Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Nottingham Forest - 29. dubna 2023   16:00

Brentford
82' Toney  • 90+4' Dasilva (Onyeka)
2:1
(0:1)
Nottingham Forest
45+1' Danilo
Brentford
Raya – Henry (60. Wissa), Mee, Pinnock, Hickey – Jensen (71. Baptiste), Janelt (71. Onyeka), Damsgaard (60. Dasilva) – Schade (77. Ghoddos), Toney (C), Mbeumo.
Cox – Jørgensen, Roerslev, Stevens.
Bankes – Smart, Scholes.
Gtech Community Stadium, Brentford
17 080 diváků
Navas – Niakhaté, Felipe, Worrall (C) – Lodi, Danilo, Mangala (81. Yates), Aurier – Gibbs-White, Br. Johnson (66. Kouyaté) – Awoniyi (54. A. Ayew).
Hennessey – Toffolo, Lingard, Freuler, Surridge, E. Dennis.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 17 080 diváků.
Londýnský klub čeká další duel přesně za týden, kdy vyzve na souboj Liverpool. Tricky Trees pak o dva dny později přivítají na City Ground Southampton.
Včely tímto výsledkem udělaly radost nejen svým fanouškům, ale také příznivcům Leicesteru a Evertonu. Právě tyto týmy se spolu střetnou na prvního máje, přičemž vítěz se díky dnešnímu těsnému zaváhání Nottinghamu vyškrábe mimo sestupové pozice.
Druhý nejmenší stadion v Premier League dnes viděl parádní obrat. Aktivní Brentford v samotném závěru zlomit odpor excelentně bránícího Nottinghamu a po dvou gólech z posledních minut utkání ho posílá zpět domů s prázdnou. Forestu zlomil vaz hlavně fakt, že po zranění Danila nemohl střídat a dohrával v deseti.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:12.
90+11'
90+10'
Hickey už je v pořádku. Tak v pořádku, že se mu podařilo na levé straně zastavit Ayewa, čehož ale docílil hodně nevybíravým způsobem – odpískán faul.
90+9'
Křeč teď trápí pro změnu Hickeyho, který se u postranní čáry snaží rozhýbat pravou nohu.
90+8'
Lodi odkopl míč daleko od hostující svatyně, Forest se ještě snaží nakouknout před Rayovu bránu.
90+6'
Zásah platí, Nottingham se z Londýna velmi pravděpodobně vrátí bez bodu! Obrovské zklamání pro Tricky Trees...
90+5'
Ale pozor, zásah ještě přezkoumává VAR! Jeden z domácích hráčů byl totiž možná v ofsajdu!
90+4'
Brentford právě vstřelil branku!
Gtech Community Stadium je na nohou, obrat dokonán! Obrovský výbuch radosti v ochozech odšpuntoval JOSH DASILVA, který se hravě dostal za bránícího Lodiho a následně překonal Navase prudkou ranou k bližší tyči – 2:1!
90+3'
Forestu dlouhé nastavení rozhodně nevyhovuje, vynucená početní nevýhoda jim vůbec nehraje do karet. Navas musí být konstantně ve střehu.
90+2'
Včely chtějí výhru! Hickey málem rozhodl nenápadným projektilem na zadní tyč, který proskákal jen těsně vedle hostující svatyně!
90+1'
Brentford je na míči a testuje pevnost hostující obrany, Nottingham je na hřišti stále v deseti.
89'
Výborný Navas! Onyekova střela z voleje se ve vápně odrazila od Wissy a mírně změnila svou trajektorii, hostující gólman si ale míč pohlídal a těsně před čarou ho vyrazil mimo nebezpečí!
88'
Danilo míří do zámezí, závěr dnešního souboje v Londýně se zřejmě ještě trochu protáhne.
87'
Danilo se v šestnáctce zřítil k zemi zřejmě kvůli křeči, na pažitu se mu teď věnují zdravotníci.
86'
Jdeme do finiše, hra se v posledních minutách čím dál tím výrazněji otevírá. Danilo v kritické chvíli ve vápně ztratil balanc a nedokázal vypálit na Rayu.
84'
Mbeumo si teď počínal až moc asertivně, Navas bude po útočném faulu soka odkopávat od své brány.
83'
Brentfordu bod evidentně nestačí, včely se snaží v závěru otočit skóre. Nottingham je pod tlakem.
82'
Máme vyrovnáno, IVAN TONEY vylepšuje svou střeleckou bilanci v aktuální sezóně na skvělých dvacet branek! Z přímého kopu parádně prostřelil zeď Nottinghamu a nasměroval balón k bližší tyči, kde se ho sice Navas pokusil zastavit, jenže ho nedokázal zkrotit včas – 1:1!
81'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Ryan Yates.
80'
Balón se ve vápně párkrát odrazil, než se ho nůžkovým kopem pokusil za Navase nasměrovat Mee! Jeho projektil šel těsně nad břevno!
79'
Šestý roh pro londýnské včely, které z předchozích pokusů ani jednou nevykřesaly nějakou větší šanci. Povede se jim teď zaskočit hostující obranu?
78'
Mbeumo nezvládl včas zkrotit přihrávku, míč po kontaktu s protihráčem končí v zámezí. To by ovšem pro Brentford nemuselo být úplně špatné, domácí totiž budou vhazovat z pozice vedle vápna.
77'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Kevin Schade, přichází Sámán Ghoddos.
75'
Mee na straně hřiště ve snaze vybojovat letící balón nakopl Gibbse-Whitea do žeber, to určitě nebylo příjemné. Hostující borec se ale rychle oklepal.
74'
V Londýně sledujeme hodně statickou podívanou, z různých důvodů se teď velmi často přerušuje. Aktivnější jsou nicméně až dosud pasivní hráči Forestu.
73'
Raya byl zničehonic nucen zasáhnout proti nenápadnému zakončení Niakhatého, skákající balón pořádně dostal pod kontrolu až na druhý pokus.
71'
ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Frank Onyeka,
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Shandon Baptiste.
70'
Máme před sebou posledních dvacet minut hry, nepočítaje tedy nejspíš krátké nastavení. Brentford se pomalu prokousává ke svatyni Nottinghamu.
69'
Ayew nastartoval brejk Forestu přihrávkou na stranu, kde číhal Danilo. Ten se přesunul blíže k vápnu a následným centrem hledal spoluhráče nabíhajícího ke vzdálenější tyči, jeho nabídka ale nebyla přesná.
68'
Brentford se vrací na balón, který získává díky faulu Lodiho těsně vedle středové čáry.
66'
ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Cheikhou Kouyaté.
65'
Johnsona trápí nějaký zdravotní problém, hostujícího útočníka dnes už nejspíš na trávníku neuvidíme. V doprovodu zdravotníků teď kulhá do zámezí.
64'
Tohle šlo vymyslet mnohem lépe. Jeden z domácích, nejspíš Jensen, z pozice u středové čáry nakopl míč dopředu, kde ale neměl ani jednoho spoluhráče.
63'
Lori si výborně pohlídal levou stranu hřiště a nepustil dotěrné protihráče do větší šance. Míč se od jednoho z nich odrazil za čáru, Nottingham bude vhazovat.
62'
Danilo obral o míč Hickeyho a posunul ho na Ayewa, který okamžitě vyrazil na Rayu. Na hraně vápna ho ale ukázkově odzbrojil Mee, gólman tak zůstal v klidu.
60'
ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Josh Dasilva,
ze hřiště odchází Rico Henry, přichází Yoane Wissa.
59'
Schadeho pěkná přihrávka zkraje vápna na zadní tyč našla jen Niakhatého, který míč pro jistotu poslal za hostující bránu. Včely získávají další roh.
58'
Domácí centr sice vypadal slibně, Toney ovšem ve vápně v zápalu boje fauloval bránícího Niakhatého a ukončuje působení Brentfordu před Navasem.
57'
Janelta teď u středu hřiště fauloval právě Ayew. Chvíli to vypadalo, že sudí hosta pošle rovnou do sprch, nakonec to ale zůstalo na ústní domluvě.
56'
André Ayew (NOT) se teď neuvedl zrovna dvakrát dobře a od rozhodčího si vysloužil žlutou kartu.
55'
Worrall zpoza postranní čáry rozdává instrukce svým spoluhráčům a chystá se vrátit balón zpět do dění, Forest po dlouhé době pronikl do útoku.
54'
ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází André Ayew.
53'
André Ayew se připravuje v zámezí, Steve Cooper zřejmě v blízké době přikročí k prvnímu střídání.
52'
Brentford se poprvé po dlouhé době dostal do hloubi nottinghamské poloviny hřiště, jenže slibný výpad nepřetavil v zakončení. Navas byl bez práce.
51'
Awoniyi teď neprožívá zrovna dvakrát povedené chvíle, ve snaze získat míč fauloval Pinnocka. Rozhodčí mu domlouvá, kartu ale tentokrát nevytáhl.
50'
To byla hodně bídná přihrávka z dílny Awoniyiho, který teď soupeřům míč bez nadsázky odevzdal. Domácí mohou znovu zatlačit na svatyni Nottinghamu.
49'
Domácí útok je v křeči. Niakhaté nicméně teď lehkou střelu zpoza vápna vyrazil za bránu, a Brentford tak bude mít k dispozici další rohový kop.
47'
Mangala prokličkoval skrz tři protihráče a následně chtěl balón předat dál, jenže jeho nabídku zachytil další ze soků. Včely se po krátké době vrací na míč.
46'
První poločas nezačíná zrovna dvakrát akčně. Rozehrávka Forestu skončila v zámezí, protiútok Brentfordu pak byl velmi rychle zneškodněn.
46'
Brentford měl po většinu času v poněkud ospalém prvním poločase navrch, jenže se mu nepodařilo na Navase poslat nějaký nebezpečnější projektil. Těsně před pauzou se tak dostal do vedení Nottingham, který využil nedůslednosti domácí obrany a překonal Rayu střelou z hranice malého vápna. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po patnáctiminutové pauze.
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
45+3'
45+1'
Nottingham právě vstřelil branku!
Hosté v samotném závěru prvního poločasu odskakují do vedení, tak to je pro Brentford pořádně hořká pilulka! Jako první se dnes na střeleckou listinu zapisuje DANILO, který zachytil odraženou ránu Gibbse-Whitea a z bezprostřední blízkosti míč nasměroval za Rayu – 0:1!
45'
Navas je dnes zatím nejlepším hráčem Nottinghamu, teď lapil i Meeho zakončení hlavou.
43'
Schade byl znovu faulován, tentokrát Aurierem. Uvidíme další standardku z dílny Brentfordu.
42'
Teď zahrozil pro změnu Brentford! Chaotické situace v šestnáctce chtěl využít Damsgaard, který z hranice malého vápna mířil na zadní tyč. Navas ale parádně spadl do dráhy pokusu a vyrazil ho nataženou rukou!
41'
První větší šance utkání! Johnson našel centrem do vápna Awoniyiho, který se vytáhl nad bránící protihráče a hlavou následně balón nasměroval nad břevno domácí svatyně!
40'
Hickey krátkou přihrávkou vystrčil dopředu spoluhráče, který ale o balón obratem přišel. Fanoušci v tom viděli faul, rozhodčího ale situace nechala chladným.
39'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. Schade byl volný v pozici u pravé tyče a dlouhý centr přetavil v hlavičku, kterou ale Navas hravě zastavil.
38'
Nejpravděpodobnějším výsledkem tohoto duelu se zatím jeví remíza, ani jeden tým dosud nebyl schopen pořádně ohrozit svatyni svých soupeřů.
37'
Felipeho nepovedenou dlouhou přihrávku zachytil Hickey, jenž balón obratem sklepl na Rayu.
36'
Gibbs-White si v nepřehledném souboji o balón u postranní čáry pomohl faulem, čehož si rozhodčí všiml. Včely tak získávají balón u středu hrací plochy.
35'
Obrana Nottinghamu se znovu blýskla a nedovolila domácím Navase prověřit. Pro včely už to musí být trochu frustrující, hostující defenzíva je dnes skvělá.
34'
Felipe (NOT) těsně před vápnem odzbrojil pronikajícího Schadeho, bohužel pro hosty si při tom ale počínal za hranicí pravidel. Nadějná standardka pro Brentford.
32'
Henry na pravé straně uhlídal Awoniyiho, který se nezvládl dostat k nakopnutému balónu. Ten skončil až za domácí svatyní, a Raya tak bude odkopávat.
30'
Mee a Awoniyi se srazili v zápalu boje o letící balón, který následně doklouzal až k Rayovi.
29'
Johnson mohl po domácím zaváhání vyrazit dopředu, ještě v hloubi hostující části hřiště ho ale poslal k zemi Rico Henry (BRF). První žlutá karta.
28'
Janeltova přihrávka se od Worralla odrazila za postranní čáru, včely budou vhazovat míč zpět do hry.
27'
Tažení Nottinghamu před Rayu zastavil poměrně zpožděně odpískaný ofsajd, domácí gólman tak ani tentokrát nebyl nucen zasahovat.
26'
Jensen operuje s balónem na pravé straně a hledá někoho, komu by ho mohl poslat. Na práci má celkem klid, protihráči ho nechávají na pokoji.
25'
Raya míč rozehrál nakrátko, obrana včel teď balón šnečím tempem táhne na opačný konec hřiště.
24'
Awoniyi chtěl krátkým pasem na stranu nastartovat brejk Nottinghamu, Brentford měl ale situaci přečtenou a akci hostů ukončil už v zárodku.
23'
Mbeumo se s bolestivou grimasou drží za rameno, na trávník ho při ostré bitvě o míč poslal Gibbs-White. Faul to byl, žlutá karta ale zůstává v kapse rozhodčího.
21'
Ne ne, svěřenci kouče Franka ani tentokrát nepřetavili kop od praporku ve větší šanci. Brentford se nicméně i nadále drží na míči a může stále útočit.
20'
Henry zachytil krátkou přihrávku a rychle se přesunul vpřed po pravé straně, jeho následný centr skončil na kopačce protihráče. Uvidíme další roh.
19'
Zatím je to v Londýně hodně ospalé. Dění se momentálně drží mezi šestnáctkami, ani jednomu celku se nedaří vymyslet nějakou hezčí akci.
17'
Bitva běží dál, hostující zadák se nakonec rychle oklepal a pokračuje v zápase. Nottingham se nyní snaží se prokousat zpět před bránu Brentfordu.
16'
Hra stojí. Lodi leží na trávníku, během souboje s Mbeumem si zřejmě přivodil nějakou bolístku. Doufejme, že to nebude nic vážného.
15'
Máme za sebou takřka čtvrthodinu hry. Nottingham teď vybojoval autové vhazování z pozice u vápna včel.
14'
Hra se už několik minut drží na polovině Tricky Trees, domácí mají na hřišti převahu. Teď ale byli v ofsajdu, a hosté tak mohou vyrazit dopředu.
13'
Napoprvé domácí větší šanci nevykřesali. Druhý kop od praporku pak vedl k vesměs rutinní hlavičce, kterou Navas bez obtíží lapil do svých rukavic.
12'
Brentford získává první rohový kop. Uvidíme, jestli se mu povede ze standardky rozčeřit zatím poněkud stojaté vody na Gtech Community Stadium.
10'
Pod první přesnou střelu dnešního utkání se podepsal Mbeumo, který zpoza vápna mířil přesně do středu branky. Navas s míčem moc práce neměl.
9'
Navas odkopl balón daleko od svého rajonu a nastartoval krátký útok Forestu, který ale připravená domácí obrana bleskově rozebrala.
8'
Hickey chtěl krátkou přihrávkou připravit zakončení pro Toneyho, k míči se ale jako první dostal protihráč. Brentford je teď aktivnějším týmem na trávníku.
7'
Chaotická situace ve vápně Nottinghamu skončila zblokovanou střelou jednoho z domácích hráčů.
6'
Gibbs-White poslal míč na stranu na nabíhajícího Auriera, který se přesunul vedle šestnáctky a jeho následný pozemní centr shrábl připravený Raya.
5'
Včely drží balón u středového kruhu a hledají nějakou skulinu v rozestavení Nottinghamu, které by jim umožnilo se vrátit zpět před Navasovu klec.
4'
Henry doběhl dlouhý nákop u rohového praporku a následně zkusil centr do vápna, kde ale v té době nebyl ani jeden hráč v pruhovaném dresu.
3'
Nottingham si sám zhatil slibně se rozvíjející brejk nepřesnou přihrávkou a znovu ztratil balón.
2'
Mangala v souboji o míč u středu hrací plochy poslal Janelta k zemi až trochu hokejovým bodyčekem, balón se tedy vrátí do držení Brentfordu.
1'
Gibbs-White se snažil protáhnout balón dopředu po pravé straně, Pinnock byl ale hned zkraje utkání připraven a odzbrojil ho. Míč pak poslal na Rayu.
1'
Úvodní výkop obstará Brentford, jdeme na věc!
Týmy nastupují na hrací plochu, domácí v tradičních červenobílých pruhovaných dresech a hosté ve žlutých. Za malý moment konečně začínáme.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sobotní odpoledne, start bitvy se pomalu blíží! Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Brentford FC: Raya – Henry, Mee, Pinnock, Hickey – Jensen, Janelt, Damsgaard – Schade, Toney (C), Mbeumo.
Náhradníci: Cox – Jørgensen, Roerslev, Stevens, Dasilva, Wissa, Onyeka, Baptiste, Ghoddos.
Trenér: Thomas Frank.

Nottingham Forest: Navas – Niakhaté, Felipe, Worrall (C) – Lodi, Danilo, Mangala, Aurier – Gibbs-White, Br. Johnson – Awoniyi.
Náhradníci: Hennessey – Toffolo, Lingard, Kouyaté, Yates, Freuler, Surridge, E. Dennis, A. Ayew.
Trenér: Steve Cooper.

Rozhodčí: Bankes – Smart, Scholes.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů v aktuální sezóně se sehrálo na začátku loňského listopadu, přičemž body se tehdy dělily rovným dílem. Dlouho to přitom vypadalo, že si všechny body z půdy Forestu odveze Brentford, jenže jeho oslavy pak v šesté minutě nastavení zhatil vlastní gól obránce Zanky.

5. 11. 2022: Nottingham – Brentford 2:2 (1:1)

Branky: 20. Gibbs-White (Dennis), 90+6. Zanka (vl.) – 45+3. Mbeumo (pen.), 75. Wissa (Jensen).

Žluté karty: 35. Yates (NOT), 45+1. Henderson (NOT) – 31. Janelt (BRE), 70. Mbeumo (BRE).

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:3. Rohové kopy: 3:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:11.

Nottingham Forest: Henderson – Williams, McKenna, Cook (90. Surridge), Aurier – Kouyaté (66. O'Brien), Freuler (79. Lingard), Yates (C) – Gibbs-White – Dennis (79. Awoniyi), Johnson.
Hlavní trenér: Steven Cooper.

Brentford FC: Raya (C) – Henry, Pinnock, Mee, Roerslev – Dasilva (81. Canos), Janelt (46. Onyeka), Jensen (86. Ghoddos) – Lewis-Potter (60. Damsgaard), Wissa, Mbeumo (81. Zanka).
Hlavní trenér: Thomas Frank.
NOTTINGHAM FOREST (17. místo)
33 Z, 7–9–17, 29:60 (-31), 30 bodů

Nottingham řeší podstatně méně příjemné starosti. Hosté jsou sice sedmnáctí, a za momentálního stavu by se tak udrželi v Premier League, Leicester s Evertonem jim ale nepříjemně šlapou na paty. Jakékoliv zaváhání by je mohlo rychle poslat zpět do sestupových vod.

Forest nicméně šel v posledním kole záchraně naproti a vybojoval velmi cenné tři body z duelu s papírově silnějším Brightonem, který zdolal 3:1. Vlastní gól Grosse a zásahy Danila s Gibbsem-Whitem mu zajistily první vítězství od 5. února, kdy přetačil Leeds. Od té doby zaznamenal jen tři remízy a osm proher.

33 Z, 11–14–8, 50:43 (+7), 47 bodů

Týmu dánského kouče Thomase Franka se v posledním kole podařilo zlomit sérii šesti utkání bez výhry, když na Stamford Bridge zdolal trápící se Chelsea 2:0. Na vlastní gól Azpilicuety z prvního poločasu tehdy po pauze navázal Mbuemo, a svým šestým gólem sezóny pojistil vítězství Brentfordu v Západolondýnském derby.

Včely tak mohou čistě teoreticky stále pomýšlet na účast v evropských pohárech v nadcházející sezóně, ač jejich šance jsou spíše jen matematické. Na sedmý Liverpool ztrácí pět kol před koncem šest bodů a osmý Brighton, který na své tabulkové sousedy drží dvoubodový náskok, má pro změnu hned tři zápasy k dobru.