Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Stoke - 30. prosince 2017   16:00

Chelsea
3' Rüdiger (Willian) • 9' Drinkwater  • 23' Pedro (Willian) • 73' Willian  • 89' Zappacosta
5:0
(3:0)
Stoke
Stoke
Chelsea
Courtois – Rüdiger, Cahill, Azpilicueta – Alonso, Kanté (65. Bakayoko), Drinkwater, Moses (57. Zappacosta) – Pedro, Morata (71. Batshuayi), Willian.
Caballero – Bakayoko, Batshuayi, Fàbregas, E. Hazard, Christensen, Zappacosta.
Stoke
Butland – Tymon, Wimmer, Cameron, Edwards – Adam (81. Choupo-Moting), D. Fletcher – Sobhi, Afellay (71. Ngoy), Diouf – Berahino.
Grant – Allen, Crouch, Choupo-Moting, Ngoy, Shaqiri, Souttar.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Southampton 0:0. Další ztráta i ošklivé Lukakovo zranění

A je konec tohoto zápasu. Chelsea jednoznačně potvrdila roli favorita a nadělila svému soupeři pět gólu. Hlavním strůjcem úspěchu se jednoznačně stal Willian, kterému se podařilo vše na co sáhl. Nejprve si připsal dvě asistence, poté byl zfaulován v pokutovém území a penaltu si kopl on sám. Svou ránu umístil do levého dolního rohu. V závěru utkání se prosadil i nováček na hřišti Davide Zappacosta, který se prezentoval pumelici zpoza vápna. Chelsea se díky této vysoké výhře dostal na druhou příčku za dominantní Manchester City. To je z dnešního přenosu vše, přeji pěkný podvečer.
90+2'
90+1'
Ke střele dostal i Michy Batshuayi, ale míč mu sklouzl na vnější nárt a podle toho to také vypadalo, rána letěla daleko mimo tři tyče.
90'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat dvě minuty nad rámec základní hrací doby, víc určitě není potřeba vzhledem k stavu.
89'
Chelsea právě vstřelila branku!
Do střelecké listiny se zapsal i naprostý nováček na hřišti DAVIDE ZAPPACOSTA se dostal k odraženému míči, připravil si ho na levačku a z větší vzdálenosti umístil svou ránu přesně do pravého dolního rohu. Butland se natahovat co to šlo, ale byl krátký.
87'
Davide Zappacosta se šikovně zbavil svého soupeře a poté zařídil rohový kop pro Chelsea, míče se opět ujme Willian.
86'
Stoke City se ještě snaží o závěrečný tlak a vstřelil aspoň branku, ale hráči se moc daleko nedostali a velice rychle o míč přišli.
84'
Míč se dostal až k Jacku Butlandovi, který si s ním chvíli pohrál a poté ho poslal obráncům.
83'
Poslední minuty zápasu toho moc nenabízejí, míč se většinou nachází uprostřed hrací plochy a dál se vlastně nedostane.
81'
K míči se postavil Willian a Marcos Alonso. Situace byla opět rozehrána na krátkou vzdálenost a nakonec střílel Pedro, který stál opodál. Jeho pokus letěl doprostřed a nemohl skončit gólem.
81'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Charlie Adam, přichází Eric Choupo-Moting.
80'
Wiillian to opravdu hodně schytal a ocitl se na zemi po ostrém souboji s Charliem Adamem. Rozhodčí ale žlutou kartu udělovat nebude.
79'
Davide Zappacosta se mohl dostat až před brankáře, ale nebyl dostatečně rychlý a míč posléze přišel. Stoke přechází do útoku.
78'
Thibaut Courtois poněkud zariskoval se svou rozehrávkou a hned tři útočníci ho atakovali, i přesto dokázal celkem slušně rozehrát a neumožnil žádné komplikace.
77'
Teď byl pro změnu zfalouván právě Tiemoué Bakayoko, ale naznačil, že to nic vážného nebylo a na tváři mu je vidět dokonce úsměv.
76'
Tiemoué Bakayoko si počínál poněkud hodně ostře a poslal svého soupeře na zem. Hlavní rozhodčí naznačil, že toto přiště už akceptovat nebude.
75'
O výhře Chelsea už nejspíš nikdo nemůže pochybovat, hráči i přesto, že vedou o čtyři branku vůbec nepolevují a opět se dostávájí před soupeřovu branku.
73'
Míč si převzal sám WILLIAN a ke svému skvělému výkonu přidává i branku! Nejprve naznačil střelu a poté míč poslal do levého dolního rohu. Brankář skočil na druhou stranu a již počtvrté inkasuje.
72'
Nádherná patička Williana, ten se poté dostal až do malého vápna a byl zfaulován! Bude se kopat penalta ve prospěch Chelsea!
71'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Ibrahim Afellay, přichází Julien Ngoy.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Michy Batshuayi.
70'
Davide Zappacosta se poprvé na delší dobu potkal s míčem, ale jeho průnik neskončil moc štastně a málem překazil celou akci.
68'
Jeden z domácích hráčů se byl zfaulovaný, ale rozhodčí ponechal výhodu a do zakončení se dostal Willian. Jeho rána zpoza vápna letěla ale pouze doprostřed a Butlant si poradil.
67'
Saido Berahino se ocitl v další ofsajdovém postavení, tudíž nemohl pokračovat v útočném snažení.
66'
César Azpilicueta si vyběhl dopředu a zapojil se útočné kombinace, jeho finální přihrávka ovšem nebyla moc přesná a obránce se musí hodně rychle vracet.
65'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází N'Golo Kanté, přichází Tiemoué Bakayoko.
63'
Charlie Adam se opravdu houževnatě snažil vybojovat míč pro svůj tým, ale důsledně ho odstrčil Cahill. Thibaut Courtois bude pošle míč do hry od své branky.
62'
Jack Butland musel zasahovat i z následného rohového kopu. Míč vyboxoval od své svatyně a Chelsea opět kombinuje.
61'
Vypadá to, že Álvarovi Moratovi zatím není přáno. Znova se dostal do samostatného úniku a tváři v tvář brankáři se snažil míč umístit mezi nohy. Butland tento záměr předpokládal a mezeru ihned zalepil. Bude se kopat roh.
60'
Pedro si opět vyměňoval míč s Moratou, druhý jmenovaný nakonec pohlednou kombinaci překazil špatnou přihrávkou.
59'
Marcos Alonso nakonec míč stihl na hrací ploše a z levé strany ho poslal do malého vápna, jeho přihrávka ale nenašla nikoho ze spoluhráčů.
58'
Balón v posledních minutách míři ze strany na stranu a ani jeden z týmů se nedostal k žádné pořádné rozehrávce.
57'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Victor Moses, přichází Davide Zappacosta.
56'
Pedro to dneska zkouší z každé pozice. Tentokrát opět zpoza vápna, ale jeho rána neměla naději na úspěch a letěla kolem pravé tyče.
55'
César Azpilicueta se zapojil do rozehrávky a posla kulatý nesmysl na levou stranu hřiště.
54'
Álvaro Morata spadl v malém vápně a všichni čekaji, co se vlastně stane. Hlavní rozhodčí ale zůstal v klidu a napomenul útočníka, aby co nejrychleji vstával.
53'
A nakonec je z toho žlutá karta pro Pedra za nasimulovaný pád, španěl by měl příště na takové další pokusy ihned zapomenout, jinak pujde předčastně do sprch.
52'
Danny Drinkwater kombinuje se svými spoluhráči před pokutovým územím. Pedro poté spadl na zem.
50'
Obrovská šance pro hostující tým! Zničehonic se do samostatného úniku vrhl Saido Berahino a z levé strany mířil na vzdálenější tyč. Thibaut Courtois musel poprvé v dnešním zápase předvést pěkný zákrok.
49'
Ramadan Sobhi dokázal, že se má dobré fotbalové schopnosti a obehrál hned své protihráče, poté na pomoc přiběhl Cahill a dobře zasáhl.
48'
Viktor Moses zkoušel moc a svého soka nevyzrál, ztratil míč a Stoke se vydává do rychlého protiútoku.
47'
Další rohový kop pro Blues. Situace byla opět rozehrána na krátkou vzdálenost, Pedro vyslal svou levačkou centr do vápna, ale ten byl zlokován prvním obráncem.
46'
Saido Berahino se snažil napadat domácí rozehrávku, ale Cahill se nenechal znervoznit a bez sebemenších problémů poslal míč doprava.
46'
A je konec prvního poločasu. Chelsea zatím naprosto perfektně potvrzuje roli favorita a vede po první půli o tři přesné zásahy. Nejprve gólový účet otevřel ve třetí minutě hlavičkou Antonio Rüdiger. Od té chvíle byl na hřiště vlastně jenom jeden tým. O šest minut později zvýšil na rozdíl dvou branek Danny Drinkwater úžasnou volejí. Třetí zásah přidal Pedro. Hostům se sice povedlo snížit, ale jejich radost překazil čárový rozhodčí, který si všiml ofsajdového postavení.
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
45+3'
45+3'
Marcos Alonso to myslel hodně dobře, v pokutovém území se dostal k míči a snažil se přenechat míč lépe postavenému Pedrovi, ale nakonec jeho přihrávka letěla mimo.
45+2'
Morata zařídil rohový kop pro domácí celek těsně před koncem první půle. Situace byla rozehrána na krátkou vzdálenost a následný centr nenašel nikoho ze svých adresátů.
45'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat tři minuty nad rámec základní hrací doby.
45'
Pedro si všiml, že brankář není na svém místě a zkusil ho lobnout, pokus byl ale docela dost nepřesný a míč skončil nad.
44'
Teď byli fanoušci svědky čistě španělské kombinace. Pedro se pěknou patičkou snažil uvolnit Moratu, ale ten tento záměr moc nepochopil a k míči se vůbec nedostal.
43'
Blíži se konec prvního poločasu, Stoke drží míč na svých kopačkách, ale moc daleko se zatím se svou rozehrávkou nedostal.
42'
Kanté se se zúčastnil hned tři soubojů, ale moc se mu nedařilo a soupeř ho přetlačil. Stoke City kombinuje před Courtoisem.
41'
N'Golo Kanté měl ideální prosto ke střele, ale nakonec se rozhodl přihrávat do prava a následný centr Williana si pohlídat Butland.
40'
Chelsea se už nikam nehrne a obránci si u své vlastní branky v poklidu vyměňují přihrávky.
38'
Tak tohle bylo velice sporné rozhodnutí! Hráči Stoke City se už radoval z branky! Mame Diouf se už radoval z branky, tento útočník obdržel výbornou přihrávku a dokázal překonat u brankáře Courtoise. Na poslední chvíli ale zasáhl čárový rozhodčí a odmával ofsajd!
37'
K nucenému střídaní nakonec nedojde a obránce pokračuje ve hře. Chelsea kombinuje u své vlastní branky a snaží se Rudgera zapojit do rozehrávky.
36'
Antonio Rüdiger absolvoval hodně ostrý souboj a leží na zemi, bude se ošetřovat.
35'
César Azpilicueta se také zapojil do útoku a vyslal ránu z hodně velké dálky, jeho střela ale neměla gólové parametry a skončila vysoko nad.
34'
Tuto situaci měl Álvaro Morata určitě řešit jinak. Řítil se nikým atakovaný na brankáře, ale míč si moc dlouho zpracovával, poté zasekl a snažil se ještě zbavit obránců, ale ti už byli nad jeho síly.
33'
Antoniu Rüdigerovi zřejmě jeden přesný zásah nestačil a opět se vydal do útoku. Jeho samostatný únik skončil až u levého rohového praporku, kde nakonec o míč přišel.
32'
Míč se dostal až k brankáři Butlandovi, který si nekomplikoval život a poslal ho daleko do hloubky hřiště.
30'
Stoke City má po hodně dlouhé době míč na svých kopačkách a chce si ho také pořádně užít, hráči kombinují uprostřed hřiště.
29'
Willian se zbavil dvou protihráčů a zkoušel to technickou střelou na hraně pokutového území. Brankář Butland byl dobře postavení a s ránou nemohl mít žádné problémy.
28'
Kanté neustálé napadal rozehrávku obránců a ti poté museli zvolit radikální krok. Charlie Adam raději poslal míč na autové vhazování.
27'
Tak tohle byl likvidační faul na Álvara Moratu. Mame Diouf to opravdu přehnal a vzal útočníka Blues přes nohy. Rozhodčí si toho všiml a bude se poprvé žlutit.
26'
Willian je dneska hodně při chuti a určitě chce dokázat Contemu, že do základní sestavy prostě patří. Teď napadal hostující obránce a ti se hodně zadýchali při rozehrávce.
25'
Darren Fletcher se snaží uklidnit své soupeře a chvíli drží míč na své kopačce uprostřed hrací plochy.
23'
Tomu řikám produktivita! Čtvrtá střela na branku, třetí gól! Willian si zpracoval míč a připsal si druhou asistenci v dnešním duelu. Jeho přihrávka našla přesně kopačku PEDRA, který se s tím nepáral a jeho rána spadla do levého horního rohu. Asistence: Willian.
22'
Stoke se snaží o nějakou kombinaci, ale všechny její pokusy jsou hodně nepřesné a dlouhé přihrávky vlastně vůbec nikam nevedou.
21'
Hodně zajímavý pokus Pedra. Na hraně vápna si vyměnil míč s Moratou a zkoušel překvapit hostující brankáře. Jeho ránu se Butlandovi povedlo zněškodnit a schoval si ji do rukavic.
20'
Tahle přihrávka měla oči, ale nakonec byla do ofsajdového postavení, ve kterém se objevil Mame Diouf. Thibaut Courtois vyšle míč do hry.
19'
Saido Berahino se snažil využít své tělo a odstavil soupeře od míče, to se mu sice povedlo, ale poté se mu zamotaly nohy a o balón stějně přišel.
19'
Mame Diouf si teď vedl poměrně slušně, zbavil se Cahilla, ale jeho centr byl hodně nepřesný a skončil vysoko nad domácí brankou.
18'
Blues zatím naprosto kontroluje průběh utkání a svého soupeře takřka nepouští k míči.
17'
N'Golo Kanté na sebe poprvé v dnešním zápase upozornil. Záložník se zbavil hned dvou soupeřů a poté rozehrál do levé strany.
16'
Álvaro Morata byl docela ostře zfaulovaný, ale hlavní rozhodčí žluté karty ještě udělovat nebude a domácí budou zahrávat další standartní situaci.
15'
Hra se na chvíli uklidnila a Chelsea kombinuje u své vlastní branky.
14'
Álvaro Morata mohl ještě víc obšťastnit domácí příznivce! Z pravé strany se vrhl do samostatného úniku, ale Butland už třetí branku nedopustil a dobře zasáhl nohou.
13'
Mame Diouf vybojoval míč pro svůj tým a poprvé zaměstnal domácího brankáře. Thibaut Courtois ale neměl sebemenší problém.
12'
Ojedinělý útok Stoke nakonec moc daleko nevedl, v poslední chvíli se špatnou finální přihrávkou preznetoval Charlie Adam.
11'
Antonio Rüdiger si udělal výlet až do pokutového území a z levé strany vyslal centr do vápna. Ten byl nakonec zblokovaný a bude se kopat roh.
10'
Álvara Morata to zkoušel jako jeho kolega zpoza vápna, ale jeho rána nebyla vůbec přesná a skončila daleko na tribuně.
9'
Tak o tomto gólu se bude nejspíš ještě hodně mluvit! To byla ale rána, kterou vyprodukoval domácího záložník DANNY DRINKWATER. Na hranici vápna si zpracoval míč a svou pravačkou vymetl pravou šibenici! Brankář Butland se nedokázal včas zorientoval a musel lovit míč ze sítě.
7'
Willian se poměrně snadno dostal až do pokutového území, ale jeho přihrávka byla hodně nepřesná a skončila u hostujících beku.
6'
Chelsea předvádí krátké kombinace na jeden, dva doteky a soupeř jakoby nevěděl, jak reagovat.
5'
Álvaro Morata se málem dostal do prvního zakončení v dnešním zápase. Už se k němu hrnul kulatý nesmysl, ale Butland na poslední chvíli zasáhl a schoval míč do své rukavice.
4'
Chelsea dnešní zápas bere opravdu vážně a je opět aktivní, poslední akci překazil dobrým obranným zákrokem Geoff Cameron.
3'
Tak to opravdu moc dlouho netrvalo a favorité otevírají skóre dnešního zápasu už ve třetí minutě. Willian poslal ze standartní situace míč do vápna, kde už číhal skvěle postavený obránce ANTONIO RUDIGER, který se prenzetoval skvostnou hlavičkou do levé strany brankové kontrukce, Butland nestihl reagovat. Asistence: Willian.
3'
První faul dnešního zápasu. Victor Moses se šikovně zbavil svého soupeře, ale ten mu na poslední chvíli nastavil nohu a fauloval ho.
2'
Hráči v modrých dresech kombinují před brankou soupeře, což se dalo předpokládat.
1'
Hned v úvodní minutě dnešního zápasu budou příznivci svědky prvního rohového kopu. Chelsea se snažila hned zaútočit, ale ale nakonec ze situace nic nebylo.
1'

Chelsea FC: Courtois – Rüdiger, Cahill, Azpilicueta – Alonso, Kanté, Drinkwater, Moses – Pedro, Morata, Willian.
Náhradníci: Caballero – Bakayoko, Batshuayi, Fàbregas, E. Hazard, Christensen, Zappacosta.

Stoke City: Butland – Tymon, Wimmer, Cameron, Edwards – Adam, D. Fletcher – Sobhi, Afellay, Diouf – Berahino.
Náhradníci: Grant – Allen, Crouch, Choupo-Moting, Ngoy, Shaqiri, Souttar..
Vzájemná utkání

23.09.17 (PL) Stoke – Chelsea 0:4
18.03.17 (PL) Stoke – Chelsea 1:2
31.12.16 (PL) Chelsea – Stoke 4:2
Stoke City

To Stoke již tradičně v sezóně převážně paběrkuje, výsledkově nijak nepřekvapuje a hraje ve středu tabulky. Konkrétně se nachází na 13. místě se ziskem 20 bodů za pět výher, pět remíz a deset porážek. Na sestupové příčky navíc v nahuštěné tabulce drží v současné době náskok jen pouhých tří bodů.

V posledním ligovém kole hrálo Stoke na hřišti nováčka Huddersfield Town a nakonec z duelu vydolovalo bod, když po hodině hry na konečných 1:1 vyrovnával Sobhi.

Nejlepší střelci
Mame Diouf – 4 branky
Maxim Choupo-Moting – 4 branky
Xherdan Shaqiri – 4 branky
Chelsea FC

Svěřenci italského kouče Antonia Conteho touží po obhajobě titulu, nicméně po několika klopýtnutích v průběhu podzimu budou mít cestu za další trofejí o to těžší. V tabulce londýnskému klubu patří momentálně 3. místo se ziskem 42 bodů za třináct výher, tři remízy a čtyři porážky, přičemž na druhý Manchester United ztrácejí Blues bod, na vedoucí Manchester City pak již bodů šestnáct.

V posledním ligovém kole zavítal na Stamford Bridge ligový nováček z Brightonu, ale jak branky, tak bodového zisku se nedočkal. Chelsea po trefách Moraty a Alonsa zvítězila hladce 2:0.

Álvaro Morata – 10 branek
Marcos Alonso – 5 branek
Eden Hazard – 5 branek
Vítám všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího anglického fotbalu! Dnes se v rámci posledního kola Premier League v kalendářním roce 2017 představím před svým publikem obhájce titulu Chelsea FC, na jejíž hřiště zavítá Stoke City. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.