Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Liverpool - 11. března 2023   13:30

Bournemouth
28' Billing (Ouattara)
1:0
(1:0)
Bournemouth
Neto (C) – A. Smith (81. Fredericks), Stephens, Senesi, Kelly – Ouattara, Lerma (81. L. Cook), Billing (71. Christie), Anthony (88. Viña) – Rothwell – Solanke (88. Semenyo).
Travers – Brooks, Mepham.
Brooks – Cann, Wilkes – Attwell
Vitality Stadium, Bournemouth
10 536 diváků
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (65. Milner), Konaté, van Dijk (C), Robertson – Elliott (46. Jota), Fabinho (65. J. Henderson), Bajčetić (88. Carvalho) – Saláh, Gakpo, Núñez (65. Firmino).
Adrián – Arthur, Matip, Tsimikas.

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 7:9.
Senzace je na světě! Na podzim se Liverpool radoval z vysoké výhry proti Bournemouthu 9:0, dnes to byla ale naprosto jiná písnička! Cherries si připisují tři nesmírně důležité body k záchraně a to zaslouženě! The Reds tak po galapředstavení s Manchesterem United nenavázali na výhru a po slabém výkonu prohrávají na jihu Anglie.
90+6'
90+5'
Dnes absolutně neviditelný Gakpo zkusil vystřelit z otočky, ale byl velmi z úhlu a branku soupeře vůbec netrefil.
90+4'
Další odkop domácích až na polovinu Liverpoolu, ten musí začít od začátku svoji kombinaci.
90+3'
Opět se obětavě hráči Bournemouthu brání tlaku soupeře, nedělají si situaci složitou a jednoduše boří hru.
90+2'
Liverpool se nastěhoval před vápno soupeře, ale prozatím jsou hradby Bournemouthu nepřístupné.
90+1'
Po levém křídle se prosadil Semenyo, který zakončoval ve vápně ke vzdálenější tyči, jenže minul branku Allissona.
90'
Neto si nyní nepříliš dobře vyskočil na vysoký míč, situaci za něj musela řešit obrana a byla úspěšná.
89'
Semenyo nyní ukradl přihrávku u hranice vlastního vápna a poté se mu povedlo dostat míč alespoň na polovinu hřiště.
88'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Antoine Semenyo,
ze hřiště odchází Jaidon Anthony, přichází Matías Viña.
88'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Stefan Bajčetić, přichází Fabio Carvalho.
87'
Solanke dnes hraje skvělý zápas. Znovu udržel míč pro sebe i proti přesile, navíc si vynutil faul.
86'
Kombinace Liverpoolu skončila po nepřesné přihrávce Salaha. Neto podržel míč v rukavicích a nebude spěchat s rozehrávkou.
85'
Kelly byl velmi jistý ve vlastním vápně a nekompromisně odkopl další míč letící do šestnáctky domácích.
84'
Tentokrát se už Christie dostal i do zakončení. Po šikovném zpracování na hranici vápna pálil k bližší tyči, ale Alisson vyrazil.
83'
Christie získal na útočné polovině balon, ale domácím se nepovedlo využít rozhozené obrany The Reds.
82'
Chvilkové nepozornosti mohl využít Salah, který se dostal překvapivě k volnému balonu na malém vápně, ale okamžitě byl kolem něj roj hráčů soupeře.
81'
ze hřiště odchází Jefferson Lerma, přichází Lewis Cook,
ze hřiště odchází Adam Smith, přichází Ryan Fredericks.
80'
Konaté promáchl na vlastní polovině odkop od branky soupeře, měl ale kliku, že Ouattara neměl větší rychlost.
78'
Do rychlého přečíslení se řítili domácí, ale Solanke nepřešel přes Van Dijka, který si tentokrát počínal bravůrně.
77'
Cherries hrají opravdu obětavě, The Reds mají problémy už na vlastní polovině. Domácí vypadají neúnavně.
75'
Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Ibrahima Konaté).
74'
Milner se nyní dostal pod velký tlak při rozehrávce, nakonec před Solankem uspěl a z pohledu hostů vše dobře dopadlo.
73'
Liverpoolu se podařilo získat míč a hledají prostor, kudy se propracovat do další šance.
72'
Nervozita na straně hostů výrazně stoupla po neproměněné penaltě, navíc Bournemouth kombinuje s balon na útočné polovině.
71'
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Ryan Christie.
69'
Ale co teď předvedl Salah?! Naprosto trestuhodně kopnutá penalta, hostující útočník výrazně minul domácí branku!
68'
Je to skutečně tak! Smith zahrál rukou a tak se může Mohamed Salah postavit k penaltě!
67'
Milnerův centr ke vzdálenějši tyči hlavičkoval k tyči Jota, který trefil ruku Smithe. VAR situaci kontroluje, ale tohle bude zřejmě penalta!
65'
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází James Milner,
ze hřiště odchází Fabinho, přichází Jordan Henderson,
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Roberto Firmino.
65'
Naopak se do brejku řítil Bournemouth. Ouattarův centr na hranici vápna se pokoušel zakončit z voleje Billing, jenže netrefil míč.
64'
Robertson centroval k bližší tyči, ale prudký balon obrana domácích poměrně jednoduše odvrátila do bezpečí.
63'
Kombinace Liverpoolu po levé straně nevedla k šanci, ale alespoň k rohovému kopu.
62'
Cherries opět ožili. Anthony si nyní krásně obhodil Alexandera-Arnolda, který musel faulovat.
61'
Rothwell mohl využít otevřené obrany hostů, ale prováhal několik momentů, kdy mohl přihrávat a o balon přišel.
60'
Konaté navíc poměrně jednoduchý centr odvrátil jen na rohový kop. Po centru od rohového praporku nechybělo moc, aby zakončoval Senesi.
59'
Bournemouth se opět snaží útočit a kombinuje na útočné polovině. Tohle domácím bohatě vyhovuje.
58'
Rychlý brejk Liverpoolu skončil po zdvižení praporku pomezního rozhodčího. Núnez byl v jasném ofsajdu.
57'
Poprvé ve druhém poločase kontrovali Cherries balon po delší časový úsek, ale po nepřesném centru Senesiho hrají The Reds.
55'
Opět nepřesnost na hostující straně. Fabinho poslal jednoduchý centr do zámezí a domácí budou vhazovat.
54'
Bournemouth vhazuje na polovině hřiště a nikam nespěchá. Ve druhém poločase zatím domácí neměli míč moc pod kontrolou.
52'
Volný kop si vzal na starost Alexander-Arnold, který našel ve vápně Núneze, jenže jeho hlavička přišla po ofsajdovém postavení.
51'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Jaidon Anthony).
50'
Domácí se ale i tomuto rohu ubránili, zatím to není zbraň na kterou by mohl Liverpool i přes vysoký počet rohů spoléhat.
49'
Na útočné polovině získal míč Jota, který se řítil do vápna a nebezpečnou střelou k tyči pořádně protáhl Neta!
48'
Liverpool kontroluje míč a určitě se bude dělat vše pro to, aby co nejdříve vyrovnal.
47'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Philip Billing).
46'
ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Diogo Jota.
46'
Kdo by to byl řekl, ale Bournemouth byl v prvním poločase daleko nebezpečnější a pohodlně mohl vést o více branek. Liverpool se zatím hledá a po inkasované brance o to více. Bojovný výkon domácích tak je prozatím nad síly Reds.
45+2'
45+1'
Van Dijk se sice dostal k hlavičce, ale byl z úhlu a daleko od branky. Neto pohodlně zachytil a může odkopnout.
45'
Ale pískalo se na druhé straně. Možná poslední šance Liverpoolu v prvním poločase díky volnému kopu.
44'
A nyní se domácí rozčilují, protože Van Dijk stáhl chvatem na trávník Solankeho ve velké šanci, ale nepíská se!
43'
Domácím se přímo z rohu soupeře ohrozit nepodařilo, ale z pokračující akce se dostal do zakončení na hranici malého vápna Solanke, který dělovkou přestřelil!
41'
Dlouhý centr kroutil ke vzdálenější tyči Robertson, který našel Van Dijka. Hostující stoper měl velmi blízko gólu, ale z blízkosti netrefil volný prostor u tyče!
40'
Tentokrát odvedl velmi dobrou práci Konaté, který od vlastního vápna vyvezl míč až na útočnou polovinu, kde si vynutil faul.
38'
Prozatím se Liverpoolu nedaří kombinace. Další centr Núneze letěl výrazně daleko od spoluhráčů a skončil v zámezí.
37'
Nepřesný pas na Gakpa, balon skončil v zámezí. Rozehrávat bude Neto, dá se očekávat, že si dá na čas.
36'
Krásný centr do vápna od Ouattary přistál na kopačku Solankeho, který byl možná překvapen šancí, ale to byla další tutovka, které chybělo jen lepší zpracování!
35'
Znovu zcela zbytečná ztráta hostů. Fabinho vystřelil z velké vzdálenosti a možná i přestřelil střechu nízkého Vitality Stadium.
33'
Nákop do vápna, spíš z nouze poslal Alexander-Arnold, jenže našel jen rukavice Neta.
32'
Do vápna se zkoušel individuálně propracovat Salah, ale proti přesile neměl šanci. Domácí odkopli míč.
31'
Situaci se snaží uklidnit stopeři Reds, kteří kombinují na vlastní polovině. Dál se ale hosté prozatím nemohou dostat.
30'
Cherries jsou v ráži, nyní svým agresivním presinkem donutili Alissona pouze k odkopu.
28'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí začínali být v posledních minutách nebezpeční a nyní konečně skórují! Na pravé straně pláchl kolem dvou hráčů Ouattara, který poté přesnou přihrávkou na malé vápno naservíroval gól pro PHILIPA BILLINGA. Asistence: Dango Ouattara.
27'
Centr Rothwella mířil na bližší tyč, ale tam si obrana Liverpoolu počínala sebejistě a odvrátila balon.
26'
Nakonec Billing sám rozehrál volný kop a volil centr. Byl z toho alespoň první roh domácích v zápase.
25'
Parádní individuální akce Billinga, který převzal míč na polovině a přes dva hráče se propracoval až před šestnáctku, kde ho fauloval Konaté.
24'
Domácí obrana prozatím funguje skvěle a vyplňuje volné prostory, Reds mají velké problémy v útočné třetině hřiště.
22'
Další zdvižený prst pro obranu Liverpoolu, ačkoliv Ouattara byl nakonec v těsném ofsajdu. Domácí útočník se řítil sám na branku.
21'
Znovu nadějná akce domácích. Pěkný centr Anthonyho padal na hlavu Billingovi, ale ten nedokázal usměrnit míč na branku.
20'
Prudký centr do vápna vyslal Billing, který věděl o naběhnutém Solankem. Tomu chyběl zhruba metr od zakončení.
19'
Po souboji uprostřed hřiště se píská faul Bajčetiće, který fauloval Lermu. Cherries tak mohou pokračovat s míčem.
18'
Bournemouth po delší době kontroluje míč, ale kromě jedné tutovky se k brance Alissona téměř nedostal.
16'
Během minuty třetí roh v řadě pro Liverpool. Ten poslední rozehrál na krátko Alexander-Arnold, ale k šanci to nevedlo.
15'
Prudký přízemní centr vyslal před branku Alexander-Arnold, dobře postavený ale byl Kelly, který zblokoval nebezpečný míč na další roh.
14'
Salah hledal kolmicí do vápna Núneze, který by se jinak dostal do zakončení, jenže obrana Cherries zatím funguje spolehlivě.
13'
Hosté se radovali z branky, ale jen na pár momentů. Gakpo zakončoval ve vápně po jasném ofsajdu.
12'
Z levého křídla si sběhl více ke středu Núnez, který to vzal na sebe a poslal poměrně razantní střelu na branku, jenže do míst, kde byl připravený Neto.
11'
Již třetí roh pro Reds, tentokrát centroval Robertson, ale obrana domácích měla situaci ve vápně pod kontrolou.
10'
Obrovská šance Bournemouthu! Po přihrávce Solankeho běžel sám na branku Ouattara, který se ale kličkou kolem Alissona dostal do velkého úhlu a trefil jen boční síť odkryté branky!
9'
Centr ke vzdálenější tyči vyslal Alexander-Arnold, který našel Robertsona. K míči se nakonec dostal Núnez, ale byl pohlídaný Senesim.
8'
Reds dlouho kombinovali v blízkosti vlastního vápna, nakonec míč odkopl Allison. Hosté měli problémy s rozehrávkou.
7'
Po zásahu Lermy se roh opakoval, ale z druhého pokusu se hostům nepodařilo ohrozit branku. Naopak míč získali Cherries.
6'
První roh Liverpoolu málem skončil gólem! Na malém vápně vyskočil nejvýše Van Dijk, který hlavičkoval k tyči, jenže Lerma pohotovým zásahem vyhlavičkoval míč z brankové čáry!
5'
Hosté vedli kombinaci po levé straně, do zakončení se nakonec na hranici vápna dostal Salah, ale střela mu nesedla a Neto pohodlně zasáhl.
4'
Fabinho zkoušel dlouhým centrem za obranu vyslat do brejku Núneze, ale dříve u míče byl Neto.
3'
Nepřesnosti na obou stranách, nejprve špatně přihrával Alexander- Arnold, ale Lerma záhy odevzdal míč rovněž po špatné přihrávce.
2'
Netrvalo dlouho a Liverpool kontroluje balon na vlastní polovině a volí postupnou rozehrávku.
1'
Na útočné polovině si pomohl faulem Elliott, domácí tak budou mít klid na rozehrávku.
1'

AFC Bournemouth: Neto (C) – A. Smith, Stephens, Senesi, Kelly – Ouattara, Lerma, Billing, Anthony – Rothwell – Solanke.
Náhradníci: Travers – Brooks, L. Cook, Fredericks, Christie, Mepham, Semenyo, Viña.
Trenér: Gary O'Neil

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Robertson – Elliott, Fabinho, Bajčetić – Saláh, Gakpo, Núñez.
Náhradníci: Adrián – Arthur, Carvalho, Jota, Firmino, J. Henderson, Matip, Milner, Tsimikas.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Brooks – Cann, Wilkes – Attwell.

• 20. P, 25 Z, 5 – 6 – 14, Skóre: 24:51, 21 b.
--------------------------------------------------------------------
 |   AFC Bournemouth

Cherries měli v průběhu letošní sezony chvilky, během kterých vypadali jako tým, který se mohl v Premier League zachránit. Nováček ligy je stále ve hře, ale aktuálně spadl na poslední místo. A to hlavně díky posledním dvěma kolům, kdy nezískal ani bod. Na druhou stranu Bournemouth hrál proti celkům ze špičky tabulky a pořadí od 16. do 20. místa se mění každým kolem, takže klíčové zápasy teprve přijdou. Cherries by potřebovali najít formu na domácím hřišti, poslední výhra pochází z 16. kola, mezitím uběhlo na Vitality Stadium už pět utkání.

• 5. P, 25 Z, 12 – 6 – 7, Skóre: 47:28, 42 b.
 |   Liverpool FC

Letos to nevypadalo na nijak úspěšnou sezonu a možná, že se pod Jürgenem Kloppem trochu nakláněla židle. Ovšem zdá se, že The Reds se podařilo otočit kormidlo na druhou stranu a nyní připomínají dobře namazaný stroj. Z posledních pěti zápasů v Premier League vyhráli 4. Naposledy formu Liverpoolu odnesl Manchester United nebývalým výpraskem 7:0. Být na straně Cherries, nespal bych v klidu. Na podzim totiž na The Reds na Anfield Road rozdrtili Bournemouth vysoko 9:0. Svěřenci charismatického kouče mají na dosah i v letošní sezoně TOP 4, což by v průběhu sezony napadlo možná jen největší optimisty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.