Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Manchester City - 3. února 2021   19:00

0:2
(0:2)
Manchester City
4' Jesus   • 38' Sterling  (Gündoğan)
Burnley
Pope – Lowton, Mee (C), Tarkowski, Pieters – Gudmundsson, A. Westwood (81. Benson), Cork (71. D. Stephens), McNeil – Jay Rodriguez (77. Mumbongo), Vydra.
Atkinson – Hatzidakis, Smart
Turf Moor
Ederson – Cancelo (64. Zinčenko), Stones, Rúben Dias, Laporte – B. Silva, Gündoğan, Rodri – Mahríz, Jesus, Sterling (C).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Manchesteru City, který svého soupeře porazil výsledkem 2:0. City si do druhého poločasu odneslo dvoubrankové vedení, které se mu už nepovedlo navýšit. Přesto byl druhý poločas jednoznačně v režii hostujícího celku, kterému se v jednom případě povedlo dotlačit míč do branky soupeře, avšak tato trefa neplatila kvůli ofsajdu. Manchester City si své dvoubrankové vedení dokázal pohlídat až do konce, bezradně hrající Burnley si za celý zápas nevypracovalo jedinou vyloženou šanci.
Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 2:1. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:4.
90+3'
90+2'
Citizens se ještě chopili rohového kopu z levé strany, který nabídl rozehrávku po zemi. Hostující celek se totiž v závěru snaží tahat vteřinky.
90+1'
Sterling se s míčem dostal do pokutového území, kde si nakonec našel střeleckou pozici, avšak mířil pouze doprostřed domácí svatyně.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být pomalu a jistě rozhodnuto. Ještě ale musím počítat s nastaveným časem.
87'
Pozdě byl v souboji domácí Mumbongo, který rovněž vyfasoval kartónek.
87'
Na pravém křídle se k míči dostal Mahríz, který si vyměnil míč s vedle postaveným Silvou. Domácí celek okamžitě zahájil napadání, které ale není úspěšné.
86'
Před malým momentem jsme sledovali další domácí faul, i tak se jedná o standardní situaci z velké vzdálenosti.
85'
Nyní také hostující celek měl možnost zahrávat standardní situaci. Tu nakonec rozehrál nakrátko po zemi, načež nahrávka putovala na nohu Laporteho.
83'
Žlutou kartu dostává Dale Stephens (Burnley FC).
83'
Burnley poté zahrávalo další standardku, která se ovšem snesla pouze na hlavu pozorného Stonese. Poté se další padající míč pro změnu snesl k Edersonovi.
82'
Do konce zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Manchester City i nadále vede pohodlným dvoubrankovým vedením, domácí jsou stále hodně bezradní.
81'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Westwood, přichází Josh Benson.
80'
Rodrigo měl na své polovině hodně času a prostoru na práci s míčem. Manchester City nakonec dostal míč na druhou stranu, kde si nabíhal Gabriel Jesus.
79'
Mahríz se s míčem dostal k opačnému pokutovému území, kde místo zakončení ještě volil nahrávku na Zinčenka, jehož pas ovšem skončil pouze u soupeře.
78'
Burnley zahrávalo standardní situaci z velké vzdálenosti od branky soupeře. K rozehrávce se nakonec postavil McNeil, s jehož centrem si poradil protihráč.
77'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jay Rodriguez, přichází Joel Mumbongo.
76'
Žlutou kartu dostává Ederson (Manchester City).
75'
Domácí obrana poté spolupracovala s brankářem Popem, který na jistotu rozehrával nakrátko na kopačku Meeho, jenž ještě přeposlal do strany na Pieterse.
73'
Na vlastní polovině se poté povedlo zakročit hostujícímu Rodrimu, kterému se povedlo pohotově vyvézt míč na druhou stranu, kde navíc našel Zinčenka.
71'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jack Cork, přichází Dale Stephens.
70'
Domácí celek byl znovu přikován do svého pokutového území, kde se Sterlingovi málem povedlo vybojovat pokutový kop, avšak nakonec tomu tak není.
69'
Manchester City pokračoval v kombinaci na polovině soupeře, kde Silva nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem ke Stonesovi, který poté přenesl.
68'
Manchester City z následného rohového kopu ovšem nic nevytěžil a domácím se povedlo odkopnout míč na opačnou polovinu, kde se ho ujal Laporte.
67'
Rodrigo si poté navedl míč na pravou nohu, avšak místo zakončení ještě volil nahrávku na vedle stojícího Bernard Silvu, který svému celku vybojoval roh.
66'
Následovalo přenesení hry na pravou stranu, kde se nacházel hostující Zinčenko. Ten se poprvé zapojil do útočné akce, při které se mu povedlo najít Rodrigo.
65'
Sterling se poté prodíral do zakončení, avšak ho na poslední chvíli zastavil jeden z protihráčů. Burnley se navíc povedlo vyvézt míč směrem na druhou stranu.
64'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Olexandr Zinčenko.
63'
Hosté pokračovali v kombinaci na vlastní polovině, načež se nepovedlo vůbec přesně nahrát Stonesovi, na jehož nahrávku neměl šanci dosáhnout Cancelo.
62'
Máme za sebou hodinu hry, Manchester City i nadále vede o dvě branky. Domácí celek je navíc směrem dopředu neškodný, stále totiž naráží na pozornou obranu.
61'
Domácí se poté pouštěli do protiútoku, který na sebe vzal McNeil. Jeho nahrávka velice přesně našla kopačku Rodrígueze, který vracel pod sebe na Pieterse.
60'
Znovu se do akce zapojil také hlavní sudí, který si všiml nedovoleného zákroku, o který se postaral domácí Westwood. Soupeři se povedlo rozehrát po zemi.
59'
Centrovanou nabídkou do malého vápna to poté zkoušel Jesus, kterému se povedlo najít naběhnuvšího Mahríze, kterého ovšem vychytal brankář Pope.
58'
City se radovalo ze třetí branky, která ovšem neplatí. Mahríz se nacházel ve velice těsném ofsajdu, zde rozhodovaly snad i milimetry!
57'
Manchester City se poté kombinační hrou dostal z vlastní obranné poloviny. Na pravém křídle se k míči dostal Mahríz, který propasíroval nahrávku na Rodriho.
56'
Mahrez si poté potáhl míč na levou nohu, načež to zkoušel střílenou nabídkou. Znovu se do akce dostal domácí brankář Pope, který musel balón zneškodnit.
55'
Ederson se po delší době zapojil do kombinace svého celku, načež rozehrávkou po zemi našel obránce Diase, který jednoduše dostal míč na druhou stranu.
54'
Na vlastní polovině poté jednal obránce Stones, který to poté zkoušel velice chytrým nákopem za soupeřovu obranu, kde musel složitou situaci hasit brankář.
53'
Kousek od středového kruhu to velice dobře provedl Rodrigo, kterému se povedlo na levém křídle najít osamoceného Sterlinga, jenž se nedostal přes přesilu.
52'
Burnley poté kombinovalo na vlastní obranné polovině, načež jsme sledovali nahrávku k postranní lajně, kde se do menších problémů dostal zadák Pieters.
51'
Tutovka na straně City! Sám na branku totiž uháněl Sterling, který to zkoušel zakončením po zemi, se kterým si brankář Pope dokázal poradit.
50'
City se ovšem bleskovým způsobem dostalo zpět k míči, což nabídlo zakončení z kopačky Gundogana. Ten to zkoušel pravou nohou, avšak mířil kousek nad.
49'
U postranní lajny se Mahrízovi povedlo nahrát přesně do tandemu na Silvu, který se dostal k hranici pokutového území, kde ho ovšem zastavil jeden z obránců.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali střelecký pokus z kopačky Cancela. Ten ovšem trefil pouze protihráče do hlavy, brankář Pope tak nezasahoval.
47'
Odstartoval nám druhý poločas tohoto zápasu, jehož úvodní rozehrávku si vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesla dva zásahy. Ten první přišel v samotném úvodu, prosadit se totiž dokázal hostující Gabriel Jesus. Následovala poměrně nevýrazná část, která nenabízela nic moc zajímavého. Až krátce před koncem poločasu se Manchester City dokázal podruhé prosadit, tentokráte na konci útočnou akce stál křídelník Sterling. Burnley se během prvního dějství k ničemu nedostalo a bude to mít nesmírně složité.
45+1'
45'
Nastavuje se minuta.
44'
Burnley nyní zahrávalo standardní situaci, po které měl menší zdravotní problémy obránce Tarkowski, se kterým to nevypadá nikterak dramaticky vážně.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Daleko od kontaktní branky poté nebyl Vydra, který si seběhl na kolmici za obranu soupeře, avšak zakončoval vedle. I tak se dle pomezního jednalo o ofsajd.
40'
Burnley to bude mít najednou o poznání složitější, prohrává totiž už o dvě branky. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, stát se tak může hodě věcí.
38'
Manchester City právě vstřelil branku!
Zničehonic přichází druhá branka Citizens! Hosté se znovu dostali k hranici pokutového území, kde se Mahrízovi povedlo načasovat nahrávku mezi obránce na Gündoğana. Druhý jmenovaný prudkým centrem do malého vápna našel RAHEEMA STERLINGA, kterému tak stačilo nastavit kopačku.
38'
Na levém křídle si McNeil přichystal míč k centru, který ovšem přistál přímo do rukavic brankáře Edersona. Hostující brankář na jistotu rozehrál na Stonese.
38'
Pope se poté dostal k volnému míči, načež se domácím povedlo přenést hru na opačnou polovinu, kde se Jesusovi povedlo zastavit rychlonohého Vydru.
37'
Cancelo se poté postaral o autové vhazování z pravé strany. Jeho celek se jednoduchým způsobem dostal na opačnou polovinu, kde ale vyčkává zadák Dias.
36'
Cancelo si tak dlouho hledal prostor k centru, který se mu přeci jenom povedlo najít. I tak se nejednalo o nic povedeného, balón přistál pouze do rukavic brankáře.
35'
Bernardo Silva před malým momentem zapojil do kombinace také vedle stojícího Gundogana. Prvně jmenovaný si poté hledal prostor ke střele, kterou nenašel.
33'
Poté se na hranici šestnáctky domácích povedlo zakročit Meemu, který za sebe nepustil Mahríze. Burnley se přesto daleko s míčem nedostalo a hraje Rodrigo.
31'
Je za námi třetina tohoto zápasu, zatím jsme se dočkali jediné branky. Vlastně Jesusova branka byla jedinou šancí, od té doby sledujeme bezzubé výpady.
30'
Ve vzdušném souboji se povedlo uspět domácímu Lowtonovi, který tak Sterlingovi nedal sebemenší šanci. Burnley poté raději uklidilo hru na vlastní polovině.
29'
Poté to měl na dlouhou nohu domácí Cork, kterému se přesto povedlo za sebe nepustil Silvu. Manchester City se pokusil o další útok, po kterém pálil Jesus.
28'
Lowton měl možnost vhazovat od pravé autové lajny, přičemž si ve středu hrací plochy nakonec vybral volného Westwooda, který se ukázkově otočil kolem své osy.
27'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu vrátil na polovinu Manchesteru. Nakonec zpětná nahrávka směřovala na kopačku Diase, který pro změnu našel Laporteho.
26'
Defenzivní práci si poté splnil hostující Stones, který tak do zakončení nepustil domácího Vydru. Míč se poté odrazil směrem do zámezí, vhazovat bude Cancelo.
25'
Vysoko se vytáhl také defenzivně laděný Laporte, který to zkoušel nahrávkou k pokutovému území. Do dráhy letu míče se ovšem připletl zadák Tarkowski.
24'
Manchester City nyní rozjel další kombinaci na polovině soupeře, do které se zapojila kompletní celá záložní řada. Nakonec po levém křídle útočil Sterling.
23'
Burnley si na útočné poloviny vybojovalo standardní situaci, ke které se tentokráte postavil záložník Westwood, jehož rychlou rozehrávku ale přečetl Jesus.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, která nám zatím přinesla jedinou branku. O tu se hned v úvodních minutách postaral hostující Jesus.
21'
Ven z branky poté musel domácí brankář Pope, který měl hodně namále. Do šance se totiž tlačil rychlonohý Sterling, kterému Pope dokázal odkopnout míč.
20'
Burnley si nakonec vybojovalo první rohový kop tohoto zápasu, jehož rozehrávky se nakonec chopil McNeil, jehož vzdušná nabídka skončila na hlavě Rodriho.
19'
Po chvíli se k míči znovu dostal domácí brankář Pope, kterému se povedlo odkopem na opačné polovině oslovit Gudmundssona, jenž ještě hledal Rodrígueze.
18'
Gundogan měl kolem sebe poměrně dost času, což se pokoušel využít k pasu do pokutového území, kam si na pravém křídle nabíhal Mahríz, který se k míči nedostal.
17'
Také hostující obrana si před malým momentem zahrála s míčem, nejednalo se ale o nic závažného. Manchester City navíc bleskově dostal balón vpřed.
16'
Poté u svého pokutového území dokázal zakročit Cork, který měl na zádech dvojici protihráčů. I přesto se mu nakonec povedlo přenést hru směrem na Lowtona.
15'
Míč se poté přesunul na kopačku Laporteho. Ten se dostal na opačnou polovinu hrací plochy, kde na jeho přízemní nabídku příliš pozdě reagoval Gabriel Jesus.
14'
Ederson to nakonec zkoušel rozehrávkou po zemi na vedle stojícího Stonese. Ten rovněž poměrně dlouho váhal, nakonec si vybral obranného kolegu Diase.
13'
Tarkowski to rovněž zkoušel dalekonosným pasem, ke kterému měl Rodríguez hodně daleko. Míč tak skončil v zámezí, Ederson bude rozehrávat od branky.
12'
Další nahrávka od Jesuse pro změnu skončila za brankovou čárou, bude se tedy odkopávat od domácí branky. Pope to zřejmě vyzkouší rozehrávkou nakrátko.
11'
Manchester City se přesto dostal k hranici opačného pokutového území, kde Mahríz tak dlouho váhal s míčem, načež nahrál vedle postavenému Gundoganovi.
10'
Míč se znovu vracel na hostující polovinu, odkud jsme sledovali poměrně vysoké přenesení hry na levou stranu, kde před Sterlingem zasahoval Lowton.
9'
Poprvé v tomto duelu se do akce dostal pomezní sudí, který si velice správně všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel hostující křídelník Mahríz.
8'
K míči se poté dostal brankář Ederson, pro kterého se jednalo o snadnou práci. Následovala rozehrávka nakrátko na Diase, který se s míčem dostává kupředu.
7'
Manchester kombinoval na vlastní obranné polovině, kde se Diasovi povedlo přenést hru na levou stranu, kde si o nahrávku řekl osamocený Laporte.
6'
Burnley to bude mít najednou hodně složité, od úvodu zápasu totiž prohrává o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá dost času, výsledek se může otočit.
4'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Citizens se vůbec poprvé dostali do pokutového území, kam si na nahrávku seběhl Silva. Jeho rána levou nohou sice směřovala doprostřed, avšak brankář Pope vyrážel pouze vedle, kde byl s rybičkou úspěšný GABRIEL JESUS, který uklidil míč do odkryté branky.
3'
Na vlastní polovině operoval s míčem hostující Laporte, kterému se poté povedlo zpětnou nahrávkou oslovit brankáře Edersona, jenž vracel na nohu Stonese.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Burnley FC: Pope – Lowton, Mee (C), Tarkowski, Pieters – Gudmundsson, A. Westwood, Cork, McNeil – Jay Rodriguez, Vydra.
Náhradníci: Peacock-Farrell – Benson, Bardsley, Driscoll-Glennon, Dunne, K. Long, Mumbongo, D. Stephens, Nartey.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Laporte – B. Silva, Gündoğan, Rodri – Mahríz, Jesus, Sterling (C).
Náhradníci: Steffen – Fernandinho, Foden, F. Torres, Zinčenko, Walker, García, B. Mendy, Gomes.

Rozhodčí: Atkinson – Hatzidakis, Smart.

Na opačné straně stojí obrovský favorit tohoto zápasu, kterým je Manchester City. Citizens se nacházejí na vedoucí pozici celé Premier League, na druhé United mají náskok tří bodů, avšak City má jeden zápas méně. Manchester City má vůbec nejlepší formu ze všech týmů anglické Premier League, z posledních deseti zápasů se mu totiž povedlo bodovat v každém duelu, navíc hned v osmi případech dokázal zvítězit. Naposledy Manchester City změřil síly s posledním Sheffieldem, který v minulém kole šokoval městského rivala Manchester United, tentokráte ovšem prohrál, nicméně ani porážka 0:1 není nic ostudného. Manchester City bude i v tomto duelu roli velkého favorita.
Burnley FC

Fotbalisté Burnley se po dvaceti odehraných zápasech nacházejí na šestnácté pozici tabulky, přičemž na svém kontě mají dvaadvacet bodů. I tak na sestupové pásmo mají hned osmibodový náskok, neboť osmnáctý Fulham má pouhých čtrnáct bodů. Burnley v minulém kole přišlo o dvouzápasovou sérii bez porážky, letošní desátá porážka totiž přišla na půdě sedmé Chelsea, která na svém stadionu vyhrála výsledkem 2:0. Burnley patří v tabulce domácích týmů průběžná třináctá pozice, přičemž na svém stadionu odehrálo devět zápasů, během kterých se mu povedlo nasbírat sympatických třináct bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Burnley FC a Manchester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.