Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Wolves - 22. dubna 2023   16:00

Leicester
37' Iheanacho  • 76' Castagne (Kristiansen)
2:1
(1:1)
Wolves
13' Cunha  (Lemina)
Leicester
Iversen – Castagne, Söyüncü, Faes, Kristiansen – Tielemans (C) (67. Ndidi), Soumaré – Tetê (77. Praet), Iheanacho (86. N. Mendy), Daka – Vardy (46. Dewsbury-Hall).
D. Ward – Amartey, Marcal-Madivadua, Souttar, Thomas.
Madley – Long, West
King Power Stadium, Leicester
Wolves
Sá – Semedo, Dawson, Kilman (C), Toti (84. P. Neto) – Nunes (81. Podence), J. Gomes, Lemina (46. Neves), Sarabia (58. Hwang Hi-čchan) – Cunha, D. Costa (58. Moutinho).
Bentley – Bueno, Collins, A. Traoré.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:16.
Leicester si po čtyřech prohrách v řadě připisuje tři body. Po úvodní trefě Matheuse Cunhy se sice do vedení dostal Wolverhampton, ale domácí dokázali vývoj utkání otočit. Ještě v první půli srovnal z penalty Kelechi Iheanacho. Ve druhém poločase byly Lišky lepším celkem a po zásluze skórovali, když v 76. minutě našel Kristiansenův centr Timothyho Castagneho, který uklidil míč k tyči. Vlci v závěru ještě tlačili díky spoustě rohů a přímých kopů, druhý gól však vstřelit nedokázali.
Domácí se dostávají na sedmnácté místo, mají stejně bodů jako osmnáctý Everton a o bod méně než Leeds, na jehož půdě budou hrát příští týden. Wolverhampton je o šest bodů před Leicesterem a také ho neminou další souboje o záchranu. V příštím kole se utká doma s Crystal Palace.
90+5'
90+5'
Do vápna se vydal i Sá. Nakonec hlavičkoval Kilman, ale bránu netrefil.
90+4'
Wolverhampton bude zahrávat další roh, míč si bere Moutinho.
90+3'
Neves střílel zpoza vápna, ale bránu netrefil.
90+3'
Kiernan Dewsbury-Hall zbytečně odhlavičkoval míč na roh, přestože vůbec nebyl pod tlakem.
90+2'
Daka se vydal do protiútoku a dostal se až do vápna, kde byl však zdvojen a neměl příležitost pořádně vystřelit.
90+1'
Penalta se nekoná, ale hosté jsou stále u míče a dobývají branku Iversena.
89'
Moutinhovi se roh nepovedl, ale Vlci zůstávají u míče a budou vhazovat. Rozhodčí ještě však hovoří s videoasistentem kvůli možnému hraní rukou.
88'
Rúben Neves tlačil balón pod břevno, Daniel Iversen ale předvedl parádní zákrok a vyrazil ho na roh.
87'
Kilman vybojoval přímý kop kousek za hranicí pokutového území, když byl faulován Dakou.
86'
Praetův centr z přímého kopu našel hlavu Söyüncüho, ten ale nedokázal míč usměrnit do brány.
86'
Střídání v týmu Leicester:
odchází Kelechi Iheanacho, přichází Nampalys Mendy.
84'
Střídání v týmu Wolverhampton:
odchází Toti, přichází Pedro Neto.
84'
Neves se dostal pod tlak a přišel o míč. Dewsbury-Hall hledal ve vápně úplně volného Daku, ale Craig Dawson předvedl perfektní skluz a odkopl míč do autu.
83'
Wilfred Ndidi zakročil proti přihrávce Totiho a ve spolupráci s Faesem dostává míč na chvíli do bezpečí.
81'
odchází Matheus Nunes, přichází Daniel Podence.
80'
Nunesův centr našel na zadní tyči Totiho, jehož hlavička končí na boční síti.
78'
Soumare našel pasem za obranu Iheanacha, ten ale měl problémy se zpracováním a byl dostoupen. Nakonec přihrál pod sebe Dakovi, tomu se ale střela nepovedla.
77'
odchází Tetê, přichází Dennis Praet.
76'
Leicester právě vstřelil branku!
Daka na levé straně hřiště uvolnil Kristiansena, který poslal přízemní centr do vápna. Tam se k němu dostal TIMOTHY CASTAGNE, který uklidil míč přímo k pravé tyči! Domácí otáčejí skóre na 2:1.
75'
Dakův centr z levého křídla jen těsně hlavou netrefil nabíhající Ndidi.
73'
Moutinho rozehrál další přímý kop z podobného místa, ale opět byli ve vápně úspěšnější obránci domácích. Do protiútoku se vydali Daka a Dewsbury-Hall, ale druhý jmenovaný o míč přišel.
71'
Moutinho poslal centr do vápna, ale nejvýš vyskočil Çağlar Söyüncü a odvrátil míč do bezpečí.
70'
Hosté jsou teď u míče častěji. Po fauly Daky na Semeda navíc mají k dispozici přímák.
67'
odchází Youri Tielemans, přichází Wilfred Ndidi.
67'
První roh domácích v zápase hned končí gólovou šancí! Çağlar Söyüncü se dostal k míči a vyslal tvrdou střelu na bránu, se kterou si však Sá poradil.
66'
Castagneho centr z pravého křídla byl zblokován na roh.
66'
Matheus Cunha obdržel žlutou kartu za faul na Faese.
65'
Çağlar Söyüncü skvěle přečetl přihrávku Gomese a zastavil útok Wolverhamptonu.
63'
Nunes se opět ocitl v postavení mimo hru a akce hostů končí.
61'
Rúben Neves zvolil přímou střelu na bránu a nechybělo moc. Míč proletěl těsně nad břevnem.
60'
Boubakary Soumaré obdržel žlutou kartu za faul na pronikajícího Gomese.
58'
odchází Pablo Sarabia a Diego Costa, přichází Hwang Hi-čchan a João Moutinho.
57'
Patson Daka se ocitl ve velké šanci, ale Sá jeho střelu vyrazil před sebe! Následná dorážka Dewsbury-Halla končí na tribuně za brankou.
56'
Další ofsajd hostů, tentokrát se v něm ocitl Nunes.
55'
Soumare fauloval Costu poblíž středu hřiště.
53'
Diego Costa se po Sarabiově přihrávce vydal dopředu, ale byl mu odmáván ofsajd.
51'
José Sá včas vyběhl a sebral míč před nabíhajícím Iheanachem. Domácí vstoupili do druhé půle velmi aktivně.
50'
Faes vyvezl míč hodně vysoko a předal ho Dewsbury-Hallovi. Nový muž na hřišti zkusil vystřelit, ale bránu netrefil.
47'
Přímý kop domácích rozehrál Tielemans. Jeho centr na zadní tyči našel Soumareho, ten ale nedokázal míč vrátit před bránu.
46'
odchází Mario Lemina, přichází Rúben Neves.
46'
odchází Jamie Vardy, přichází Kiernan Dewsbury-Hall.
46'
Do utkání vstoupil lépe Wolverhampton, který začal Leicester hodně presovat. Po chybě Tielemanse mohli hosté do přečíslení, ze kterého skóroval Matheus Cunha povedenou střelou ke vzdálenější tyči. Vlci stále dominovali, jenže druhý gól nepřidali. Z ojedinelého útoku Jamieho Vardyho ve 34. minutě a faulu brankáře Sá získali domácí možnost kopat penaltu. Tu proměnil Kelechi Iheanacho a srovnal na 1:1.
45+5'
45+3'
José Sá nedokázal udržet v rukavicích Iheanachovu tvrdou střelu a musel ještě zasáhnout proti dobíhajícímu Dakovi. Nakonec se dostal k míči o trochu dřív než domácí útočník, který po tomto souboji skončil na zemi. Rozhodčí však dává najevo, že penaltu pískat nebude.
45+2'
Sarabia se dostal k míči a měl čas si připravit míč na střelu. Jeho pokus nakonec prolétl těsně nad břevnem.
45+1'
Kilmanův centr byl příliš dlouhý. Iversen bude odkopávat od brány.
45'
V závěru poločasu byl faulován Nunes a hosté budou kopat přímý kop.
42'
Toti obdržel žlutou kartu za faul na Tielemanse.
40'
Söyüncü už je v pořádku a Leicester se vydává do útoku. Iheanachovu střelu z dálky bez problémů chytil Sá.
39'
Diego Costa fauloval Çağlara Söyüncüho, který leží na trávníku a drží se za obličej.
37'
KELECHI IHEANACHO poslal brankáře na druhou stranu a střelou na levou stranu brány srovnává stav utkání!
36'
Míč si bere Kelechi Iheanacho, zatímco Jamie Vardy si vyžádal ošetření.
35'
José Sá obdržel žlutou kartu.
34'
Penalta pro Leicester! Míč se po dlouhé době dostal před Josého Sá. Iheanacho našel ve vápně Jamieho Vardyho, který si chtěl brankáře hostí obhodil a poté jím byl sražen k zemi.
33'
Matheus Nunes hledal ve vápně Cunhu, ale přihrávka byla moc prudká. Následovat bude odkop od brány.
31'
Semedo otřel svůj centr o Kristiansena a vybojoval další roh. Sarabiův centr našel za hranicí vápna Nunese, ten poslal míč zpátky před bránu, kde ho sebral Iversen.
28'
Leicester se na chvíli dostal na polovinu soupeře, ale hned zase ztratil míč. Vlci se vydali do útoku, ale Costova přihrávka do vápna však byla příliš dlouhá a Iversen bude odkopávat.
27'
Domácím se vůbec nedaří vyvézt balón dál od vápna. Rohu se sice ubránili, ale o míč opět přišli a budou se po faulu Daky muset bránit dalšímu přímému kopu.
26'
Dawsona střela zpoza vápna byla tečována a proletěla jen kousek vedle levé tyče!
25'
Matheus Cunha mohl přidat druhý gól, ale jeho střelu z úhlu zblokoval Wout Faes.
23'
Tielemansovi se opět nepovedl centr do vápna, Lišky však zůstávají u míče.
22'
Další faul Semeda, tentokrát na unikajícího Iheanacha. Domácí hráči se už u rozhodčího dožadují žluté karty pro portugalského obránce.
20'
I na druhé straně jsme viděli standartní situaci. Hostům se však rohový kop vůbec nepovedl a míč končí v zámezí.
19'
Youri Tielemans poslal míč přímo do rukavic Josého Sá.
19'
Tete byl poblíž rohového praporku odstrčen Totim, čehož si všiml pomezní rozhodčí, a Leicester bude zahrávat přímák.
17'
Liškám se v posledních minutách nedaří kombinovat a často ztrácejí balón po pár přihrávkách. Hosté stále skvěle presují.
15'
Daka se hnal za balónem a byl faulován v souboji se Semedem.
13'
Wolves právě vstřelili branku!
Hosté využili chybu v rozehrávce soupeře a ujímají se vedení! Tielemans se nechal jednoduše obrat o balón Leminou, ten ho posunul na MATHEUSE CUNHU, který se z dálky trefil ke vzdálenější tyči.
10'
Cunha přihrál na hranici vápna Sarabiovi, ten zvolil přízemní střelu, ale bránu netrefil.
8'
Gomes dostal napodruhé míč do vápna, kde si ho zpracoval Castagne. Jeho následná střela se však vůbec nepovedla.
7'
Domácí kapitán Tielemans fauloval Diega Costu a Wolves budou mít k dispozici přímý kop.
5'
Leicester se opět vydal do útoku, tentokrát ale Teteho centr ve vápně nikoho v modrém nenašel.
3'
Iheanacho vyslal dopředu Vardyho, který měl prostor na levém křídle. Poté přihrál pod sebe na Teteho, který ale trefil obránce stojícího před sebou.
2'
Iversenův dlouhý nákop hledal Vardyho, ale Kilman byl pozorný a míč odhlavičkoval do bezpečí.
1'
Lišky nastupují v modrých dresech, Vlci v bílých.
1'

Leicester City: Iversen – Castagne, Söyüncü, Faes, Kristiansen – Tielemans (C), Soumaré – Tetê, Iheanacho, Daka – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Amartey, Dewsbury-Hall, Marcal-Madivadua, N. Mendy, Ndidi, Praet, Souttar, Thomas.
Trenér: Dean Smith

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Dawson, Kilman (C), Toti – Nunes, J. Gomes, Lemina, Sarabia – Cunha, D. Costa.
Náhradníci: Bentley – Bueno, Collins, Hwang Hi-čchan, Moutinho, P. Neto, Neves, Podence, A. Traoré.
Trenér: Julen Lopetegui

Rozhodčí: Madley – Long, West.
Podzimní vzájemné utkání vyhrál vysokým rozdílem Leicester. Na venkovní výhře 4:0 se góly podíleli Tielemans, Barnes, Maddison a Vardy.
Wolverhampton

Wolverhampton se ještě nedávno také pohyboval poblíž dna tabulky, ale v posledních kolech se vyšplhal až na třinácté místo a má už slušný sedmibodový náskok na sestupové příčky. Vlci dokázali vyhrát své poslední dva zápasy s čistým kontem, nejprve s Chelsea 1:0 a poté s Brentfordem 2:0. Případná prohra s Leicesterem by jim ovšem situaci opět zkomplikovala.
Přestože má Wolverhampton třetí nejhorší útok soutěže, v posledních šesti zápasech pokaždé skóroval. Nejlepším střelcem týmu je Portugalec Daniel Podence, jež má na kontě šest ligových gólů.
Leicester

Závěrečná kola Premier League budou napínavá nejen díky boji o titul, ale také díky boji o záchranu, který se týká skoro půlky ligy. Lišky se po čtyřech prohrách v řadě nacházejí na předposledním místě a na sedmnáctý Everton ztrácejí dva body. Každý zbývající zápas už je tedy pro Leicester enormně důležitý, protože mistři ze sezóny 2015/16 jsou jedním z nejžhavějších kandidátů na sestup.
Leicesteru nejspíš nepomůže jejich nejlepší střelec Harvey Barnes, jež kvůli zranění vynechal poslední utkání s Manchesterem City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.