Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Chelsea - 29. října 2022   16:00

Brighton
5' Trossard (Mitoma) • 14' Loftus-Cheek(vl.)  • 42' T. Chalobah(vl.)  • 90+2' Groß
4:1
(3:0)
Chelsea
48' Havertz  (Gallagher)
Brighton
R. Sánchez – Dunk (C), Webster, Estupiñán – March, Mac Allister, Caicedo, Trossard (87. Sarmiento) – Groß, Mitoma (73. Lamptey) – Lallana (65. Enciso).
Steele – Gilmour, Turns, Undav, Moran, Furlong.
Madley – Eaton, Meredith
Amex Stadium, Falmer
Chelsea
Arrizabalaga (46. E. Mendy) – Cucurella (64. Chilwell), T. Silva (C), T. Chalobah – Gallagher (79. Zíjáš), Kovačić, Loftus-Cheek, Sterling (63. Aubameyang) – Pulisic (79. Broja), Mount – Havertz.
Azpilicueta, Jorginho, Zakaria, Hutchinson.

Fauly: 16:6.
Skončilo utkání, které Brighton dotáhl do vítězného konce a nutno říct, že naprosto zaslouženě. Hosté sice Kaiem Havertzem v úvodu druhé půle korigovali skóre, avšak definitivní tečku dal zápas Pascal Gross, jenž určil konečný stav zápasu na 4:1.
90+6'
90+4'
Robert Sanchez sice nerozehrál přesně, ale domácí už to mrzet nemusí. Dělba bodů v tomto zápase jasně daná.
90+2'
Brighton právě vstřelil branku!
Domácí pojišťují své vítězství! Julio Enciso sice ještě Edouarda Mendyho nepřekonal, od jehož rukavic se míč odrazil před PASCALA GROSSE, který už s dorážkou uspěl.
90+2'
Tariq Lamptey sice nic nebezpečného nevymyslel, ale alespoň ušetřil pár cenných vteřin.
90+2'
Jenomže centr se ideálně nepovedl, a tak kupředu spěchají fotbalisté Brightonu.
90+1'
Hakim Zijáš vybojoval pro svůj celek rohový kop. Jedná se o jednu z posledních šancí hostů na vstřelení branky.
90'
Solly March bude zápas dohrávat s obvázaným stehnem, jelikož domácí trenér už tři přestávky na vystřídání vyčerpal.
88'
Míč končí po neúspěšném pasu hostů jen v rukavicích Roberta Sancheze, když je nyní hra přerušena. Solly March si žádá ošetření.
87'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Jeremy Sarmiento.
86'
Ruben Loftus-Cheek našel v šestnáctce stojícího Kaie Havertze, jehož rána přes nohu levačkou skončila vysoko nad břevnem.
85'
Ze standardky sice nic nebylo, ale hosté pokračují s míčem na kopačkách.
83'
Julio Enciso teď stáhl Rubena Loftuse-Cheeka k zemi, za což vidí kartu žluté barvy.
82'
Ben Chilwell hledal své spoluhráče u zadní tyče, ale k míči se nejdříve dostaly rukavice Roberta Sancheze.
81'
Solly March na vlastní polovině fauloval, a tak se k míči dostanou opět hosté.
80'
Hra se teď v posledních dvou minutách nepřenesla výrazněji ani k šestnáctce jednoho, či druhého týmu.
79'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Conor Gallagher, přichází Hakím Zíjáš,
ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Armando Broja.
78'
Opět se do dobré šance dostal Julio Enciso, který však ideální čas na přihrávku Leandru Trossardovi prováhal, čímž vlastně celá akce skončila, neboť následovala střela v nouzi ze stoje, která neměla nejmenší šanci ne úspěch.
77'
Julio Enciso se toho nebál, když vypálil zpoza šestnáctky, avšak mířil jen doprostřed brány.
76'
Na opačné straně centroval Ben Chilwell, avšak našel jen rukavice Roberta Sancheze.
75'
Krásná rychlá akce domácích, ze které profitoval na pravé straně Tariq Lamptey, jehož centr však Julia Encisa nenašel.
74'
Jenomže ze standardky nic nebylo a teď na útočné polovině fauloval Trevoh Chalobah.
73'
ze hřiště odchází Kaoru Mitoma, přichází Tariq Lamptey.
72'
Mason Mount si šikovně pokryl míč, když se následně nechal zfaulovat. Hosté budou zahrávat standardku z nebezpečné pozice.
70'
Ránu Pierre-Emericka Aubameyanga Robert Sanchez vyrazil alespoň na roh.
69'
Chelsea teď na obranu soupeře tlačí, když jsou už tři minuty právě na polovině Brightonu.
67'
Centr Christiana Pulisice bbyl zablokovaný, ale hosté s míčem na svých kopačkách pokračují.
66'
Velmi špatně nyní rozehrál Edouard Mendy, když následně Kaoru Mitoma našel Leandra Trossarda, jehož nevýrazné zakončení skončilo v rukavicích hostujícího gólmana.
65'
ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Julio Enciso.
64'
ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Ben Chilwell.
63'
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
63'
Pas Leandra Trossarda nalevo byl až příliš dlouhý, a tak Pervis Estupiňan míč na hrací ploše nezastihl.
62'
Zblokovaná přihrávka Kaie Havertze málem nakonec našla Raheema Sterlinga, ale o kousíček dříve byl u míče Robert Sanchez, jenž vyběhl včas.
61'
Levačka Rubena Loftuse-Cheeka bylo ztečována Lewisem Dunkem na rohový kop.
60'
Centr Sollyho Marche zprava si v pohodě našel Edouard Mendy.
59'
Pokus Sollyho Marche byl sice zablokovaný, ale domácí pokračují s míčem na svých kopačkách.
58'
K míči se dostali fotbalisté Chelsea, ale ti jsou zatím poměrně daleko od brány Roberta Sancheze.
56'
Souboj o míč u půlící čáry zvládli lépe domácí, kteří zatím kombinují na vlastní polovině.
55'
Raheema Sterlinga obral Adam Webster o míč, ale následná blesková akce směrem vpřed domácím nevyšla.
53'
Centr Masona Mounta byl nebezpečně sražen přímo na bránu, ale Robert Sanchez předvedl skvělý reflex.
52'
Velkou chybu nyní v rozehrávce udělal Trevoh Chalobah, ale následně ji tento obránce hostů napravil.
51'
Začátek druhé půle je zatím dost rozkouskovaný, když zatím kromě gólu Havertze nic podstatného nepřinesl.
50'
Druhou žlutou kartu v zápase nyní vidí zblízka Raheem Sterling.
48'
Chelsea právě vstřelila branku!
Raketový nástup hostů do druhé půle! Na pravé straně Ruben Loftus-Cheek přihrál za sebe Conoru Gallagherovi, jehož následný centr našel hlavu KAIA HAVERTZE, který snižuje vedení Brightonu. Asistence: Conor Gallagher.
46'
ze hřiště odchází Kepa Arrizabalaga, přichází Edouard Mendy.
46'
Skončil první poločas, který vyzněl naprosto jednoznačně ve prospěch domácího Brightonu. Ten těžil z aktivity už v 5. minutě, kdy první branku zápasu obstaral Leandro Trossard. Následovaly dva vlastní góly Chelsea, ale tak domácí vedou po první půli o tři branky. Je třeba vyzdvihnout také Roberta Sancheze, který chytil dvě tutové šance Conora Gallaghera.
45+2'
45+1'
Ještě jedno zakončení měl na svědomí Adama Lallana, ale ten bránu Chelsea minul.
45'
V šestnáctce se k míči dostal Leandro Trossard, jehož zakončení pravačkou trefilo jen Thiaga Silvu.
44'
Domácí pokračují ve vysoké aktivitě, když už jsou opět nastěhováni na polovině soupeře.
42'
Hosté si dávají druhou vlastní branku! Po levém křídle vedl akci Pervis Estupiňan, jehož přízemní pas zblokoval před Kaoru Mitomou do vlastní sítě TREVOH CHALOBAH.
42'
Raheem Sterling to zkusil individuálně přes osu hřiště, avšak cesta přes Adama Webstera nevedla.
41'
Těžký míč si sice Kaoru Mitona na levém křídle zpracoval, ale následně nenašel centrem nikoho ze svých spoluhráčů.
40'
Dobrým obranným zákrokem si počínal Thiago Silva, který pro svůj tým vybojoval míč.
39'
Míč si hlavou našel Adam Webster, jehož zakončení mířilo těsně vedle pravé tyče.
38'
Domácí táhli akce opět po levé straně, když míč jen na roh odvrátil Thiago Silva.
37'
Nakonec hra bude po krátkém přezkoumání pokračovat dále, neboť VAR neshledal v bránění Raheema Sterlinga nic, co by bylo proti pravidlům.
36'
Raheem Sterling byl v šestnáctce soupeře sražen k zemi, což ještě bude zkoumat hlavní sudí s videem, zdali se nejednalo o faul.
35'
Opět centroval zprava Conor Gallagher, jehož míč skončil jen na hlavě Lewise Dunka.
34'
Centr Conora Gallaghera mířil na Masona Mounta, který míč hlavou jen lízl, a tak z akce nic nebezpečného nevzešlo.
32'
Hosté to teď zkusili na Kaie Havertze, který však na levé straně už míč nezastihl na hrací ploše.
31'
Dobře nyní v šestnáctce hostů kooperoval Solly March společně s Moisesem Caicedem, na kterého nakonec vyšlo zakončení, který skončilo jen na síti z vnější strany.
30'
Dlouhý výkop Roberta Sancheze měl hledat Leandra Trossarda, na kterého byl však míč moc dlouhý, a tak se k němu dostal jen brankář hostů.
29'
Raheem Sterling šikovně posunul míč doleva Kaii Havertzovi, kterého však do zakončení dobrým skluzem Pascal Groß nepustil.
27'
Nyní měli dobrou pasáž hosté, ale byl z toho spíše optický tlak bez vážnějšího ohrožení domácí svatyně.
25'
Bleskovou akci domácích vedl po levé straně Pervis Estupiňan, jehož přízemní centr usměrnil Leandro Trossard jen mimo tři tyče.
24'
Zpoza šestnáctky se o ránu pokusil Mateo Kovačič, jehož zakončení však bylo zablokováno obránci domácích.
23'
Skvělý první dotyk po rozehrávce Roberta Sancheze předvedl Kaoru Mitoma, ale ten následně nepřihrál Trossardovi přesně.
22'
Kai Havertz si míč navedl na levačku, když jeho následné zakončení zlikvidoval Robert Sanchez.
21'
Solly March se dostal na pravém křídle až k rohovému praporku u brány hostů, ale následně akce ztroskotala na špatné podpoře domácích.
20'
Raheem Sterling našel svým centrem hlavu Conora Gallaghera, jehož velmi dobré zakončení skončilo po ještě lepším zákroku na rukavicích Roberta Sancheze!
18'
Na opačné straně pálil zprava nebezpečně Leandro Trossard, jehož rána skončila v rukavicích Kepy Arrizabalagy.
17'
Tak to je neuvěřitelné, co teď hosté neproměnili! Raheem Sterling našel na ose šestnáctky úplně volného Conora Gallaghera, jehož zakončení senzačně vystihl Robert Sanchez, když se následně míč odrazil k volnému Christianu Pulisicovi, jenž trestuhodně zařízení minul!
16'
Ne pravém křídle si nedovolený zákrok vykoledoval Solly March, kterého fauloval Mason Mount.
14'
Domácí vedou už o dvě branky! Rohový kop domácích směřoval na malé vápno, kde se o zahráno míče pokusil hostující RUBEN LOFTUS-CHEEK, kterému to vůbec nevyšlo, když se míč od jeho kolena odrazil do brány Chelsea.
13'
Leandro Trossard si naběhl na levé křídle, kde jeho centr zblokoval Thiago Silva na roh.
12'
Na pravé straně výborně zapracoval Solly March, který vybojoval rohový kop.
11'
První žlutou kartu v zápase viděl Mateo Kovačič za nešetrný zákrok na vlastní polovině.
9'
Na pravém křídle se k míči dostal Christian Pulisic, který sice obešel Pervise Estupiňana, ale následně měl k míči blíže Robert Sanchez.
8'
Hosté se už zabydleli na polovině soupeře, ale zatím jsou daleko od svatyně Roberta Sancheze.
7'
Mason Mount sice přes Lewise Dunka neprošel, ale hosté vybojovali alespoň roh.
6'
Hosté se potřebují hodně rychle zvednou, protože úvod zápasu jim těžce nevyšel.
5'
Do třetice to už vyšlo! Kaoru Mitoma odvedl velký kus práce, když v šestnáctce soupeře našel přes dva soupeře LEANDRA TROSSARDA, který oběhl Kepu Arrizabalagu a následně poslal míč do sítě hostů. Asistence: Kaoru Mitoma.
4'
A další obrovská šance domácích, když po rohu pálil z dobré pozice Pervis Estupiňan, jehož zakončení jen těsně minulo prostor třech tyčí!
3'
Tak to byla obrovská chyba Thiaga Silvy, jehož naprosto tristní rozehrávka skončila na kopačkách domácích fotbalistů, když ve vyložené šanci Leandro Trossard překonal hostujícího brankáře, ale míč z čáry vyhlavičkoval právě Silva!
3'
Kaoru Mitoma pořádně provětral obranu soupeře, ale míč se nakonec dostal do zámezí, a tak bude rozehrávat Kepa Arrizabalaga.
2'
Raheem Sterling vystihl rozehrávku soupeře, ale větší šance hostů z toho nakonec nebyla.
1'

Brighton & Hove Albion: R. Sánchez – Dunk, Webster, Estupiñán, March, Mac Allister, Caicedo, Trossard – Groß, Mitoma – Lallana.
Náhradníci: Steele – Lamptey, Gilmour, Turns, Enciso, Sarmiento, Undav, Moran, Furlong.
Trenér: Roberto De Zerbi

Chelsea FC: Arrizabalaga – Cucurella, T. Silva, T. Chalobah – Gallagher, Kovačić, Loftus-Cheek, Sterling – Pulisic, Mount – Havertz.
Náhradníci: E. Mendy – Chilwell, Azpilicueta, Jorginho, Zakaria, Zíjáš, Hutchinson, Aubameyang, Broja.
Trenér: Graham Potter

Rozhodčí: Madley – Eaton, Meredith.