Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Aston Villa - 20. srpna 2022   16:00

Crystal Palace
7' Zaha (Edouard) • 58' Zaha  • 71' Mateta (Mitchell)
3:1
(1:1)
Aston Villa
5' Watkins  (Bailey)
Guaita – J. Ward (C), Andersen, Guehi, Mitchell – C. Doucouré, Schlupp (82. Milivojević) – Ayew (70. Olise), Eze (90+1. C. Richards), Zaha (82. Hughes) – Edouard (70. Mateta).
Johnstone, Whitworth – Clyne, Ebiowei.
Madley – Eaton, Meredith
Selhurst Park, Londýn
22 012 diváků
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (C) (73. Luiz), Ramsey, Kamara – Bailey (66. Ings), Watkins, Buendía (73. Coutinho).
Olsen – C. Chambers, Augustinsson, Young, Nakamba, Archer.

Skončilo utkání mezi týmy Crystal Palace FC a Aston Villa FC. Domácí byli téměř po celou dobu utkání lepším týmem a naprosto zaslouženě jej za tři body zvládli. Nejvýraznějšími postavami mače byli dvougólový Wilfried Zaha a skvěle hrající Eberechi Eze. Domácí v zápase ukázali, že získaný bod na půdě Liverpoolu možná nebyla úplná náhoda.

Fauly: 16:14.
90+4'
90+4'
Z ostrého úhlu to nebezpečně zkusil Will Hughes, avšak Emiliano Martínez předvedl dnes už několikátý výborný zákrok.
90+3'
Do hlavičkového souboje s brankářem soupeře se dostal Ollie Watkins, avšak útočník hostí úspěšný nebyl.
90+1'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Chris Richards.
90'
Do velké příležitosti se ještě dostal Will Hughes, ale ukázalo se, že typickým zakončovatelem není.
89'
Domácí se nestáhli do ulity a stále mají hru plně pod svou kontrolou. Tento zápas už drama zřejmě nepřinese.
87'
Jean-Philippe Mateta zbytečně fauloval, a tak budou hosté zahrávat standardku.
85'
Philippe Coutinho se šikovně uvolnil, avšak jeho následná rána skončila jen v rukavicích domácího brankáře.
84'
Michael Olise si vykoledoval na svou osobu faul. Domácí mají hru pod kontrolou.
82'
ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Luka Milivojević.
ze hřiště odchází Wilfried Zaha, přichází Will Hughes.
80'
Nejvýše dokázal vyskočit Ezri Konsa, který však míč do prostoru brány neusměrnil.
79'
Tyrick Mitchell si nyní splnil také defenzivní povinnosti, když následně bude roh hostí zahrávat Coutinho.
77'
Eberechi Eze vybojoval míč na vlastní polovině a následně byl na něj spáchán faul. Eze je dnes nejspíše nejlepším mužem na hřišti.
76'
Hlavička Dannyho Ingse skončila pouze v rukavicích domácího gólmana.
75'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Jeff Schlupp).
74'
Eberechi Eze našel přesným pasem Jeana-Philippe Matetu, jehož střela zpoza šestnáctky jen těsně minula levou tyč.
73'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Philippe Coutinho.
ze hřiště odchází John McGinn, přichází Douglas Luiz.
71'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Domácí přidávají třetí branku! Na levém křídle narážečkou dva hráči vyšachovali všechny protihráče, když následný centr Tyricka Mitchella přesně spadl na nohu JEANA-PHILIPPE MATETY, který se po minutě na trávníku prosadil. Asistence: Tyrick Mitchell.
70'
ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Jean-Philippe Mateta.
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Michael Olise.
69'
Eberechi Eze si vyměnil míč s Wilfriedem Zahou, když následně první jmenovaný pálil zpoza šestnáctky, avšak jeho pokus byl zablokovaný.
68'
Domácí si nyní při vlastní rozehrávce koledovali o malér, avšak Vicente Guaita to nakonec zvládl.
67'
Z levého křídla centroval jen nepřesně Wilfried Zaha.
66'
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Danny Ings.
64'
Wilfried Zaha nyní pomohl svým spoluhráčům v obraně, následně jej John McGinn fauloval.
62'
Hosté měli možnost zahrávání standardní situace, avšak míč skončil pouze v náruči Vincente Guaity.
60'
Domácí jsou na konci. Další akci táhl po levém křídle Eberechi Eze.
58'
Domácí odksakují do vedení! Pokutový kop sice WILFRIED ZAHA neproměnil, avšak po zákroku Emiliana Martíneze se k němu míč odrazil zpátky. Následně to měl domácí útočník jednoduché.
57'
Je to tak! Domácí budou zahrávat pokutový kop. Míč si bere Wilfried Zaha.
56'
Hlavní sudí si jde ještě na video zkontrolovat případnou ruku v podání Lucase Digneho! Budou mít domácí možnost pokutového kopu?
55'
Centr Eberechi Ezeho letěl na vzdálenější tyč, odkud hlavičkoval Marc Guehi, avšak proti změně skóre byl Emiliano Martínez.
53'
Velkou šanci měl na opačné straně také Odsonne Edouard, který však z patnácti metrů bránu soupeře těsně minul.
51'
Obrovskou šanci měl hostující Leon Bailey, jehož umístěná rána levačkou orazítkovala jen břevno!
50'
John McGinn opět hledal obloučkem své nabíhající spoluhráče, ale jeden ze stoperu domácích na míč dosáhl hlavou.
48'
Jordan Ayew už byl sám před hostujícím gólmanem, avšak ten včas vyběhl, čímž svůj tým podržel na remízovém stavu!
47'
John McGinn poslal měkký oblouček na nabíhajícího Lucase Digneho, avšak tomu chyběl jeden krok, aby míč dokázal zastihnout ještě na hrací ploše.
46'
Skončila první půle, která se nesla ve znamení aktivity domácích, kteří zatím mohou smutnit, že nejsou ve vedení. Do toho je sice na chvíli poslal Jeff Schlupp, avšak sudí u videa v akci domcáích spatřil ofsajdové postavení, a tak je stav po první půli nerozhodný 1:1.
45+2'
45+1'
První minuta nastavení nic zajímavého nepřinesla. U míče jsou hosté.
44'
Jako blesk z čistého nebe přišla dobrá šance Emiliana Buendíi, který však z první jen napálil domácího brankáře.
43'
Dalekonosná rána Cheicka Doucourého mířila jen mimo tři tyče.
42'
Wilfried Zaha našel pasem přes šířku šestnáctky Jordana Ayewa, jehož střelu z první perfektně Emiliano Martínez vychytal.
40'
Po tvrdém souboji zůstal na trávníku ležet Leon Bailey, avšak hra pokračuje dále.
38'
Žlutou kartu vidí také Wilfried Zaha za zákrok na útočné polovině Crystal Palace.
37'
Standardku zahrával Eberechi Eze, který však míč napálil jen do zdi.
36'
Žlutou kartu vidí John McGinn, který zastavil nebezpečnou akci Odsonneho Edouarda.
35'
Útočným faulem se opět prezentoval Jordan Ayew, kterému už hlavní sudí důrazně domlouvá.
33'
Na centr z pravé strany si sbíhal Odsonne Edouard, avšak k míči mu chyběl půlkrok.
32'
Tvrdý zákrok nyní předvedl Jordan Ayew. Očím hlavního sudího to neuniklo.
30'
Rohový kop domácích zahrál opět Eberechi Eze, ale už poněkolikáté se mu centr ideálně nepovedl.
29'
Opět se ukázal skvělý Wilfired Zaha, který obešel hned trio hráčů, následně zvládl i ocentrovat, ale Emiliano Martínez míč za svá záda nepustil.
26'
Autorem branky je JEFF SCHLUPP. Asistence: Odsonne Edouard.

EDIT: Gól nakonec neplatí, rozhodčí u videa shledal v akci domácích ofsajd!
24'
Střídání však nebude nutné, Crystal Palace bude pokračovat standardní situací.
23'
Matthew Cash tvrdě atakoval Wilfrieda Zahu, který se z trávníku dlouho nezvedá.
21'
Wilfried Zaha se nádherně proti třem hráčům uvolnil, avšak jeho finální nahrávka nebyla přesná, čímž dojem z krásné akce pokazil.
19'
Z dobré palebné pozice pálil John McGinn, ale vzrušení bylo zbytečné, protože Ollie Watkins předtím fauloval protihráče úderem do obličeje.
18'
Hosté předvedli bleskový přechod středu hřiště, avšak pas na Leona Baileyho byl až příliš prudký.
16'
Nyní budou mít hosté výhodu rohového kopu. Bude se jedna o první roh Aston Villy v tomto zápase.
15'
Jacob Ramsey si vykoledoval nedovolený zákrok, a tak budou hosté zahrávat standardní situaci.
13'
Jordan Ayew na pravém křídle motal hlavy svým protihráčům a nakonec získal rohový kop.
12'
Domácí měli výhodu rohového kopu, ale k zakončení se vůbec nedostali.
10'
Do skvělé palebné pozice se dostal Lucas Digne, avšak rána z první mu nesedla.
9'
Nyní je aktivita na kopačkách hostujících fotbalistů, kteří kombinují na polovině soupeře.
7'
Domácí však bleskově odpovídají! U půlící čáry se k míči dostal WILFRIED ZAHA, který si odstavil hned dva protihráče, když následně svou akci zakončil přesnou střelou levou nohou ke vzdálenější tyči. Asistence: Odsonne Edouard.
5'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení už v páté minutě! Leon Bailey hlavičkou přiťukl míč na kopačky OLLIEHO WATKINSE, který z výhodné pozice míč uklidil z jeho pohledu k levé tyči. Asistence: Leon Bailey.
4'
Dlouhý nákop na Ollieho Watkinse byl až příliš prudký, a tak hostující útočník balón nezpracoval ideálně.
3'
Hosté rozehráli tragicky, a tak se k míči dostal Jordan Ayew, avšak ten až moc dlouho váhal, co s míčem udělá, a tak bylo po šanci.
2'
Začátek zápasu mnoho vzruchu nepřinesl, oba týmy se zatím spíše oťukávají.
1'

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward (C), Andersen, Guehi, Mitchell – C. Doucouré, Schlupp – Ayew, Eze, Zaha – Edouard.
Náhradníci: Johnstone, Whitworth – Clyne, C. Richards, Milivojević, Olise, Hughes, Ebiowei, Mateta.
Trenér: Patrick Vieira

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (C), Ramsey, Kamara – Bailey, Watkins, Buendía.
Náhradníci: Olsen – C. Chambers, Augustinsson, Young, Luiz, Nakamba, Coutinho, Ings, Archer.

Úvodní dvě kola

Úvod sezóny bodově lépe vyšel fotbalistům Aston Villy, kteří sice v prvním kole trochu překvapivě podlehli poměrem 2:0 nováčkům z Bournemouthu, avšak hned v dalším zápase si spravili chuť. V něm totiž na domácí půdě zvládli poměrem 2:1 duel proti Evertonu. Po jednom gólu si zatím připsali Danny Ings a Emiliano Buendia.

Crystal Palace má na svém kontě zatím jeden bod, což je pro tento celek možná i úspěch vzhledem k tomu, že se fotbalisté tohoto týmu střetli s Arsenalem a Liverpoolem. Proti londýnskému celku to sice nevyšla, avšak na Anfield Road uhráli svěřenci Patricka Vieiry cennou remízu 1:1. Prosadil se Wilfried Zaha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.