Premier League - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Manchester Utd. - 23. září 2017   16:00

0:1
(0:1)
Manchester Utd.
20' R. Lukaku
Southampton
Forster – Soares (83. Ward-Prowse), Hoedt, Jošida, Bertrand – Lemina, Romeu – Tadić, S. Davis (C) (73. Gabbiadini), Redmond – S. Long (83. Ch. Austin).
Pawson – Hussin, Hatzidakis
St. Mary's Stadium, Southampton
de Gea – A. Valencia (C), Bailly, P. Jones, Young – N. Matić, Fellaini – Mata (63. A. Herrera), Mchitarjan (75. Smalling), Rashford (90+3. Blind) – R. Lukaku.
Romero – Blind, Carrick, A. Herrera, Lingard, Martial, Smalling.

SESTŘIH Premier League: Southampton - Manchester United 0:1. Tři body zařídil Lukaku

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Na přečtenou!
Hráči Manchesteru United padají na zem vyčerpáním, tlak Southamptonu byl neuvěřitelný. Branku mu ale nepřinesl, a tak si ďáblové odvážejí výhru 1:0! Jediný gól vstřelil již ve dvacáté minutě Romelu Lukaku. Nutno dodat, že domácí si minimálně jeden bod za svůj dnešní výkon, zejména ve druhém poločase, jednoznačně zasloužili.
90+6'
90+5'
Fellaini míč odkopl poměrně daleko, ve vápně je i brankář Forster, domácí tedy hrají na všechno riziko.
90+5'
Roh může být zahrán.
90+4'
José Mourinho vykázán na tribunu. Důvod zatím není znám.
90+4'
Roh se bude opakovat, sudí Pawson míří ke čtvrtému rozhodčímu.
90+3'
Matić byl nyní zdvojen ve vápně Manchesteru, míč tedy nechal raději doputovat do zámezí, bude z toho roh!
90+3'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Daley Blind.
90+1'
Ander Herrera velmi dobře kryl míč, následně byl faulovaný, a tak je hra přerušena. Čas pro Southampton plyne neúprosně rychle.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty.
89'
Jones se tvrdě srazil hlavou se Smallingem. Ošetřován je však pouze první jmenovaný.
89'
Hra je nyní přerušena, neboť po standardní situaci domácích zůstal ve vápně ležet Phil Jones.
88'
Žlutou kartu dostává Ander Herrera (Manchester United).
88'
Manchester opět pouze odkopl míč na polovinu soupeře, tahle pasivita se přestává líbit i fanouškům hostí.
87'
Do konce zápasu chybí nějakých šest, možná sedm minut. Nyní se opět ukáže, jak je čas relativní.
86'
Manchester opět odevzdal míč na polovině soupeře a vrací se zpět do defenzívy.
85'
Jones faulovaný u vápna Manchesteru. Domácí se nyní nesmírně zlobí, neboť Redmondův zákrok byl skutečně hraniční.
83'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Cédric Soares, přichází James Ward-Prowse.
83'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Charlie Austin.
82'
Lukaku chtěl následně zastavit akci soupeře, ale fauloval. Ihned vidí žlutou kartu.
81'
Lukaku hrál nyní mírně sobecky. Fellaini si nabíhal za obranu soupeře, ale míč nedostal, Romelu to zkoušel sám a nakonec o míč přišel.
79'
O pár desítek vteřin poté se na druhé straně dostal k zakončení Herrera, byl ve vápně téměř sám, ale trestuhodně přestřelil. Pokud Southampton srovná, Španěl si bude rvát vlasy.
79'
Nechybělo moc a bylo srovnáno. Po rychlých přihrávkách se ve vápně dostal k míči Romeu, který zakončoval na zadní tyčku, ale jen těsně minul. Fanouškům Manchesteru nyní muselo nesmírně zatrnout.
78'
Southampton opět zamkl soupeře u jeho vápna, Manchester se stále nemůže vymanit z narůstajícího tlaku.
76'
Tadić poslal Fellainiho k zemi, tentokrát sudí faul na belgického obra odpískal.
75'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Chris Smalling.
74'
David de Gea sbírá další centr. Manchester United by chvíli potřeboval hrát s míčem, aby uklidnil hru.
73'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Steven Davis, přichází Manolo Gabbiadini.
73'
Tadić centroval z pravé strany, ale de Gea si pro míč vyskočil. Domácí budou střídat.
71'
Fellaini po kontaktu se soupeřem upadl a chytil míč do ruky. Sudí však faul nepíská, ale ruku Fellainiho ano.
70'
Valencia vidí za svůj skluz zaslouženou žlutou kartu.
70'
Redmondova střela sice směřovala mezi tři tyče, ale postrádala razanci. David de Gea s poklidem pokus chytá.
68'
Manchester poslal míč na polovinu soupeře a zatáhl se zpět do defenzívy. Southampton jednoznačně dominuje.
67'
Po rohovém kopu se dostal jeden z domácích k zakončení, ale hlavičku dokázal před brankovou čarou zastavit Fellaini. Nutno dodat, že by de Gea na míč nejspíše nedosáhl.
66'
Hosté běželi tři na dva, Mchitarjan nahrál Lukakuovi do vápna, ale belgický forvard nedokázal brankáře Southamptonu prostřelit, Forster zasáhl výborně nohou.
65'
Lukaku předložil míč Mchitarjanovi, který z první vypálil z dobrých dvaceti metrů, ale jeho rána skončila pouze na chráničích jednoho z obránců.
63'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Ander Herrera.
62'
Davisův pokus z dobrých dvaceti metrů končí nad brankou, Manchester bude moct uklidnit hru, de Gea bude odkopávat.
61'
Tohle smrdělo gólem! Z pravé strany přilétl do vápna Manchesteru velmi zajímavý centr, ale Long na něj o pár centimetrů nedosáhl. Zakončoval by z malého vápna do téměř odkryté branky.
60'
Redmond se výtečně uvolnil na levém křídle, následně i přesně nacentroval na hlavu Longa, ten ale nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče.
58'
Cédric vybojoval pro domácí celek roh. Manchester si vyloženě koleduje o gól, ve druhém poločase se téměř k míči nedostal.
56'
Redmond se dostal k zakončení z poměrně ostrého úhlu, ale David de Gea nadvakrát zlikvidoval jeho střelecký pokus.
54'
Cédric se dopustil chyby na vlastní polovině, ale Mata jí nedokázal využít. Španěl skutečně nemá rychlost, kterou by křídelník měl mít.
52'
Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Oriol Romeu, ale trestuhodně netrefil z hranice malého vápna branku!
51'
Phil Jones na poslední chvíli odkopl Tadićovi míč do zámezí, je tu další roh pro So'ton.
50'
Ani následný roh nepřinesl nebezpečí. Manchester se po něm hnal do rychlého kontru, ale Lukaku se neprotlačil přes Hoedta. Sudí mu navíc odpískal útočný faul.
48'
Rohový kop se bude opakovat. Hra je nyní ale zatím přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet Hoedt. Zdá se však, že bude v pořádku.
48'
Southampton bude zahrávat rohový kop. K míči se postavil Davis.
46'
Hráči už nastupují na trávník, pohodlně se tedy usaďte a sledujte nadále náš online přenos!
Manchester United vede po prvním poločase 1:0, o jediný gól se postaral ve dvacáté minutě Romelu Lukaku. Ten má v osmi zápasech za Manchester osm branek. Zápas je poměrně vyrovnaný, hosté měli pár brejků, ale nedokázali využít ani jednoho z nich. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+3'
45+3'
Nejvýše vyskočil Fellaini, míč odhlavičkoval, a tak poločas končí.
45+3'
Southampton bude zahrávat rohový kop, poslední akce této půle.
45+2'
Redmond střílel z pětadvaceti metrů, ale Bailly si hokejově lehl do střely a zblokoval ji.
45+1'
Marcus Rashford se ocitl v ofsajdovém postavení.
45'
Nastavovat se budou 2 minuty.
45'
Hosté se hnali do rychlého kontru, Lukaku hledal ve vápně Rashforda, ale obrana Southamptonu dobře zasáhla a na poslední chvíli míč odvrátila.
45'
Posledních pár vteřin do konce poločasu, kolik sudí nastaví?
43'
Young poslal Tadiće k zemi a vidí žlutou kartu.
42'
Následný centr skončil v rukavicích brankáře Forstera. První poločas se blíží ke svému konci.
41'
Manchester United mohl přejít do vedení 2:0! Domácí trestuhodně chybovali v rozehrávce, což Manchester vystihl. Finální přihrávka do vápna ale nebyla přesná. Mata to sám dobře ví a drží se za hlavu.
39'
Směrem k Fellainimu se nyní snáší hlasitý pískot, domácí fanoušci si jsou jistí, že šlo o simulaci ze strany Belgičana.
38'
Fellaini už je za postranní čarou, zdá se však, že bude v pořádku.
37'
Long prošlápl kolíky zezadu nohu Fellainiho, sudí Pawson ale ukazuje pouze žlutou kartu. Hosté vyžadují vyloučení, ale marně.
35'
Forster si doběhl pro vysoký míč, který k němu přilétl od hlavy Baillyho.
34'
Henrich Mchitarjan vybojoval pro svůj tým rohový kop. Ten bude zahrávat Mata.
32'
Henrich Mchitarjan se prosmýkl do vápna, dostal tam také přihrávku, ale Lemina jej tvrdě sestřelil. Sudí Pawson však penaltu nepíská. Hosté se nyní hodně zlobí.
30'
Romelu Lukaku nedoběhl dlouhý centr, pro míč si přiběhl Forster. Ten následně také rozehrál útočnou akci domácích, která stále trvá.
29'
Matić si ve vápně soupeře skvěle narazil s Fellainim, už se chystal zakončovat, ale na poslední chvíli mu míč odkopl jeden z domácích.
28'
Redmond se ve vápně Manchesteru dostal k zakončení, ale jeho pokus zblokoval Fellaini. Následně všechno nebezpečí zažehnal Jones odkopem míče mimo vápno.
27'
Marcus Rashford zahrával standardní situaci z poměrně velké vzdálenosti a málem z toho byla druhý branka. Jeho technická střela prolétla jen o pár centrimetrů vedle tyčky.
25'
Manchester United kombinuje s míčem na útočné polovině, zatím se ale ke střele příliš nežene.
23'
Lemina si sice připíše střelu na branku, ale sám ví, že z ní nemohl padnout gól v žádném případě. Míč se sotva došoural k brankáři hostí.
22'
Long si neporadil ve vzdušném souboji s Baillym, míč tak patří Manchesteru.
20'
Manchester United právě vstřelil branku!
Manchester United se ujímá vedení! Ashley Young předvedl výbornou práci na levém křídle. Tancoval kolem svého strážce s míčem tak dlouho, dokud si nenalezl prostor na přesný centr, jenž přistál přímo na hlavě ROMELA LUKAKUA. Ten sice hlavičkou brankáře Forstera nepřekonal, ale následnou dorážkou už ano.
19'
A další centr směřující do vápna So'tonu. I ten však byl odvrácen. Hosté ale nadále pokračují s míčem.
18'
Až nyní se kupředu vydal Manchester United. Lukaku doběhl k vápnu, předal míč Mchitarjanovi, ale centr druhého jmenovaného byl zblokovaný.
17'
Zápas prochází mírně nudnou pasáží. Ani jeden z celků se nemůže dostat k ničemu zajímavému, oba celky pouze brání.
14'
Southampton kooperuje s míčem na útočné polovině, zatím se ale nemůže dostat do míst, odkud by se dalo zakončit.
12'
Rovný souboj mezi Fellainim a Hoedtem posoudil sudí tak, že šlo o útočný faul.
11'
Manchester United si vybojoval výhodu rohového kopu. K míči se staví Mata.
10'
Southampton zahrával rohový kop, k zakončení se na hranici velkého vápna dostal Redmond, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
9'
Ofsajdové pravidlo porušil Henrich Mchitarjan. Míč bude opět patřit Southamptonu.
8'
Rashford sice pronikl do vápna soupeře, na poslední chvíli se tam ale přihnal poslední obránce So'tonu a míč mu poslal skluzem na rohový kop.
7'
Centr Leminy nedoputoval k nikomu z domácích, obrana Manchesteru míč zblokovala do zámezí. Světci budou vhazovat na útočné polovině.
5'
Mchitarjan vyslal střelu z dobrých dvaceti metrů, nutno však dodat, že neměla téměř žádnou razanci, a tak mohl zůstat brankář Forster klidný.
4'
Manchester United se ubránil nakopnutému míči do vápna, následně se hnal do rychlého brejku Rashford, ale Cédric jej stáhl k zemi. Sudí však kartu neukazuje.
3'
Do vápna Manchesteru United přilétl dlouhý centr, míč si zpracoval Long, ale následně si s obráncem neporadil a přišel o něj.
1'
Hra je hned v první minutě přerušena, neboť po ostrém zásahu Tadiće na trávníku zůstal ležet Ashley Young.
1'

Southampton FC: Forster – Soares, Hoedt, Jošida, Bertrand – Lemina, Romeu – Tadić, S. Davis (C), Redmond – S. Long.
Náhradníci: A. McCarthy – Gabbiadini, Ch. Austin, P.-E. Höjbjerg, Pied, V. van Dijk, Ward-Prowse.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Bailly, P. Jones, Young – N. Matić, Fellaini – Mata, Mchitarjan, Rashford – R. Lukaku.
Náhradníci: Romero – Blind, Carrick, A. Herrera, Lingard, Martial, Smalling.

Rozhodčí: Pawson – Hussin, Hatzidakis.
Poslední duel spolu týmy odehrály v květnu letošního roku, tehdy zápas skončil bezbrankovou remízou, přičemž So'ton neproměnil již v šesté minutě penaltu.
Manchester United je společně se svým rivalem na nejvyšší příčce, oba celky mají třináct bodů a také skóre 16:2. Manchester United v posledním kole hostil doma Everton a pro Rooneyho to zcela jistě nebyl příjemný návrat, neboť domácí zvítězili vysoko 4:0. O góly se postarali Valencia, Mchitarjan, Lukaku a Martial.
Southampton je momentálně na devátém místě se ziskem osmi bodů, ke kterým patří skóre 4:4. Světci se mohli v posledním kole radovat z venkovní výhry 1:0. Crystal Palace porazili díky brance Davise.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z anglické Premier League. Na programu je duel, ve kterém změří síly Southampton FC a Manchester United. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 16:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.