Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Arsenal FC skončil v letošní sezoně na krásném 4. místě, a to se ziskem 79 bodů. V příští sezoně bude hrát kvalifikaci v Lize mistrů.
Norwich City se s nejvyšší soutěží loučí a příští sezonu bude hrát druhou anglickou ligu, která nese název The Sky Bet League Championship. Kanárci ukončili sezonu 2013/2014 na 18. místě, a to se ziskem 33 bodů.
Domácí fotbalisté spoléhali na protiútoky, kterých ve druhém poločase bylo několik, ale žádný z nich gólem neskončil. Fiabiański svůj tým podržel a připsal si několik zákroků. Pochvalu zaslouží i Ruddy, který sice pustil dva góly, ale připsal si hned několik úspěšných zákroků. Kdyby nebylo Ruddyho, Norwich by jistě prohrál větším rozdílem.
Rozhodčí Mason dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak utkání, ve kterém Norwich nestačil na Arsenal a podlehl mu 0:2. První poločas byl hodně průměrný a nic moc pohledného k vidění nebylo. Nicméně v poločase druhém už bylo akcí víc a padly i dvě branky. O tu první se postaral v 53. minutě Ramsey a v minutě 62. se trefil Jenkinson, který si připsal první gól v dresu Arsenalu.
Konec zápasu.
90+2
V závěru utkání si zákrok připsal Fabinski, jenž zneškodnil jedovatou střelu, kterou měl na kopačce R. Bennett.
90+1
U míče je domácí Norwich, který se postupně přesouvá na soupeřovu polovinu hřiště.
90
Rozhodčí Mason nastavil 2 minuty nad rámec druhého poločasu.
88
V souboji jeden na jednoho neuspěl Sanogo, který pálil ke vzdálenější tyči, ale Ruddy zasáhl výtečně.
83
Norwich zahrával rohový kop, ale ze standardní situace nic nevytěžil.
83
Další šance domácích fotbalistů, ale opět z toho branka nebyla. Snodgrass dostal skvělou přihrávku do vápna, kde si ukázkově zpracoval míč a poté vystřelil, ale Fabiański si připsal úžasný zákrok.
81
Sanogo mohl postupovat sám na branku, ale R. Bennett se provinil faulem a sudí mu ukázal žlutou kartu.
80
Elliott Bennett chtěl snížit na 1:2, ale štěstí domácím dnes nepřeje. Bennett dostal zajímavou přihrávku do pokutového území a poté ze své kopačky vyslal jedovatou střelu, avšak mířil přesně do těch míst, kde se pohyboval Fabiański.
78
Hladový byl dvacetiletý Loza, který obehrál protihráče, navedl si míč na střelu a zkusil to. Jeho pokus vypadal velmi zajímavě, ale Fabiański vytasil parádní zákrok a drží čisté konto.
76
Arsenal vstoupil do druhého poločasu aktivně a dočkal se dvou branek, které jsou zasloužené. Nicméně v posledních minutách aktivita upadla a hraje se převážně mezi pokutovými územími.
76
Střídají také domácí: dohráno má Redmond, kterého nahrazuje E. Bennett.
75
Odchází také Giroud, místo něj si zahraje Sanogo.
74
Hrací plochu opouští český hráč Rosický, kterého na trávníku nahrazuje Diaby.
69
Pro Jenkinsona je dnešní gól teprve první brankou v dresu Arsenalu, a čekat tak na něj musel dlouhých 57 zápasů.
67
Nicméně Norwich ze standardní situace nic nevytěžil, a tak se stav skóre nemění.
66
Míč do vápna poslal Redmond, ale fotbalisté Arsenalu se ubránili. Norwich bude zahrávat rohový kop.
65
Jenkinson se ocitl opět v šanci, ale tentokrát už úspěšný nebyl.
63
Hřiště opouští Ramsey, kterého nahrazuje Wislhere.
62
Arsenal právě vstřelil branku!
CARL JENKINSON byl ve vápně neobsazený, nejspíš na něj domácí fotbalisté úplně zapomněli. JENKINSON stál v pravý čas na správném místě, a když se k němu odrazil balon, ani chvíli neváhal a hned věděl, co udělá. Jeho přízemní střela byla nepříjemná a dostala se mezi tři tyče. Ruddy byl bez šance, protože neměl výhled a proti skákavé střele by nejspíš ani tak neuspěl.
60
Vůbec to nevypadá, že Loza dnes debutuje v Premier League. Teď se výborně uvolnil na levém křídle, kam obdržel přihrávku a poté si vychutnal svého protihráče, kterého přímo vyškolil, když si střihl několik kliček a poté se prezentoval výbornou přihrávkou. Míč na střelu si navedl Redmond, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
58
Norwich provedl dvojí střídání: ze hry odešli Elmander a Tettey, na trávník přišel Hooper a také dvacetiletý Loza.
58
Norwich provedl dvojí střídání: ze hry odešli Elmander a Tettey, na trávník přišel Hooper a také dvacetiletý Loza.
54
Ramseyho trefa byla opravdu nádherná a určitě jsme ji neviděli naposled. Tato branka by mohla kandidovat na gól měsíce.
53
Arsenal právě vstřelil branku!
Giroud byl v dobré pozici, ale ke střele se neodhodlal. Nicméně výborně se rozhlédl a poté se prezentoval chytrou přihrávkou, o kterou si řekl AARON RAMSEY, jenž vystřelil z první a přesnou trefou do levého horního rohu nedal Ruddymu šanci.
49
Na soupeřově polovině kombinují Rosický, Ramsey a Podolski. Norwich se velmi pozorně brání a fotbalistům Arsenalu příliš prostoru nedává.
48
Koscielny se provinil faulem a sudí byl u toho. Domácí tým rozehrál, ale za krátkou chvíli o balon přišel.
47
Nicméně z této útočné akce nic nebylo, protože Sagna si připsal výtečný obranný zákrok a svého protihráče čistě obral o balon.
46
Rosický obdržel přihrávku od Ramseyho a poté odcentroval míč do velkého vápna, avšak nalezl pouze svého protihráče a Norwich mohl vyrazit do protiútoku.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.
46
Začal druhý poločas.
První poločas nijak zajímavý nebyl a příliš moc zajímavých momentů nepřinesl. Doufejme, že oba celky svůj výkon zlepší a ve druhé polovině utkání budeme sledovat líbivější utkání. První střela na branku přišla až v 18. minutě a postaral se o ni Redmond, ale Fabiańsky byl pozorný. Pak už Norwich branku Arsenalu neohrozil. Naopak to byli hosté, kteří vyprodukovali tři střely na branku, ale ani jedna gólem neskončila.
Střely na branku: Norwich City 1:3 Arsenal FC.
Střely celkem: Norwich City 4:7 Arsenal FC.
Držení míče: Norwich City 30% ─ 60% Arsenal FC.
Druhý poločas začne přibližně v 17:01.
45+1
První poločas skončil.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
44
Jenkinson ze své kopačky vyslal centrovaný míč do vápna, ale pozorný Snodgrass svůj tým ochránil a balon odhlavičkoval daleko od branky.
40
Giroud obdržel skvělou přihrávku od Rosického a poté vystřelil zpoza vápna. Jeho pokus byl velmi nebezpečný a mířil do horního levého rohu, avšak Ruddy zasáhl báječně.
39
Prozatím sledujeme velmi průměrné utkání, ve kterém nejsou k vidění skoro žádné šance a hraje se převážně ve středu hřiště. Doufejme, že oba týmy svůj výkon zlepší.
35
Skvěle se uvolnil Ramsey, jenž se dostal do šance, ale jeho střelu zablokoval bránící Turner, který si připsal výborný obranný zákrok.
35
Özil odcentroval míč do pokutového území, kde našel pouze své protihráče, kteří se ubránili bez potíží.
34
Ramsey hledal Özila, ale pozorný Martin odvrátil míč na rohový kop, a Özila tak do šance nepustil.
32
Özil zahrával rohový kop, ale centrovaný míč si do rukavic stáhl pozorný Ruddy, který tak svým protihráčům nedal prostor ke střele.
31
Brankář Ruddy teď neskutečně podržel svůj tým a zabránil stoprocentnímu gólu. Jedovatý pokus ze své kopačky vyslal Giroud, který mířil přesně pod břevno, ale Ruddy zasáhl opravdu výtečně a balon vytěsnil na rohový kop.
30
Snodgrass poslal zajímavou přihrávku do pokutového území, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. Arsenal se ubránil a získal míč ve svůj prospěch.
28
Özil zahrával rohový kop, ale on ani jeho spoluhráči branku domácích neohrozili. Pozorný byl Tettey, který míč odvrátil do bezpečí.
27
Kanonýři mohli jít do vedení, ale Podolski ve stoprocentní šanci neuspěl. Německý fotbalista pálil z bezprostřední blízkosti, ale Ruddy vyčaroval úžasný zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu.
27
Teď se Arsenal dostal na soupeřovu polovinu, ale faulovaný byl Özil a hosté dostanou výhodu standardní situace.
25
U míče jsou fotbalisté Arsenalu, kteří se pohybují ve středu hřiště, ale Norwich rozehrávku napadá. Hosté se tak vrací na vlastní polovinu hřiště.
23
Do zakončení se dostal Podolski, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a branku domácích hráčů neohrozil.
20
O balon se pral Redmond, ale pomohl si faulem a sudí mu odpískal nedovolený zákrok. Rozehrávat bude Arsenal.
18
Norwich dostal výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžil. Přihrávku obdržel Tettey, který se dostal do zakončení, ale jeho pokus byl mizerný.
18
Překvapivou střelou se prezentoval Redmond, který mířil na bližší tyč a nemyslel to vůbec špatně. Nicméně Fabiański si připsal skvělý zákrok a svému týmu velmi pomohl.
16
Zajímavou přihrávku do pokutového území poslal Ramsey, ale domácí hráči byli pozorní a ubránili se.
14
Tettey se provinil faulem a sudí byl u toho. Rozehrávat budou hosté.
11
Na pravé straně se výborně uvolnil Martin, jenž obdržel zajímavou přihrávku a poté poslal míč před branku, ale jeden z bránících protihráčů se stihl vrátit a na poslední chvíli přihrávku zablokoval.
9
Redmond fauloval, a rozehrávat tak bude Arsenal.
8
Podolski obdržel zajímavou přihrávku a poté se prezentoval velmi nebezpečnou střelou, avšak jeho pokus gólem neskončil. Nicméně všechna snaha byla zbytečná, protože Podolski byl v ofsajdu.
6
Snodgrass odcentroval míč do pokutového území, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
6
Arsenalu se nepovedla rozehrávka, a tak Norwich podnikl útočnou akci, avšak Fabiański nic řešit nemusel, protože domácí fotbalisté se k ohrožení branky nedostali. Howson chtěl odcentrovat míč před branku, ale jeden z protihráčů mu v tom zabránil a odvrátil balon na rohový kop.
5
Norwich podnikl okamžitý protiútok, ale ten dlouhé trvání neměl. Sudí si všiml, že jeden z domácích fotbalistů uvízl v ofsajdu a hru musel přerušit.
4
Ramsey se snažil dostat míč do pokutového území, což se mu sice podařilo, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
3
Arsenal podnikl útočnou akci, ale nic z ní nevytěžil. Giroud uvízl v ofsajdu a sudí musel hru přerušit.
1
O úvodní výkop se postarali hráči Arsenalu, kteří se přesunuli na vlastní polovinu hřiště a kombinují na levém křídle.
1
Utkání právě začalo.
-3
Norwich bude hrát v tradičních zeleno-žlutých dresech a v zelených trenýrkách. Arsenal klasicky zvolil červené dresy a bílé trenýrky.
-5
Hlavní sudí Mason přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-6
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
Úvodní sestavy:

Norwich City: Ruddy – Olsson, Martin (C), R. Bennett, Turner – Johnson, Redmond, Howson, Snodgrass, Tettey – Elmander.
Náhradníci: Bunn – Whittaker, Fer, E. Bennett, Hooper, Murphy, Loza.

Arsenal FC: Fabiański – Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs – Arteta (C), Ramsey, Özil, Podolski, Rosický – Giroud.
Náhradníci: Szczęsny – Monreal, Wilshere, Flamini, Diaby, Källström, Sanogo.

Rozhodčí: Mason ─ West, Holmes.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Lee Mason, na čarách mu budou asistovat Richard West a Adrian Holmes. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Andy D'Urso.
Arsenal FC se v tabulce nachází 4. příčce a na svém kontě má 76 bodů. Kanonýři zaznamenali 23 výher, 7 remíz a 7 porážek. Dosavadní stav skóre je 66:41.
Norwich City se v tabulce nachází na 18. příčce a na svém kontě má 33 bodů. Kanárci osmkrát zvítězili, devětkrát remizovali a dvacetkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 28:60.
Na zápas byli nominováni:

Norwich City: Bunn, Nash, Ruddy, Bassong, R Bennett, Garrido, Martin, Olsson, Turner, Whittaker, E Bennett, Gutierrez, Hoolahan, Howson, Fer, Fox, Johnson, Pilkington, Redmond, Snodgrass, Tettey, Becchio, Elmander, Hooper, Van Wolfswinkel.

Arsenal FC: Fabianski, Szczesny, Viviano, Gibbs, Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Sagna, Vermaelen, Arteta, Cazorla, Diaby, Eisfeld, Flamini, Gnabry, Kallstrom, Ozil, Ramsey, Rosicky, Wilshere, Zelalem, Bendtner, Giroud, Podolski, Sanogo.
Hezké odpoledne, dnes máme na programu 38. kolo anglické Premier League, která dnes finišuje. Arsenal FC zajíždí do Norwiche, kde ho na stadionu Carrow Road přivítá Norwich City FC. Textovým přenosem Vás bude doprovázat Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
38. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Manchester City 38 29 6 3 99:26 93
2. Liverpool 38 28 8 2 94:26 92
3. Chelsea 38 21 11 6 76:33 74
4. Tottenham 38 22 5 11 69:40 71
5. Arsenal 38 22 3 13 61:48 69
6. Manchester Utd. 38 16 10 12 57:57 58
7. West Ham 38 16 8 14 60:51 56
8. Leicester 38 14 10 14 62:59 52
9. Brighton 38 12 15 11 42:44 51
10. Wolves 38 15 6 17 38:43 51
11. Newcastle 38 13 10 15 44:62 49
12. Crystal Palace 38 11 15 12 50:46 48
13. Brentford 38 13 7 18 48:56 46
14. Aston Villa 38 13 6 19 52:54 45
15. Southampton 38 9 13 16 43:67 40
16. Everton 38 11 6 21 43:66 39
17. Leeds 38 9 11 18 42:79 38
18. Burnley 38 7 14 17 34:53 35
19. Watford 38 6 5 27 34:77 23
20. Norwich 38 5 7 26 23:84 22
Články odjinud