SESTŘIH Premier League: Burnley - Hull 1:0

Burnley konečně vítězí a připisuje si první tři body v letošním ročníku Barclays Premier League! Domácí dominovali zápasu od jeho začátku až do závěrečného konce. V prvním poločase neproměnil dvě dobré šance Danny Ings, po přestávce ale posadil Kieran Trippier přesný centr na hlavu Ashleyho Barnese, který se stal hrdinou domácího Burnley. Konečný výsledek. Burnley 1 Hull City 0.
90+4
90+4
Žlutou kartu dostává Lukas Jutkiewicz (Burnley FC).
90+3
V závěru zápasu je k vidění velké množství osobních soubojů a také žlutých karet.
90+2
Žlutou kartu dostává Jake Livermore (Hull City AFC).
90+2
Žlutou kartu dostává Robbie Brady (Hull City AFC).
90+1
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90+1
STŘELY NA BRÁNU: Burnley 3 Hull City 1
90
Žlutou kartu dostává Danny Ings (Burnley FC).
90
STŘELY CELKEM: Burnley 14 Hull City 12
89
Střídající Lukas Jutkiewicz se dostal po chybě obrany Hullu City v šestnáctce ke střele levačkou, kterou se snažil zamířit na přední tyč, Steve Harper byl u ní ale včas a připsal si dobrý zákrok!
88
Ofsajd, v němž se ocitl Abel Hernández.
86
Žlutou kartu dostává Dean Marney (Burnley FC).
85
Abel Hernández zahrál rukou a hra byla přerušena.
84
Hosté se snaží o vyrovnání, jenže dohrávají zápas o deseti, protože kvůli zranění je mimo hru Curtis Davies a Hull City už využil všechna tři střídání.
83
Hatem Ben Arfa se málem dostal v šestnáctce ke střele, jenže mu nevyšlo ideálně zpracování a hosté vzápětí pouze vhazovali.
82
DRŽENÍ MÍČE: Burnley 50% Hull City 50%
81
Paul Ings se snažil prostrčit míč do šestnáctky na Lukase Jutkiewicze, k tomu ale včas přistoupil Amed Elmohamady, který odvrátil míč za postranní čáru.
80
... místo nějakého tlaku se ale míč vrátil zpět před bránu Tigers, ti se však ubránili a navíc mohli vhazovat.
79
Paul McShane a Ahmed Elmohamady zakládají útočnou akci Hullu City...
78
ROHOVÉ KOPY: Burnley 7 Hull City 1
77
Sám George Boyd rozehrál rohový kop, domácí se ovšem k ohrožení hostující brány nedostali.
76
George Boyd si hledal místo na střelu v šestnáctce, nakonec k němu ale včas přistoupil jeden z hráčů Hullu, který míč odvrátil na další rohový kop.
76
Burnley přešlo do útoku a vybojovalo rohový kop, což domácí publikum patřičně ocenilo.
75
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Lukas Jutkiewicz.
74
Burnley připravilo druhou změnu, u postranní čáry už je připraven Jutkiewicz.
73
Abel Hernández dobře vypálil z otočky, jeho střela levačkou zpoza šestnáctky ale zamířila mimo.
72
Žlutou kartu dostává Abel Hernández (Hull City AFC).
71
Hatem Ben Arfa dostal obránce Burnley pod tlak a měl se kopat rohový kop, nakonec ale následoval pouze odkop od brány Toma Heatona, který zatím neměl v dnešním zápase příliš práce.
70
Danny Ings předvedl dobrý a energetický sprint za míčem a dostal Ahmeda Elmohamadyho pod tlak. Záložník Hullu si ale pomohl zpětnou přihrávkou na Steva Harpera, který odkopl míč do bezpečí.
69
Steve Harper se vydal rychle z brány, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
68
Byla to však dobrá akce dvou střídajících hráčů Hullu City.
67
Gastón Ramírez roztáhl hru doleva na Stephena Quinna, který posílal před bránu z levé strany šestnáctky přízemní střílený centr, ten však proletěl napříč pokutovým územím, aniž by ho někdo usměrnil na bránu.
66
Davies je už zpět na nohou, ale nevypadá to s ním příliš dobře. Věřme však, že bude v pořádku.
65
Curtis Davies má zdravotní potíže a to je problém pro manažera Stevea Bruce, který již využil všechna tři střídání.
64
Curtis Davies se pokusil v pokutovém území o pohotové nůžky, jeho střela ale byla hodně nepřesná a zamířila vysoko nad.
63
Abel Hernández volal po odpískání ruky v pokutovém území, píšťalky Marka Clattenberga ale zůstala němá.
62
Steve Harper vyboxoval centru Burnley pouze na kopačku Dannyho Ingse, jeho následná střela zpoza šestnáctky ale zamířila nad.
61
Michael Kightly předvedl ostrý faul u postranní čáry, žlutou kartu ale neviděl.
59
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází James Chester, přichází Hatem Ben Arfa.
58
Hull City připravil poslední střídání, do hry se chystá vstoupit Hatem Ben Arfa.
57
Hosté rozehráli standardní situaci, následný centr do šestnáctky byl ale odhlavičkován.
57
Michael Duff sestřelil Abela Hernándeze a hlavní rozhodčí mu Mark Clattenberg mu neváhal udělit žlutou kartu.
56
Žlutou kartu dostává Michael Duff (Burnley FC).
55
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází Michael Kightly.
53
Tigers se pokusili rychle zareagovat na inkasovaný gól, jejich následný útok ale nic nepřinesl.
51
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Tom Huddlestone, přichází Gastón Ramírez.
51
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Sone Aluko, přichází Stephen Quinn.
50
Manažer Hull City okamžitě reaguje a připravil dvojité střídání.
50
Burnley právě vstřelilo branku!
ASHLEY BARNES střílí gól a nasměrovává Burnley za první výhrou v letošní sezóně Barclays Premier League!! Kieran Trippier poslal do pokutového území z pravé strany skvělý centr, po kterém se dostal uprostřed šestnáctky k hlavičce Ashley Barnes a do protipohybu Stevea Harpera zamířil přesně pod břevno.
48
V průběhu prvního poločasu bylo Burnley nebezpečnější, na druhou stranu je ale potřeba říci, že obrana Hullu City je skvěle konsolidována a až na dvě šance domácí k ničemu nepustila.
47
Ahmed Elmohamady se snažil prosadit středem hřiště, před šestnáctkou ho ale o míč připravil pozorný George Boyd.
46
Žádný z manažerů nesáhl během přestávky k žádné změně, takže začínáme na obou stranách ve stejném složení jako v úvodu zápasu.
46
Mark Clattenburg si seřídil hodinky a druhý poločas, jehož výkop obstaral Hull City, mohl začít.
46
Vracíme se zpět na stadion Turf Moor, kde jsme se během prvního poločasu gólu nedočkali, přestože měli k jeho vstřelení hráči domácího Burnley dvakrát blízko. Paul Ings ale své šance neproměnil a Hull City vstupuje do druhého poločasu s čistým kontem.
Burnley bylo v úvodu zápasu blízko vstřelení úvodního gólu zápasu, když lob Dannyho Ingse těsně minul pravou tyč. Další šanci si domácí vytvořili v 21. minutě a znovu v tom měl prsty Ings, který se dostal po rohovém kopu ke střele a Hull City musel zachraňovat na brankové čáře po nepřesvědčivém zákroku Stevea Harpera obránce Robbie Brady, který byl ve správný čas na správném místě. Skóre po prvním poločase. Burnley 0 Hull City 0.
45+1
45+1
Abel Hernández se snažil zpracovat vysoký míč, jenže zahrál rukou a v prvním poločase se už nic nestane.
45+1
Je to skutečně tak. Čtvrtý rozhodčí André Marriner nastavil nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
45
Blíží se závěr prvního poločasu, nad jehož rámec bude maximálně nastavena 1 minuta.
44
Ofsajd, který zastavil útok domácího Burnley.
43
Tom Huddlestone rozehrál standardní situaci po faulu Stephena Warda na Ahmeda Elmohamadyho a v šestnáctce našel dobrým centrem Paula McShanea, jehož následná hlavička skončila těsně nad břevnem.
43
Žlutou kartu dostává Stephen Ward (Burnley FC).
42
Domácí se tentokrát rozhodli založit útok dlouhým nákopem, míč ale skončil pouze na kopačce jednoho z obránců Hullu City.
41
Do konce prvního poločasu zbývá 5 minut. Burnley hraje s Hullem City nerozhodně 0:0, iniciativa je však na jeho straně.
40
Curtis Davies u postranní čáry poslal rukama k zemi Dannyho Ingse a vzápětí uviděl žlutou kartu.
38
Jako by mě Michael Duff slyšel a zkusil z poloviny hřiště zaskočit Stevea Harpera, který byl daleko z brány, jeho střela ale zamířila o pořádný kus vedle levé tyče.
37
Hull v posledním ligovém zápase podlehl těsně 1:0 Southamptonu, když se hned v úvodu zápasu dopustil brankář Tom Heaton obrovské chyby v rozehrávce a Wanyama uklidil míč krásnou střelou ze střední vzdálenosti do prázdné brány.
36
Hull City vyrazil do rychlého protiútoku, z toho ale nakonec nic nebylo a Sone Aluko přišel na pravém křídle o míč.
35
Burnley zatlačilo Hull City do jeho vlastní šestnáctky, Danny Ings a David Jones se ale ke střele neodhodlali a následný centr z levé strany byl odvrácen.
34
Michael Duff se snažil vysunout některého ze svých spoluhráčů pasem podél pravé postranní čáry, jeho centr ale zablokoval dobře pozičně postavený Curtis Davies.
33
Abel Hernández se snažil v útoku prosadit, jenže to přehnal s důrazem a byl mu odpískán útočný faul.
32
Domácí se zatím dostali po rohovém kopu do šance jednou, a to se nezměnilo ani po tomto centru od rohového praporku.
31
Steve Harper stáhl u své pravé tyče vysoký míč ze vzduchu, následně se ale ocitl v zámezí, z čehož pramení rohový kop pro Burnley.
30
Tigers rozehráli svůj první rohový kop v dnešním zápase a následný centr vyzněl na prázdno.
30
Robbie Brady hledal v šestnáctce Ahmeda Elmohamadyho, před ním ale byl míč odvrácen na rohový kop.
29
Žlutou kartu dostává Jason Shackell (Burnley FC).
29
Jason Shackell poslal k zemi tvrdším skluzem Sona Aluka a hosté mají k dispozici standardní situaci.
28
Burnley je zatím lepší, což nedělá radost zkušenému manažerovi Hullu City Stevu Bruceovi.
27
Ings znovu v akci, tentokrát si ale před šestnáctkou příliš dlouho rovnal míč na pravačku a vzápětí k němu přistoupil jeden z hráčů Hullu City.
26
Danny Ings rozehrál volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice a přízemní střelou se snažil podstřelit zeď, ta ale nevyskočila a jeho pokus byl zablokován.
25
Paul McShane fauloval přesně na hranici šestnáctky Jasona Shackella a mohl být rád, že z toho nebyla penalta.
24
Domácí hráči vybojovali další rohový kop, ten byl ale tentokrát příliš dlouhý a skončil za postranní čarou. Tigers mohli vhazovat.
23
David Jones srazil svého protihráče k zemi a hlavní rozhodčí mu šel vzápětí domluvit.
22
Technika vzápětí jasně prokázala, že o gól se nejednalo.
21
Danny Ings se ocitl po rozehrání rohového kopu ve skvělé šanci, když se dostal ke střele, kterou Steve Harper sice dokázal dobrým zákrokem ztlumit, míč ale poté padal krátkým obloučkem do brány a Hull musel zachraňovat na brankové čáře jeden z jeho spoluhráčů!
20
Burnley přešlo do útoku a po akci tažené po pravé straně vybojoval rohový kop.
19
Na Turf Moor panuje skvělá atmosféra. Fanoušci Burnley o sobě dávají hlasitě vědět.
18
Na opačné straně nedokázal doběhnout dlouhý a vysoký pas směřující do šestnáctky Mohamed Diamé. Následoval odkop od brány Toma Heatona.
17
Kieran Trippier posílal do šestnáctky Tigers z pravé strany dlouhý pas, ten ale na hranici šestnáctky odvrátil Paul McShane.
16
Sone Aluko stáhl ve středovém kruhu k zemi Jasona Shackella a hra byla kvůli faulu záložníka Hullu přerušena.
16
V sedmé minutě ji viděl James Chester.
15
Dnešní zápas řídí hlavní rozhodčí Mark Clattenburg, který během úvodních patnácti minut vytáhl ze své kapsičky jednu žlutou kartu.
14
Útok Hullu City ztroskotal poté, co pomezní rozhodčí zvedl praporek nad hlavu.
13
Samozřejmě, že Danny Ings se ocitl v úvodu zápasu v dobré šanci, jeho lob ale nakonec zamířil mimo.
12
Burnley je v úvodu zápasu aktivnější, nějakou stoprocentní šanci si ale zatím nevytvořilo.
11
Domácí se dostali ke střele zpoza šestnáctky, která byla sražena, a Steve Harper si s ní hravě poradil.
10
Burnley se ubránilo a Kieran Trippier rozjel rychlý protiútok.
9
Sone Aluko skvěle vystihl rozehrávku Burnley a mohl se řítit do obrovské šance, z té ale nakonec nic nebylo.
8
Domácí rozehráli standardní situaci nakrátko a Kieran Trippier vybojoval na pravém křídle autové vhazování.
8
James Chester fauloval ve středu hřiště George Boyda a za svůj zákrok na útočníka Burnley byl odměněn žlutou kartou.
7
Žlutou kartu dostává James Chester (Hull City AFC).
6
Burnley rozehrálo rohový kop na přední tyč, kde ho hlavou odvrátil pozorný Ahmed Elmohamady.
5
Burnley se vydalo směrem vpřed a z útočné snahy domácích pramenil rohový kop.
4
Abel Hernández napřáhl zpoza šestnáctky k dobré přízemní střele, která zamířila zhruba o metr vedle levé tyče.
3
Scott Arfield si pomohl u postranní čáry rukama a fauloval unikajícího Robbieho Bradyho.
2
Nechybělo mnoho a Burnley se mohlo z první střely dostat do vedení, pokračujeme však za stavu 0:0.
1
Danny Ings se mohl postarat o vstup do zápasu z říše snů, když se skvěle prosadil na hranici šestnáctky proti dvojici obránců Hullu, kteří propadli v hlavičkovém souboji, a následně se snažil přelobovat vybíhajícího Stevea Harpera, jeho lob ale jen o vlásek minul vzdálenější pravou tyč!
1
Burnley obstaralo výkop v zápasu, v němž bude usilovat o první vítězství v letošním ročníku Barclays Premier League.
1
Těsně před výkopem

Na Turf Moor už je vše připraveno k zahájení zápasu Barclays Premier League, v němž Burnley hostí Hull City. Ještě před výkopem utkání uctí aktéři dnešního zápasu minutou ticha hrdiny, kteří padli během 1. světové války.

Burnley FC: Heaton – Trippier, Duff, Shackell (C), Ward – Boyd, Marney, Jones, Arfield – Barnes – Ings.
Náhradníci: Gilks – Mee, Keane, Kightly, Chalobah, Sordell, Jutkiewicz.

Hull City AFC: Harper – Chester, McShane, Davies (C) – Elmohamady, Huddlestone, Livermore, Brady – Hernández, Diamé, Aluko.
Náhradníci: Jakupović – Rosenior, Robertson, Meyler, Ramírez, Ben Arfa, Quinn.

Rozhodčí: Mark Clattenburg. Asistenti: S. Beck, J. Collin. Čtvrtý rozhodčí: A. Marriner.
Hull City

Hull převzal v roce 2012 manažer Steve Bruce, který okamžitě po svém příchodu vrátil Tigers do Premier League, ve které letos kroutí svou třetí sezónu. Hull má za sebou dva náročné duely proti Arsenalu a Liverpoolu, z nichž vytěžil dva body, v posledním ligovém zápase ale nestačil na Southampton.
Burnley

Svěřenci manažera Seana Dyche ještě nedokázali v letošním ročníku Barclays Premier League jako jediný tým naplno bodovat a na svém kontě mají sérii tří porážek v řadě. Burnley vyhrálo naposledy v nejvyšší anglické soutěži 9. května 2010, kdy na domácím Turf Moor porazilo 4:2 Tottenham.
Burnley se střetne v sobotu odpoledne s Hullem City, proti němuž se bude snažit po návratu mezi elitu ukončit čekání na první výhru v letošním ročníku Barclays Premier League. Zajímavým střetnutím ze spodní části tabulky Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.