Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Brentford - 20. srpna 2022   16:00

Fulham
1' Decordova-Reid  • 20' Palhinha (A. Pereira) • 90' Mitrović (Mbabu)
3:2
(2:1)
Brentford
44' Nörgaard  (Jensen) • 71' Toney  (Wissa)
Fulham
Leno – Tete (77. Mbabu), Adarabioyo, Ream (C), Robinson – Reed, Palhinha – Decordova-Reid, A. Pereira, Stansfield (77. Cairney) – Mitrović (90+2. Duffy).
Rodák – Diop, Francois, Harris, N. Chalobah, Ablade.
Bankes – Smart, Greenhalgh
Craven Cottage, Londýn
Brentford
Raya – Hickey (60. Lewis-Potter), Jansson (C), Mee, Henry – Dasilva (74. Baptiste), Nörgaard, Jensen (60. Janelt) – Mbeumo, Toney, Wissa (83. Ghoddos).
Strakoša – Dervişoğlu, Sörensen, Onyeka, Roerslev.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 9:8. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 5:7. Fauly: 12:7.
Je za námi parádní londýnské derby Fulhamu s Brentfordem, v němž domácí přišli o dvoubrankový náskok, v 90. minutě ale přeci jen vystřelil tři body domácím Chalupářům Aleksandar Mitrović.
90+4'
90+4'
V závěru zápasu ještě dostává žlutou kartu Mbabu.
90+4'
Brentfordu se nedaří dostat přes středovou čáru, natož do nějakého závěrečného náporu.
90+2'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Shane Duffy.
90+1'
Rozhodčí Bankes oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty, možná se ale kvůli gólové oslavě ještě jedna přidá.
90'
Fulham právě vstřelil branku! Další souhra Kevina Mbabua s ALEKSANDAREM MITROVIĆEM už končí bouřlivou oslavou domácích! Srbský kanonýr se naskočil na centr svého spoluhráče a hlavičku nasměroval nezadržitelně ke vzdálenější tyči hostující branky!
89'
Po Cairneyho centru Mitrović velmi důrazně signalizoval Nörgaardovu ruku, zatím se ale ve hře pokračuje.
87'
Aktivnější je teď Fulham, Reedovu ránu zablokoval Pontus Jansson a hostujícího kapitána to pořádně bolí.
85'
Ivan Toney si v pokutovém území zpracoval přetažený centr ke vzdálenější zemi a po přistrčení Robinsona padl k zemi, rozhodčí Bankes zůstal v klidu.
83'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Sámán Ghoddos.
82'
Obrovská šance Fulhamu! Kevin Mbabu výborným centrem posadil míč na hlavu Aleksandara Mitroviće a domácí příznivci už takřka jásali, David Raya ale z brankové čáry dokázal Srbovu hlavičku bravurním zákrokem vyrazit!
80'
Teď už se domácí dočkali žluté karty pro Bena Meeho za faul na Cairneyho.
79'
Domácí se stále častěji rozčilují směrem k rozhodčímu Bankesovi, ten neposoudil ani zákrok na Decordovu-Reida u postranní čáry jako nedovolený.
77'
ze hřiště odchází Kenny Tete, přichází Kevin Mbabu.
77'
ze hřiště odchází Jay Stansfield, přichází Tom Cairney.
76'
Na opačné straně se po pádu v pokutovém území Mitrović marně dožadoval odpískání penalty, následná střela Decordovy-Reida je sražena na rohový kop.
76'
A další palebná pozice pro hosty! Našel si ji Christopher Nörgaard a jeho pohotovou ránu kyje Bernd Leno.
75'
Baptiste se krátce po příchodu na trávník pokusil o střelu z otočky, ta byla zablokována.
74'
ze hřiště odchází Josh Dasilva, přichází Shandon Baptiste.
73'
Brentford pokračuje v aktivním výkonu, Mbeumo zprava sklepával míč před branku, Tim Ream jej odkopl na rohový kop.
71'
Brentford právě vstřelil branku! Teď už je skutečně vyrovnáno! Po výborném přiťuknutí Mbeuma Wissa potáhl míč do pokutového území, pak jeho přihrávku před branku dopravil do sítě IVAN TONEY!
70'
Ivan Toney už podruhé skóroval z ofsajdu, tentokrát praporek rozhodčího Smarta vyletěl do vzduchu okamžitě.
69'
Na Mbeumův přetažený centr si naskakoval Toney, v tísni ale hlavičkoval vysoko nad branku.
69'
Keane Lewis-Potter se protáhl po pravém křídle k centru, ten brankář Leno vyrazil na rohový kop.
67'
Brentford se pokusil o rychlý přechod do útoku, Rico Henry potáhl míč do pokutového území, pak ale neprocedil svoji střílenou přihrávku přes bránící protihráče.
67'
Po následném rohovém kopu Mitrović prodlužoval míč ke vzdálenější tyči na Tima Reama, ten v nadějné pozici promáchl!
66'
Fulham mohl odskočit! Po trestuhodně nepovedené malé domů Nörgaarda se do obrovské šance dostal Mitrović, ten ale tváří v tvář neuspěl proti Rayovi!
65'
Mbeumově centru se Fulham ubránil a už se hraje uprostřed hřiště.
64'
Hosté budou zahrávat standardní situaci, k její rozehrávce se chystá Bryan Mbeumo.
62'
Neúspěšný výpad Joshe Dasilvy do pokutového území, míč se od něj odrazil k brankáři Lenovi.
60'
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Vitaly Janelt.
60'
ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Keane Lewis-Potter.
58'
Následnému Pereirově rohu se hosté bezpečně ubránili.
58'
Andreas Pereira z volného kopu mířil možná těsně nad břevno, brankář Raya zákrokem situaci pojistil.
56'
Andreas Pereira byl při průniku k pokutovému území faulován Dasilvou, ten dostává žlutou kartu a hostům se vůbec nelíbí, že před pár sekundami rozhodčí Bankes podobný souboj na opačné straně pustil.
55'
Hostující trenér Frank chystá hned dvojici střídání, do hry by měli přijít Vitaly Janelt a Keane Lewis-Potter.
53'
Brentford je znovu v držení míče, hosté ale musí hrát od brankáře Rayi.
51'
Branka Brentfordu je odvolána od videa, protože Ivan Toney měl v momentu Henryho přihrávky patu v těsném ofsajdu!
50'
A je vyrovnáno! Henryho přihrávku si v pokutovém území zády k brance zpracoval IVAN TONEY a po otočce se trefil přesně k bližší tyči!
48'
Teteho vysoký centr ke vzdálenější tyči sebral před naskakujícím Decordovou-Reidem brankář Raya.
47'
Mbeumo přišel o míč ve středu hřiště na hranici pravidel, rozhodčí Bankes hru pustil a Fulham mohl vyrazit do rychlého protiútoku, Mitrović si ale v pokutovém území nedokázal najít střeleckou pozici.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Je za námi nesmírně zajímavý poločas londýnského derby mezi Fulhamem a Brentfordem. Domácí měli v první polovině úvodního dějství výraznou převahu, kterou využili ke dvěma brankám, kdy se trefili Decordova-Reid a po rohovém kopu Palhinha, ovšem v závěru poločasu se z rohu trefili i hosté díky Nörgaardovi a po změně stran nás čeká ještě pořádná bitva o důležité body.
45+2'
45+2'
Nastavený čas se zatím odehrává převážně ve středu hřiště, míč mají na kopačkách hosté.
45+1'
Rozhodčí Bankes k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Brentford právě vstřelil branku! Hosté se vrací do zápasu parádně sehranou standardní situací! Po nacvičeném rohovém kopu se do Jensenova centru z voleje opřel CHRISTIAN NÖRGAARD a brankář Leno byl zcela bez šance!
44'
Bryan Mbeumo na pravém křídle vybojoval rohový kop, hosté se mohou nastěhovat před Lena.
43'
Tete na pravém křídle zakombinoval se Stansfieldem, ten svému spoluhráči nasměroval příliš dlouhou zpětnou přihrávku.
43'
Domácí si znovu přihrávají na útočné polovině, zápas mají stále naprosto pod kontrolou.
41'
Andreas Pereira připravil obrovskou šanci pro Aleksandara Mitroviće, ten si zasekl míč kolem bránícího Hickeyho, pak jej vychytal Raya a následně je Srbovi máván ofsajd.
40'
Domácí krajní obránci Tete s Robinsonem adresovali do pokutového území centry zprava i zleva, oba ale byly nepřesné.
39'
Henry u postranní čáry nepřešel přes Teteho, s míčem mohou hrát domácí.
37'
Yoane Wissa si naběhl na dlouhý pas do pokutového území, tísněn Tetem ale jen prodloužil míč k brankáři Lenovi.
35'
Domácí se napadáním pokusili dostat pod tlak rozehrávku Brentfordu, David Raya ale odkopl míč do hloubi pole.
34'
Dasilvův centr se odrazil k Mbeumovi, jehož štiplavá střela skončila v náruči brankáře Lena.
33'
Wissa dostal dlouhý pas po levé straně do těsného ofsajdu, který neunikl pozornosti rozhodčích.
31'
Na trávníku to pořádně jiskří, žlutou kartu teď dostává i Tete za zákrok na Wissu, to už jsme mezitím viděli i ostrý souboj Mitroviće s Janssonem.
29'
Prvním žlutě napomenutým hráčem zápasu se stává Joao Palhinha za tvrdý zákrok na útočné polovině, kdy doslova zboural Bena Meeho.
26'
Brentford sehrál zprvu zajímavou kombinaci na levé straně pokutového území, kde se uvolnil Mathias Jensen, pak ale velmi nepřesně přihrával a po odrazu míče za postranní čáru budou hosté jen vhazovat.
24'
Na opačné straně se neujala ani střela Harrisona Reeda.
23'
Po čase se k pokutovému území soupeře přiblížili také hosté, Wissovi ale střela ze střední vzdálenosti vůbec nesedla.
22'
Andreas Peira nepříjemným skluzem podrazil Aarona Hickeyho a dostává se mu důrazného varování od hlavního arbitra zápasu Petera Bankese.
20'
Fulham právě vstřelil branku! Fulham navyšuje své vedení! Po rohovém kopu Andrease Pereiry se zavěsil do vzduchu JOAO PALHINHA a letní posila ze Sportingu Lisabon se hlavou trefila nechytatelně pod břevno!
20'
Po rohovém kopu se znovu tlačil do zakončení Mitrović a jeho pokus je sražen na další roh.
18'
Pereirův nákop do pokutového území byl příliš dlouhý pro Mitroviće, bude se kopat od branky Brentfordu.
17'
Fulham má nadále obrovskou převahu na trávníku, domácí už jsou znovu rozmístěni na útočné polovině.
15'
Domácí už podurhé jásali ze vstřelené branky, když se po závaru po standardní situaci prosadil Aleksandar Mitrović, okamžitě však vyletěl do vzduchu praporek pomezního rozhodčího Smarta signalizující ofsajd.
13'
K Reedově centru od rohového praporku se žádný z domácích hráčů nedostal.
13'
Do dalšího zakončení se tlačil Andreas Pereira, jeho střelu se hostům povedlo srazit na rohový kop.
11'
Aktivní mladík Stansfield potáhl míč po útočné polovině, hostům se pak povedlo jeho střelu zablokovat, Stansfield ještě připravil zajímavou palebnou pozici pro Mitroviće, jehož ránu bez přípravy kryje Raya.
10'
Po Janssonově přihrávce se do potíží dostal brankář Raya, jenž v držení míče podklouzl, nakonec se mu povedlo odkopnout míč hluboko na soupeřovu polovinu.
10'
Bobby Decordova-Reid se provinil nedovoleným zákrokem ve středu pole, hosté už rychle rozehráli míč z klidu.
8'
Andreas Pereira vyzkoušel pozornost Rayi z dobrých třiceti metrů, španělský brankář se ránou k tyči nenechal zaskočit.
7'
Na Perreirův centr si naskakoval Mitrović, v zakončení mu ale překážel zasahující brankář Raya, ten sebral odražený míč do své náruče.
6'
Dasilva posunul míč na pravé křídlo do běhu Mbeumovi, ten pak nepřesně centroval na Ivana Toneyho, nabíhajícího před branku.
4'
Hosté se pokusili zahrozit z dlouhého autového vhazování, Pontusi Janssonovi ale byl pískán zápasnický chvat na Aleksandara Mitroviće.
2'
Úvodní branka zápasu se ještě prozkoumávala u videa, nyní už je ale její regulérnost potvrzena.
1'
Fulham právě vstřelil branku! Divoký start na Craven Cottage! Po Janssonově ztrátě míče se Fulham nastěhoval na útočnou polovinu, Mitrović vnikl do pokutového území, kde devatenáctiletý debutant Stansfield s pomocí teče bránícího Bena Meeho nastřelil tyč a BOBBY DECORDOVA-REID dotlačil míč do sítě!
1'
Úvodního výkopu se ujal v černých dresech hrající Brentford, Fulham oblékl tradiční bílou barvu.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Peterem Bankesem už přivádí fotbalisty na zaplněný Craven Cottage, tedy zaplněný alespoň na těch tribunách, které nejsou aktuálně renovovány jako jedna podélná.

Fulham FC: Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), Robinson – Reed, Palhinha – Decordova-Reid, A. Pereira, Stansfield – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Diop, Duffy, Cairney, Francois, Harris, N. Chalobah, Mbabu.
Trenér: Marco Silva

Brentford FC: Raya – Hickey, Jansson (C), Mee, Henry – Dasilva, Nörgaard, Jensen – Mbeumo, Toney, Wissa.
Náhradníci: Strakoša – Baptiste, Dervişoğlu, Sörensen, Lewis-Potter, Janelt, Ghoddos, Onyeka, Roerslev.
Trenér: Thomas Frank

Rozhodčí: Bankes – Smart, Greenhalgh.
Brentford FC

Také Brentford je v úvodu sezóny neporažen, když v úvodním kole dokázal srovnat dvoubrankové manko v Leicesteru a poté naprosto smetl Manchester United, nad legendárním klubem vedl už v poločase 4:0 a vysoký náskok bez potíží udržel až do konce zápasu.

Hostující trenér Thomas Frank může poprvé v sezóně využít Kristoffera Ajera a Sergia Canose, mimo hru je jen obránce Ethan Pinnock, jenž také absentuje kvůli zranění kolene.
Fulham FC

Fulham se do Premier League vrátil dvěma remízami, přičemž v prvním duelu uhrál nečekaný bod proti vysoce favorizovanému Liverpoolu za remízu 2:2, což dvěma brankami vystřelil srbský kanonýr Chalupářů Aleksandar Mitrović, ve druhém kole Fulham přivezl bezbrankovou remízu z Wolverhamptonu.

Domácí trenér Marco Silva věří, že bude moci využít Andrease Pereiru, jenž utrpěl menší zranění minulý týden. Mimo hru kvůli zranění kolene jsou Harry Wilson a Manor Solomon, nejistý je start Bobbyho Decordovy-Reida.
Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu utkání třetího kola anglické Premier League, na Craven Cottage se uskuteční londýnské derby mezi nováčkem z Fulhamu a Brentfordem.

Oba celky se v posledních letech střídají v nejvyšší soutěži, Fulham za to vděčí i poslednímu vzájemnému duelu na ligové úrovni, který se uskutečnil v létě roku 2020, kdy covidem přerušenou sezónu uzavřel vítězstvím ve finále play-off the Championship o postup do Premier League, kdy v dramatickém prodloužení porazil právě svého dnešního soupeře.

V sezóně 2020/21 pak Fulham sestoupil, zatímco Brentford se radoval z postupu a až po dalším postupu Fulhamu mezi anglickou elitu se tak oba týmy mohou znovu utkat v ligovém zápase.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.