Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Brentford - 6. května 2023   18:30

Liverpool
13' Saláh (van Dijk)
1:0
(1:0)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Robertson (82. Tsimikas) – Fabinho, C. Jones (82. Milner) – Saláh, Gakpo, Jota (73. J. Henderson) – Núñez (65. Díaz).
Kelleher – Elliott, Matip, Carvalho, Gomez.
Taylor – Beswick, Nunn
Anfield Road, Liverpool
Brentford
Raya – Hickey (88. Wissa), Jörgensen, Pinnock, Mee, Henry (72. Schade) – Jensen (82. Baptiste), Onyeka (72. Dasilva), Janelt (82. Damsgaard) – Mbeumo, Toney (C).
Cox – Ghoddos, Ajer, Roerslev.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 10:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:10.
Fotbalisté Liverpoolu poráží Brentford 1:0 a připisují si tak šesté vítězství v řadě! Svěřenci manažera Kloppa tak stále drží naději na proniknutí do TOP 4, což je umístění, které zaručuje účast v Lize mistrů. Ve svých rukách už to ale přeci jen nemají.

Rozhodující moment duelu přišel už ve 13. minutě. Fabinho poslal výborný míč za obranu, který van Dijk hlavou sklepl pro Mohameda Saláha, jenž tutovku proměnil. Hosté mohli před přestávkou srovnat, ovšem gól Mbeuma nebyl uznán pro těsný ofsajd. Po změně stran Reds málem uklidnil Gakpo, jenž z malého vápna neusměrnil do sítě nabídku Joty. The Bees se sice snažili, ale nic většího si už ve zbytku duelu nevytvořili. Domácí ještě naopak zahrozili povedenou ranou Alexandera-Arnolda či další příležitostí Gakpa.
90+5'
90+5'
Domácí balón udrželi u praporku a zápas končí!
90+4'
Domácí drží míč. Jordan Henderson si počínal velmi zkušeně a získal pro Reds rohový kop!
90+3'
Další roh Brentfordu a Raya opět v šestnáctce soupeře. Domácí to ale zvládli a navíc pak přišel faul na Fabinha. Čas utíká.
90+2'
Alisson boxoval centr Damsgaarda! Raya se zase vrací do své brány.
90+2'
Do pokutového území jde i brankář Raya!
90+2'
Kevin Schade měl míč na pravém křídle. Jeho centr srazil na roh van Dijk.
90'
Rozehrával ji sám Mbeumo. Rozhodčí Taylor viděl útočný faul Ivana Toneyho, který povalil Tsimikase.
89'
Mbeumo si naběhl do lokte Konatého, jemuž byl odpískán nedovolený zákrok. Standardní situace pro Brentford už v závěru základní hrací doby.
88'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Yoane Wissa.
87'
James Milner dohrál Bryana Mbeuma nedovoleným způsobem. Hosté rozehrávají od pravé postranní čáry na polovině hřiště.
86'
Po Saláhově centru si došel pro míč Raya. Tne vyhazuje míč spoluhráčům, kteří zakládají další akci.
84'
Navíc velká šance Liverpoolu! Hickey pod tlakem Saláha odhlavičkoval míč pouze ke Codymu Gakpovi, který jeho chybu nepotrestal. Zamířil vedle levé tyče Rayovy svatyně!
84'
Domácí teď drží míč na kopačkách a šetří cenný čas.
82'
ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Mikkel Damsgaard,
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Shandon Baptiste.
82'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází James Milner,
ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas.
80'
Henderson posílal míč za obranu, ovšem Cody Gakpo byl v nevýhodné pozici oproti stoperům soupeře. Ti ho k balónu nepustili.
79'
Hosté roh přestáli a zase mohou přemýšlet, jak vyrovnat skóre.
78'
Trent Alexander-Arnold napřáhl po odraženém míči ze střední vzdálenosti a mířil velmi dobře! Ránu na vzdálenější tyč vytáhl na roh krásným zákrokem David Raya!
77'
Žlutou kartu za zdržování dostává domácí brankář Alisson.
75'
Na zajímavý míč za obranu si nabíhal Andrew Robertson. Na hřišti však zahrát nestihl a tak se kope od brány Brentfordu.
74'
Po sražené ráně Trenta Alexandera-Arnolda budou domácí zahrávat rohový kop.
73'
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Jordan Henderson.
72'
ze hřiště odchází Rico Henry, přichází Kevin Schade,
ze hřiště odchází Frank Onyeka, přichází Josh Dasilva.
71'
Právě Rico Henry je ošetřován. Zdá se, že domácí brzy budou střídat a do hry půjde Jordan Henderson. Také Thomas Frank už chystal změny v sestavě. Nyní ale čeká, jak to dopadne s Henrym.
70'
Rico Henry přibrzdil faulem Codyho Gakpa. Rozhodčí ukazuje hráči hostí žlutou kartu.
69'
Nyní byl hostům odpískán ofsajd.
67'
Mathias Jensen centroval na vzdálenější tyč. Tu zavíral Aaron Hickey, který však nezvládl zakončit. Kope se od Alissonovy svatyně.
66'
Nedovolený zákrok Saláha na Rica Henryho. Balón pro hosty, kteří budou rozehrávat od vlastního rohového praporku.
65'
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Luis Díaz.
63'
Centr hostí byl odvrácen defenzivou Liverpoolu.
62'
Ivan Toney byl faulován Núñezem na pravé straně poblíž pokutového území. Bude to takový lepší roh Brentfordu.
62'
Nakopnutý míč propadl přes Alexandera-Arnolda k Ricovi Henrymu. Ten centroval z levé strany a moc nescházelo, aby se na zadní tyči dostal k hlavičce Ivan Toney!
60'
Alexander-Arnold kontroloval míč v cestě za brankovou čáru. Zkomplikovat práci se mu snažil Ben Mee, jenž ale ve skluzu hrál balón až v zámezí. Kope se od brány Liverpoolu.
59'
Virgil van Dijk fauloval při výskoku Ivana Toneyho. Domácí stoper už přitom má žlutou kartu a na takovéto hraniční zákroky by si měl dávat pozor.
58'
Diogo Jota nahrál doprava Mohamedovi Saláhovi. Ten se snažil o technický obstřel levačkou, vzdálenější tyč však minul o dost.
57'
Domácí uklidňují hru s balónem na útočné polovině.
55'
Hosté hrají s Liverpoolem vcelku vyrovnanou partii a stále tak mohou reálně pomýšlet na body.
54'
Ibrahima Konaté dostává žlutou kartu za faul na půlce.
53'
Mohlo to být 2:0! Mohamed Saláh nahrál do běhu Diogovi Jotovi. Ten se z pravé strany dostal před bránu a nastřelil míč do malého vápna, kde se však Cody Gakpo nedokázal srovnat tak, aby hrací předmět usměrnil do prázdné brány! Tohle může domácí mrzet.
51'
Ivan Toney patičkou rozběhl Mbeuma, který se z levé strany vřítil do pokutového území. Následný centr skončil v rukavicích Alissona. Z protiútoku střílel z dálky nad Alexander-Arnold.
50'
Málem šance Brentfordu! Toney posouval míč na Bryana Mbeuma, který už by postupoval sám na Alissona. Skvěle ale zakročil Konaté, který ve skluzu nahrávku na útočníka hostí zablokoval!
49'
Bryan Mbeumo vlétl do brankáře Alissona. Dopustil se útočného faulu a rozehrávat tak budou domácí.
48'
Frank Onyeka napřahoval zpoza šestnáctky. Hostující fanoušci reklamovali ruku van Dijka, který střelu zablokoval, ovšem nizozemský stoper ji měl na břiše. Tohle se podle současných pravidel nemůže pískat.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy s nezměněnými základními jedenáctkami.
46'
Fotbalisté Liverpoolu vedou po první půli nad Brentfordem 1:0. Dobrý domácí nástup podtrhl ve 13. minutě vedoucím gólem Mohamed Saláh, kterému po krásném pasu Fabinha připravil hlavou míč do vyložené šance van Dijk. Po půlhodině hry mohl zvýšit Núñez, který ve velké příležitosti přestřelil. Pak přebrali iniciativu hosté, kteří zásluhou Mbeuma dokonce skórovali. Gól útočníka Včel však neplatil kvůli těsnému ofsajdu.
45+3'
45+3'
Reds dohrávají první poločas s míčem na kopačkách.
45+2'
Hosté se přesunuli na útočnou polovinu po dlouhém nákopu brankáře Rayi. K míči se pak dostal na levém křídle Ivan Toney, který odcentroval jen do rukavic Alissona.
45'
Ibrahima Konaté pak nešetrně sestřelil Ivana Toneyho. Domácí stoper se poměrně překvapivě vyhnul žluté kartě.
45'
Mohamed Saláh se na pravém křídle prokličkovala až do šestnáctky. Tam už ale narazil na přesilu hostí.
44'
Hosté v závěru poločasu přidali a dělají obraně Liverpoolu poměrně velké problémy.
42'
Gól neplatí. Bryan Mbeumo se opravdu nacházel v těsném ofsajdu.
40'
Hosté skórovali! Bryan Mbeumo dostal na pravém křídle míč do běhu. Unikl van Dijkovi, navedl si balón na střed a ranou do pravého horního rohu překonal Alissona. Pomezní však zvedl praporek a odmával ofsajd. Situaci ale ještě prověří VAR!
39'
Virgil Van Dijk si v souboji s Mbeumo viditelně dával pozor, aby nefauloval. Už totiž má žlutou kartu. Pro stopera je nepříjemné hrát pod tímto tlakem, když proti vám stojí útočné duo Toney – Mbeumo.
39'
Rozhodčí to nakonec vytáhl o kousek dál, ale to na nebezpečnosti této standardce nic neubralo. Ivan Toney to zkusil po zemi na stranu gólmana. Míč těsně minul levou Alissonovu tyč!
37'
Frank Onyeka padá po souboji s Fabinhem a hosté budou zahrávat přímý kop z půlkruhu před pokutovým územím!
36'
Jensen opět házel míč do pokutového území. Poté stejný hráč centroval a do akce musel Alisson, který balón vyboxoval.
35'
Hosté rozehráli nakrátko. Po několika přihrávkách chtěl centrovat Mbeumo, jenž trefil jen záda Robertsona. Další autové vhazování.
35'
Dlouhý aut Jensena, po němž domácí odehráli míč na rohový kop.
34'
Aaron Hickey dostal poměrně těžkou přihrávku k pravé postranní čáře. V souboji s Robertsonem získal pro Bees alespoň aut.
33'
Trent Alexander-Arnold se nechal připravit o míč Ivanem Toneyem. Ten následně posouval na Bryana Mbeuma, kterému balón vypíchl Virgil van Dijk. Ten tedy napravil poměrně velkou chybu spoluhráče.
32'
Rohový kop Robertsona nepřinesl nic zásadního. Stále tedy 1:0 pro Liverpool.
31'
Další pěkná akce Reds. Darwin Núñez hledal zpětnou přihrávkou Codyho Gakpa, před kterým srazil balón na roh Ben Mee.
30'
Po centru Trenta Alexandera-Arnolda měl velkou šanci Darwin Núñez. Ten vyplaval osamocen před brankářem Rayou, zamířil však nad bránu!
29'
Hosté zahrávali standardku z poloviny hřiště. Dlouhý nákop se snažil sklepnout ke spoluhráčům Ben Mee. Balón však zachytili domácí a dopředu opět startoval Diogo Jota. Ten pořádně prohnal Ethana Pinnocka, který nakonec situaci vyřešil malou domů na brankáře Rayu.
27'
Domácí ubránili standardní situaci a rychle otočili hru. Núñez rozbíhal nahrávkou z jedničky Dioga Jotu, který měl velkou rychlost. Musel tedy přijít nedovolený zákrok Bryana Mbeumam, který přerušil nadějně vypadající akci soupeře za cenu žluté karty.
26'
Další zdravotní problémy na straně Brentfordu. Ethan Pinnock je odváděn za postranní čáru k doošetření.
24'
Už je ale vše v pořádku. Hra pokračuje.
23'
Na hrací ploše zůstává ležet Mathias Jensen. Vypadá to, že schytal úder někam na oko.
22'
Hosté se ubránili. Později se neujala dalekonosná střela van Dijka, která byla nepřesná.
21'
Cody Gakpo dotáhl míč k pokutovému území a předal ho doprava Saláhovi. Ten ještě posouval na Darwina Núñeze, do jehož střely skočil Ben Mee, jenž srazil balón na roh. Stoper Brentfordu se zlobí na své spoluhráče, kteří nechali Gakpovi příliš prostoru ve středu hřiště.
20'
Diogo Jota předal míč Curtisovi Jonesovi, který z levé strany odcentroval do Rayových rukavic.
19'
Pokus o přenesení hry doleva na Bryana Mbeuma nebyl úspěšný. Míč skončila ž v autu.
18'
Dlouhý aut Mathiase Jensena směřoval do pokutového území Liverpoolu. Stopeři to ale uskákali.
17'
Domácí tedy začali dobře. Vstřelili první gól, s čímž v této sezóně často mívali problémy. Mnohokrát naopak museli skóre dotahovat.
16'
Postavení mimo hru máváno až teď. Ocitl se v něm Darwin Núñez.
14'
VAR ještě prověřoval, zda se náhodou nejednalo o ofsajd. Gól ale platí.
13'
Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! Trent Alexander-Arnold nahrál míč na střed hřiště Fabinhovi. Ten poslal do šestnáctky parádní balón, na který si naběhl Virgil van Dijk. Ten hlavou ještě sklepával na zadní tyč, kde byl úplně osamocený MOHAMED SALÁH. Egyptský útočník potřeboval jeden dotek na přípravu balónu a následně ho nasměroval nohejbalovou smečí do sítě.
13'
Hosté přestáli rohový kop Alexandera-Arnolda. Reds ale zůstávají u míče.
12'
Mohamed Saláh si naběhl dopředu na pravé křídlo, kam mu předal míč Gakpo. Následně přišel i dobrý centr, který před Darwinem Núñezem odvrátila na roh obrana hostí.
11'
Frank Onyeka se nechal při vyvážení míče na vlastní polovině faulovat. Rozehrávka pro The Bees.
10'
Andrew Robertson nedostal míč do pokutového území. Po něm to zkoušel podél levé postranní čáry Curtis Jones, který získal pro Liverpool aut.
9'
Reds se na delší dobu usadili na své útočné polovině a postupně si budují územní převahu.
8'
Nyní roh Liverpoolu. Robertsonův centr byl odvrácen k Mohamedovi Saláhovi, který to zkusil z dálky. Jeho střela směřovala do středu brány a David Raya tak zasáhl úspěšně.
8'
Dobrý centr z kopačky Andyho Robertsona. Balón si ale našel bránící Ben Mee, který ho odkopl.
7'
Fabinho byl faulován Hickeyem. Standardní situace pro Liverpool.
7'
Andrew Robertson centroval z levé strany hřiště. Hosté odvrátili, ovšem balón nadále drží hráči Liverpoolu.
6'
Onyeka snad bude v pořádku. Vrací se zpátky na hřiště, byť ještě pokulhává.
5'
Virgil van Dijk přejel skluzem Franka Onyeku a dostal za to žlutou kartu. Hráč hostí musí být ošetřen.
4'
Hosté zahrávali standardní situaci. Vyměnili si několik přihrávek a až poté centroval Rico Henry. Obrana Liverpoolu byla připravena.
3'
Trent Alexander-Arnold rozjížděl akci Liverpoolu z pozice defenzivního záložníka, kam se nachomýtl ze svého tradičního postu pravého beka. Nyní se už na své místo vrací.
1'
Úvodní výkop zápasu provedl hostující tým. Hned přišel dlouhý nákop brankáře Rayi. Nyní se tak o míč bojuje na útočné polovině Brentfordu.
1'
Na počest dnes korunovaného britského krále Karla III zazněla hymna Velké Británie. Nyní už je čas na známou píseň You'll Never Walk Alone, která je koloritem zápasů na Anfieldu.
Aktéři zápasu už jsou na hrací ploše. Proběhnou tradiční oficiality včetně pozdravů a losu.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Robertson – Fabinho, C. Jones – Saláh, Gakpo, Jota – Núñez.
Náhradníci: Kelleher – Tsimikas, Elliott, Matip, Carvalho, J. Henderson, Milner, Díaz, Gomez.
Trenér: Jürgen Klopp

Brentford FC: Raya – Hickey, Jörgensen, Pinnock, Mee, Henry – Jensen, Onyeka, Janelt – Mbeumo, Toney (C).
Náhradníci: Cox – Ghoddos, Ajer, Wissa, Baptiste, Roerslev, Dasilva, Schade, Damsgaard.
Trenér: Thomas Frank

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Brentford umí být pro Liverpool nepříjemným soupeřem. Tedy alespoň na vlastním stadionu. Tam loni uhrál s Reds remízu 3:3 a v tomto ročníku dokonce slavil vítězství 3:1. Na Anfieldu naopak v minulém roce prohrál 0:3.
Liverpool FC (5. místo, 17 – 8 – 9, skóre 66:42, 59 bodů)
Liverpool, který býval v posledních sezónách jediným vážným soupeřem Manchesteru City v boji o titul, prožívá neúspěšný ročník. Už nemá nárok na žádnou trofej a v Premier League si bude horko těžko zajištovat alespoň pozici v první čtyřce, což by znamenalo Ligu mistrů. Na čtvrtý Manchester United nyní Reds ztrácejí čtyři body a navíc odehráli o utkání více. V poslední době se svěřenci Jürgena Kloppa přeci jen nadechli ke zlepšeným výkonům a minimalizují ztráty. Dokázali tak vyhrát pět zápasů v řadě. Naposledy Liverpool zdolal Fulham na domácím hřišti 1:0. Utkání rozhodl ve 39. minutě z penalty Mohamed Saláh.

Posledních 5 zápasů Liverpoolu:
Leeds – Liverpool 1:6
Liverpool – Nottingham 3:2
West Ham – Liverpool 1:2
Liverpool – Tottenham 4:3
Liverpool – Fulham 1:0
Brentford FC (9. místo, 12 – 14 – 8, skóre 52:44, 50 bodů)
Fotbalisté Brentfordu si i ve druhém ročníku po postupu do Premier League počínají velmi dobře a sympaticky. Tým, který má jasnou herní tvář od manažera Thomase Franka, se aktuálně nachází na devátém místě tabulky. Často dokáže potrápit i velkokluby. Včely v posledních třech duelech dokázaly prolomit sérii tří prohraných zápasů. V dalších třech případech totiž vybojovaly hned sedm bodů. Po domácí remíze 1:1 s Aston Villou vyhrály 2:0 na Chelsea a 2:1 doma s Nottinghamem. V Brentfordu se spoléhá především na góly Iana Toneyho, který se v PL trefil už dvacetkrát.

Posledních 5 zápasů Brentfordu:
Brentford – Newcastle 1:2
Wolves – Brentford 2:0
Brentford – Aston Villa 1:1
Chelsea – Brentford 0:2
Brentford – Nottingham 2:1
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Sobotní program 35. kola anglické Premier League uzavře souboj Liverpoolu s Brentfordem. Aktuálně pátí Reds se snaží zachránit dosud zpackanou sezónu. Devátý Brantford naopak zvládá pro nováčka často kritický druhý ročník mezi elitou a dávno má jistou záchranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.