Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Leicester - 30. prosince 2022   21:00

Liverpool
38' Faes(vl.)  • 45' Faes(vl.)
2:1
(2:1)
Leicester
4' Dewsbury-Hall  (Daka)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (86. Gomez), Matip, van Dijk, Robertson (62. Tsimikas) – Elliott (86. Bajcetic), J. Henderson (C), Alcântara – Salah, Núñez, Oxlade-Chamberlain (62. Keïta).
Adrián – Clark, Carvalho, Doak, Konaté.
Pawson – Perry, Ledger
Anfield Road, Liverpool
Leicester
D. Ward – Castagne, Amartey, Faes, Thomas – Soumaré – Pérez (71. Iheanacho), Ndidi (C) (59. Tielemans), Dewsbury-Hall, Barnes – Daka (15. Vardy).
Iversen – Albrighton, N. Mendy, Söyüncü, Vestergaard, Brunt.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 8:15.
Liverpool v domácím utkání s Leicesterem nedokázal skórovat, přesto vítězí 2:1! Reds totiž i přes brzkou inkasovanou branku od Dewsburyho-Halla dokázali nepříznivě se vyvíjející utkání otočit, když v posledních deseti minutách prvního poločasu si dvě kuriózní vlastní branky vstřelil Wout Faes.

Ten nejdříve přeloboval brankáře Warda při pokusu o sražení centru Alexandera-Arnolda, pak „uklidil“ pod břevno míč odražený od tyče, kterou zasáhl Darwin Núňez. Ten mohl v druhém poločase přidat hned několik branek, své šance však zahazoval a Liverpool tak nakonec vítězí jen rozdílem té jedné branky.
90+4'
90+4'
Dewsbury-Hall se ještě dostal k jednomu centru, ten ale postrádal přesnost a rozhodčí Pawson krátce poté ukončil utkání!
90+4'
Už se rozeběhla závěrečná minuta nastavení, Leicesteru se ale nedaří dostat se do tlaku.
90+2'
Po standardní situaci se hosté do zakončení nedostali, rozhodčí Pawson pak přerušil hru, neboť Jordan Henderson zůstal ležet na trávníku po souboji s Amarteyem.
90+2'
Iheanacho byl faulován Thiagem u středového kruhu, Leicester se bude moci usadit na útočné polovině.
90+1'
Rozhodčí Pawson oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
88'
Toho se ujal právě řecký obránce, jeho centr odvrátil Wout Faes až za postranní čáru.
87'
Kostas Tsimikas pronikl po útočné polovině až k pokutovému území, následná střela je sražena na rohový kop.
86'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Stefan Bajcetic.
86'
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joe Gomez.
85'
Zdravotní potíže trápí Trenta Alexandera-Arnolda. To je o to nepříjemnější, že utkání nebyl schopen dohrát ani druhý krajní obránce Andy Robertson.
83'
Tsimikasův centr od rohového praporku našel hlavu Darwina Núňeze, ten mířil přímo doprostřed branky, kde byl připraven Danny Ward.
82'
Darwin Núňez výborným presinkem připravil o míč Faese, pak místo střely volil velmi nepovedenou přihrávku na Salaha, ten se přesto dostal k míči a pohotovou ránou z otočky k tyči nechal vyniknout brankáře Warda!
81'
I nadále sledujeme strhující bitvu, Jamie Vardy prodloužil Castagneho přihrávku na Barnese, jehož rána otřásla břevnem domácí branky, vzápětí ale byl máván jasný ofsajd Vardyho.
80'
K rohovému kopu se dostal i Liverpool, centr Alexandera-Arnolda se odrazil ke Keitovi, ten neprostřelil klubko těl před sebou.
78'
Darwin Núňez pokračuje v zahazování velkých šancí! Teď dostal výbornou přihrávku za hostující obranu a mířil na Warda, jeho branku však těsně přestřelil!
77'
Rohový kop hostů Núňez odvrátil k Dewsburymu-Hallovi, jehož rána bez připravy mířila mnoho metrů mimo branku.
76'
Vardyho nepřesnou přihrávku na Barnese odehrál Matip poněkud zbytečně na rohový kop, jednalo se o problém v komunikaci s brankářem Alissonem.
75'
Harvey Barnes se na levém křídle šikovnou kličkou zbavil Matipa, pak mu ale čistě odebral míč od kopačky Alexander-Arnold, navíc vybojoval faul hostujícího křídelníka.
75'
Po přechodu na útočnou polovinu skončila domácí snaha jasným ofsajdem Mohameda Salaha.
74'
V držení míče je znovu Liverpool, domácí začínají z hloubi vlastní poloviny od brankáře Alissona.
72'
Po Keitově centru van Dijk sklepl míč k Salahovi, jenž mířil mezi nohy Warda, hostující brankář ale předvedl dobrý zákrok. Nutno dodat, že van Dijk sklepával míč z jasného ofsajdu.
71'
Po standardní situaci Tsimikase se obecenstvo dožadovalo odpískání penalty za údajnou ruku, hraje se ale dále.
71'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Kelechi Iheanacho.
70'
Elliott byl sražen k zemi Pérezem, Liverpool bude zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
69'
Na střelecké pokusy už Liverpool vede 14:6, na branku je to 2:2. Obě domácí střely mířící mezi tři tyče zlikvidoval brankář Ward, přesto kvůli dvěma vlastním brankám Leicester prohrává.
67'
Rozhodčí Pawson poprvé tahá z kapsy žlutou kartu, jejím držitelem je Soumaré za ostrý zákrok na Thiaga Alcantaru.
66'
Darwin Núňez si v pokutovém území vyměnil míč se Salahem, pak to měl trochu přes nohu a pálil nad branku. Fanoušci se jej snaží podpořit skandováním „Núňez! Núňez! Núňez!“
64'
Dewsbury-Hall u postranní čáry dokázal odcentrovat přes Keitu, Vardy pak zády k brance sklepl míč k Barnesovi, ten ale byl pokryt domácími zadáky.
62'
ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Naby Keïta.
62'
ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas.
61'
Obrovská šance hostů! Na výborný centr Castagneho si před překvapeným Alexanderem-Arnoldem naskočil Kiernan Dewsbury-Hall, ve veliké příležitosti ale svoji hlavičku nasměroval daleko vedle domácí branky!
60'
Leicester se dostal k rohovému kopu, Pérezův centr ale nenašel naskakujícího Vardyho.
59'
ze hřiště odchází Wilfred Ndidi, přichází Youri Tielemans.
57'
Barnesův přetažený centr byl příliš vysoký pro naskakujícího Castagneho.
57'
Na Thiagův oblouček si do pokutového území nabíhal Robertson, byl ale pokryt Amarteyem.
55'
Po centru Alexandera-Arnolda se do vzduchu zavěsil Darwin Núňez, mířil ale přímo do připraveného Dannyho Warda.
54'
A tutovka také na opačné straně! Z levé strany vnikl až před Alissona Harvey Barnes, Alisson jeho střelu vyrazil do dobíhajícího Matipa a domácí měli štěstí, že si také nevstřelili vlastní branku!
53'
Domácí zahazují další mimořádnou šanci! Darwin Núňez perfektní přihrávkou vysunul do úniku Mohameda Salaha, ten obstřelil Warda, mířil ale podobně jako před chvílí Henderson jen decimetry vedle vzdálenější tyče!
51'
Při další útočné akci Liverpoolu se mezi třemi protihráči snažil protlačit do zakončení Salah, to už ale byl dávno pískán faul Matipa na Soumarého.
51'
Po autu se míč dostal v pokutovém území k volnému Hendersonovi, jehož rána zamířila jen těsně za vzdálenější tyč!
50'
Nešťastník zápasu Faes před Salahem odehrál míč za postranní čáru, vhazovat může Alexander-Arnold.
48'
Harvey Barnes se uvolnil na levém křídle a z ostrého úhlu se pokusil prudkou ránou zaskočit Alissona, mířil ale nad břevno.
46'
Po přestávce se pokračuje bez dalších změn v sestavách, tou dosud jedinou je nahrazení zraněného Patsona Daky Jamiem Vardym.
46'
Je za námi nesmírně zajímavý první poločas souboje Liverpoolu s Leicesterem, v němž se hosté senzačně ujali vedení hned v úvodu díky povedené akci Kiernana Dewsburyho Halla a dlouho si svůj náskok drželi.

V poslední desetiminutovce se ale nešťastným hrdinou stal hostující stoper Wout Faes, jenž si vstřelil dva vlastní góly a prakticky sám tak zápas otočil v neprospěch Leicesteru.
45+3'
45+3'
Leicester je sice v držení míče, zatím ale jen na vlastní polovině a první poločas rychle míří ke svému závěru.
45+1'
Rozhodčí Pawson k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
45'
Liverpool právě vstřelil branku! Neuvěřitelné! WOUT FAES si střílí druhou vlastní branku! Tentokrát Darwin Núňez utekl hostující obraně, přehodil Dannyho Warda a nasměroval míč do tyče, dobíhající belgický obránce jej pak před Mohamedem Salahem nasměroval pod břevno vlastní branky!
44'
I nadále se hraje ve velkém tempu, Trent Alexander-Arnold si našel palebnou pozici, svoji třetí dnešní ránu ale nasměroval výrazně mimo branku.
43'
Jamie Vardy na ofsajdové hraně převzal přihrávku Barnese a potáhl míč do pokutového území, pak jej vrátil Barnesovi, jehož rána byla zablokována tak, že se míč za brankovou čáru odrazil právě od autora této střely.
42'
Ze standardní situace od praporku pak Liverpool nijak nezahrozil a hosté rychle přenesli hru do středu hřiště.
41'
Henderson přenesl hru na pravé křídlo, kde Elliottův centr srazil na rohový kop Luke Thomas.
40'
Robertsonův centr sice našel hlavu Virgila van Dijka, ten však mířil dobré tři metry vedle branky.
40'
Mohamed Salah byl faulován u postranní čáry, což neuniklo pomeznímu rozhodčímu Ledgerovi, na základě jehož signalizace je pískáno proti brance Leicesteru.
38'
Liverpool právě vstřelil branku! Vyrovnáno! Domácí se dočkali díky pořádně kurióznímu zásahu, neboť centr Alexandera-Arnolda se WOUT FAES pokusil odehrát na rohový kop, ovšem velmi kuriózně přehodil bezmocného brankáře Warda a míč zapadl přesně ke vzdálenější tyči!
37'
Robertsonův prudký centr se odrazil k Oxladu-Chamberlainovi, ten ale ve skluzu trefil jen spoluhráče Núňeze.
35'
Salahův pas do pokutového území Amartey odrazil k Hendersonovi, jeho nikterak nebezpečná střela doskákala do náruče Dannyho Warda.
35'
Harvey Elliott má zdravotní problémy po střetu se svým jmenovcem Barnesem, měl by to ale být schopen rozchodit.
33'
Další extrémně nepovedený nákop domácích, Trent Alexander-Arnold nasměroval míč do území nikoho a bude se kopat od branky Dannyho Warda.
32'
Z rohového kopu pak hosté nijak nezahrozili.
32'
Další útočná snaha Leicesteru, Pérezův centr srazil na rohový kop Virgil van Dijk.
31'
Dewsbury-Hall se snažil vysunout po levém křídle Harveyho Barnese, ten však byl přistižen v ofsajdu, neboť jeho spoluhráč prováhal vhodný moment k přihrávce.
29'
Na střelecké pokusy Liverpool vede 4:2, na branku je to 0:1. Ta jediná střela mířící mezi tři tyče přitom byla rovnou gólová od Kiernana Dewsburyho-Halla.
28'
Jordan Henderson velmi nepřesnou přihrávkou jen odevzdal míč brankáři Wardovi, což hromadně oslavili fanoušci Leicesteru.
27'
Danny Ward chyboval při rozehrávce, když trefil hlavou Salaha, od nějž se míč odrazil k Oxladu-Chamberlainovi, jenž vrátil míč Egypťanovi a Salah pak prostřelil Dannyho Warda, okamžitě však vyletěl do vzduchu praporek pomezního rozhodčího Ledgera na znamení viditelného ofsajdu Oxlada-Chamberlaina.
26'
Jordan Henderson u postranní čáry sice ubránil Vardyho, pak si ale troufl na velmi riskantní přihrávku patičkou, kterou předal míč Dewsbury-Hallovi, balón se pak ale odrazil do zámezí.
25'
Thiago přenesl hru na levou stranu, kde ale vůbec nevyšel centr Robertsonovi, skotský obránce nakopl míč daleko za branku Dannyho Warda a omlouvá se spoluhráčům.
23'
První velká šance domácích! Núňez se na levém křídle dokázal uvolnit kolem Faese a připravil palebnou pozici pro Mohameda Salaha, ten ránou bez přípravy míjí branku!
22'
Po dalším Pérezově rohu Castagne nedokázal v pokutovém území prostrčit míč na svého spoluhráče, van Dijk jej odkopl do bezpečného prostoru z pohledu Liverpoolu.
21'
Pérezův přetažený rohový kop našel naprosto osamoceného Ndidiho, jeho hlavičku srazil Oxlade-Chamberlain vedle branky sice rukou, tu však měl jednoznačně u těla.
20'
Jamie Vardy pronikl po pravé straně a křižnou přihrávkou hledal u vzdálenější tyče nabíhajícího Barnese, před ním v poslední chvíli stačil ukopnout míč na rohový kop Trent Alexander-Arnold!
19'
Centr Alexandera-Arnolda odhlavičkoval Ndidi, po zaváhání Robertsona pak Leicester mohl podniknout rychlý brejk ve čtyřech proti třem, Barnes to však vzal na sebe a přišel o míč.
18'
Luke Thomas se dopustil dalšího nepříjemného zákroku, tentokrát podrazil Harveyho Elliotta, stále ale zůstává bez žluté karty.
18'
Castagneho dlouhý nákop se snažil zpracovat Pérez, tísněn van Dijkem ale balón neudržel.
17'
Nakonec pálil Alexander-Arnold pravačkou a trefil zeď, to se mu poté „povedlo“ i při ráně do odraženého míče.
16'
U míče stojí trojice hráčů, dá se ale čekat zakončení levačkou Mohameda Salaha, s nímž diskutují situaci i Trent Alexander-Arnold a Jordan Henderson.
15'
ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Jamie Vardy.
15'
Luke Thomas nedovoleně atakoval Darwina Núňeze, podsekl mu nohu a Liverpool bude zahrávat velmi nebezpečný volný kop z blízkosti pokutového území.
14'
Ve hře už se může pokračovat, Jamie Vardy ale přijde do hry až při nejbližším přerušení a Lišky tak zatím hrají v deseti.
13'
Patson Daka jen velmi pomalu a za pomoci fyzioterapeuta odchází za branku Liverpoolu, po cestě jej ještě poklepáním podpořil domácí brankář Alisson.
13'
Patson Daka se chytil za hamstring a s velkou pravděpodobností bude muset být střídán, rychle se tak šli rozcvičovat Jamie Vardy.a Kelechi Iheanacho.
12'
Velká nepříjemnost pro Leicester, Patson Daka se patrně poranil při napadání rozehrávky Liverpoolu, ulehl k zemi v pokutovém území a bude muset být ošetřen, přičemž jeho pokračování v zápase je více než nejisté.
10'
Právě pravý obránce domácích se ujal rozehrávky rohového kopu, Virgil van Dijk ale byl pohlídán Woutem Faesem.
10'
Centr Trenta Alexandera-Arnolda Daniel Amartey srazil na první rohový kop Liverpoolu.
9'
Ayoze Pérez ve středu hřiště vystihl nepřesnou rozehrávku Liverpoolu, nepovedlo se mu ale založit protiútok.
8'
Robertson ve středu hřiště nedovoleně odstavil od míče Péreze a rozhodčí Pawson píská proti domácím.
6'
Liverpool zaútočil ve větším počtu hráčů a natlačil se až před Warda, odraženého míče se zmocnil Thiago a ve skrumáži se snažil najít prostor k zakončení, míč se ale odrazil k brankáři Leicesteru.
4'
Leicester právě vstřelil branku!
Odkop od brány prodloužili hosté dvěma rychlými doteky, ten klíčový patřil Patsonu Dakovi. KIERNAN DEWSBURY-HALL se proběhl mezerou v liverpoolské obraně a z nájezdu brilantně obhodil vybíhajícího Alissona Beckera. Thiago Alcântara s Virgilem van Dijkem si mají co vysvětlovat.
4'
Robertson připravil střeleckou pozici Elliottovi, který míří levačkou z 15 metrů vysoko nad.
3'
Barnes se po prostrčení míče z levého křídla hlásil o roh, rozhodčí však teč bránícího Alexandera-Arnolda neviděl a kope se od domácí brány.
1'
Hosté ve středu pole zachytili nepřesnou rozehrávku, jejich protiútok však zastavil Mohamed Saláh rychlým návratem dozadu.
1'
Před výkopem ještě proběhla minuta ticha za včera zesnulého fotbalového krále Pelého.
Oba celky ctí tradiční barvy: fotbalisté Liverpoolu nastupují před zaplněný stadión na Anfield Road v červených, hráči Leicesteru zase v modrých dresech.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson – Elliott, J. Henderson (C), Alcântara – Salah, Núñez, Oxlade-Chamberlain.
Náhradníci: Adrián – Clark, Carvalho, Bajcetic, C. Jones, Doak, Gomez, Tsimikas, Konaté.
Trenér: Jürgen Klopp

Leicester City: D. Ward – Castagne, Amartey, Faes, Thomas – Soumaré – Pérez, Ndidi (C), Dewsbury-Hall, Barnes – Daka.
Náhradníci: Iversen – Albrighton, Iheanacho, N. Mendy, Söyüncü, Vardy, Tielemans, Vestergaard.
Trenér: Brendan Rodgers.
Leicester City

Leicesteru přišla ta dlouhá pauza kvůli mistrovství světa pořádně nevhod, neboť před ní vyhrál čtyři z pěti zápasů s celkovým skóre 10:1, jedinou prohru v tomto období navíc zaznamenal proti obhájci triumfu Manchesteru City, jinak čtyřikrát vyhrál bez inkasované branky.

Návrat na ligové trávníky ale Liškám vůbec nevyšel, neboť v domácím zápase s Newcastlem Foxes prohrávali po sedmi minutách 0:2, po půlhodině 0:3 a utkání už se pak jen dohrávalo. Momentálně je Leicester na třináctém místě s náskokem čtyř bodů na sestupové pásmo, v němž strávil velkou většinu dosavadního průběhu sezóny.

Utkání s Newcastlem kvůli zranění kolene musel brzy opustit Dennis Praet a dnes bude mimo hru podobně jako Ryan Bertrand, Ricardo Pereira, James Justin, Jonny Evans a James Maddison, hostující marodka je tak velmi výrazná. Při zranění Praeta by se na trávník mohli dostat Ayoze Pérez či Marc Albrighton, v očekávané rotaci se může dostat i na Jamieho Vardyho s Wilfredem Ndidim.
Liverpool FC

Liverpoolu vůbec nevyšla první část sezóny a přestávku při mistrovství světa absolvoval na pátém místě tabulky s ohromnou patnáctibodovou ztrátou na vedoucí Arsenal a šance na titul už jsou naprosto mizivé. ¨

Po přestávce Liverpool nejdříve vypadl z ligového poháru po prohře 2:3 v atraktivním souboji na trávníku Manchesteru City, do Premier League se pak vrátil výhrou 3:1 v Birminghamu nad Aston Villou. Velmi pozitivní novinkou pak je zisk Codyho Gakpa, talentovaný Holanďan měl podle prognóz výrazně blíže do Manchesteru United, Liverpoolu se jej ale podařilo svému rivalovi vyfouknout a měl by tým z rudé strany řeky Mersey posílit v lednu.

Dlouhodobě mimo hru jsou Arthur, Diogo Jota a Luis Díaz, ze zranění lýtka se nejspíše ještě nestihne uzdravit Roberto Firmino, podobně jsou na tom James Milner s Curtisem Jonesem, kteří by mohli být připraveni na pondělní utkání s Brentfordem. K dispozici už je finalista mistrovství světa Ibrahima Konaté.
Hezký večer při sledování přenosu utkání 18. kola anglické Premier League, Liverpool bude v domácím prostředí proti Leicesteru ohromným favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.