Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Southampton - 20. srpna 2022   16:00

Leicester
54' Maddison
1:2
(0:0)
Southampton
68' C. Adams  (Bella-Kotchap) • 84' C. Adams  (Ward-Prowse)
Leicester
D. Ward – Castagne, Evans (C), Amartey, Justin – Ndidi – Pérez (65. Tielemans), Dewsbury-Hall, Maddison, Barnes (76. Iheanacho) – Vardy (65. Daka).
Iversen – Söyüncü, Thomas, Albrighton, N. Mendy, Praet.
M. Salisbury – N. Davies, N. Aspinall
King Power Stadium, Leicester
Southampton
Bazunu – Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Djenepo – Ward-Prowse (C), Lavia – Elyounoussi, Mara (59. C. Adams), A. Armstrong (70. S. Armstrong) – Aribo (88. Lyanco).
McCarthy – Bednarek, Valery, Romeu, I. Diallo, Walcott.

Děkuji za pozornost a přeji hezký den.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:15.
Druhý poločas nabídl hned tři góly, k nelibosti většiny osazenstva jich padlo víc do domácí brány. Leicester se sice ujal povedou střelou z přímého kopu vedení, pak se ale příliš upjal na obranu, což se mu vymstilo. Hosté za čtvrt hodiny vyrovnali a šest minut před koncem základní hrací doby strhli vedení na svoji stranu. Na rozdíl od protivníka těsný náskok uhájili až do závěrečného hvizdu.
90+7'
90+5'
Hosté opět odkopávají balón daleko od své svatyně, Leicesteru už zbývá opravdu málo času.
90+4'
Žlutá karta pro tým Leicester City (James Maddison).

Žlutá karta pro tým Southampton FC (Roméo Lavia).
90+2'
Domácí se dožadovali penalty, ale ta k jejich nelibosti nařízena není.
90+1'
Nepřesný centr domácího týmu putuje za vzdálenější postranní čáru.
90'
Gavin Bazunu si vyběhl pro balón, ze vzduchu jej sebral do náruče.
89'
Domácí se snaží vyrovnat, ale hosté zarputile brání a čas navíc hraje v jejich prospěch.
88'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Joe Aribo, přichází Lyanco.
86'
Patson Daka zůstává ležet na trávníku a drží se za krk. Snad to nebude nic vážného.
84'
Southampton právě vstřelil branku!
Obrat dokonán. Po pěkné kombinaci hostů střihl nepohlídaný CHE ADAMS před malým vápnem pěkné nůžky a střelou do protipohybu nedal strážce domácí svatyně žádnou šanci.
82'
Žlutá karta pro tým Southampton FC (Joe Aribo), hráč teatrálně upadl v pokutovém území a žlutou si zcela zasloužil.
79'
Hra je přerušena, jeden z hostů signalizoval křeč v noze a vyžádal si ošetření.
77'
Stuart Armstrong si zpracoval přihrávku, před hranicí vápna ale míč až příliš podebral a adresoval jej vysoko nad.
76'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Kelechi Iheanacho.
76'
Žlutá karta pro tým Leicester City (Patson Daka).
75'
Patson Daka nedovoleným zákrokem poslal k zemi Armela Bellu-Kotchapa a je potrestán žlutou kartou.
72'
Špatně vymyšlená kombinace hostům nevyšla, soupeř bude vhazovat.
70'
ze hřiště odchází Adam Armstrong, přichází Stuart Armstrong.
68'
Hosté jsou za aktivitu posledních minut odměněni vyrovnávací trefou. Po dalekém autu obdržel přiťukl Armel Bella-Kotchap míč CHE ADAMSOVI před malé vápno, jeho následnou prudkou ránu pak tečoval domácí hráč Justin do zcela prázdné brány svého celku. Nutno říct, že i kdyby míč nezasáhl, gól by to i tak byl.
65'
ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Patson Daka.
65'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Youri Tielemans.
64'
Žlutá karta pro tým Southampton FC (Mohamed Elyounoussi). Po víc jak hodině hry tak přichází první žlutá.
63'
Hosté jsou v posledních minutách hodně aktivní a obrana Leicesteru má dost práce.
62'
Mohammed Salisu se po dalším rohu dostal k hlavičce, ale tu namířil vedle brány. Jeho tým si ale roh zopakuje.
61'
Vypadalo to, že jeden z hráčů Leicesteru zahrál v pokutovém území rukou, hra ale pokračuje.
60'
Před bránou zůstal vlastní vinou na hřišti ležet jeden z domácích fotbalistů, po krátkém ošetření se může pokračovat, hosté vhazují.
59'
ze hřiště odchází Sekou Mara, přichází Che Adams.
59'
Rohový kop pro hostující tým.
57'
Málem bylo srovnáno, tři hráči Southamptonu se před hranicí malého vápna snažili dostat k balónu, ale ani jednomu z nich se to nepovedlo.
56'
Kiernan Dewsbury-Hall se snažil levačkou poslat centr do vápna, ale míč špatně trefil a záměr mu tak nevyšel.
54'
Leicester právě vstřelil branku!
Máme tu první změnu skóre. Domácí rozehráli přímý kop, k exekuci se postavil JAMES MADDISON, který poslal míč šikovně kolem zdi k bližší tyči, kde už Gavin Bazunu nedokázal být včas.
52'
Hostům se nepovedlo odehrát snadný míč do bezpečí, domácí tak pokračují v útočné aktivitě.
50'
Mohamed Elyounoussi se snažil v pádu odcentrovat z levé strany před bránu, to se mu sice povedlo, ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
48'
Druhá půle se nese v podobné duchu, jako ta předchozí, hra se přesouvá ze strany na stranu, ale bez šancí.
46'
První dějství branku nenabídlo a i šancí bylo poskrovnu. Blíž ke gólu byli domácí, kteří v závěru dvěma slibnými možnostmi ohrozili bránu soupeře, ale ani v jednom případě míč do sítě nedostali. Hosté jsou spíše pasivní, i oni se sice dostali několikrát do velkého vápna, ale až na jednu situaci si žádnou pořádnou šanci nevytvořili.
45+2'
45+2'
Hosté zrovna útočili, avšak k jejich nelibosti hlavní arbitr ukončuje první půli.
45'
Domácí zadáci si teď trochu nerozuměli v rozehrávce a situaci musel zachraňovat Danny Ward, jenž vyběhl z brány a volný míč odkopl do bezpečí.
43'
Dalekonosná střela doputovala přímo do náruče gólmana hostů, který mnoho práce opravdu neměl.
42'
Další faul hostujícího mužstva, Kyle Walker-Peters se znovu hodně rozčiluje. Klidně by mohl inkasovat žlutý trest.
40'
Barnes mohl poslat svůj tým do vedení, avšak z levé strany špatně zamířil a prostor u vzdálenější tyče brány Southamptonu těsně minul. Už to mohlo být 1:0.
38'
James Maddison to zkusil přímo a tvrdou ranou pořádně protáhl gólmana hostů, tomu se ale povedlo míč vyrazit na roh. Snad první velká šance utkání.
37'
Kyle Walker-Peters se hodně rozčiluje poté, co byl jeho zákrok na Barnese posouzen jako faul. Leicester bude rozehrávat slibnou standardku z levé strany.
35'
Mohamed Elyounoussi čistě zastavil unikajícího Justina, jeho tým bude vhazovat.
33'
Přerušení netrvalo příliš dlouho, Southampton se poté vydal na zteč, ze které žádná gólovka nevzešla.
32'
Brankář hostujícího týmu Gavin Bazunu se zřejmě lehce zranil a žádá si ošetření, hra je přerušena.
29'
Jamie Vardy se opřel hlavou do míče, avšak jeho pokus minul vzdálenější tyč snad o dva metry, možná i víc.
26'
Sekou Mara dostal výbornou přihrávku za obranu Leicesteru a sám před brankářem se nemýlil, ovšem radost jeho celky nevydržela dlouho, neboť se jednalo o jasný ofsajd.
25'
Málem byli za svou přílišnou pasivitu potrestáni, Timothy Castagne naběhl do útoku a kdyby se mu míč nezamotal mezi nohama a hráč by stačil zakončit, mohl z toho být gól.
24'
Moc pohledný fotbal to v posledních minutách opravdu není, Southampton stále drží míč na kopačkách, ale hráči si jen přihrávají, do toku se jim moc nechce.
21'
Hosté uklidnili hru a volí přihrávky u středového kruhu. Stále jsme žádnou pořádnou gólovou příležitost neviděli.
19'
Rohový kop Leicesteru nepřinesl žádné nebezpečí, obrana Southamptonu si poradila.
18'
Další faul hostů, Mohamed Elyounoussi sice protestoval a signalizoval, že jako první zasáhl míč, není mu to ale nic moc platné.
17'
Timothy Castagne byl hodně nešetrně poslán k zemi soupeřem, ani v tomto případě to ale žlutá karta není.
15'
Nyní se hra odehrává daleko od obou branek, na velkou šanci se stále čeká.
13'
Sekou Mara, jenž se z faulu rychle otřepal, se málem dostal do šance, avšak na přízemní přihrávku nedosáhl a míč doputoval jen k Wardovi.
12'
Roméo Lavia se dostal ke střele levačkou, mířil na bližší tyč, ovšem tam stál připravený Ward, jenž bez problému zasáhl.
11'
Unikající Sekou Mara byl hodně nepříjemně atakován, Kiernan Dewsbury-Hall měl vidět žlutou kartu, ale nestalo se.
8'
Kyle Walker-Peters sice míč neudržel na kopačce, ale získal svým barvám aut na půlce Leicesteru.
7'
Adam Armstrong si sbíhal na přihrávku z levé strany a býval by se dostal do zakončení tváří v tvář brankáři, míč ale v poslední chvíli odehrál do bezpečí jeden z obránců Leicesteru.
6'
Na druhé straně se faul píská, což se domácím nelíbí. Southhampton bude rozehrávat na jejich obranné polovině.
5'
Kiernan Dewsbury-Hall se na levé hranici velkého vápna po souboji s Kotchapem poroučel k zemi, faul si ale nevymodlil.
3'
Harvey Barnes prokličkoval až ke střele, pálil velmi tvrdě, ovšem jen do bránícího soupeře.
1'
Hosté po rozehrávce poslali míč okamžitě až k domácímu brankáři.
1'

Leicester City: D. Ward – Castagne, Evans (C), Amartey, Justin – Ndidi – Pérez, Dewsbury-Hall, Maddison, Barnes – Vardy.
Náhradníci: Iversen – Söyüncü, Thomas, Tielemans, Albrighton, N. Mendy, Praet, Iheanacho, Daka.
Trenér: B. Rodgers.

Southampton FC: Bazunu – Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Djenepo – Ward-Prowse (C), Lavia – Elyounoussi, Mara, A. Armstrong – Aribo.
Náhradníci: McCarthy – Lyanco, Bednarek, Valery, Romeu, S. Armstrong, I. Diallo, C. Adams, Walcott.
Trenér: R. Hasenhüttl.

Rozhodčí: M. Salisbury – N. Davies, N. Aspinall.
Posledních pět vzájemných zápasů

Leicester – Southampton 4:1
Southampton – Leicester 2:2
Southampton – Leicester 1:1
Leicester – Southampton 1:0 (FA Cup)
Leicester – Southampton 2:0

Southampton porazil Leicester na jeho hřišti naposledy 11. ledna 2020, kdy zvítězil 2:1. Bylo to krátce před vypuknutím pandemie Covidu-19.
Southampton

Hosté na tom jsou ještě hůř, než jejich dnešní protivník. Na úvod schytali debakl na hřišti Tottenhamu, kterému podehli vysoko 1:4. Následoval domácí mač s Leedsem, kde první půle branku nepřinesla, v té druhé však hosté během úvodní čtvrt hodiny poslali míč do sítě hned dvakrát a zdálo se, že si odvezou všechny body. Southampton ovšem zbraně nesložil, a v rozmezí 72 – 81. minuty dokázal manko stáhnout. Utkání tak skončilo hokejovým výsledkem 2:2.
Leicester

Domácí tým začal sezónu na svém hřišti, kde si na úvod připsal smolnou remízu 2:2. V utkání se po půl hodině hry dostal do vedení, které v první minutě druhého dějství navýšil. Soupeř ale po hodině hrací doby snížil a čtyři minuty před koncem dokázal vyrovnat. Cesta Leicesteru následně směřovala do hlavního města, odkud si však patnáctý tým tabulky body nepřivezl, od Arsenalu inkasoval čtyři góly a nakonec velice pohledný zápas prohrál 2:4.
Dobrý den, 3. kolo nejvyšší anglické fotbalové soutěže má na programu šest duelů. V tomto přenosu budeme sledovat zápolení mužstev, kterým vstup do nové sezóny vůbec nevyšel a obě na první výhru čekají, jsou to Leicester a Southampton. Favoritem je první jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.