Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Bournemouth - 3. ledna 2023   21:00

Manchester Utd.
23' Casemiro (Eriksen) • 49' Shaw (Garnacho) • 86' Rashford (Fernandes)
3:0
(1:0)
de Gea – Wan-Bissaka (69. Dalot), Lindelöf (88. L. Martínez), Maguire (C), Shaw – Casemiro, Eriksen (69. Fred) – Fernandes, van de Beek (45+2. Garnacho), Rashford – Martial (69. Elanga).
Heaton – Varane, Malacia, McTominay.
Salisbury – Holmes, Meredith
Old Trafford, Manchester
73 322 diváků
Bournemouth
Travers – A. Smith (63. Stacey), Senesi, Mepham, Kelly (C) – L. Cook, Lerma (84. Rothwell), Billing (76. Moore) – Christie (76. Dembélé), Solanke, Anthony.
Plain – Zemura, Stephens, Pearson, Lowe.

Rudí ďáblové splnili povinnost a proti nováčkovi zapisují doma páté vítězství v řadě bez obdržené branky.
De Gea byl celý první poločas bez práce, ale ve druhém vytáhl dva fantastické zákroky a čisté konto si zaslouží, i když měl při břevnu Dembélého v posledních vteřinách kus štěstí.
Domácí měli také hluché pasáže hry, za 80 minut vyslali jen dvě střely mezi tyče, obě ovšem skončily v síti. Skóre otevřel po trestném kopu z voleje Casemiro, brzy po přestávce završil nádhernou akci Shaw.
V otevřenějším závěru mohlo padnout i více branek, Garnacho trefil tyč a skóre nakonec zpečetil do prázdné brány kanonýr Rashford.
Vítězové si upevnili čtvrté místo, poražení mohou po dohrávkách klesnout do pásma sestupu.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:7.
90+3'
90+3'
Čisté konto Manchesteru trvá i po další velké šanci v poslední vteřině zápasu. Z následného rohu tradičně nakrátko posadil Dembélé míč nečekaně obloukem na břevno.
90+2'
Fotbalisté Bournemouthu by si zasloužili čestný úspěch, jenže proti Anthonymu, který pálil přes tři hráče, vytáhl neuvěřitelný zákrok konečky prstů opět de Gea.
90'
Ani teď sice Portugalec rohový kop neadresoval, získaný míč však hosté lacino odevzdali Rashfordovi. Ten se rozhodl pro přímou střelu, křížem však minul bránu o pořádný kus.
89'
Garnacho vzápětí vrací hru před bránu a Fernandes získává sraženým centrem možnost složit reparát.
89'
Fernandes našel centrem od rohového praporku pouze hostujícího Siriki Dembélého.
88'
Casemiro hledal křížným pasem Elangu, hostující Stacey raději alibisticky hlavičkuje za sebe na roh.
88'
Dnešní utkání sleduje 73 322 diváků.
88'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Victor Lindelöf, bouřlivé ovace vítají na hřišti čerstvého mistra světa Lisandra Martíneze.
86'
Manchester United právě vstřelil branku!
Tohle by mělo portugalskému reprezentantovi spravit náladu. Na Shawův luxusní dloubáček si Bruno Fernandes naběhl za obranu a z voleje posunul míč před prázdnou bránu, kde ho pohodlně doklepl MARCUS RASHFORD.
85'
Bruno Fernandes naštvaně vykopl drn z trávníku po ráně z úhlu, která se o hrudník Marka Traverse odráží jen na roh.
84'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Jefferson Lerma, přichází Joe Rothwell.
83'
Nebezpečný byl i brejk Bournemouthu. Solanke přihrál pěkně do běhu Anthonymu, který se pokoušel obstřelit de Geu, míč však zatočil dva metry vedle jeho levé tyče.
82'
Na Old Trafford se často nestává, aby brankář hostů první zákrok zapsal až v 82. minutě. Po opakovaném centru z rohu promáchl před bránou volej Rashford a z druhé vlny pálil Garnacho levačkou k tyči. Travers byl na místě a jednou rukou tuto šanci vyráží.
81'
Domácí díky Fredu de Paulovi rychle vybojovali míč zpět a pár vteřin nato Dalotovu střelu tečoval Mepham na rohový kop.
80'
Po Fernandesově přihrávce pálil Elanga jen do obranného valu Bournemouthu, v souboji o odražený míč pak fauloval Anthonyho.
79'
Fred de Paula se vrátil do vlastní šestnáctky a vyhlavičkoval Mooreův ostrý centr.
78'
Garnacho převzal Fredovu křížnou přihrávku v pokutovém území, rychlou kličkou se uvolnil kolem Cooka a skvostnou točenou střelu otřel o zadní tyč.
77'
Rashford podal míč do vápna zprava po zemi, Dalot ho přiťukl krásnou patičkou pod sebe Fernandesovi, jenže jeho střela z 20 metrů byla příliš vysoká.
76'
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Kieffer Moore,
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Siriki Dembélé.
75'
Jack Stacey (AFC Bournemouth) vletěl do souboje zezadu jako utržený ze řetězu, podrazil plnou silou Garnacha a může být rád, že dostává kartu pouze žluté barv.y
73'
Harry Maguire dobře přečetl hru a nepustil k průnikové přihrávce Solankeho.
71'
Rashford se o chvilku později dostal do zakončení, jenže po přihrávce Bruna Fernandese zpoza velkého vápna minul pravou tyč.
71'
Při protiútoku byl na hranici šestnáctky zastaven čistě Marcus Rashford.
70'
Obrana Manchesteru si poradila s vysokým míčem z trestného kopu Ryana Christieho od levé postranní čáry.
69'
ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Anthony Elanga,
ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Diogo Dalot,
ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Fred de Paula.
69'
Casemiro u postranní čáry sejmul Solankeho, ještě před rozehrávkou přichystal hromadné střídání trenér ten Hag.
67'
Staceyho nadějný centr z pravého okraje pokutového území spoluhráči nezachytili a v sektoru hostujících vlajkonošů to zašumělo zklamáním.
65'
Ve skrumáži před bránou po rohu Bournemouthu viděl sudí útočný faul.
65'
Wan-Bissaka raději skákavý centr v nepřehledné situaci odhlavičkoval na roh.
64'
Martial padá po náběhu mezi dva beky na dlouhý pas, rozhodčí mu ukazuje, aby vstal a hrál.
63'
V sílícím dešti střídá AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Adam Smith, přichází Jack Stacey.
62'
Eriksen před pokutovým územím hostů podrazil Billinga.
61'
Nečekané vzepětí Bournemouthu, který do 57. minuty nevystřelil na bránu a teď třikrát během necelých dvou minut, přerušil protiútokem Casemiro. Přes Lindelöfa dostal míč Shaw, kterému odpálil míč do autu Mepham.
58'
Vzápětí měl španělský gólman mnohem těžší práci při tutovce Jaidona Anthonyho, který si naběhl za obranu a postupoval na něj sám. De Gea se vrhl po levici a zasáhnul úžasně hrábnutím konečky prstů své pravačky přes hlavu.
58'
Solanke hlavičkuje z osmi metrů pro změnu po centru Lewise Cooka, brankář Manchesteru si znovu s jistotou poradil.
57'
Poprvé v zápase zasahuje kterýkoli z brankářů proti přímé střele. De Gea chytá Billingovu hlavičku po pěkném centru Adama Smithe.
56'
Po dohrání předchozí akce zůstává Anthony Martial ležet na trávníku a musí být ošetřen.
55'
Martial naskočil na Casemirův křížný pas mezi dvěma strážci a z malého vápna hlavičkuje těsně vedle.
53'
Další Fernandesovo prostrčení napravo Garnachovi vystihl couvající Cook, jenž v pravý čas vystartoval proti pomalé přihrávce.
52'
Rashford si s míčem na noze klestil cestu šestnáctkou, nakonec ho místo zakončení předal pod sebe Shawovi, kterému je po střetu s Christiem pískán faul.
49'
LUKE SHAW velkolepou akci přes půl hřiště založil narážečkou s Rashfordem ještě na vlastní polovině a sám i zakončil. Mezitím potáhl míč Bruno Fernandes a předal ho na pravé křídlo Alejandru Garnachovi, na jehož přízemní přihrávku si Shaw naběhl do vápna a zakončil z první.
47'
Rashfordova střela zpoza šestnáctky neprošla obranným valem.
46'
Žlutá karta pro AFC Bournemouth. Za faul na Garnacha je trestán Adam Smith.
46'

Fauly 8:4
Žádný zázračný fotbal se na Old Trafford zatím neservíruje, domácím vyšel jeden trestný kop a díky voleji Carlose Casemira vedou nad nováčkem z jediné přímé střely celého poločasu 1:0.
45+2'
45+2'
Erik ten Hag nečeká na poločasovou přestávku a oslabení Manchesteru United ukončuje ještě před ní.
Místo zraněného Donny van de Beeka přichází Alejandro Garnacho.
45+1'
Smithe zablokoval u rohového praporku Fernandes, hosté budou vhazovat.
45'
Diváci tleskají nizozemskému záložníkovi, který míří do útrob stadiónu a je jasné, že pro něj dnešní zápas skončil.
44'
S tváří sevřenou do bolestivé grimasy odkulhal van de Beek ze hřiště, v prostoru za čarou se intenzivně rozcvičují náhradníci.
42'
Stejný signál s obehráním po půlkruhu nakrátko, po odraženém míči pak šli naplno van de Beek a Senesi, který ve skluzu soupeře fauloval. Na hřiště musí zdravotnická pomoc z lavičky Manchesteru.
41'
Hosté znovu otočili hru a Billing získal sraženým centrem další rohový kop z pravého křídla.
40'
Do obrany se zapojují i hostující hroty. Solanke teď skluzem u postranní čáry přerušil Wan-Bissakovu akci.
38'
Domácí se neprosadili z rohu a vhazovat se chystá hostující Kelly.
37'
Na Eriksenův trestný kop ze 17 metrů vyskočila fialová zeď a Senesiho teč přesměrovala míč nad břevno a tím na roh.
36'
Žlutá karta pro AFC Bournemouth. Philip Billing stáhl Casemira za dres v pokutovém oblouku. Pokus brazilského hráče dopadnout až do šestnáctky nevyšel, je to jen přímý kop, ovšem z nejlepšího možného místa.
35'
Fernandes si zasekl míč v rohu pokutového území a prudkou šlehou také nastřelil jen jednoho z fialových.
34'
Na Rashfordův nákop za obranu jen těsně nedosáhl Bruno Fernandes, u míče byl dříve skluzem hostující Kelly. Odražený míč napálil Casemiro jen do protihráče.
33'
Nováček se však nedostal do zakončení a musí se honem stahovat zpět.
32'
Maguire přerušil protiútok Bournemouthu za cenu rohu.
32'
Casemiro se provinil proti Billingovi a celé údobí převahy červenobílých tak vyznělo do ztracena.
31'
Domácí obléhají pokutové území hostů, kteří zahustili prostor vším, co mají k dispozici.
28'
David de Gea vyrazil Anthonyho tutovku, ovšem tenhle zákrok si do statistik nepřipíše, protože hostující útočník zakončoval z metrového ofsajdu.
28'
Celou aktivní pasáž Bournemouthu zakončil po nakrátko rozehraném rohu Solanke hlavičkou nad břevno.
27'
O zeď přizvednutý přímý kop směřuje nad břevno a Bournemouth bude rozehrávat první roh.
26'
Velmi podobnou příležitost trestného kopu mají po zákroku Casemira na Christieho hosté.
23'
Předchozí drobný faul u postranní čáry vyšel hosty draho. Na skvěle zahraný trestný kop Christiana Eriksena z 35 metrů nabíhalo celé klubko hráčů, do první řady se v něm prosadil CARLOS CASEMIRO a prudkým volejem pod břevno nedal Traversovi možnost zasáhnout.
22'
Smith se v souboji o míč ohnal za sebe a trefil lehce do obličeje Rashforda, který šel velice ochotně k zemi.
20'
Anthony si nepohlídal ofsajdovou čáru a na Senesiho kolmici vybíhal z postavení mimo hru.
20'
Maguire vystoupil proti rozehrávce hostů a skluzem jim vzal míč. Za tím se hnal Fernandes, jenže míč si píchl až příliš dopředu a kapitán fialových Lloyd Kelly si ho odclonil tělem na cestě do zámezí.
19'
Casemirův bochánek do vápna nezpracoval ideálně van de Beek, míč odskočil od jeho hrudi do Traversovy náruče.
17'
Toto bylo ukázkové zadrbání nadějné příležitosti. Jaidon Anthony zakroutil míč dřevácky několik metrů nad bránu.
16'
Na levé křídlo dostal pas Anthony a ťukl ho dál na Billinga, kterého podrazil těsně před velkým vápnem Casemiro. Je z toho velmi nebezpečný krátký roh pro Bournemouth.
13'
Rozhodčí krátce přerušil hru, aby se mohl vzpamatovat a postavit na nohy faulovaný Adam Smith.
11'
První střelou zápasu byla Martialova hlavička obloukem nad břevno po výborném křížném nákopu Lukea Shawa.
9'
Nesmělý protiútok hostů táhl Christie, narazil si na pravém křídle se Solankem, ale nakonec ho domácí odzbrojili celkem snadno.
7'
Zadní řady Bournemouthu nepustily k přihrávce do šířky Rashforda, z druhé vlny zachytil míč Casemiro, ale také finální příhru nedal.
6'
Manchester se uchýlil k trpělivé kombinaci po zemi uprostřed hřiště.
4'
Fernandes vysunul do vápna Rashforda, který neměl proti přesile kudy zakončit, tak vrátil míč pod sebe Wan-Bissakovi, proti kterému vystoupil Billing a míč míří za postranní čáru.
3'
Eriksen z voleje prostrkával míč obloukem do mezery Rashfordovi, také obrana Bournemouthu si poradila.
1'
Hosté se hned po výkopu vrhli do útoku, na velkém vápně však neudržel míč Christie a fauloval Shawa.
1'
Domácí nastoupili před zaplněný Old Trafford v tradičních červených dresech a bílých trenýrkách, hosté budou hrát ve světle fialové.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – Casemiro, Eriksen – Fernandes, van de Beek, Rashford – Martial.
Náhradníci: Heaton – Varane, Malacia, Dalot, Martínez, de Paula, McTominay, Elanga, Garnacho.
Trenér: ten Hag

AFC Bournemouth: Travers – Smith, Senesi, Mepham, Kelly (C) – Cook, Lerma, Billing – Christie, Solanke, Anthony.
Náhradníci: Plain – Zemura, Stacey, Stephens, Rothwell, Pearson, Lowe, Moore, Dembélé.
Trenér: O´Neil

Rozhodčí: Salisbury – Holmes, Meredith.
Vzájemné zápasy

V covidem přerušené a pro Bournemouth sestupové sezóně 2019/20 oplatili United soupeři porážku 0:1 z jeho hřiště v červenci před prázdným domácím hledištěm poměrem 5:2, když všech pět gólů vměstnali do půlhodinového rozpětí kolem poločasové přestávky. V předchozích třech letech neztratil favorit proti celku z oblíbeného letoviska u kanálu La Manche ani bod.
AFC Bournemouth

Nováček bojuje o každý bod, ve vyrovnané spodní polovině tabulky ho jen dva dělí od sestupových příček. Jeho sezóna zatím připomíná horskou dráhu – historický debakl 0:9 v Liverpoolu fotbalisty Bournemouthu probral a dalších šest zápasů zvládli bez porážky, od té doby však zase prohráli šestkrát ze sedmi kol.

Po Mistrovství světa ještě Bournemouth nebodoval ani neskóroval. Na Chelsea i doma s Crystal Palace shodně prohrál 0:2.

Střelci: 4 – Moore, Billing, 3 – Anthony, Solanke.
Manchester United

Domácí zahájili úspěšně éru bez Cristiana Ronalda po Mistrovství světa, kterého se účastnilo hned 14 fotbalistů z jejich kádru. Po povinné výhře 3:0 nad Nottinghamem zvítězili Rashfordovým gólem ze 76. minutě i ve Wolverhamptonu.

Po 16 odehraných kolech jsou Rudí ďáblové na dobré cestě k návratu do Ligy mistrů, v níž letos scházejí. Zatím jim patří čtvrtá příčka se zápasem k dobru a dvoubodovou ztrátou na třetí Newcastle.
Doma čtyři zápasy za sebou neinkasovali a z posledních šesti ztratili body jen jednou remízou.

Střelci: 11 – Rashford, 5 – Martial, 3 – Fernandes, Ronaldo, dos Santos, Sancho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.