Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Liverpool - 18. února 2023   18:30

0:2
(0:2)
Liverpool
10' Núñez  (Alexander-Arnold) • 17' Gakpo  (Salah)
Newcastle
Pope – Trippier (C) (65. Murphy), Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Joelinton (71. Ritchie), Anderson (24. Dúbravka) – Almirón (65. A. Gordon), Isak (65. C. Wilson), Saint-Maximin.
Dummett, Lascelles, J. Lewis, Manquillo.
Taylor – Beswick, Nunn – Pawson
St James' Park, Newcastle upon Tyne
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (59. Elliott), Fabinho, Bajcetic (59. Milner) – Salah, Núñez (59. Jota), Gakpo (59. Firmino).
Keïta, Matip, N. Phillips, Tsimikas.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 3:8.
Ačkoliv hráli domácí od 22. minuty v oslabení, tak předvedli famózní výkon, za který se rozhodně nemusí Straky stydět. I ve druhém poločase pokračoval Newcastle v aktivním výkonu a šance na zdramatizování zápasu měli více než dost. Alisson tak byl jednou z hlavních postav Liverpoolu za vítězstvím. The Reds tak stahují ztrátu na TOP 4.
90+4'
90+3'
Liverpool drží balon ve své moci a kombinuje na útočné polovině. Ani Newcatle už nemá síly, tady je rozhodnuto.
90+2'
Jota si v další šanci položil Dúbravku a už zakončoval do odkryté branky. Včase se ale vrátil Botman, který odkopl do bezpečí.
90'
Na další krásný centr si sběhl do vápna Jota. Hlavičku směřoval ke vzdálenější tyči, ale přece jen míč skončil za brankou.
89'
Liverpool dostal šanci na reparát. Tentokrát hlavičkoval Jota, ale v jasné šanci minul domácí branku!
88'
The Reds rozehráli další rohový kop, tentokrát na krátko. Poté centroval Eliott, ale Van Dijk hlavičkoval jen do Burna.
87'
Nakonec chyboval Alexander-Arnold a Saint-Maximin nebyl daleko od toho, aby se dostal do další obrovské šance.
86'
Znovu pohodlná kombinace hráčů Liverpoolu na vlastní polovině, hosté nemají rozhodně kam spěchat.
84'
Na polovině hřiště inkasoval tvrdý úder Saint- Maximin, který zůstává ležet na trávníku a potřebuje krátké ošetření.
82'
Znovu fantastický Alisson! Gordon vyvezl brejk Newcastlu, poté přihrál Wilsonovi, kterého ale skvělým zásahem vychytal hostující brankář! Další zmařená tutovka Magpies!
81'
Ve vlastním vápně chyboval Gordon, ale Elliot nedokázal jeho minelu potrestat a vystřelil jen do míst, kde stál Dúbravka.
80'
Alexander-Arnold po zisku míče na vlatní polovině založil bleskový brejk, který ale zhatil nepřesnou přihrávkou Salah. Bude to aspoň roh pro Liverpool.
78'
Na pravém křídle sice Murphy stihl balon na hrací ploše, ale jeho centr z první mířil jen do zámezí.
77'
Krásný Ritchieho centr do vápna musel odvrátit Van Dijk, jinak by mohl Wilson ve velké šanci zakončovat.
76'
Botman vyslal tvrdou kolmici do vápna, kde byl Longstaff, jenže nedokázal zpracovat míč podle svých představ.
75'
Parádní kombinací se dostal Robertson do obrovské šance, jenže ještě se snažil vylepšit akci pro Salaha. Ten už byl ovšem mimo hru!
73'
Balon pod kontrolou Liverpoolu, který rovněž už čtyřikrát střídal a má na trávníku čerstvé hráče.
72'
Eddie Howe očividně šetří své opory na finále Ligového poháru. Uvidíme, jak se oslabená sestava popere se zbytkem zápasu.
71'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Joelinton, přichází Matt Ritchie.
68'
Otevřenější obrany soupeře se pokoušel využít Salah, ale jeho centr tentokrát nebyl přesný. Další balon letící do vápna schoval do rukavic Dúbravka.
67'
Milner fauloval Longstaffa. Gordon rozehrál volný kop, jenže útočná linie si nepohlídala ofsajdové postavení.
66'
Ze střední vzdálenosti se do balonu opřel Joelington. Alisson zasahovat nemusel, Fabinho totiž zblokoval.
65'
ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Callum Wilson,
ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Anthony Gordon,
ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Jacob Murphy.
64'
Znovu akce po levé straně, tentokrát se do vápna dostal Jota. Jeho zakončení ale mířilo vedle vzdálenější tyče.
63'
Po kombinaci na levé straně hřiště vyslal centr do vápna Robertson, jenže jen do míst, kde operoval Dúbravka.
61'
Do další šance se řítil Saint-Maximin, který zkusil zakončit z hranice vápna, ale vysoko přestřelil.
60'
Po střídání pokračovali The Reds rohovým kopem, ale tentokrát se hostům vůbec nepodařilo ohrozit soupeřovu branku.
59'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Stefan Bajcetic, přichází James Milner,
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Harvey Elliott,
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Diogo Jota,
ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Roberto Firmino.
57'
Na druhé straně se do brejku řítil Liverpool. Vše na sebe vzal Nuňéz, který zakončoval ke vzdálenější tyči, ale Dúbravka výborně zasáhl.
56'
Trippierův centr byl velmi přesný. Zcela sám byl na malém vápně Schär, který ale ještě chtěl přihrávat místo zakončení, což byla velká chyba!
55'
Burnův centr za obranu pořádně provětral Van DIjka, který poslal míč jen na rohový kop.
53'
Obrana Liverpoolu znovu zaspala, ve vápně zakončoval Isak, ale z otočky minul hostující branku!
52'
Držení míče Liverpoolu skončilo po nepřesné rozehrávce. Joelington byl navíc faulovaný.
51'
Už se opět hraje. Hendersonův centr do vápna nenašel Nuňéza, ale hostující fotbalisté pokračují s míčem.
48'
Longstaff inkasoval tvrdý úder balonem a je otřesený. Uvidíme, zda bude domácí záložník pokračovat ve hře.
47'
Po volném kopu domácích letěl další balon do vápna, ale tentokrát si obrana Liverpoolu počínala bez potíží.
46'
Domácí se okamžitě tlačí do vápna soupeře, Isakovi chyběl krok nebo dva, aby mohl zakončit.
46'
První poločas rozhodně neodpovídá výsledku. Newcastle nastoupil do zápasu výrazně směrem do útoku, vytvářel si šance a nechybělo moc, aby šel do vedení. Studenou sprchou pak pro domácí bylo rozmezí 10. a 22. minuty, kdy Liverpool dvakrát skóroval a Pope viděl červenou kartu. Ovšem i v deseti byly Straky lepším týmem a rozhodně není nic rozhodnuto.
45+4'
45+3'
Odražený míč na hranici šestnáctky padl přesně na kopačky Almiróna, zkusil vystřelit, jenže branku přece jen trochu minul.
45+2'
Gakpo fauloval na útočné polovině a Newcastle se tak může vydat na útočnou zteč.
44'
Před koncem prvního poločasu se Liverpool snaží uklidnit hru. Newcastlu se však daří získat míč ve svůj prospěch.
43'
Rohový kop rozehráli i hostující fotbalisté, ale Botman kraloval nebezpečnému prostoru a odvrátil míč do bezpečí.
42'
Liverpool zachránilo podruhé v dnešním zápase břevno! Burn se vytáhl na hlavičku, ale trefil jen brankovou konstrukci.
41'
Van Dijk odvrátil další centr na roh, to bude už pátý v dnešním zápase pro Newcastle.
40'
Newcastle nadále aktivní i přes oslabení. Zcela reálně můžou domácí pomýšlet na snížení.
39'
Přímý kop na hranici vápna rozehrál Salah, který ale tvrdou střelou trefil jen zeď domácího celku.
38'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Miguel Almirón).
37'
Znovu tlak domácích. Druhý roh po sobě rozehrál Trippier, na bližší tyči ho protáhl Schär, ale nenašel spoluhráče.
36'
Na chvilku měl před sebou otevřený prostor Saint-Maximin, ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.
34'
Liverpool přežil tlak soupeře a jsou to znovu hosté, kteří kombinují s míčem. Tohle Reds vyhovuje.
33'
Druhý roh v krátké době rozehrál Trippier. Balon poskakoval ve vápně, ale Alisson nemusel zasahovat proti razantnímu zakončení.
31'
Další neskutečná individuální akce Saint-Maximina, který si vytvořil šanci ve vápně a Alisson i s pomocí břevna dokázal vyrazit!
30'
Newcastle se i v deseti snaží útočit a kombinuje před vápnem soupeře.
29'
Nakonec se rozhodl urychlit hru Gomez, který centroval za obranu soupeře, jenže míč skončil až u Dúbravky.
28'
Liverpool má znovu balon pod kontrolou, velký rozdíl oproti začátku zápasu. Hosté hrají ve velkém klidu.
26'
Znovu chyba v rozehrávce domácích, tentokrát neznamenala nebezpečí ale ztrátu míče ano.
25'
Dúbravka musel ihned zasahovat, ve vápně po centru Alexandera-Arnolda zakončoval nebezpečně Gakpo.
24'
ze hřiště odchází Elliott Anderson, přichází Martin Dúbravka.
22'
Tak to je noční můra pro Newcastle! Alisson vykopl balon na brejk pro Salaha. Obraně se snažil pomoci Nick Pope, který ale nezasáhl míč hlavou a pomohl si rukou mimo vápno, načež vidí červenou kartu!
21'
Trippierův centr mířil pouze do rukavic Alissona, tohle domácí nesehráli vůbec dobře.
20'
Fabinho sestřelil soupeře a vidí zaslouženě žlutou kartu. Dobrá pozice pro Newcastle ohrozit branku z přímého kopu.
19'
VAR ještě kontroloval ofsajdové postavení Gakpa, ale vše bylo v pořádku. Ukázková akce Liverpoolu.
17'
Liverpool právě vstřelil branku!
To byla nádherná akce v podání The Reds! Salah narážečkou přehodil obranu soupeře a našel na centimetr přesně CODYHO GAKPA, který si poradil se zpracováním a prostřelil Popea. Asistence: Mohamed Salah.
16'
Robertson centroval přesně do vápna, ale van Dijk si nerozuměl se spoluhráči a přenechal balon do míst, kde nebyl nikdo.
15'
Další nebezpečný centr vyslal Alexander-Arnold ke vzdálenější tyči, kde operoval Nuňéz, ale Trippier zavčasu odvrátil na roh.
14'
Liverpool dlouho čekal s rozehrávkou, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům.
12'
Ačkoliv se Newcastle v prvních minutách daleko častěji dostával na dostřel, tak Liverpool překvapivě vede a aktuálně má pod kontrolou balon.
10'
Domácí stopeři nechali obrovskou mezeru mezi sebou a toho využil parádním centrem Alexander-Arnold. DARWIN NÚÑEZ si zpracoval míč a pohotově ho poslal tvrdou ránou za záda Popeho. Asistence: Trent Alexander-Arnold.
9'
Tlak Newcastlu na rozehrávku soupeře přinesl ovoce. Alisson byl nucen odkopnout jen do zámezí.
8'
Nepovedený centr Longstaffa převzala obrana Reds, kteří kombinují na vlastní polovině.
7'
Po divokém začátku se Liverpool poprvé dostává do útoku, ale Nuňézova přihrávka mířila jen k soupeři.
6'
Saint-Maximin znovu vyšíval na levé straně obranu soupeře, nakonec se rozhodl centrovat, ale jen do prostoru, kde byl Robertson.
5'
A tak mohl Newcastle založit útok na druhou stranu. Almirón zakončoval sám před Alissonem, ale ten ho skvělým zákrokem vychytal!
4'
Na druhé straně se o podobnou akci pokoušel Henderson, ale jeho přihrávku vystihl Botman.
3'
Krásnou uličkou chtěl Trippier vyzvat do samostatného úniku Isaka, ale Alisson včas vyběhl a byl u míče dříve.
2'
Na druhé straně centroval do vápna Isak, ale míč jen proletěl pokutovým územím Liverpoolu.
1'
Zápas rozehráli hostující fotbalisté nákopem na útočnou polovinu, vhazovat budou domácí.
1'

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Joelinton, Anderson – Almirón, Isak, Saint-Maximin.
Náhradníci: Dúbravka – Dummett, A. Gordon, Lascelles, J. Lewis, Manquillo, Murphy, Ritchie, C. Wilson.
Trenér: Eddie Howe

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Bajcetic – Salah, Núñez, Gakpo.
Náhradníci: Jota, Elliott, Firmino, Keïta, Matip, Milner, N. Phillips, Tsimikas.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn – Pawson.

• 4. P, 22 Z, 10 – 11 – 1, Skóre: 35:13, 41 b.
--------------------------------------------------------------------
 |   Newcastle United   (Newcastle)

Straky působí v letošní sezoně jako prazvláštní úkaz. Ale jen v dobrém. Porazit tým z Newcastlu je prakticky nemožné, v letošní sezoně to dokázal právě jen dnešní soupeř – Liverpool. Na druhou stranu, Newcastle má největší počet remíz. Eddie Howe však postavil mašinu, která šlape hlavě v defenzivě. Pouhých 13 inkasovaných gólů, to je suverénně nejlepší statistika v lize a právem se tak tým ze severu Anglie rve o Ligu mistrů.

• 9. P, 21 Z, 9 – 5 – 7, Skóre: 36:28, 32 b.
 |   Liverpool FC   (Liverpool)

The Reds se nadále trápí a letos si s velkou pravděpodobností nezajistí účast v evropských pohárech. Možná se tak zaměří hlavně na Ligu mistrů, kde v osmifinále vyzvou Real Madrid. V rámci Premier League Liverpool konečně přerušil čekání na vítězství, trvalo 5 zápasů a byla to vůbec první ligová výhra v roce 2023. A tři body přišly právě včas, protože to bylo na domácí půdě v Merseyside derby proti Evertonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.