Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Newcastle - 17. března 2022   20:45

Everton
90+9' Iwobi (Calvert-Lewin)
1:0
(0:0)
Everton
Begović – M. Keane, Holgate, Godfrey – Coleman (C), Allan, A. Doucouré, Iwobi – Gordon (90+15. A. Townsend), Richarlison (87. A. Gomes), D. Gray (76. Calvert-Lewin).
Pawson – Betts, Robathan
Goodison Park, Liverpool
Newcastle
Dúbravka – Krafth, Schär (C), Burn, Targett – Willock, Guimarães, Joelinton – M. Almirón (71. Saint-Maximin), Wood, Fraser (85. Jacob Murphy).

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:11.
Je konec. Everton zvítězil nad Newcastlem poměrem 1:0 a po čtyřech ligových prohrách konečně bere tři body.
První půle toho moc nepřinesla. K vidění byl totiž velký boj kolem středu hrací plochy. Newcastle měl zhruba deset minut tlak a plno rohových kopů, ovšem ani jeden nepřinesl vážnější zakončení.
Druhá část zápasu začala hodně nestandardně, neboť se zápas v 50. minutě přerušil potom co se jeden z diváků přivázal stahovací páskou k tyči. V 70. minutě si Asmir Begović poradil se střelou Bruna Guimarãese. V 79. minutě se zaskvěl také na druhé straně Dúbravka, když vyrazil pokus Gordona. O pět minut později byl vyloučen Allan a Everton šel do deseti. Ovšem nakonec tři body zůstaly právě v Goodison Parku, neboť se v 90+9. minutě stal hrdinou Alex Iwobi.
90+18'
90+17'
Stále se pokračuje, ale Allan Saint-Maximin si nedokázal zpracovat balón na hrací ploše a následuje autové vhazování Evertonu.
90+16'
Rozhodčí ještě hostům dává čas, ale Newcastle drží balón daleko od brány.
90+15'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Andros Townsend.
90+14'
Daniel Burn se snažil dostat ke hlavičce, ale Asmir Begović byl připraven.
90+13'
Allan Saint-Maximin to vzal na sebe z pravého křídla, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí a následuje roh.
90+12'
Nyní se chvíli nehrálo z neznámého důvodu, ale hra už pokračuje odkop od brány Asmira Begoviče.
90+10'
Craig Pawson ponechal výhodu hostům a Fabian Schär pálil z dálky, ovšem jeho rána letěla hodně mimo.
90+9'
Everton právě vstřelil branku!
Domácí jdou i v oslabení do vedení 1:0! Séamus Coleman skvěle vybojoval míč ve středu hrací plochy a dostal dopředu ALEXA IWOBIHO, který si vyměnil míč s Calvertem-Lewinem a následn skvěle zakončil do pravé části branky. Asistence: Dominic Calvert-Lewin.
90+7'
Dominic Calvert-Lewin si chtěl vymodlit faul na svou osobu, ale sudí nechal hru pokračovat, ovšem Newcastle nedokázal vymyslet nic a míč končí v zámezí.
90+6'
Allan Saint-Maximin se sice dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale nezakončil přesně.
90+5'
Asmir Begović si stáhl do rukou další centr soupeře a nespěchá s rozehráním.
90+4'
Allan Saint-Maximin se vydal dopředu po levé straně a následně posunul míč Joelintonovi, ovšem jeho rána byla zblokována.
90+3'
Hosté mají ještě dostatek času k využití přesilovky, ale Everton se nyní velmi dobře brání.
90+2'
Následně se Anthony Gordon dostal do rychlého brejku a upadl uvnitř vápna, ovšem penalta se nepíská.
90+1'
Rohový kop Newcastlu nebyla vůbec špatný a míč skákal uvnitř vápna, ovšem Asmir Begović nemusel zasahovat.
90'
Rozhodčí nastavuje 14 minut navíc!
90'
Joe Willock dostal přihrávku do vápna, ale jeho následný pokus skončil na zákroku Begoviče!
89'
Bruno Guimarães se snažil překvapit Begoviče střelou z dálky, ale ta mu vůbec nesedla.
88'
Nyní skončil balón jen v zámezí a Newcastle má k dispozici autové vhazování.
87'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází André Gomes.
86'
Richarlison nyní leží na trávníku a vypadá to, že tentokrát už bude muset vystřídat.
85'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Jacob Murphy.
85'
Allan následně doslova vyjel na Mikea Deana, který je dnes jako čtvrtý rozhodčí a tohle ještě může být dohra u komise.
84'
Žlutá karta se ruší a Allan vidí od Craiga Pawsona červenou kartu po zhlédnutí záběru na videu!
83'
Craig Pawson se jde podívat na celou situaci na video!
82'
Nyní ještě videorozhodčí zkoumá faul Allana na Saint-Maximina a možná z toho bude červená karta!
80'
Everton je poslední minuty velmi nebezpečný a domácí si chtěli vymodlit faul v pokutovém území, ovšem píšťalka se neozvala.
79'
Anthony Gordon se dostal k další střele, ale jeho pokus vyrazil Martin Dúbravka mimo své tři tyče!
78'
Právě Anthony Gordon se ujal exekuce přímého kopu, ale jeho rána skončila ve zdi a následuje rohový kop Evertonu.
76'
Emil Krafth se dopustil faulu na Richarlisona, což se rozhodně nelíbilo Anthonymu Gordonovi a oba dva uviděli žlutou kartu. Everton navíc bude zahrávat přímý kop.
76'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Dominic Calvert-Lewin.
75'
Emil Krafth šel do souboje s Anthonym Gordonem trochu ostřeji a sudí mu odpískal nedovolený zákrok.
74'
Anthony Gordon poslal skvělý centr z levé strany na zadní tyč, ale zakončení jeho spoluhráče z voleje v těžké pozici letělo vedle.
73'
Centr ovšem byl trochu delší, ale karamelky získaly také rohový kop.
72'
Další faul na Richarlisona a následovat bude volný kop Graye z levé strany.
71'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Allan Saint-Maximin.
70'
Miguel Almirón předvedl na pravém křídle skvělou práci a dostal se přes obranu k přihrávce na Bruna Guimarãese, ale jeho střelu k levé tyči vyrazil Asmir Begović! Následně se snažil zakončit Chris Wood, ale tomu byl odpískán ofsajd.
69'
Demarai Gray pálil zpoza vápna, ale obrana Newcastlu jeho pokus dokázala zblokovat.
68'
Brazilský útočník ale bude moct pokračovat bez ošetření.
66'
Znovu je ve středu hry Richarlison, ovšem díky tomu, že obdržel od soupeře v utkání menší úder do obličeje.
64'
Richarlison do svého bídného výkonu připisuje také žlutou kartu za postrčení soupeře v souboji.
63'
Těm normálnějším fanouškům ale zatím fotbal moc nepřináší a bojuje se nadále ve středu hrací plochy.
61'
Everton se poprvé v zápase přiblížil k nějaké vážnější situaci, ale střela Demaraie Graye letěla z otočky hodně mimo bránu Martina Dúbravky.
60'
Hodina utkání je za námi a Everton hraje s Newcastlem nadále bez branek.
59'
Richarlison dnes zatím nepředvádí dobrý výkon a opět přišel o míč po přihrávce spoluhráče.
58'
Joelinton se snažil něco vymyslet po pravé straně, ale nedostal se dál přes obranu Evertonu.
56'
Po sedmi minutách přerušení se může opět pokračovat po opravdu netradiční pauze, která rozhodně obletí svět během chvíle.
54'
Následně na hrací plochu vběhl další fanoušek, který snad napadl ochranku! Tohle do fotbalu rozhodně nepatří.
52'
Pořadatelům se stále nedaří rozstřihnout stahovací elektrikářský pásek a fanoušek je tak stále uvázán k tyči!
50'
Tak ne! Je to zcela jinak a je to totálně neskutečné! Fanoušek se totiž přivázal k tyči kolem krku!
49'
Sudí Pawson nyní pozastavil hru, jelikož má pravděpodobněn nějaký fanoušek na tribuně zdravotní problémy.
47'
Newcastle se dostal do vápna a Joe Willock zakončil z otočky, ovšem jeho pokus byl slabý a Asmir Begović si připsal lehký zákrok.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První půle je za námi a Everton zatím hraje s Newcastlem bez branek. A ni není moc momentů k popsání. K vidění byl totiž velký boj kolem středu hrací plochy. Newcastle měl zhruba deset minut tlak a plno rohových kopů, ovšem ani jeden nepřinesl vážnější zakončení. Doufejme, že druhá půle bude pro oko fotbalového diváka příjemnější.
45+2'
45+2'
Demarai Gray sice poslal prudký centr na přední tyč, ale tam byl soupeř a odvrátil balón do zámezí.
45+1'
Emil Krafth si poradil s průnikem soupeře a Everton uzavře první část zápasu rohovým kopem, o který se postará Demarai Gray.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
45'
Emil Krafth sice dokázal odcentrovat, ale balón letí jen do zámezí a je z toho odkop od domácí brány.
44'
Opět jsou k vidění velké boje ve středu hrací plochy a tentokrát je to Newcastle, který jde dopředu.
43'
Asmir Begović musel z brány mimo šestnáctku pro nepřesný nákop soupeře.
42'
Matt Targett se ujal exekuce volného kopu, ale Séamus Coleman získal balón uvnitř vápna.
41'
Nyní přišel další faul ze strany domácího celku a následuje tak volný kop Newcastlu z levé strany.
40'
Máme tady skoro první poločas a zatím jsme se nedočkali ani jedné vážnější šance, která by mohla skončit gólem.
39'
Richarlison a z pravé strany se to snažil uzavřít Alex Iwobi, ovšem stále se hraje daleko od branky hostů.
37'
Domácí drží míč na polovině soupeře a rychle jej posouvají ze strany na stranu.
36'
Allan skvěle vybojoval míč, ale útok Evertonu nakonec nepřinesl nic, ale domácí budou pokračovat autovým vhazováním.
34'
Domácí stoperská dvojice zatím hraje velmi dobře a vyhrává veškeré souboje uvnitř vápna.
33'
Následný rohový kop ale znovu nepřinesl nic nebezpečného a sudí píská jen útočný faul Newcastlu.
32'
Joelinton si řekl o míč na levou stranu, ale Mason Holgate byl připraven a zblokoval pokus o další přihrávku.
31'
Další dlouhý nákop ze strany hostů, ale Michael Keane si poradil v souboji s Chrisem Woodem.
30'
Půl hodina utkání je za námi a na první branku nebo větší šanci stále čekáme. Newcastle ale je o něco lepším celkem na hrací ploše.
29'
Zajímavá snaha soupeře z dálky, ale Asmir Begović byl připraven a chytil míč do rukou.
28'
Ryan Fraser znovu hledal centrem z rohu hlavu Chrise Wooda, ale jeho zakončení letělo pouze nad svatyni Begoviče.
27'
Miguel Almirón nyní zůstal ležet na hrací ploše po souboji se soupeřem, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.
27'
Ryan Fraser upadl po střetu s Masonem Holgatem, který si jednoznačně pomáhal rukama, ale nakonec je z toho jen rohový kop Newcastlu.
26'
Anthony Gordon šel velmi tvrdě tělem do Bruna Guimarãese a podle sudího se jednalo o čistý zákrok.
25'
Joelinton měl trochu problémy po přihrávce na levé straně, ale Newcastle bude pokračovat autovým vhazováním.
24'
V posledních deseti minutách jsou hosté v tlaku a dominují hře, ovšem ani další rohový kop nebyl gólový a nepřinesl žádnou větší šanci.
23'
Ryan Fraser se postaral o další rohový kop a jeho centr byl dobře točený směrem do brány, ale míč vyrazil brankář Asmir Begović. Následně se opřel do míče Miguel Almirón zpoza vápna, ale jeho rána byla zblokována mimo.
22'
Joelinton to vzal na sebe z levého křídla, ale následně si s ním domácí obrana poradila. Rychlý brejk Evertonu ale nepřišel.
20'
Abdoulaye Doucouré šel do souboje s Joelintonem velmi tvrdě, ovšem sudí zatím žlutou kartu nevytáhl.
19'
Richarlison se zkoušel prodrat dopředu z levé strany, ale nebylo z toho nic nebezpečného.
18'
Ryan Fraser využil chybu soupeře, ale Séamus Coleman jeho pokus zblokoval a nakonec je z toho jen autové vhazování pro Newcastle.
17'
Newcastle se už dostal do zápasu, ale Emil Krafth toho moc na levé straně nevymyslel.
16'
Ryan Fraser to tentokrát zkusil z první, ale jeho pokus nebyl moc nebezpečný a letěl několik metrů vedle levé tyče.
15'
Hlavní rozhodčí Pawson nyní foukl do píšťalky, jelikož domácí hráč přihrál pád po souboji se soupeřem.
14'
Matt Targett se postaral o rozehrání volného kopu ze středu hrací plochy a poslal centr před bránu, kde se snažil něco vymyslet Chris Wood, ale obrana Evertonu si poradila.
13'
Michael Keane si poradil s centrem z pravé strany a následně se Fabian Schär dopustil faulu na Richarlisona.
12'
Faul Bena Godfreyho ve středu hrací plochy a budou to tak svěřenci Eddieho Howea, kteří budou na míči.
11'
Chris Wood si hledal místo po centru z levého kraje, ale jeho zakončení nemělo moc razance a Asmir Begović si poradil.
10'
Hosté se poprvé v zápasu dostali dopředu, ale přihrávku z pravé strany odkopla obrana Evertonu do bezpečí.
8'
Alex Iwobi už nestihl míč na hrací ploše, ovšem Newcastle jej dlouho neudržel po autovém vhazování. Posléze se Daniel Burn provinil faulem na Gordona.
7'
Demarai Gray si neporadil s vysokým míčem, ale Everton je první minuty lepším celkem na hrací ploše a snaží se otevřít gólový účet.
6'
Od úvodu zápasu se hraje celkem aktivně, ale nyní je k vidění boj o míč ve středu hrací plochy.
4'
Ben Godfrey se dostal po centru z rohu ke hlavičce, ale opět byl připraven slovenský gólman a chytil míč do rukou.
3'
Demarai Gray dostal míč na levé křídlo a následně zkoušel přízemním centrem oslovit spoluhráče ve vápně, ale balón skončil u Martina Dúbravky.
2'
Emil Krafth tělem odstranil z hrací plochy soupeře, ale vše bylo čisté a následuje autové vhazování Evertonu.
1'
Jako vždy v Anglické Premier League jsou velmi slyšet fanoušci a ne jinak tomu bude i dnes! Everton chce zlomit špatnou bilanci z posledních výsledků.
1'

Everton FC: Begović – M. Keane, Holgate, Godfrey – Coleman (C), Allan, A. Doucouré, Iwobi – Gordon, Richarlison, D. Gray.
Náhradníci: Lonergan, Tyrer – Calvert-Lewin, Alli, A. Gomes, Mykolenko, Patterson, A. Townsend, Rondón.
Trenér: Frank Lampard

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Schär (C), Burn, Targett – Willock, Guimarães, Joelinton – M. Almirón, Wood, Fraser.
Náhradníci: Darlow – P. Dummett, Gayle, Lascelles, S. Longstaff, Manquillo, Jacob Murphy, Ritchie, Saint-Maximin.
Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Pawson – Betts, Robathan.
Newcastle United

Newcastle United se aktuálně nachází na 14. pozici se 31 body a skóre 32:48. Po třech výhrách v řadě (naposledy na půdě Southamptonu poměrem 2:1) se utkal s Chelsea v Londýně. Ani tady první půle nepřinesla nic vážnějšího a hosté měli jednu střelu na bránu. Když už se zdálo, že gól nepadne, tak se v 89. minutě prosadil Havertz a Chelsea zvítězila poměrem 1:0.
Everton FC

Evertonu se pod novým koučem Frankem Lampardem moc nedaří a nachází se až na 17. místě s 22 body a skóre 28:47. Má tak stejný počet bodů jako 18. Watford, ovšem ten má o tři zápasy více. Po drtivé prohře 0:5 na půdě Spurs přivítal Everton na své půdě Wolves. První poločas nenabídl nic zajímavého. Ve druhé části zápasu šli Wolves do vedení ve 49. minutě po gólu Coadyho. V 78. minutě uviděl domácí Kenny druhou žlutou kartu a Everton prohrál 0:1.
Ve 20. kole Anglické Premier League se proti sobě utkají týmy Everton FC a Newcastle United. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na půdě Newcastlu. Tam už ve 36. minutě šel Everton do vedení po vlastní brance Lascellese. Ovšem o minutu později si na druhé straně srazil balón do vlastní kasy Holgate a po první půli bylo srovnáno 1:1. V 56. minutě Newcastle otočil zápas, když se trefil Fraser. V 80. minutě potvrdil výhru 3:1 Trippier. Dnes se bude hrát v Goodison Parku v Liverpoolu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Pawson a jeho asistenti Betts a Robathan. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.