Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Arsenal - 16. prosince 2018   14:30

Southampton
20' Ings (Targett) • 44' Ings (Redmond) • 85' Ch. Austin (S. Long)
3:2
(2:1)
Arsenal
28' Mchitarjan  (Monreal) • 53' Mchitarjan  (A. Lacazette)
Southampton
A. McCarthy – Bednarek, Vestergaard, Jošida – Valery, P.-E. Höjbjerg, Romeu, Targett – Redmond (63. S. Long), Ings (71. Ch. Austin), Armstrong (90+4. Martin Johnson).
Gunn – Hoedt, S. Long, S. Davis, Ch. Austin, Ward-Prowse, Martin Johnson.
Kavanagh – Cook, Massey
St. Mary's Stadium, Southampton
Arsenal
Leno – Bellerín (46. A. Lacazette), Lichtsteiner (74. Maitland-Niles), Koscielny, Monreal – Torreira, Xhaka, Guendouzi – Mchitarjan, Aubameyang, Iwobi (70. Özil).
Čech – Alnaní, Ramsey, A. Lacazette, Özil, Maitland-Niles, Nketiah.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:10.
Je konec! Southampton po fantastickém výkonu poráží na vlastním hřišti Arsenal 3:2! Domácí Southampton se zvučného soupeře nezalekl a po dvaceti minutách se prosadil Danny Ings! Vedení však Southamptonu nevydrželo dlouho. O osm minut později totiž vyrovnal Henrich Mchitarjan! To ale nebylo vše! Southamtpon se znovu dokázal vrátit do hry a v závěru poločasu se dočkal zasloužené odměny. Svou druhou branku totiž přidal Danny Ings! Po změně stran vlétl na hřiště aktivněji Arsenal a Henrich Mchitarjan svou druhou brankou rychle vyrovnal. Následný tlak hostujícího celku ovoce nepřinesl. Naopak domácímu trenérovi vyšlo střídání. Pět minut před koncem totiž hlavou rozhodl Charlie Austin!
90+6'
90+5'
Shane Long ještě v závěru nastavení dostává žlutou kartu.
90+4'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Tyreke Johnson.
90+3'
Nacho Monreal odcentroval z levé strany do pokutového území, jenže trefil jen prvního hráče v červeném dresu. Obrana Southamptonu brání opravdu skvěle.
90+2'
Až nyní se Arsenal po delší době nastěhoval zpátky na polovinu Southamptonu. Hráči hostujícího celku ale marně hledají cestu do pokutového území.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Domácí opět vybojovali vhazování v blízkosti rohového praporku na polovině Arsenalu. Southampton je opravdu blízko k velkému úspěchu.
89'
Charlie Austin svedl další parádní souboj, ve kterém se nechal faulovat a vybojoval pro Southampton rozehrávku na polovině hřiště. Domácí budou šetřit čas.
88'
Alexandre Lacazette se v pokutovém území probil k přihrávce z pravé strany, ale ihned se u něj zjevili domácí zadáci, kteří francouzského střelce nepustili do zakončení.
87'
Ainsley Maitland-Niles ihned spěchal vpřed s pokusem o odpověď. Hostující fotbalista odcentroval na bližší tyč, kde zasáhla obrana Southamptonu.
85'
Southampton právě vstřelil branku!
Neskutečné! Southampton se v závěru utkání potřetí ujímá vedení! Southamptonu vyšel rychlý protiútok! Shane Long dostal parádní přihrávku do běhu, měl moře času a odcentroval na vzdálenější tyč, kam si naběhl CHARLIE AUSTIN, jež hlavou překonal vyběhnutého Lena!
85'
Mesut Özil se ujal rozehrávky následného rohu. Německý záložník odcentroval na malé vápno, kde dokázal zakončit Koscielny, ale jeho hlavička postrádala razanci.
84'
Arsenal se v posledních minutách nemůže probít skrz důraznou obranu Southamptonu. Monreal to zkoušel po levé straně, ale Maja Jošida jej nepustil do vápna.
83'
Alexandre Lacazette Alexandre Lacazette si v pokutovém území naběhl na zpětnou přihrávku, jenže ihned se u něj zjevil obránce, jež jeho pokus srazil do zámezí.
82'
Yan Valery skvěle napadal rozehrávku Arsenalu na jeho polovině. Xhaka se však nenechal rozhodit a dokázal si pomoci malou domů na Lena.
81'
Stuart Armstrong tentokrát vyslal centr na malé vápno, kam vyrazil také Bernd Leno, jež míč dokázal vyboxovat ven z pokutového území.
80'
Shane Long zkusil své štěstí zakončením zpoza hranice pokutového území. Jeho rána byla předem odsouzená k neúspěchu, ale bude z toho roh.
79'
Také Arsenal nyní zahrával další rohový kop. Mchitarjan odcentroval na malé vápno, nicméně i tady je máván ofsajd!
78'
Matteo Guendouzi poslal prudkou přihrávku na polovinu soupeře, jenže jeho pobídku přečetl stoper Jannik Vestergaard, jež míč dokázal zastavit.
77'
Shane Long si řekl o přihrávku na levou stranu, jenže Yan Valery mu poslal přihrávku na paty a první jmenovaný už balón neudržel na hřišti. Vhazovat budou hosté.
76'
Southampton po závaru po rohovém kopu oslavoval vstřelenou branku, jenže radost domácích hráčů kazí zdvižený praporek! Ofsajd!
75'
Laurent Koscielny toho dnes schytal opravdu hodně. Stoper Arsenalu se natlačil před Austina, který jej v souboji poslal mezi reklamní banery.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Stephan Lichtsteiner, přichází Ainsley Maitland-Niles.
73'
Granit Xhaka ostrým skluzem zajel střídající Austina. Nováček na hrací ploše se po faulu pěkně proletěl vzduchem. Zákrok se však překvapivě obešel bez karetního trestu.
72'
Arsenalu se hodně rychle krátí čas ke vstřelení rozhodující branky. Zadáci hostujícího celku však znovu kombinují na vlastní polovině.
71'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Charlie Austin.
70'
Stuart Armstrong ostrým skluzem zastavil Lacazetteho a dostává žlutou kartu.
70'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Mesut Özil.
69'
Alex Iwobi se skvěle uvolnil na levé straně pokutového území a vymyslel nádherný centr na malé vápno. Alex McCarthy však vyrazil ven z branky a došel si pro míč.
68'
Do rozehrávky hostujícího celku se musel zapojit také Bernd Leno. Brankář Arsenalu hledal dlouhým nákopem Aubameyanga, ale ten neměl v hlavičkovém souboji šanci.
67'
Domácí hráči nikam nespěchají. Alex McCarthy dlouho otálel s odkopem od branky, za což si vysloužil hlasitý pískot příznivců Arsenalu.
66'
Matteo Guendouzi vybojoval pro Arsenal míč na polovině hrací plochy. Mladý záložník se skvělým pohybem zbavil Targetta a přenesl hru na opačnou stranu.
65'
Další problémy má Laurent Koscielny. Zadák Arsenalu se po dalším hlavičkovém souboji drží za záda. Podle všeho však bude schopen nadále pokračovat ve hře.
64'
Shane Long se ihned zapojil do napadání rozehrávky Arsenalu. Domácí útočník napadal Lichtsteinera, nicméně švýcarský zadák si poradil se vší noblesou.
63'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Shane Long.
63'
Matt Targett se na levé straně snažil vybojovat rohový kop pro Southampton. Důrazný Henrich Mchitarjan jeho snahu zastavil skvělým obranným zákrokem.
62'
Southampton zahrával přímý kop na hranici pokutového území. Jeho rozehrávky se ujal Targett, ale jeho centr odvrátil do bezpečí Laurent Koscielny.
61'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude muset domácí manažer poprvé střídat.
60'
Žlutou kartu dostává Laurent Koscielny (Arsenal FC).
60'
Je za námi hodina hry a nadále sledujeme parádní utkání. Hostující Arsenal je po změně stran mnohem aktivnější a prakticky nepouští soupeře na svou polovinu.
59'
Henrich Mchitarjan prošel s míčem na hranici pokutového území, jenže tentokrát nedokázal zakončit. Pod nohy se mu totiž obětavě položil Jošida.
58'
Jannik Vestergaard si tentokrát dal větší pozor, otočil se s míčem u nohy a pomohl si malou domů. Arsenal ale zařadil vyšší rychlostní stupeň a dostává soupeře pod tlak.
57'
Hosté zahrávali další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na hranici pokutového území, odkud ihned zakončil Granit Xhaka, ale obránce jeho ránu srazil do autu.
56'
Alexandre Lacazette se probíjel obranou Southamptonu do pokutového území. Střídající útočník Arsenalu prošel do blízkosti velkého vápna, kde však přišel o míč.
55'
Alex Iwobi tentokrát dostal možnost k zakončení z hranice pokutového území. Hostující hráč střílel ze záklonu a usměrnil svůj pokus nad břevno.
53'
Arsenal právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Arsenal se bleskově dostává zpátky do hry! Aubameyang našel HENRICHA MCHITARJANA, který vyslal přízemní střelu a Jannik Vestergaard míč nechtěně tečoval za záda domácího brankáře!
52'
Nacho Monreal si naběhl na krásnou přihrávku na levou stranu hřiště, jenže jeho nákop skončil na hlavě zadáka Bednareka. Domácí mohou uklidnit hru.
51'
Jan Bednarek na polovině hřiště fauloval rozběhnutého soupeře a vidí žlutou kartu.
51'
Po delší době se ozývá také početná skupinka příznivců Arsenalu. Hostující fanoušci ženou své oblíbence do útoku, nicméně obrana Southamptonu skvěle vystupuje.
50'
Před hráči Arsenalu se otevřel volný prostor. Iwobi potáhl míč na hranici pokutového území, ale přihrávkou na pravé křídlo akci Arsenalu zbrzdil.
49'
Domácí fotbalisté skvěle presují i na začátku druhého poločasu. Aubameyang dohnal dlouhou přihrávku na levé křídlo, ale jeho centr byl nepřesný.
48'
Domácí fotbalisté po předchozím přerušení kvůli zranění Monreala odevzdali balón zadákům Arsenalu. Hráči londýnského celku tak mohou zaútočit.
47'
Mohlo být vyrovnáno! Pierre-Emerick Aubameyang si naběhl na přihrávku do pokutového území, ale špičkou kopačky brankáře McCarthyho nepřekonal!
46'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Alexandre Lacazette.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně zajímavou podívanou! Domácí Southampton se zvučného soupeře nezalekl a po dvaceti minutách se prosadil Danny Ings! Vedení však Southamptonu nevydrželo dlouho. O osm minut později totiž vyrovnal Henrich Mchitarjan! To ale nebylo vše! Southamtpon se znovu dokázal vrátit do hry a v závěru poločasu se dočkal zasloužené odměny. Svou druhou branku totiž přidal Danny Ings! Do kabin se proto odchází za stavu 2:1.
45+3'
45+1'
Další problém pro londýnský Arsenal. Na hřišti nyní zůstává ležet Hector Bellerín, který nevypadá vůbec dobře a bude potřebovat ošetření.
45'
Nastavují se dvě minuty!
44'
Domácí celek si bere zpět své ztracené vedení! Nathan Redmond dostal prostor, potáhl míč vpřed a odcentroval do pokutového území. DANNY INGS se odpoutal od svého strážce a hlavou dopravil míč pod břevno Lenovy branky!
43'
Domácí celek zahrával svůj druhý rohový kop v dnešním souboji. Centrovaný míč na malé vápno, odkud jej odpravil Laurent Koscielny.
42'
Stuart Armstrong vymyslel krásnou přihrávku na Dannyho Ingse, který se ještě pokusil vylepšit pozici pro Ingse, jenže ten z otočky nedokázal zakončit.
41'
Jan Bednarek se snažil odkopnout míč z vlastní poloviny, ale rychle se k němu přemístil Henrich Mchitarjan, od nějž se balón odrazil do zámezí.
40'
Pierre-Emerick Aubameyang se nyní vrátil na vlastní polovinu a v blízkosti rohového praporku pomohl hostující obraně. Southampton však zůstává u míče a může se snažit ohrozit Lenovu branku.
39'
Granit Xhaka dostal prostor na levé straně a snažil se oslovit rozběhnutého Iwobiho. Druhý jmenovaný si však nepotykal se zpracováním.
38'
Stephan Lichtsteiner nakopl míč na polovinu soupeře, ale jeho dlouhý nákop skončil na noze prvního obránce v červeném dresu. Southampton může zaútočit.
37'
Stuart Armstrong se hnal za odraženým míčem do pokutového území. Laurent Koscielny si balón pohlídal a před soupeřem jej odkopl do bezpečí.
36'
Pierre-Emile Höjbjerg vybojoval míč na polovině soupeře, jenže jeho průniková přihrávka do pokutového území byla příliš prudká a nikdo v červeném na balón nedosáhl.
35'
Bernd Leno dlouho otálel s rozehrávkou od vlastní branky, za což si vysloužil pískot příznivců Southamptonu. Arsenal to dnes rozhodně nemá jednoduché.
34'
Oriol Romeu poslal rukou k zemi Xhaku. Rozhodčí měl souboj přímo před sebou a pohotově odpískal nedovolený zákrok. Romeu navíc dostal důrazné varování.
33'
Matt Targett si na polovině hřiště pomohl nedovoleným zákrokem. Hosté bleskově rozehráli, jenže přihrávka na Aubameyanga byla hodně nepřesná.
32'
Southampton zahrával přímý kop na polovině Arsenalu. Targett vymyslel krásný centr na hranici velkého vápna, odkud hlavičkoval Jannik Vestergaard, jenže jeho pokus skončil nad břevnem.
31'
Héctor Bellerín sice nasadil Targettovi jesličky, jenže domácí obránce se nenechal zesměšnit, vrátil se před soupeře a tělem jej odstavil od balónu.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a zatím sledujeme hodně zajímavou podívanou. Oba týmy se zatím snaží útočit, což přináší velký počet zakončení.
28'
Je vyrovnáno! Southamptonu vedení dlouho nevydrželo! Na dlouhou přihrávku po levé straně si naběhl Monreal, který odcentroval do pokutového území a dobíhající HENRICH MCHITARJAN hlavou uklidil míč do sítě!
27'
Nathan Redmond dostal pod tlak Guendhouziho, který se raději otočil a pomohl si přihrávkou na Lichtsteinera. Švýcarský zadák poté nakopl míč dopředu.
26'
Maja Jošida si na pravé straně obrany skvěle poradil s rozběhnutým Aubameyangem a nepustil gabonského útočníka do pokutového území.
25'
Zadáci Arsenalu znovu uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Domácí fotbalisté jejich kombinaci skvěle napadají a dostávají stopery Arsenalu pod tlak.
24'
Naopak Danny Ings je při chuti! Domácí střelec tentokrát napřáhl zpoza hranice pokutového území, jenže jeho pokus letěl jen do míst, kde stál pozorný Leno.
23'
Londýnský celek je po inkasování úvodní branky hodně zaskončený. Arsenalu se vůbec nedaří. Bellerín chtěl rozběhnout Mchitarjana, ale ten vůbec nereagoval.
22'
Arsenal se okamžitě vydal na polovinu soupeře se snahou o bleskové vyrovnání. Stephan Lichtsteiner odcentroval do šestnáctky, ale pro míč si došel Alex McCarthy.
20'
Southampton se překvapivě ujímá do vedení! Stadion je doslova na nohou! Matt Targett dostal krásnou přihrávku na levou stranu, odcentroval do pokutového území, kam si parádně naběhl DANNY INGS a hlavou otevřel skóre!
19'
Poprvé v utkání musel zasahovat také Bernd Leno. Stuart Armstrong obdržel přihrávku na levou stranu, přehodil si míč na pravačku a technickou střelou prověřil gólmana Arsenalu.
18'
Danny Ings si chtěl zpracovat prudkou přihrávku na polovinu soupeře, ale s míčem se už nestačil rychle otočit. Důrazní stopeři Arsenalu tak mohou rozjet další kombinaci.
17'
Jannik Vestergaard měl moře času na rozehrávku na polovině Arsenalu, jenže jeho pobídka na hranici pokutového území skončila na noze prvního soupeře.
16'
Lucas Torreira byl pozdě u odraženého míče na pravé straně hrací plochy a fotbalisté Southamptonu dokázali vybojovat vhazování. Domácím se podařilo přestát nástup favorizovaného soupeře.
15'
Také Southampton si nyní vyzkoušel rohový kop. Jeho rozehrávky se ujal Pierre-Emile Höjbjerg, který svým centrem našel jen urostlého zadáka Arsenalu.
14'
Matteo Guendouzi si znovu krásně pokryl míč tělem a Danny Ings jej doslova zválcoval. Domácí útočník je v úvodu pořádně nažhavený a často fauluje.
13'
Maja Jošida si špatně zpracoval přihrávku na levou stranu a před napadajícím soupeřem si pomohl jen dlouhým nákopem na polovinu Arsenalu.
12'
Hra je přerušena! Nathan Redmond zůstává ležet na polovině hrací plochy s bolestivou grimasou v obličeji a drží se za nohu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
11'
Alex Iwobi si naběhl na dlouhou přihrávku na polovinu soupeře, nicméně radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
10'
Zadáci Arsenalu nyní uklidňují hru kombinací na vlastní polovině hrací plochy. Obránci londýnského celku si vyměňují přihrávky a číhají na skulinky v obraně soupeře.
9'
Pierre-Emile Höjbjerg se středem hřiště probil až na polovinu Arsenalu, kde roztáhl hru na levou stranu, jenže Nathan Redmond byl u míče až po Torreirovi.
8'
Granit Xhaka dostal moře volného prostoru ve středu hřiště, prošel s míčem u nohy až na hranici pokutového území, jenže jeho ránu pravačkou zablokoval obránce.
7'
Právě Aubameyang se nyní hlavou snažil prodloužit míč za sebe, kam si nabíhal Iwobi. Zadáci Southamptonu tentokrát dávali pozor a přihrávku zastavili.
6'
Pierre-Emerick Aubameyang si naběhl na krásnou přihrávku za obranu, převzal si míč hrudí a zakončil levačkou. Jeho pohotovou střelu Alex McCarthy vytáhl na roh!
5'
Nathan Redmond se z pravého křídla protlačil na hranici velkého vápna a vyslal prudký centr do šestnáctky. Jeho pobídku odvrátila obrana Arsenalu do bezpečí.
4'
Laurent Koscielny si nyní skvěle splnil své defenzivní povinnosti. Kapitán Arsenalu nepustil rozběhnutého Ingse před sebe a odehrál míč do bezpečí.
3'
Bernd Leno se tentokrát vydal ven z branky a došel si pro míč na hranici velkého vápna. Hostující brankář s rozehrávkou nespěchal a roztáhl hru na levou stranu.
2'
Matteo Guendouzi si na polovině hřiště krásně pokryl míč tělem a dotírající Danny Ings jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Rozehrávat bude Arsenal.
1'
Southampton obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, nicméně vysoký nákop skončil na hlavě pozorného Koscielnyho.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Southampton bude hrát v červeném, zatímco Arsenal přijel ve světle zelených dresech.
Southampton FC

Southampton letos prožívá opravdu nepovedenou sezónu. V šestnácti kolech vybojoval jen devět bodů a krčí se na předposlední pozici o skóre před posledním Fulhamem. Na záchranu navíc ztrácí tři body. V minulém kole navíc prohrál 1:0 na hřišti Cardiffu. Domácímu trenérovi schází pouze zranění Bertrand a Obafemi.
Arsenal FC

Londýnský Arsenal po změně trenéra v letošním ročníku prožívá zlepšené výkony. Arsenal sehrál šestnáct zápasů, ve kterých vybojoval třicet čtyři bodů a patří mu pátá pozice. Za čtvrtou Chelsea navíc zaostává pouze o skóre. V minulém kole Arsenal po velkém boji přehrál na svém stadionu Huddersfield. Ve čtvrtek navíc v rámci Evropské ligy přehrál Karabach. Do zápasu však nenastoupí Holding, Mavropanos, Mustafi, Sokratis ani Welbeck.
Dobré odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z anglické Premier League. Společně se podíváme na duel mezi Southamptonem a Arsenalem. Výkop je stanoven na 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.