Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Nottingham Forest - 8. dubna 2023   16:00

Aston Villa
48' Be. Traoré  • 90+5' Watkins (Ramsey)
2:0
(0:0)
Aston Villa
E. Martínez – Moreno, Mings, Konsa, A. Young – Ramsey, Luiz, McGinn (C), Bailey (28. Be. Traoré) – Watkins, Buendía (75. Dendoncker).
Olsen, Sinisalo – Carlos, C. Chambers, Digne, Revan, Durán.
Taylor – Beswick, Nunn.
Villa Park, Birmingham
42 076 diváků
Nottingham Forest
Navas – Toffolo, Niakhaté, Felipe, N. Williams – Danilo (78. A. Ayew), Worrall (C) (65. Awoniyi), Kouyaté (32. Freuler) – Shelvey (65. Mangala), Br. Johnson – Gibbs-White.
Hennessey – McKenna, Lingard, Surridge, E. Dennis.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 42 076 diváků.
Program domácích pokračuje duelem s Newcastlem, který se ve Villa Parku odehraje příští sobotu. Forest pak o den později přivítá Manchester United.
Ve Villa Parku máme hotovo! Cesta za záchranou se pro Nottingham po výsledku 0:2 zase trochu zkomplikovala, zatímco domácí tým pokračuje ve výborné formě a je zase o něco blíže evropským pohárům. Forest sice dnes na půdě Aston Villy nepodal zrovna dvakrát špatný výkon, během utkání se mu ale nepodařilo překonat trápení v koncovce a Martíneze výrazněji potrápit.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 7:17.
90+6'
90+6'
Ollie Watkins (ASV) si krom gólu do statistik zapíše i žlutou, při oslavách si totiž sundal dres.
90+5'
Aston Villa právě vstřelila branku!
V Birminghamu máme hotovo, domácí si zásahem v závěru nastavení pojišťují zisk tří bodů! Villans rozebrali unavenou obranu Nottinghamu a po krátké přihrávce Ramseyho se do ideální střelecké příležitosti dostal OLLIE WATKINS, který jednoduchým zakončením překonal úplně bezmocného Navase – 2:0!
90+3'
Navas odkopává míč daleko od svého rajonu. Forestu se velmi rychle krátí čas na vyrovnání.
90+2'
Villa drží balón bezpečně daleko od Martíneze, Nottinghamu se nedaří postoupit dopředu.
90+1'
Traorého fotbal teď hodně bolel, po nepromyšleném skluzu Harryho Toffola (NOT) je tu další žlutá karta.
90'
Vidíme ještě jednu žlutou kartu, kterou za nevybíravý zákrok na McGinna vidí Orel Mangala (NOT).
89'
Ani tento roh nevedl k větší šanci Forestu. Letící balón po nákopu Gibbse-Whitea vystihl Watkins, který míč hlavou zahrál ven z domácí šestnáctky.
88'
Nottingham se ještě snaží zaútočit po pravé straně, Villa má ale dění pod kontrolou a nepouští protihráče do větších šancí. Martínez je bez práce.
87'
Awoniyi rychle přesunul míč až do domácího vápna. Dlouho pak přemýšlel, co s ním udělá, celou dobu ho přitom hlídal Konsa a nedovolil mu zakončit.
86'
V závěru základní hrací doby dění spíše stojí, ve Villa Parku se nic moc neděje. Hosté jsou stále v deseti, Moussa Niakhaté se do hry už nevrátí.
85'
Sudí Taylor za výměnu názorů ve vápně napomíná po jednom hráči na obou stranách, žlutou dostávají Ezri Konsa (ASV) a Taiwo Awoniyi (NOT).
84'
Aston Villa bude zahrávat roh. Než se ale tak stane, musí hlavní rozhodčí vyřešit strkanici u Navase.
83'
Ramseymu byla vystavena stopka na hranici hostujícího vápna. Domácí fanoušci chtějí penaltu, rozhodčího ale zákrok nechal chladným. Hraje se dál.
82'
Obránce Nottinghamu se přesouvá do zámezí, cestou ze hřiště našlapuje opatrně. Můžeme jen doufat, že bude v pořádku a nebude to nic vážného.
81'
Na hřiště nyní vybíhají zdravotníci, kteří se věnují Niakhatému. Hostující zadák se ale zdá být v pořádku, upřímně netuším, co může být za problém.
80'
Pomalu ale jistě míříme do finiše. Aston Villa kontroluje balón a snaží se ho zahrát dál od Martíneze.
79'
Hosté nic nevzdávají a snaží se ještě vybojovat cennou remízu, vůbec se jim ale momentálně nedaří dostat balón za zpevněnou defenzívu Villanů.
78'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Danilo, přichází André Ayew.
77'
Watkins byl v ofsajdu, Navas si jistě oddechl. Nottingham se po krátké chvíli vrátí zpět na balón.
76'
Tohle zavánělo vyrovnáním, výborná přihrávka Danila přes obranu na volného Awoniyiho málem poslala hosty do obrovské šance! Martínez ale rychle reagoval, bleskově vyběhl z vápna a jedoucí míč zahrál daleko od šestnáctky!
75'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Leander Dendoncker.
75'
Johnson si v souboji s Youngem pomohl faulem, útočné tažení Nottinghamu je tak u konce.
74'
Domácí mají v posledních minutách hru vesměs pod kontrolou a nepouští protihráče do větších šancí. Konsa nyní kontroluje balón na středovém kruhu.
72'
Mings neudržel míč před postranní čarou, obrana Nottinghamu ho donutila jít až do zámezí.
71'
Niakhaté to trochu přehnal s razancí a tvrdým zákrokem poslal k zemi protihráče. Kartu za to sice neuvidí, míč se ale tak jako tak vrátí do držení Villy.
70'
Tohle tedy šlo vymyslet i lépe. Danilo se ujal volného balónu na středovém kruhu a rychle se přesunul před vápno, Martínezovu bránu ale následně minul hned o několik metrů. Tohle vůbec nemělo potenciál.
69'
Mings zachytil dlouhou přihrávku, která mířila na Awoniyiho. Tak jako tak by z toho ale možná nic nebylo, hostující forvard byl totiž nejspíš v ofsajdu.
68'
Ke druhému gólu Villy teď moc nechybělo! Moreno krátkou přihrávkou nabil ve vápně volnému Buendíovi, jenž následně z voleje těsně minul bližší tyč hostující brány!
67'
Z ochozů se line tichý pískot. Aston Villa se drží na míči, vůbec se jí ale nedaří hru přesunout na druhou stranu hřiště. Dění je stále u Martíneze.
65'
ze hřiště odchází Jonjo Shelvey, přichází Orel Mangala,
ze hřiště odchází Joseph Worrall, přichází Taiwo Awoniyi.
64'
Williams táhl hru dopředu po pravé straně a následně zkusil centrovat míč před Martíneze, jeho nabídku ale vystihl Buendía. Forest vytěžil aspoň roh.
63'
Další roh Nottinghamu, další promarněná šance srovnat. Míč tentokrát přistál přímo u bránícího Buendíi, který jej obratem poslal ven ze šestnáctky.
62'
Ne ne, nic z toho nebylo. Martínez míč vyhmátl a následnou rozherávkou připravil protiútok Villy, Watkins ovšem poté ztratil míč ve vápně Forestu.
61'
Uvidíme v pořadí již pátý roh v podání Nottinghamu. Překvapí Cooperovi svěřenci domácí obranu?
60'
Máme za sebou skoro hodinu hry. Aston Villa je momentálně aktivnějším celkem na pažitu a snaží se si rozšířit svůj střelecký účet, zatím bezúspěšně.
58'
Velmi slibně se rozvíjející akci domácích ve vápně zastavil Shelvey, který jednoduše a čistě odzbrojil Ramseyho, a ukončil tak prudký brejk Villy.
57'
Buendía se snaží rozchodit pochroumaná záda, která mu nevybíravým počínáním na středu hřiště způsobil Freuler. Karta za to nicméně nebude.
56'
Villa přesunula hru na pravou stranu. Traoré následně místo centru vzal věci do svých rukou a pronikl do vápna, jeho střelecký pokus byl ale zblokován.
54'
K odražené domácí přihrávce se na kraji šestnáctky dostal Watkins, kterému ale následná střela z voleje nesedla. Navas nebyl nucen zasahovat.
53'
Danilo se s tím nemazal a zkusil štěstí jednoduchou střelou zpoza vápna k levé tyči, kterou Martínez hravě vykryl a letící míč lapil do svých rukavic.
52'
Aston Villa se zmocnila balónu a odtáhla hru pryč od svého vápna. Domácí nyní operují s míčem na levé straně a snaží se postoupit dopředu.
51'
Akci Nottinghamu střelou z hrance šestnáctky uzavřel Gibbs-White, jehož zakončení se od jednoho z bránících protihráčů odrazilo nad Martíneze.
50'
Hosté se snaží na inkasovaný zásah rychle odpovědět, teď si vyzkouší další rohový kop.
48'
Tak to bylo rychlé, Villa se necelé dvě minuty po startu poločasu dostává do vedení! Jako první se na střeleckou listinu zapisuje BERTRAND TRAORÉ, který se uvolnil na pravé straně vápna a následnou střelou ke vzdálenější tyči překvapil nepřipraveného Navase – 1:0!
46'
Ve Villa Parku odstartoval druhý poločas. Domácí jsou na míči a snaží se rychle zaútočit na hostující klec.
46'
Prvních pětačtyřicet minut dění v Birminghamu gól nepřineslo, oba týmy se vrací zpět do kabin za nerozhodného stavu. Více ze hry měla na hřišti po většinu doby Aston Villa, které se ale za celý poločas nepodařilo pořádně ohrozit Navasovu bránu. Podobně bídně na tom v ofenzívě byli také hosté. Inu, uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po přestávce.
Druhý poločas začne přibližně v 17:07.
45+4'
45+3'
Shelvey si skvěle pohlídal McGinna, kterému nedovolil ohrozit bránu. Míč po nepřesném zakončení skončil za Navasem, roh z toho tentokrát nebude.
45+2'
Watkins centrem z pravé strany vyhlížel spoluhráče ve vápně, míč ale nenasměroval úplně přesně. Balón končí na bráně, Navas ho bude rozehrávat.
45'
Na druhé straně hřiště se pokusil skákající balón na hostující svatyni nasměroval Traoré, jehož střela z voleje ale Navasovu bránu minula.
44'
Po skvělé přihrávce Gibbse-Whitea se ve vápně uvolnil Johnson, jehož následnou šanci Martínez zneškodnil. Střela se ale do statistik počítat nebude, hosté se totiž znovu ocitli v postavení mimo hru.
43'
Přechod dopředu teď ale nevyšel ani domácím, teď měl práci postranní sudí na druhé straně hřiště.
42'
Odpískáno další postavení mimo hru proti Nottinghamu, proti pravidlům se provinil Johnson.
41'
Harry Toffolo se pokusil překvapit domácího gólmana hlavičkou, Martínez byl ale ve střehu.
40'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Hra se drží mezi šestnáctkami, ve Villa Parku stále čekáme na první větší střeleckou šanci.
39'
Moreno před chvílí fauloval Williamse, jen aby byl následně sám faulován Shelveym. Nyní se po zákroku za hranicí pravidel ocitl zase hostující borec.
37'
Aston Villa se drží na míči u středu hřiště a hledá nějakou cestu skrz hostující rozestavení, které by jí umožnilo po dlouhé době ohrozit Navase.
36'
Jonjo Shelvey (NOT) se snažil zachránit nepovedenou akci Nottinghamu a skluzem na hranici domácího vápna poslal k zemi Morena, za což dostává žlutou.
35'
Karta poprvé opustila kapsu hlavního rozhodčího. Álex Moreno (ASV) jí viděl poté, co na pravé straně hřiště zatáhl za dres útočícího Williamse.
34'
Felipeho hlavička zamířila jen k připravenému strážci domácí svatyně, Villa se po delší době vrací na balón a má šanci přesunout dění k Navasově bráně.
33'
Sledujeme velmi povedenou pasáž ze strany o záchranu bojujícího Nottinghamu, který teď tlačí na domácí obranu a snaží se jí donutit chybovat.
32'
ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Remo Freuler.
31'
Ve Villa Parku se znovu bude střídat kvůli zdravotnímu problému, dolů tentokrát půjde Kouyaté.
30'
Johnsonova přihrávka vypadala nebezpečně, Gibbs-White jí ale nezvládl zachytit. Martínez si oddechl.
29'
Nottingham si z dalšího výpadu vybojoval roh, hosté ožili a snaží se v Birminghamu otevřít skóre.
28'
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Bertrand Traoré.
26'
Bailey si při výpadu do šestnáctky zřejmě natáhl nějaký sval, na trávníku se mu věnují zdravotníci.
25'
Young dlouhou přihrávkou vysunul dopředu Baileyho, který naběhl až do vápna a zakončil. Jeho střelu se ještě snažil tečovat Watkins, který podle všeho minul hostující svatyni. Navas na míč nesáhl a bude odkopávat.
23'
Villa kontroluje balón a snaží se se rychle vrátit před Navase, odkud je hosté před chvílí odtlačili.
22'
Souboj dvou patnáctek skončil vítězstvím hostujícího borce, Toffolo na hranici vápna skluzem odzbrojil útočícího Morena a poslal balón do zámezí.
20'
Buendíova přihrávka šla jen do chumlu protihráčů, McGinn pak následný bleskový protiútok Forestu zastavil jen za cenu faulu u středu hřiště.
19'
Danilo frustrovaně rozhazuje rukama směrem k postrannímu rozhodčímu, který ale ofsajd Nottinghamu odpískal naprosto korektně. Tohle hostům nevyšlo.
18'
Hosté si připisují do statistik další faul, tentokrát se proti pravidlům provinil Jonjo Shelvey. Žlutá karta nicméně i nadále zůstává v kapse hlavního sudího.
17'
Mings opatrně operuje s balónem před svou šestnáctkou a pátrá po někom, komu by míč mohl poslat.
16'
Působení Forestu před domácí bránou rychle ukončil útočný faul Johnsona, Villa se vrátí k míči.
15'
Výpad Nottinghamu podél postranní čáry byl zabržděn Ramseym, který vystihl přihrávku protihráče a míč vytěsnil za hranici bitevního pole.
13'
Ramsey chtěl krátkou nabídkou připravit střelu pro Morena, kterému ale balón nesedl. Nepřesný pas skončil až v zámezí, odkud ho do hry vhodí hosté.
12'
Morenovu dlouhou přihrávku na druhé straně vápna zachytil Watkins, jehož následný projektil šel vysoko nad bránu. Navas ani tentokrát nemusel zasahovat.
11'
Shelvey zachytil Morenovu přihrávku. Útok Aston Villy tentokrát ztratil dech už těsně z středovou čarou, Forest může využít situace a přejít do ofenzívy.
10'
Moreno se vyznamenal a skvělou prací v obraně zastavil hostující útok, který se táhl po pravé straně.
9'
Nottingham trochu potrápil gólmana Villy. Po outovém vhazování se ve vápně dostal ke střele Felipe, jenže Kouyaté byl v té době v ofsajdu.
7'
Hosté ze svého prvního výpadu na Martíneze vybojovali roh, střela Kouyatého zpoza vápna byla bránícím sokem tečována za domácí svatyni.
6'
Niakhatého dlouhá rozehrávka byla zblokována, míč se od vysunutého protihráče odrazil až k Navasovi. Forest zatím podává velmi vlažný výkon.
5'
Následná standardka Villy větší šanci nepřinesla, Nottinghamu se rychle podařilo vyřešit složitou situaci ve vápně a odtáhnout míč do bezpečí.
4'
Toffolo skluzem poslal k zemi Ramseyho, který zákrok soupeře odnesl bolavým kotníkem.
3'
Kouyaté na středu hřiště zastavil McGinna jen za cenu faulu, domácí mají zatím více ze hry.
2'
O první střelecký pokus dnešního souboje se zasloužil Watkins, jehož střela na zadní tyč proskočila kolem svatyně Nottinghamu. Navas bude rozehrávat.
1'
Domácí mají balón pod kontrolou a pomalu postupují dopředu po pravé straně. Hostům se je zatím nepodařilo odzbrojit, míč nicméně dvakrát skončil v zámezí.
1'
Úvodní výkop obstará Villa, jdeme na věc!
Oba celky vyráží na hrací plochu. Domácí zvolili své tradiční vínové dresy, hosté dnes v Birminghamu nastoupí ve žluté sadě. Za malou chvíli startujeme.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sobotní odpoledne, duel začíná zhruba za tři čtvrtě hodiny! Níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy.

Aston Villa FC: E. Martínez – Moreno, Mings, Konsa, A. Young – Ramsey, Luiz, McGinn (C), Bailey – Watkins, Buendía.
Náhradníci: Olsen, Sinisalo – Carlos, C. Chambers, Digne, Revan, Dendoncker, Be. Traoré, Durán.
Trenér: Unai Emery.

Nottingham Forest: Navas – Toffolo, Niakhaté, Felipe, N. Williams – Danilo, Worrall (C), Kouyaté – Shelvey, Br. Johnson – Gibbs-White.
Náhradníci: Hennessey – McKenna, Mangala, Lingard, Freuler, Awoniyi, Surridge, E. Dennis, A. Ayew.
Trenér: Steve Cooper.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů v aktuálním ročníku, které se odehrálo v Nottinghamu v polovině října, skončilo dělbou bodů. Domácí tehdy už v patnácté minutě poslal do vedení Dennis, následně ovšem rychle odpověděl Young. Další zásah už ochozy City Ground neviděly, a konečný výsledek tak zněl 1:1.

10. 10. 2022: Nottingham – Aston Villa 1:1 (1:1)

Branky: 15. Dennis – 22. Young.

Žluté karty: 18. Aurier (NOT), 27. Cook (NOT), 82. Yates (NOT) – 45. Konsa (ASV), 50. McGinn (ASV), 75. Ramsey (ASV).

Nottingham Forest: Henderson – Toffolo, McKenna, Cook, Aurier (58. Williams) – Kouyaté, Freuler, Yates (C) – Gibbs-White (90. O'Brien), Dennis (71. Surridge), Johnson. Hlavní trenér: Steven Cooper.

Aston Villa FC: Martínez – Young, Mings, Konsa, Cash – Ramsey (81. Archer), Luiz, McGinn (C) (77. Dendoncker) – Coutinho (65. Ings), Watkins, Buendía. Hlavní trenér: Steven Gerrard.
NOTTINGHAM FOREST (17. místo)
29 Z, 6–9–14, 24:52 (-28), 27 bodů

Nottingham má o poznání méně příjemné starosti. Nováček, který se do nejvyšší anglické soutěže v létě vrátil po 23 letech, je aktuálně zapojen do tuhých bojů o udržení. Aktuálně sice okupuje poslední nesestupovou pozici, před Bournemouthem je ale jen o skóre, a pokud se tak nechce vrátit do Championshipu, musí bojovat.

Forest v posledním kole vyrazil na půdu Leeds, jednoho z největších konkurentů v dolních patrech tabulky. Díky prvnímu sezónnímu zásahu Mangaly se sice ve dvanácté minutě ujal vedení, domácí pak ale otočili skrz zásahy Harrisona a Sinisterry a zvrátili vítězství na svou stranu. Tricky Trees tak odjely zpět domů bez bodu.

29 Z, 13–5–11, 39:40 (-1), 44 bodů

Birminghamští na jaře chytli neuvěřitelnou fazónu a postupně se propracovali až na sedmé místo anglické ligové tabulky, přičemž od Evropy je aktuálně dělí jen šest bodů. Do konce ročníku zbývá ještě slušná porce zápasů, a Villa tak může začít seriózně pokukovat po první účasti v pohárech od sezóny 2010/11.

Svěřenci kouče Unaie Emeryho do utkání půjdou s bilancí čtyř výher v posledních pěti odehraných střetnutích, přičemž tři body vybojovali i v úterý na půdě Leicesteru. Na Watkinsův zásah tehdy ještě před poločasem sice odpověděl Barnes, ale na konci druhé části svému celku výhru definitivně přisoudil Traoré.

Leon BAILEY – 28 Z, 4 branky
Příjemnou sváteční sobotu u sledování anglického fotbalu! Los velikonočního kola Premier League proti sobě svedl mimo jiné Aston Villu a Nottingham.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.