Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Arsenal - 25. února 2023   16:00

0:1
(0:0)
Arsenal
46' Martinelli  (Trossard)
Leicester
Ward – Castagne (85. R. Pereira), Souttar, Faes, Kristiansen – Praet (78. Daka), Ndidi (C) (78. Soumaré), Dewsbury-Hall – Tetê (62. Tielemans), Iheanacho (62. Vardy), Barnes.
Iversen – Amartey, Mendy, Thomas.
Pawson – Perry, Ledger
King Power Stadium, Leicester
32 227 diváků
Arsenal
Ramsdale – White, Saliba, Magalhães, Zinčenko (C) (90+3. Tomijasu) – Ödegaard (84. Partey), Jorginho, Xhaka – Saka, Trossard (70. Nketiah), Martinelli.
Turner – Holding, Kiwior, Smith-Rowe, Tierney, Vieira.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 1:3. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 14:9.
Dnešní utkání je za námi. Hosté nakonec vítězí gólem z 46. minuty, kdy se po skvělé práci Trossarda střelecky prosadil Gabriel Martinelli. Domácí poté tlačili svého soupeře, ale vyrovnat se jim nepodařilo. The Gunners si tak po dnešní výhře připisují do tabulky důležité tři body.
90+6'
90+5'
Barnes se dopustil faulu na vlastní polovině a hrát tak mohou hosté.
90+4'
Hosté se dostali do protiútoku, ze kterého Partey vytěžil rohový kop.
90+4'
Dnešní utkání sleduje 32 227 diváků.
90+3'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Takehiro Tomijasu.
90+2'
Dewsbury-Hall poslal do vápna centr, který však skončil pouze u jednoho z hráčů v červeném dresu.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
89'
Tielemans to nejspíše ještě zkusí na posledních pár minut.
88'
Tielemans má opět zdravotní potíže z předešlého soupeře a nyní už je ošetřován na hrací ploše.
87'
Xhaka opět faulován. Tentokrát na vlastní polovině hřiště Patsonem Dakou.
86'
Tielemans se navíc při svém faulu zranil, ale ošetření si nežádá.
86'
Xhaka byl faulován zhruba ve středu hřiště a hrát tak mohou hosté.
85'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Ricardo Pereira.
84'
ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Thomas Partey.
83'
Jorginho je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
82'
Jorginho má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.
81'
Dewsbury-Hall poslal do vápna nepřesný centr z levé strany hřiště a míč tak skončil pouze v zámezí.
79'
Barnes dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
78'
ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Patson Daka,
ze hřiště odchází Wilfred Ndidi, přichází Boubakary Soumaré.
77'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
75'
Dewsbury-Hall se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
74'
Praet poslal do vápna nepřesný centr z pravé strany hřiště a míč tak skončil pouze v zámezí.
72'
Dewsbury-Hall vypálil z větší vzdálenosti, ale soupeřovu branku zhruba o metr minul.
71'
Ödegaard se zamotal do kliček poblíž vápna soupeře a o míč tak přišel.
70'
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Eddie Nketiah.
69'
Sám ho také rozehrál, avšak pro domácí to neznamenalo větší nebezpečí.
69'
Saka vybojoval rohový kop pro svůj tým z pravé strany hřiště.
67'
Trossard si tak dlouho hrál s míčem uvnitř vápna soupeře, až o něj přišel.
66'
Saka se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
65'
Dewsbury-Hall poslal do vápna přízemní centr z levé strany hřiště, kterým hledal Vardyho. Ten se však do zakončení přes Gabriela nedostal.
64'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
62'
ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Jamie Vardy,
ze hřiště odchází Tetê, přichází Youri Tielemans.
62'
Tento přímý volný kop však nenadělal domácím větší potíže.
61'
Xhaka byl faulován na polovině soupeře a hosté tak budou zahrávat další přímý volný kop.
60'
Ödegaard to zkusil přímo na branku, ale svým pokusem trefil jen zeď.
59'
Hosté budou zahrávat velice zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře. Faulu se dopustil Castagne.
58'
Zinčenko vypálil z hranice vápna, ale Ward proti jeho střele předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil mimo tři tyče.
58'
Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
58'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
57'
Tete dostal příliš nepřesný pas za obránce a u míče tak byl jako první Ramsdale.
55'
Martinelli dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
53'
Martinelli poslal do vápna přízemní centr z levé strany hřiště, který však skončil pouze v moci brankáře Warda.
52'
Barnes hledal centrem z levé strany hřiště ve vápně Teteho, který však na míč jen těsně nedosáhl.
51'
Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a míč tak od jednoho z nich končí jen v zámezí.
50'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
49'
Martinelli je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
48'
Martinelli je stále ošetřován na hrací ploše.
47'
Gabriel Martinelli se při vstřelené brance zranil a momentálně je ošetřován na hrací ploše.
46'
Arsenal právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do vedení! GABRIEL MARTINELLI dostal skvělou přihrávku do vápna od Trossarda, a ten se následným střeleckým pokusem ke vzdálenější tyči nemýlil!
46'
Domácí rozehráli druhý poločas a míč ihned posílají směrem dopředu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
První poločas je za námi. Hosté v něm byli lepším týmem a dokonce se jim podařilo vstřelit i gól, avšak ten následně nebyl uznán z důvodu faulu Whitea na brankáře domácích. Domácí se v první půli nedostali do žádné vážnější šance a stav utkání je tak stále bezbrankový.

Držení míče: 27% – 73%
Střely celkem: 0 – 7
Střely na branku: 0 – 0
45+3'
45+2'
Barnes dostal příliš nepřesnou přihrávku za obránce a u míče tak byl jako první Ramsdale.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.
43'
Martinelli se dostal s míčem podél levé postranní čáry až do vápna, kde také vypálil, avšak pouze do boční sítě.
41'
Hosté zahrávali další rohový kop. Tentokrát však hosté nijak neohrozili branku soupeře.
39'
Tento přímý kop však nenadělal hostům větší potíže.
39'
Gabriel Martinelli se dopustil faulu na vlastní polovině a za svůj zákrok obdržel od rozhodčího žlutou kartu. Domácí navíc budou zahrávat zajímavý přímý kop.
38'
Vypadá to, že Iheanacho bude v pořádku a zápas tak pokračuje dále.
38'
Iheanacho má nějaké zdravotní potíže a rozhodčí tak přerušil hru.
37'
Martinelli se dostal s míčem za pomezní čáru a vhazovat tak budou domácí zhruba ze středu hřiště.
35'
Iheanacho poslal nepřesnou přihrávku na Barnese a míč tak skončil pouze v zámezí.
33'
Dewsbury-Hall se dopustil faulu zhruba ve středu hřiště a hrát tak mohou hosté.
32'
Saka se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí penaltu neodpískal.
31'
Iheanacho dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
30'
Hosté drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na vlastní polovině.
29'
Gól hostů nakonec neplatí! White se dopustil ve vápně faulu na brankáře Warda a stav utkání je tak stále bez branek.
28'
Rozhodčí si ještě celou situaci ověřuje s VARem.
26'
Hosté budou zahrávat další rohový kop.
24'
Zinčenko poslal nepřesnou přihrávku do vápna na Trossarda a míč tak získali na své kopačky domácí.
23'
22'
Saka poslal do vápna nepřesný centr z pravé strany hřiště, který skončil jen v zámezí.
20'
Opět rozehrán na krátko. Následný střelecký pokus Trossarda z hranice vápna zablokoval jeden z obránců.
19'
Martinelli poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který odvrátil do zámezí Kristiansen. Hosté tak budou zahrávat další rohový kop.
18'
Saka zkusil své střelecké štěstí z hranice vápna, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
18'
Hosté ho rozehráli na krátko. Následný centr Jorginha dokázali domácí odvrátit mimo vápno.
17'
Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval Saka.
16'
Martinelli poslal nepřesnou přihrávku na Saku a míč tak skončil jen v zámezí. Ward bude odkopávat od své branky.
15'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
13'
Trossard se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým pokusem trefil jen Faese.
12'
Ödegaard poslal do vápna přízemní centr z levé strany hřiště, který však skončil pouze u Faese.
10'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco dopředu.
8'
Iheanacho se snažil projít s míčem podél pravé postranní čáry až do vápna. To se mu sice povedlo, ale nakonec ho o míč připravil Zinčenko.
7'
Saka vypálil z hranice vápna, ale svým střeleckým pokusem trefil jen Dewsbury-Halla.
6'
5'
Xhaka se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým pokusem trefil pouze Castagneho. Hosté tak budou zahrávat rohový kop.
3'
Xhaka hledal centrem z levé strany hřiště ve vápně nabíhajícího Ödegaarda. Ten se však nakonec k míči nedostal, neboť před ním skvěle zasáhl Faes.
2'
Hosté vybojovali míč na své kopačky ve středu hřiště a momentálně s ním kombinují na vlastní polovině.
1'
Ödegaard se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho střelecký pokus však skončil vysoko nad brankou.
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč ihned posílají směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli červené dresy.

Leicester City: D. Ward – Castagne, Souttar, Faes, Kristiansen – Dewsbury-Hall, Ndidi (C) – Tetê, Praet, Barnes – Iheanacho.
Náhradníci: Iversen – Amartey, Daka, N. Mendy, R. Pereira, Soumaré, Thomas, Tielemans, Vardy.
Trenér: Brendan Rodgers

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko (C) – Ödegaard, Jorginho, Xhaka – Saka, Martinelli, Trossard.
Náhradníci: Turner – Holding, Kiwior, Nketiah, Partey, Smith-Rowe, Tierney, Tomijasu, Vieira.

Leicester City

Leicester se momentálně nachází v tabulce na čtrnácté příčce se čtyřiadvaceti body. Po třiadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 7 výher, 3 remízy a 13 porážek. Na domácí půdě odehráli svěřenci trenéra Brendana Rodgerse zatím jedenáct zápasů, ze kterých 3x vyhráli, 3x remizovali a 5x prohráli.

Nejlepším střelcem "The Foxes" je momentálně s devíti brankami anglický záložník James Maddison. U něj však není jisté, zda dnes nastoupí, neboť má zranění kolena a start v dnešním utkání je pro něj nejistý.

Arsenal FC

Arsenal se momentálně nachází v tabulce na první příčce se čtyřiapadesáti body. Dva body za ním je Manchester City. Po třiadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 17 výher, 3 remízy a 3 porážky. Venku odehráli svěřenci trenéra Mikela Artety zatím dvanáct zápasů, ze kterých 9x vyhráli, 1x remizovali a 2x prohráli.

Nejlepším střelcem "The Gunners" je momentálně s devíti brankami anglický záložník Bukayo Saka.

Aston Villa – Arsenal 2:4
Arsenal – Manchester City 1:3
Arsenal – Brentford 1:1
Everton – Arsenal 1:0
Manchester City – Arsenal 1:0 (FA Cup)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 25. kola anglické Premier League mezi týmy Leicester City a Arsenal FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.