Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Arsenal - 6. března 2021   13:30

Burnley
39' Wood
1:1
(1:1)
Arsenal
6' Aubameyang  (Willian)
Burnley
Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor (64. Pieters) – Gudmundsson (67. Brady), A. Westwood, Brownhill, McNeil – Vydra (86. Jay Rodriguez), Wood.
Arsenal
Leno – Chambers, David Luiz, Marí, Tierney – Partey (81. D. Ceballos), Xhaka – Saka, Odegaard (63. A. Lacazette), Willian (70. Pépé) – Aubameyang (C).

S konstatováním, že Arsenal remizoval se zachraňujícím se Burnley, se loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního odpoledne.
Arsenal ztrácí další body a doplatil především na neproměněné šance z prvního poločasu, kdy byl dominantní. Jenomže neuvěřitelnou chybu předvedl Granit Xhaka, jenž soupeři daroval vyrovnání! Ve druhém poločase se dlouhou dobu nic nedělo, ale v samotném závěru oba celky zahodily několik povedených akcí. V nastaveném času pak selhal Dani Ceballos, jenž napálil balon do tyče.
90+5'
90+4'
V poslední minutě nastřelil Arsenal tyč! Ve druhé vlně se nacházel Dani Ceballos, který napálil pravou tyčku! Následně Pierre-Emerick Aubameyang přihrával před branku, ovšem našel jen soupeře. To byl ale pořádný závar před brankou Burnley!
90+3'
K odraženému míči se v šestnáctce dostal Pierre-Emerick Aubameyang, který okamžitě vystřelil jen do nohy Bena Meea, který je hrdinou okamžiku!
90+2'
Calum Chambers nezvládl první dotek s míčem, a tak se následně dopustil faulu. Domácí mužstvo už nikam nespěchá a vypadá to, že bod bere!
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!

Arsenal dál kombinoval na útočné polovině a o nepovedenou střelu se postaral David Luiz. Následně se faulu dopustil Nicolas Pépé.
89'
Další akce hostujícího mužstva skončila po ruce, kterou zahrál Alexandre Lacazette. Utkání se už velmi rychle blíží ke svému konci!
87'
Na levé straně se pohyboval nově příchozí Jay Rodriguez, jehož pokus zamířil jen vedle branky. Arsenalu už moc času na vstřelení branky nezbývá, naopak Burnley asi bude bod brát.
86'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Jay Rodriguez.
86'
VAR červenou kartu zrušil, jelikož Erik Pieters opravdu zahrál ramenem, čímž vyškrábl míč na břevno. Arsenal byl velmi blízko vedoucímu gólu!
84'
V pokutovém území se nacházel znovu osamocený Nicolas Pépé, který volejem poslal balon do levé části branky, kde se nacházel Erik Pieters! Ten vytrčil ruku, ale spíše ho balon trefil do ramene! Rozhodčí tasil červenou kartu, což řeší VAR!
83'
Londýnští zřejmě pochopili, že musejí začít hrát, jinak ztratí další body. Sledujeme tak další kombinaci Arsenalu na útočné polovině hrací plochy.
82'
Arsenal zahodil další velkou příležitost! Kieran Tierney přihrával před branku, kde se na hranici malého vápna nacházel Nicolas Pépé, který míč jel lízl, a tak v jasné pozici netrefil bránu Burnley!
81'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Dani Ceballos.
79'
Matěj Vydra posunul míč někam k penaltovému puntíku, kde se nacházel v náběhu Chris Wood. Jeho zakončení šlo po zemi a zastavil jej fenomenálním zákrokem nohou Bernd Leno!
78'
Po sérii hlaviček se do balonu opřel Erik Pieters, jehož zakončení velmi rychle padalo směrem dolů! Bernd Leno musel zasahovat a vyškrábnout míč nad branku! Poté po rohu hlavičkoval nad bránu Matěj Vydra.
77'
Arsenalu se standardní situace nevydařila, ba naopak zpátky musel makat Nicolas Pépé. Hostující celek pak zamezil další akci soupeře a David Luiz se následně hodně zlobí.
76'
Alexandre Lacazette si znovu pokryl balon a fauloval ho Ben Mee, který šlapákem trefil nárt francouzského útočníka Arsenalu. Londýnští musejí přidat, rozhodně nejsou ve druhém poločasu už tak dominantní.
74'
Nicolas Pépé se snažil přihrát na střed šestnáctky a trefil ruku Erika Pieterse. Hostující hráč se dožadoval odpískání pokutového kopu, zatím marně!
73'
Další akci Burnley zastavil ofsajd, v němž se nacházel Chris Wood. Domácí hráči se sice zlobí, avšak opakovaný záběr ukazuje, že rozhodnutí bylo správné.
72'
Domácí mužstvo odcentrovalo z pravé strany a pas si pohlídal před brankou Kieran Tierney. Krajní obránce musel balon rychle odehrát, jelikož se za ním nacházel Matěj Vydra.
71'
Dalším potrestaným hráčem je Erik Pieters (Burnley), který trefil do kotníku francouzského útočníka. Alexandre Lacazette zařval takovým způsobem, že se muselo leknout celé město!
70'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Nicolas Pépé.
69'
Předešlou situaci českého útočníka ještě bude řešit VAR! Matěj Vydra spíše netrefil balon než, že by jej zasáhl Bukayo Saka.
68'
Sledujeme další kombinaci domácího mužstva, které se snaží něco vymyslet! Na hranici vápna se obtočil kolem svého strážce Matěj Vydra. Zakončení dobré nebyl, avšak domácí se dožadují pokutového kopu.
67'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Robbie Brady.
66'
Burnley se znovu usadilo na útočné polovině, ovšem Arsenal znovu velmi poctivě brání. Calum Chambers balon nezpracoval a soupeř bude vhazovat.
64'
David Luiz se dostal pod tlak, když jej napadal český útočník. Brazilský obránce tak poslal těžkou přihrávku na svého brankáře, avšak Bernd Leno si poradil.
64'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Charlie Taylor, přichází Erik Pieters.
63'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Martin Odegaard, přichází Alexandre Lacazette.
62'
Burnley rozehrávalo standardní situaci, kterou si pohlídal Bernd Leno. Německý brankář vysunul velmi rychlého Williana, který byl u půlící čáry zastaven.
61'
Londýnští mají ještě třicet minut na to, aby stav zápasu převážili na svou stranu. Jenomže David Luiz si pomohl faulem, když přistrčil Chrise Wooda.
60'
Hodina hry je minulostí a stav je stále vyrovnaný. David Luiz se zbavil soupeře a postupoval směrem k šestncátce, jenže s přihrávkou dlouho otálel, a tak byl zastaven.
58'
Hostující mužstvo znovu výborně zapracovalo a dlouhý nákop si pohlídal David Luiz. Arsenal následně zvolil klidnou kombinaci a centr předvedl Calum Chambers. Nick Pope si situaci pohlídal a akci favorita zastavil.
57'
Z velké dálky se do míče opřel Martin Odegaard, jenž nastřelil soupeře. Burnley vymyslelo dlouhý nákop a o míč se rval Chris Wood, jenže skvěle zapracoval Pablo Marí.
55'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Bukayo Saka (Arsenal), který u postranní čáry dohrál Charlieho Taylora, jenž si dal míč rychle od nohy.
54'
Z pravé strany odcentroval Calum Chambers, jehož pas našel před brankou spoluhráče. Bukayo Saka okamžitě vystřelil, jenže jeho snažení zastavil James Tarkowski. Ten hraje podařené střetnutí a často likviduje akce The Gunners.
54'
Charlie Taylor zastavil akci Arsenalu a následně míč soupeři zase odevzdal. Favorit zápasu ve druhém poločase soupeře už tolik nepřehrává.
53'
V souboji sedmiček byl úspěšnější Johann Gudmundsson, který vybojoval rohový kop. Balon se od praporku kroutil do branky Arsenalu, ovšem na dvakrát zasáhl Bernd Leno.
51'
Granit Xhaka zastavil akci soupeře a poté se rozvíjela akce Arsenalu! Z pravé strany šestnáctky nastřelil soupeře Bukayo Saka. Po chvíli to zkusil zpoza vápna Martin Odegaard, jehož pokus mířil do spodního rohu branky, kam se dostal také brankář Nick Pope.
50'
Na levé straně dlouho vymýšleli Bukayo Saka a Willian. První jmenovaný následně odcentroval, jenže před brankou se nacházel velmi dobře postavený James Tarkowski.
49'
Z levé strany znovu centroval Kieran Tierney, jehož snažení zastavil u první tyčky James Tarkowski. Podobná situace se pak odehrávala i na druhé straně, jenže pro míč si z branky vyběhl Bernd Leno.
48'
Po vhazování Arsenalu vymyslel těžkou přihrávku Ben Mee, jeho spoluhráč pak musel do skluzu, aby míč odehrál ke svému brankáři.
47'
Při pohledu na zelený pažit to vypadá, že oba celky pokračují se zahajovacími sestavami. Trenér Arteta má směrem dopředu z čeho vybírat, vždyť mezi náhradníky jsou především Alexandre Lacazette a Nicolas Pépé.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, Ashley Westwood už se s míčem nacházel před šestnáctkou Arsenalu, kde byl zastaven. Kanonýři pak balon jen odevzdali.
46'
Arsenal byl v prvním poločase jasně lepším týmem, ovšem zahodil čtyři velké příležitosti a pak dáreček soupeři věnoval Granit Xhaka, a tak je stav vyrovnaný! Spolupráce Bukayoe Saky a Pierrea-Emericka Aubameyanga funguje na jedničku, oba borci dělají domácí obraně potíže a druhý jmenovaný otevřel stav zápasu. Londýnští dál hráli velmi dobře, ale bídné zakončení vedení nenavýšilo, a tak přišel trest. Granit Xhaka nastřelil při rozehrávce Chrise Wooda, od něhož zamířil míč za brankovou čáru.

Průběžný stav zápasu je tak 1:1 a uvidíme, jak se budou celky prezentovat po změně stran.
45+1'
45+1'
Nastavuje se pouze jedna minuta!

Přenesení hry mířilo na levou stranu, kde při zpracování zahrál rukou Kieran Tierney. Burnley může poločas dohrát v klidu.
45'
Z levé strany vnikl do šestnáctky Willian, který se snažil přihrávat do druhé vlny a vybojoval pouze roh. Brazilec jej rozehrál sám a Arsenal kombinoval, jenže další centr si pohlídal James Tarkowski.
44'
Hostující mužstvo dlouho kombinovalo na své polovině, ale po chvíli přišla přihrávka na pravou stranu útočné poloviny. Arsenal kombinuje velmi pomalu a navíc přihrávku pokazil pak Kieran Tierney.
42'
Matěj Vydra udržel na svých zádech Davida Luize a poslal zpětnou přihrávku. Z levé části vápna tak mohl vystřelit Dwight McNeil, jehož pokus lapil Bernd Leno!
41'
Arsenal měl po prvním poločasu vést minimálně o tři branky, avšak Granit Xhaka chyboval a dopustil vyrovnání! Tohle trenér Arteta ponese velmi nelibě a v kabině The Gunners bude rušno.
39'
Burnley právě vstřelilo branku!
Granit Xhaka daruje soupeři gól a výsledek je znovu vyrovnán! Bernd Leno byl pod tlakem a přihrál na švýcarského spoluhráče, jehož napadal Matěj Vydra! Granit Xhaka chtěl hru roztáhnout, ale trefil před brankou CHRISE WOODA, od něhož míč putoval za brankovou čáru!
37'
Chris Wood hledal v šestnáctce Matěje Vydru, k němuž míč znovu neprošel. Naopak Arsenal šel do otevřené obrany! Pierre-Emerick Aubameyang přihrával na pravou stranu, kde byl Bukayo Saka, který v dobré pozici ani nevystřelil.
36'
Na levé straně se do tísně dostal Chris Wood, jehož těžká přihrávka na střed našla jen soupeře. Arsenal se pokusil o dlouhý nákop, za kterým mířil Pierre-Emerick Aubameyang, avšak z branky se vydal Nick Pope, jenž nepříjemnost zažehnal
35'
Znovu z pravé strany centroval Johann Gudmundsson, ale jeho snažení bylo opět odvrácené. V posledních minutách je Burnley nastěhované na útočné polovině, avšak šance stále nepřicházejí.
34'
Burnley se snaží něco vymyslet, trochu se zdá, že Londýnští zalezli. Z pravé strany odcentroval Johann Gudmundsson, jehož počínání si znovu pohlídal Granit Xhaka.
32'
Ashley Westwood se pokoušel o přihrávku na Matěje Vydru, kterou zastavil Granit Xhaka. Švýcarský záložník se pak nechal faulovat a vrátil klid na kopačky Arenalu.
31'
Arsenal si vypracoval už čtyři velké šance, jenomže vedení se mu nepovedlo navýšit. Londýnští dál kombinují a snaží se překonat soupeřovu obranu.
29'
Martin Odegaard se pohyboval na pravé straně velkého vápna, odkud míč letěl na hranici šestnáctky, kde se nacházel pohotový Thomas Partey, který zamířil vedle pravé tyče.
28'
Z velké dálky se do balonu opřel znovu Ashley Westwood, který zamířil jen doprostřed branky. Bernd Leno byl pozorný a zaznamenal snadný zákrok.
27'
Zpoza šestnáctky se k odraženému balonu dostal Ashley Westwood, který se do něj opřel a poslal jej nad branku Arsenalu. Tohle vypadlo velmi zajímavě, tedy až do zakončení.
25'
Burnley zatlačilo favorita zápasu na jeho polovinu, což zatím nikam nevede. Domácí hráči se snaží kombinací překonat obranu Arsenalu.
23'
Bukayo Saka si před šestnáctkou narazil balon s kapitánem Arsenalu! Pierre-Emerick Aubameyang vytvořil jedním dotekem šanci pro mladšího kolegu, který z pravé strany velkého vápna zamířil těsně vedle pravé tyče.
22'
Burnley sebralo míč Arsenalu a začíná kombinaci mezi obránci. Po chvíli přišel dlouhý nákop, který doputoval k hostujícímu brankáři. Arsenal zatím směrem dozadu hraje na výbornou.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a favorit zápasu je ve vedení, když se prosadil Pierre-Emerick Aubameyang. Burnley zatím nezaznamenalo žádnou velkou příležitost.
19'
Pierre-Emerick Aubameyang selhal v darované příležitosti! Thomas Partey vyslal pas do šestnáctky, kde zazmatkoval James Tarkowski, od něhož se míč odrazil ke gabonskému střelci. Kapitán Arsenalu byl překvapen a zblízka poslal balon vedle levé tyče!
18'
Dwight McNeil měl proti sobě bránícího Bukayoe Saku, přes kterého odcentroval. Míč si pak na prsa zpracoval David Luiz, který nechal situaci dokonat německého brankáře.
17'
David Luiz uklidňoval hru a následně hledal Martina Odegaarda, kterého zezadu dohrál Ashley Westwood. Arsenal rozehrává z klidné pozice a zatím nikam nespěchá.
15'
Na hrotu se pohyboval Pierre-Emerick Aubameyang, jenž si míč zpracoval do pohybu. Ovšem dostoupil jej Ben Mee, který zakončení zablokoval. Stejný obránce si následně poradil i s centrem z levé strany, jenž vyslal Kieran Tierney.
14'
Na pravém křídle se pohyboval Bukayo Saka, který vybojoval pro Arsenal rohový kop. Londýnští vymysleli krátkou přihrávku a po chvíli přišel centr, jenž byl odvrácen.
12'
Na levé straně šestnáctky se pohyboval Dwight McNeil, jenž se pokusil o centr, který zablokoval Calum Chambers. O zbytek se pak postaral Bernd Leno.
12'
Střeleckou pozici si dlouho hledal Martin Odegaard, kterého po chvíli od míče odzbrojil Dwight McNeil. Jenomže Burnley se daleko nedostalo a po vhazování začne znovu od od obrany.
11'
Thomas Partey uklidnil hru přihrávkou na německého kolegu v brance, který mu míč vrátil. Arsenal se následně kombinací dostal na útočnou polovinu, kde vymýšlí další recept na překonání obrany.
10'
Hostující mužstvo si muselo pohlídat akci soupeři u postranní lajny, což se povedlo, tedy alespoň na malou chvilku. Burnley totiž velmi dobře napadá rozehrávku The Gunners.
9'
Domácímu mužstvu se nepovedla přihrávka na levou stranu, a tak vhazovali Kanonýři! Arsenal se ale dostal pod tlak, a tak přišel nákop, který si před hostujícím kapitánem pohlídal Charlie Taylor.
6'
Arsenal právě vstřelil branku!
The Gunners jdou velmi rychle do vedění, když se prosadil gabonský střelec! Willian vyvezl míč až k šestnáctce soupeře, kde následně přihrál na levou stranu vápna, kde se pohyboval PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG. Jeho zakončení zamířilo, po kličce na střed, k bližší tyči. Nick Pope si na balon sáhl, ale nevytěsnil ji z prostoru brány! Asistence: Willian.
5'
Do hry se po chvíli zapojil Pierre-Emerick Aubameyang, který si místo balonu hleděl soupeři, a tak Charlie Taylor vybojoval nedovolený zákrok. Burnley poté vymyslelo dlouhý nákop, který pohlídal Kieran Tierney.
4'
Na levé straně byl v náběhu Kieran Tierney, jehož centr byl zablokován a rohový kop mohl rozehrát Martin Odegaard. Dánský záložník zamířil na první tyč, odkud Arsenalu zakončení nevyšlo.
3'
Pierre-Emerick Aubameyang znovu operoval na levé straně, ale situaci si pohlídal Matthew Lowton. Následně ale o míč přišel v osobním souboji Chris Wood.
2'
Do dnešního zápasu vstoupilo Burnley v tradičních vínových dresech, naopak Arsenal Londýn se oblékl do modré sady. Právě hosté jsou aktuálně u balonu a kombinují.
1'
Jdeme na to, Arsenal se jako první chopil míče. Nákop letěl na levou stranu, kde míč utekl do zamezí hostujícímu kapitánovi. Vhazovat tak bude Burnley.
1'

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Gudmundsson, A. Westwood, Brownhill, McNeil – Vydra, Wood.
Náhradníci: Peacock-Farrell – Dunne, Pieters, D. Stephens, Jay Rodriguez, K. Long, Benson, Bardsley, Brady.

Arsenal FC: Leno – Chambers, David Luiz, Marí, Tierney – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard, Willian – Aubameyang (C).
Náhradníci: Ryan – Martinelli, Bellerín, Pépé, D. Ceballos, Gabriel, A. Lacazette, Alnaní, Holding.
Ještě jednou vás vítám u dnešního textového přenosu z Premier League, Burnley i Arsenal představili sestavy, a tak se na ně za pár okamžiků podíváme. Právě londýnský celek by měl plnit roli obrovského favorita.
Burnley FC

Domácí mužstvo stále bojuje o udržení mezi anglickou smetánkou, vždyť se nachází až na patnáctém místě, když získalo devětadvacet bodů. Burnley má na osmnáctý Fulham náskok pouze šesti bodů, a tak potřebuje nutně bodovat. Poslední souboj odehráli svěřenci Seana Dycheho proti Leicesteru a díky trefě Matěje Vydry brali bod. Český útočník začal po zranění opět pravidelně nastupovat, a tak ho snad uvidíme v akci i proti Arsenalu.

Domácímu mužstvu budou nejspíše chybět hned tři hráči. Ashley Barnes, Johann Gudmundsson a pravděpodobně nenastoupí ani Robbie Brady.

Arsenal Londýn FC

Arsenal nezažívá povedený ročník, což potvrzuje také desátá pozice v Premier League. Svěřenci Mikela Artety neprožili dobrý vstup do soutěže, a tak se teprve prodírají tabulkou vzhůru, i když ani poslední týdny jim příliš nevyšly. Londýnští zatím posbírali sedmatřicet bodů a jsou devět bodů vzdáleni od pohárové Evropy. Tu jim ale může zařídit triumf v Evropské lize, kde na Arsenal čeká řecký Olympiakos Pireus. V posledním kole si The Gunners vyšlápli na Leicester, jenž zdolali 3:1.

V uplynulém týdnu se objevila informace, nebo spíše spekulace, že Arsenal začal kroužit kolem Abdallaha Simy, který by mohl nahradit Francouze Alexandra Lacazetta, jenž je údajně na odchodu.

Alexandre Lacazette – 9 gólů

Leicester – Arsenal 1:3
Arsenal – Manchester City 0:1
Arsenal – Leeds 4:2
Vítám vás u střetnutí sedmadvacátého kola anglické Premier League, v našem střetnutí se utkají Burnley FC a Arsenal Londýn FC. Obě mužstva asi nejsou spokojena s umístěním, což potvrzuje také pohled na samotnou tabulku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.