový ročník porážkou v superpoháru s Lokomotivem Plodiv. V prvním ligovém kole padl na hřišti Botevu Vraca a reputaci si vylepšil až domácí výhrou nad Slavií Sofia 3:0.

I tak budou Vrbovi svěřenci v Černé Hoře jasnými favority. Ve skupinové fázi Ligy mistrů nebo Evropské ligy chyběli v posledních sedmi ročnících jen jedinkrát a na lopatky dostali soupeře tak zvučných jmen jako Lazio Řím, Braga, Hoffenheim či CSKA Moskva. Letos na jaře po postupu ze skupiny vypadli s Interem Milán 0:2 a 1:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.