Sestřih Premier League: Sunderland - Crystal Palace 1:4

Pro dnešek je to ode mne vše, budu se s vámi těšit na shledanou u dalších napínavých bitev.
Nakonec jsme mohli vidět parádní podívanou, ve které navzdory prvnímu poločasu padlo mnoho gólů. Po prvním bezgólovém poločase se vedoucí role ujali hosté, které ve 48.minutě poslal do vedení Murray. Hřebíkem do rakve byl však pro domácí hattrick Yannicka Bolasieho, jenž dokonal hattrick v průběhu 12 minut! Za poloprázdných ochozů dokázal vstřelit pro domácí alespoň čestnou branku Connor Wickham. Díky heroickému výkonu si dnes hosté odvážejí do Londýna po právu 3 body.
90+3
90+2
Po další slibné šanci je tu roh pro Sunderland.
90
Rozhodčí bude nastavovat 3 minuty.
89
Sunderland právě vstřelil branku!
Tak nakonec se Sunderland dočkal čestného gólu, který má na svědomí CONNOR WICKHAM! Obrana hostů již byla nekoncentrovaná a pro Wickhama nebyl problém dorazit míč do brány.
86
Další snaha domácích vedla jen k výkopu od brány.
84
Skrz velké vápno se zkusil prokličkovat opět Wilfried Zaha, ale i tentokrát mu to nevyšlo.
83
Balón však ihned putuje na polovinu hřiště.
82
Z částečného nátlaku domácích vybojovali černé kočky alespoň rohový kop.
80
Zahův rychlý průchod po pravé straně hřiště byl neúspěšný.
79
Sunderlandští hráči teď alespoň projevují nějakou snahu, určitě by si zasloužili vstřelit aspoň čestný gól.
77
Hra je již opět v plném proudu, domácí se konečně ujímají na delší dobu balónu.
74
Na hřišti se teď ocitá domácí brankář Pantilimon a Liam Bridcutt, kteří se nechtěně srazili a jsou na trávníku ošetřování.
73
A nápor hostů vyústil v další zajímavou akci, jež zablokoval Delaney.
72
Domácí jsou neustále pod náporem Londýňanů.
71
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yannick Bolasie, přichází Yaya Sanogo.
69
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Joe Ledley.
68
Domácí se na chvíli dostali k míči, ale na místo pokusu o vstřelení čestného gólu raději míč zakopávají.
67
Žlutou kartu dostává James McArthur (Crystal Palace FC).
66
Hráči Sunderlandu působí bezmocným dojmem a hrají prakticky odevzdaně. Po posledním inkasovaném gólu se Stadium of Light doslova vyprázdnil.
65
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Lee Cattermole, přichází Liam Bridcutt.
64
Situace na hřišti se teď na malou chvíli uklidnila, ale u balónu jsou stále hosté.
62
Crystal Palace právě vstřelil branku!
A je to tady! YANNICK BOLASIE dokončuje hattrick! Po další obrovské hrubce v obranných řadách Sunderlandu se k míči dostal Murray, jenž myslel na svého spoluhráče a vybídl ho proti samotnému Pantilimonovi, který sice ztížil Bolasiemu skórování, ale nepřekazil.
61
Po dlouhé době jsou u míče domácí hráči.
59
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Jordi Gómez, přichází Adam Johnson.
59
Bolasie se nacházel v další dobré šanci, ale tentokrát si ho již domácí pohlídali.
58
Jenže domácí jsou doslova zatlačeni před svojí bránou, hráči Crystal Palace se nechtějí vzdát balónu a stále se ženou do útoku.
57
S tímto nečekaným vývojem již bude Sunderland jen těžko něco dělat, ale kdo ví, nechme se překvapit.
56
V ochozech jsou domácí fanoušci v šoku z vývoje utkání a někteří již dokonce opouštějí svá sedadla a odcházejí.
53
Tak to je jednoduše nečekaný začátek druhého poločasu! YANNICK BOLASIE se znovu dokázal dostat do úniku a tentokrát Pantilimona překonává parádním lobem!
51
A hosté jdou do dvoubrankového náskoku! Po velmi těsné ofsajdové hranici se balón dostal k unikajícímu YANNICKU BOLASIEMU, který v úniku sám na brankáře bez problému zakončil!
50
Hosté jsou i nadále aktivní a při chuti.
48
Tak to přece jen netrvalo dlouho. Na Bolasieho parádní centr si ve vápně naběhl pozapomenutý GLENN MURRAY, jenž bez problémů uklidil hlavou míč do brány!
47
Hosté se dožadovali rohového kopu, ale rozhodčí se nenechal přesvědčit, vykopávat bude Pantilimon.
46
Po úvodním hvizdu druhého poločasu rozehrávají míč hráči Crystal Palace až ze zadních řad.
46
V prvním poločase jsme mohli vidět svižnou podívanou, která však žádnou branku nepřinesla. Zápas je zatím hodně vyrovnaný, ale kromě několika malých šancí jsme zatím nebyli svědky žádného většího ohrožení obou brankářů. Oba celky však mají chuť hrát a zajisté chtějí vyhrát, v druhém poločase se bezpochyby máme na co těšit.
45+4
45+4
A roh nakonec nadělal hostům problémy, nakonec však situaci zachránil pohotovým skokem brankář Speroni.
45+3
Po neustálém nátlaku je tu další roh pro Sunderland.
45+2
Sunderland využil možnost autového vhazování v blízkosti Speroniho brány, ale dlouhý hod skončil u hostujících hráčů.
45+1
Další šanci domácích tentokrát překazil pohotovým odkopem Ward.
45
Rozhodčí Taylor bude nastavovat 4 minuty.
44
A Fletcher to zkouší znovu, tentokrát pálil z první po Wickhamově přihrávce, ale Speroni byl připraven.
43
Speroni se odvážně vydal z brány a nakonec to přináší své ovoce. Díky svému pohotovému výběhu včas zlikvidoval Fletchera.
42
Proti pravidlům se při útočném snažení provinil Zaha, který teď nad výrokem sudího kroutí hlavou.
41
Ze snahy o ohrožení Speroniho nakonec sešlo, na druhou stranu se však řítil Zaha a Bolasie, jenže Vergini dokázal včas míč odklidit.
40
Tempo hry se teď částečně uklidnilo.
38
Rohový kop Crystal Palace rozehrál Puncheon se Zahou na krátko, po několika rychlých přihrávkách vyslal Puncheon do malého vápna dobře myšlenou přihrávku, která však proplula až za hranici pokutového území.
37
A Kelly se rovnou ukazuje v parádním světle. Poněkud laxní zákrok Speroniho napravil právě Kelly, jenž pohotovým skluzem zastavil výbornou přihrávku domácích na úplně volného Wickhama.
35
Z malé chvilky se nakonec stalo dobrých pár minut, během kterých se hráči občerstvili u střídaček. Souaré již v zápase nezvládne pokračovat, nahrazuje ho Martin Kelly.
33
Hra je na chvíli přerušená, na zemi teď v bolestech leži Souaré, který si po předešlém zákroku udělal pravděpodobně něco s nohou a za asistence lékařů odkulhává ze hřiště.
31
Z výkopu od brány se míč dostal až ke Speronimu, který si počínal velmi odvážně proti napadajícím hráčům Sunderlandu a nebál se Fletchera obehrát.
30
Parádní kombinace Crystal Palace teď ztroskotala na Murrayově zpracování, díky kterému se míč dostal do náruče Pantilimona.
29
Po neúspěšné přihrávce do běhu je míč opět v zámezí, aut budou zahrávat hosté.
27
Sunderlandští se dožadují odpískání faulu na Fletchera, ale názor hlavního sudího Taylora nezměnili.
26
Pantilimonův dlouhý nákop chtěli domácí využít k rychlému protiútoku, ale nakonec se tak nestalo a u míče jsou hosté.
25
Zahův rychlý průnik po pravé straně hřiště nevyšel, nakonec byl vytlačen van Aanholtem vytlačen až za pomezní čáru.
24
Cattermole si nepočínal moc dobře, nejen že nedokázal Bolasieho obejít, ale dokonce o míč přišel. Následně afrického ostrostřelce nešetrně stáhnul za dres k zemi a i on je napomínán žlutou kartou.
22
S tragickým pokusem hráčů v žlutomodré kombinaci si Pantilimon hravě poradil.
20
U míče jsou teď více hráči z Londýna, ale k ohrožení Pantilimonovy brány to prozatím nevede.
18
Po menší strkanici v malém vápně domácích se na zemi ocitl gólman Pantilimon, naopak Scott Dann si vysloužil žluté napomenutí.
16
Žlutou kartu teď obdržel Jack Rodwell, který se skluzem snažil zabránit střele, ale namísto toho jen ostře sestřelil soupeře po odehrání balónu.
13
Z přímého kopu nakonec nevyplynulo pro Pantilimona žádné ohrožení, hosté totiž mířili přímo do zdi.
12
Domácí hráči budou muset čelit přímému kopu z velmi dobré pozice. Pár metrů od hranice pokutového území Gómez nešetrně stáhnul Wilfrieda Zahu, rozhodčí prozatím jen slovně napomenul.
11
K zakončení se po docela povedeném centru odhodlal Steven Fletcher, ale jeho střela byla zblokována.
9
Ale protiútok skončil ihned na polovině hřiště, po uspěchaném Rodwellově odkopu se míč dostal až ke Speronimu.
8
Londýňané jsou stále pod velkým tlakem, ale teď se již alespoň na chvíli osvobozují a pouštějí se do protiútoku.
7
Balón i tentokrát hosté odvrátili, ale k míči se vzápětí dostala dvojice Defoe – Cattermole, jenže ti se se svojí kombinací dostali až za postranní čáru.
6
Po chvilce úlevy pro hosty zde máme další rohový kop.
5
Rohový kop však Speroniho nikterak neohrozil.
4
Po odrazu míče od hostujícího hráče budou "The Black Cats" zahrávat roh.
3
Do rozehrávky Sunderlandu se zapojuje i brankář Pantilimon.
2
Hned z kraje zápasu se proviňují postupně oba celky. Nejdříve Gómez překazil na vlastní polovině hřiště protiútok za cenu faulu a poté na oplátku Zaha překazil rychlou rozehrávku.
1
Domácí se ihned po rozehrávce vrhají do útoku, ale spolupráce Rodwell – Fletcher vyústila pouze v bludný centr do vápna.
1

Sunderland AFC: Pantilimon – Jones, Vergini, O'Shea (C), van Aanholt – Rodwell, Cattermole, Gómez – Defoe, S. Fletcher, Wickham.
Náhradníci: Mannone – Bridcutt, Buckley, Coates, Graham, Réveillére, Johnson.

Crystal Palace FC: Speroni – Ward, Dann, Delaney, Souaré – McArthur, Jedinak (C) – Zaha, Puncheon, Bolasie – Murray.
Náhradníci: Hennessey – Sh. Ameobi, Gayle, Hangeland, Kelly, Ledley, Sanogo.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Bryan.
Krásné sobotní odpoledne! Dnes se společně podíváme na duel ze spodnějších pater britské Premier League. Na hřiště "černých koček" dnes přijeli hráči Crystal Palace, kterým se v poslední době mimořádně daří. I proto dnes svěřenci Alana Pardewa nastoupí do zápasu v roli favorita.

Sunderland AFC
Domácí hráči se pohybují na 15.příčce těsně nad sestupovou propastí a pokud se chtějí alespoň trochu vzdálit, je dnešní mač ideální možností jak na to. Z posledních pěti zápasů si odnášejí pouze 4 body, za remízu 1:1 proti Hullu a těsnou výhru 1:0 proti trápícímu se Newcastlu. Nejlepším střelcem "The Black Cats" je Adam Johnson se 4 góly.

Crystal Palace FC
Londýňané se pod vedením Alana Pardewa pohybují na přívětivé 11.příčce. Případný zisk třech bodů by je velmi přiblížil k TOP 10, což by byl zajisté obrovský úspěch. Že se hosté ubírají správným směrem dokazuje i fakt, že z posledních pěti zápasů 4krát vyhráli a navzdory všem očekáváním překonali i Manchester City. Nejlepšími střelci jsou s 5 góly Dwight Gayle a Mile Jedinak.