Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Tottenham - 29. října 2022   16:00

Bournemouth
22' Moore (Tavernier) • 49' Moore (A. Smith)
2:3
(1:0)
Tottenham
57' Sessegnon  (Höjbjerg) • 73' Davies  (Perišić) • 90+2' Bentancur
Bournemouth
Travers – Zemura, Mepham, Senesi, Smith /C/ – Cook, Lerma – Moore, Billing (63. Anthony), Tavernier (78. Fredericks) – Solanke (89. Stephens).
Plain – Pearson, Rothwell, Stanislas, Christie, Lowe.
Taylor – Beswick, Nunn
Vitality Stadium, Bournemouth
10 430 diváků
Tottenham
Lloris /C/ – Sánchez (58. Dier), Lenglet, Davies – Emerson (63. Perišić), Skipp (46. Moura), Bissouma (58. Bentancur), Højbjerg, Sessegnon (84. Gil) – Kane, Son.
Forster – Tanganga, Spence, Doherty.

Hořkým zklamáním končí zápas pro fotbalisty Bournemouthu, kteří měli blízko skalp velkého favorita. Na začátku druhé půle vedli 2:0, když se podruhé prosadil Kieffer Moore. Zbytek zápasu však odehráli pasivně, dlouho vlažně hrající hosty dostal na kontakt Ryan Sessegnon a poté už Tottenham rozpoutal úplné peklo. Drtivý nápor a více než půl hodiny hry na jednu bránu přinesly nevídaných 19 rohů a z nich nejprve vyrovnání Bena Daviese a poté i vítězný gól Rodriga Bentancura v nastaveném čase.
Spurs tak na poslední chvíli odvrátili třetí porážku v řadě a naopak tuto černou sérii připravili nováčkovi. Na jeho hřišti uspěli po dvou zápasech, v nichž ani neskórovali.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:10. Rohy: 2:19. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:6.
90+6'
90+6'
Harry Kane drží míč u rohového praporku, zezadu jej okopává Senesi a nakonec je pískán faul Mephamovi, který přiběhl do souboje jako posila.
90+5'
Avizované nastavení vypršelo, rozhodčí ale ještě ponechá kvůli zdržení po gólové oslavě míč ještě chvilku ve hře.
90+4'
Po více než půlhodině totální pasivity se hráči Bournemouthu musejí vybičovat k závěrečnému náporu, ten ale zatím vede jen k Lermově centru a slabé hlavičce Chrise Mephama za sebe do náruče Huga Llorise.
90+2'
Tottenham právě vstřelil branku!
Obrovská spousta rohů nakonec přinesla hostům obrat. Sonův centr hlavičkoval RODRIGO BENTANCUR do bránícího Mephama, míč se však k němu vrátil a prudkou dorážkou ho umístil pod břevno.
90+2'
Perišićův centr odhlavičkoval Senesi přes břevno a už jsme jen jeden roh od nevídané dvacítky.
90'
Chris Mepham navíc v souboji s tottenhamským kanonýrem utržil nějakou ránu a chvíli si poležel v šestnáctce.
90'
Kane byl na přední tyči opět dobře pokryt a k Dierovu centru se neprotlačil.
89'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Jack Stephens.
89'
Lenglet neměl kudy přihrát, tak zkusil z dálky vypálit a o pár metrů přestřelil břevno.
87'
Dnešní utkání sleduje 10 430 diváků.
86'
Po bleskové rozehrávce rohu kroutil míč na zadní tyč zpoza šestnáctky Moura, tam však před Perišićem odhlavičkoval míč za postranní čáru Mepham.
86'
Højbjergův centr byl příliš vysoký pro Perišiće, u postranní čáry však ještě udržel míč Davies a získává osmnáctý roh pro hosty.
84'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Ryan Sessegnon, přichází Bryan Gil.
84'
Další dobrá možnost Tottenhamu. Bentancurův centr ještě nedokázal hlavou umístit na bránu obsazený Kane, domácí obrana si naopak vůbec nevšímala Højbjerga, který napálil odražený míč jen o vlásek nad břevno.
83'
Son Hung-min trefuje trestným kopem z 20 metrů pouze červenočernou zeď.
82'
Žlutou kartu dostává Lewis Cook (AFC Bournemouth) za faul na Lucase Mouru uvnitř pokutového oblouku.
80'
Anthony podrazil Sessegnona, následný trestný kop ale Tottenham neprovedl dobře.
79'
Po rohu hlavičkuje vedle pravé tyče Højbjerg.
78'
ze hřiště odchází Marcus Tavernier, přichází Ryan Fredericks.
78'
Bournemouth je v drtivém sevření, dlouhé minuty posílají hosté v tempu jednu standardku za druhou. Semesimu opět nezbylo než odvrátit míč na v pořadí sedmnáctý rohový kop.
77'
Mark Travers fantasticky vyškrabuje halfvolej Son Hung-mina z 10 metrů ze své levé šibenice na roh.
76'
Domácí se ubránili a budou vhazovat.
75'
Travers byl při výběhu nejistý, Kaneova tečovaná hlavička naštěstí pro něj směřuje nad břevno a patnáctý roh přiletí pro změnu z pravého křídla.
75'
Spurs stále nemají dost a Son utíká rozehrát co nejrychleji další roh.
73'
Jednou už se to prostě stát muselo. Drtivý nápor hostů vyvrcholil třináctým rohem, který rozehrál Ivan Perišić a v tlačenici uvnitř malého pokutového území se nejlépe zorientoval BEN DAVIES. Jeho hlavičku zastavila až napnutá síť.
72'
Sessegnon se uvolnil bleskurychlou kličkou a nachází v šestnáctce Kanea, jehož hlavička se o trávník odráží dva metry vedle pravé tyče.
71'
Son rozehrál nakrátko na Bentancura, který mu míč vrací. Korejec se pokoušel vyzrát na Taverniera, ten ale jeho centr vystihl a srazil za postranní čáru.
71'
Jedenáctý roh Tottenhamu odehrál Lerma hlavou na dvanáctý pokus.
70'
Za řeči obdržel žlutou kartu Harry Kane (Tottenham Hotspur)..
69'
Dnes málo viditelný Harry Kane si vynutil faul na Lermovi.
69'
Son Hung-min rozehrál roh dost nízko, Perišić ho prodlužoval hlavou za sebe, míč se k němu vzápětí z klubka hráčů vrátil, ale Chorvatova placírka směřuje vysoko nad břevno.
68'
K přetaženému centru se dostal Højbjerg a napodruhé přes Anthonyho obtěžování uvolnil do uličky Sona. Jeho nepříjemný střílený centr pod břevno raději Travers vytáhl na další roh.
67'
Tottenham obléhal domácí území, Moura rozběhl Sessegnona, který zrychlil, jenže míč si příliš předkopl a Smith mu ho vypíchl na roh.
64'
Solanke se protáhl do šestnáctky, kde před ním ve skluzu odehrál míč směrem k rohovému praporku Lenglet a domácí budou jen vhazovat.
63'
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Jaidon Anthony.
63'
ze hřiště odchází Emerson de Souza, přichází Ivan Perišić.
62'
Z trestného kopu však nováček nic nevytěžil.
61'
Tavernier se dostal s míčem před Ryana Sessegnona (Tottenham Hotspur), který jej zezadu rozhodil nedovoleně a vidí první žlutou kartu zápasu.
58'
Rukou si zpracoval míč Jordan Zemura.
58'
ze hřiště odchází Davinson Sánchez, přichází Eric Dier,
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Rodrigo Bentancur.
57'
Favorit udeřil zdánlivě z ničeho do kompaktní obrany. Pierre-Emile Højbjerg narýsoval z půlky hřiště kolmici a RYAN SESSEGNON se po bleskovém náběhu trefuje křížně o zadní tyč.
55'
Senesi založil obrannou hlavičkou protiútok Bournemouthu, který ztroskotal před šestnáctkou.
54'
Trestný kop odvrací jeden z domácích fotbalistů špičkou kopačky obloukem přes hlavy naskakujícího klubka na roh.
54'
Billing u postranní čáry strčil do Emersona, přímý kop rozehrají hosté z Londýna.
52'
Dlouhému nákopu do vápna se obrana Tottenhamu napoprvé ubránila, následně ale vznikla velká skrumáž, kterou ukončil po Billingově hlavičce Lenglet, který vytloukl nataženou nohou bloky o Moorea.
51'
Solanke si zpracovával míč kousek za středovým kruhem, když po něm nedovoleně sáhl Højbjerg.
49'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Stadión jásá, po třech přesných přihrávkách na pravém křídle centroval Adam Smith a KIEFFER MOORE prudkou hlavičkou z malého vápna o břevno střílí svůj druhý gól zápasu. Dnes už reprezentant Walesu překonal svůj účet z prvních jedenácti zápasů.
48'
Ben Davies potáhl míč a z 22 metrů vyslal povedenou ránu levačkou, která prosvištěla jen těsně vedle Traversovy pravé tyče.
46'
ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Lucas Moura.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Statistiky první půle:
Držení míče 36% – 64%, střely na bránu 2:2, střely mimo 2:3, rohy 2:7, ofsajdy 0:3, fauly 4:2.
Nováček překvapivě vede nad favoritem 1:0, když rychlý protiútok uprostřed poločasu zakončil přesně Kieffer Moore. Tradičně zpočátku lehce mdle působící Londýňané se poté vybičovali k náporu, trefili však jen tyč a několikrát nechali vyniknout Traverse.
45+3'
45+3'
Sudí ještě nechal Tottenham dohrát akci, Skipp do šestnáctky nepronikl, ale do odraženého míče se z 20 metrů po Lengletově přiťuknutí opřel Son Hung-min a výstavní střelou přinutil Traverse k zákroku. Rozhodčí okamžitě poté pískl konec poločasu.
45+2'
Cook zakopává míč až za půlící čáru, Skipp pro něj okamžitě sprintuje a pokouší se ještě založit poslední akci.
45+1'
Bissoumovi padl do přízemní střely Mepham a tečoval ji obloukem na roh.
44'
Højbjerg rozběhl Skippa, jehož přízemní přihrávku zprava vystihl vracející se Solanke.
42'
Skipp prodloužil míč na Sona, který se po sraženém centru o Billinga chystal k rohovému praporku, jenže podle rozhodčího se míče sám dotkl naposledy.
41'
Philip Billing odhlavičkoval vysoký míč v šestnáctce jen za Emersona de Souzu, který z otočky vysoko přestřelil domácí bránu.
38'
Obrana červenočerných si poradila se Skippovým prudkým centrem, míč se ale k německému záložníkovi vrátil, narazil si se Son Hung-minem, dopouští se však útočného faulu na Zemuru.
36'
Po odvráceném rohu vracel míč před bránu Son Hung-min a při Lengletově hlavičce zachránila Bournemouth tyč!
36'
Emerson se proháčkoval na pravé straně a kolem Billinga přihrál pod sebe na Højbjerga, jehož dělovku vyráží Travers od přední tyče na roh.
35'
Skipp měl na pravém křídle hodně času na centr, provedení tomu neodpovídalo a nachází pouze hlavu domácího obránce Mephama.
33'
Hugo Lloris odvážně vyběhl za velké vápno a skluzem znemožnil zakončení do šance se řítícímu Tavernierovi.
32'
Bissouma vzápětí nachází dloubáčkem v ofsajdu Davinsona Sáncheze.
32'
Trestný kop Son Hung-mina letěl příliš nízko, z výskoku ve zdi ho odhlavičkoval Adam Smith.
31'
Hosté se neprosadili, v souboji o odražený míč však Tavernier zezadu postrčil Skippa.
30'
Tavernier se hádal s rozhodčím marně, jeho souboj se Sessegnonem je posouzen jako pátý roh pro Tottenham.
27'
Obrana Spurs čelila s velkými potížemi útočným vlnám Bournemouthu, Solanke ani Cook ale nakonec nezakončili a míč se odráží do zámezí od útočících hráčů.
26'
Na hlavičku naskakoval po rohu Moore, byl však těsně bráněn a neprosadil se.
25'
Lenglet se Sánchezem v tandemu odzbrojili na penaltové značce za cenu rohu v náznaku šance Solankeho.
22'
Obrana Tottenhamu vůbec nezachytila rychlý náběh Marcuse Taverniera, jehož skvělou přihrávku do sprintu využil zcela volný KIEFFER MOORE a placírkou obstřelil brankáře Llorise.
21'
Senesi fauloval na pravém křídle Skippa a míč se vrací na kopačky hostů.
20'
Emerson zachytil míč na pravé straně šestnáctky a vracel ho obloučkem na Sessegnona, který se neprosadil v hlavičkovém souboji.
17'
Ben Davies vysunul Harryho Kanea, kanonýr Tottenhamu však prudkou křížnou střelu neseřídil mezi tyče.
15'
Tottenham nevyužil svůj čtvrtý rohový kop, míč končí v autu.
14'
Dalekonosný pokus domácího Jeffersona Lemy po Zemurově přiťuknutí směřuje výrazně od brány.
13'
Bissouma se na pravé straně prosadil k centru, tomu však nadělil takovou razanci, že přeletěl celou šíři hřiště až do zámezí.
12'
Souhru Kanea se Sessegnonem před velkým vápnem domácí přerušili, daleko však míč nevyvezli.
11'
Před naskakujícím Emersonem odhlavičkoval Zemura míč na další roh Tottenhamu.
9'
Praporek pomezního vyletěl nad hlavu, jakmile se Son zapojil zpět do hry po vráceném pasu před bránu.
8'
Centr Son Hung-mina byl přizvednut bránícím Moorem na horní síť a korejský útočník si exekuci zopakuje.
8'
Chris Mepham přerušil protiútok Tottenhamu za cenu rohu.
7'
Spurs začali hodně opatrně, v zataženém bloku vyčkávají, co předvede soupeř. Jen tykadla Kane se Sonem zlehka narušují jeho zdlouhavou rozehrávku.
6'
Sessegnon se neprosadil na levém křídle, vhazovat budou nedaleko rohového praporku domácí.
4'
Hugo Lloris na čáře kryl tvrdou polovysokou střelu rozběhnutého Marcuse Taverniera z velkého vápna.
3'
Rohový kop rozehrál Lewis Cook a hlavička Kieffera Moorea z 10 metrů přeletěla tottenhamské břevno.
2'
Zemurův křížný pas odvrací razantním odkopem na roh Davies.
1'
Domácí hrají v červenočerně pruhovaných sadách, hosté v bílých dresech a temně modrých trenýrkách.
1'

AFC Bournemouth: Travers – Zemura, Mepham, Senesi, Smith (C) – Cook, Lerma – Moore, Billing, Tavernier – Solanke.
Náhradníci: Plain – Stephens, Fredericks, Pearson, Rothwell, Stanislas, Christie, Anthony, Lowe.
Trenér: O'Neil

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Sánchez, Lenglet, Davies – Emerson, Skipp, Bissouma, Højbjerg, Sessegnon – Kane, Son.
Náhradníci: Forster – Tanganga, Dier, Spence, Bentancur, Perišić, Moura, Gil, Doherty.
Trenér: Conte

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Oba kluby se utkaly naposledy předloni v červencové dohrávce covidového jara a hrálo se bez branek. Bournemouth poté na dva roky zmizel do Championship. Ani rok předtím Tottenham na Vitality Stadium neskóroval a podlehl 0:1.
Tottenham Hotspur
Londýnský klub ve středu zachraňoval remízu 1:1 v domácím utkání Ligy mistrů se Sportingem Lisabon, rozuzlení vyrovnané skupiny se tím odložilo na příští úterý. Mezitím na Spurs čeká ligové utkání v Bournemouthu, v němž budou chtít ukončit minisérii dvou porážek od Manchesteru United a Newcastlu. V tabulce i tak zůstali třetí.
Trenér Conte musí oželet Romera, Kuluševského a Richarlisona, kteří mají lehčí svalová zranění.

Střelci: 11 – Kane, 5 – Son, 3 – Højbjerg.
AFC Bournemouth
Nováček zažívá sezónu jako na houpačce. Po historickém debaklu 0:9 v Liverpoolu bodoval šestkrát v řadě, poslední dva zápasy se Southamptonem a West Hamem ale opět dopadly bez bodového zisku i gólového zápisu. Na hřišti kladivářů prohráli hosté 0:2 góly z posledních minut obou poločasů a pohoršili si na 14. místo. Jejich defenzíva inkasovala nejvíce branek z celé Premier League. Pro zranění kotníku bude stále chybět stoper Kelly.

Střelci: 3 – Billing, 2 – Lerma, Solanke.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.