Premier League - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nottingham Forest : Bournemouth - 3. září 2022   16:00

Nottingham Forest
33' Kouyaté (Gibbs-White) • 45+2' Br. Johnson
2:3
(2:0)
Bournemouth
51' Billing  (L. Cook) • 63' Solanke  (Kelly) • 87' Anthony  (Solanke)
D. Henderson – N. Williams, Worrall (C), S. Cook, McKenna, Lodi – Yates, Kouyaté (76. Colback), Lingard (67. Awoniyi) – Br. Johnson (85. E. Dennis), Gibbs-White.
Hennessey – Biancone, Boly, Freuler, O'Brien, Toffolo.
Oliver – Burt, Bennett
City Ground, Nottingham
28 720 diváků
Bournemouth
Neto – A. Smith, Mepham, Kelly (C), Zemura (46. Fredericks) – Tavernier, L. Cook, Lerma, Christie (85. Anthony) – Billing (90. Moore), Solanke (90+4. Stacey).
Travers – Dembélé, Marcondes, Senesi, Stephens.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Utkání dvou nováčků rozhodně nenudilo. Bournemouth po prvním poločase prohrával na půdě Nottinghamu 0:2, ale ve druhé půli předvedl parádní obrat, nakonec tedy bral všechny tři body za vítězství 3:2.

Kontaktní gól vstřelil v 51. minutě Philip Billing, jenž se trefil parádně nártem z dvaceti metrů do levého horního rohu. O vyrovnání se zasloužil v 63. minutě Dominic Solanke, který skóroval akrobaticky nůžkami, míči ještě pomohl do sítě tečující McKenna. A Scott McKenna hrál důležitou roli i u rozhodujícího okamžiku střetnutí, když v 87. minutě namazal do přečíslení Solankemu, ten ještě posunul na Aidona Anthonyho a střídající hráč se střelou k pravé tyči proměnil v hrdinu The Cherries.

Bournemouth se díky vítězství posunul se sedmi body na třinácté místo tabulky. Nottingham zůstává na čtyřech bodech a propadl se do sestupového pásma, konkrétně okupuje osmnáctou pozici.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:10.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Jack Stacey.
90+3'
Zaváhání si neodpustil Neto a mohlo být zle! Gólman neudržel centr v rukavicích, jenže Taiwo Awoniyi se zachoval sobecky a z otočky pálil nepřesně. Mohl nahrávat Dennisovi, který stál ve výrazně lepší pozici.
90+2'
McKenna chtěl napravit zaváhání, které předcházelo vedoucímu gólu hostů. Přetažený centr nasměroval do ohně, ale Dennis vypálil nepřesně.
90+1'
Fotbalisté Bournemouthu trpělivě kombinují na obranné polovině. Domácí presují ve velkém počtu, zatím jim to ovšem není nic platné.
90'
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Kieffer Moore.
89'
Domácí fanoušci se dožadovali penalty po střetu Morgana Gibbse-Whitea s Lloydem Kellym. Bylo to však spíše zbožné přání, hostující obránce hrál čistě tělem.
87'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Fantastický comeback dokonán! Obrovskou hrubku vyrobil McKenna. Stoperovi nevyšla malá domů, naopak vyslal do přečíslení dvou na jednoho Solankeho. Anglický útočník nezazmatkoval a posunul míč k nově příchozímu JAIDONU ANTHONYMU, střela těsně nad zemí propadla Hendersonovi pod pravou rukou.
86'
Riskantní rozehrávka hostům vyšla. Ryan Fredericks dostal do úzkých Lloyda Kellyho, ten s ledovým klidem přihrál mezi dvěma protihráči na středu volnému Tavernierovi.
85'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC:
ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Emmanuel Dennis.
85'
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Jaidon Anthony.
84'
U levé lajny si Renan Lodi pohrál s Ryan Christiem a pokračoval na útočnou polovinu. Centr levou nohou sebral do rukavic Neto.
83'
Narážečka mezi Colbackem a Awoniyim vyšla na jedničku. Vzápětí vypálil první jmenovaný nártem o několik metrů nad bránu.
82'
Na hranici pokutového území si poradil Ryan Yates se zpracováním na jedničku. Posléze ale místo očekávaného zakončení celou akci zbrzdil zpětným pasem na Cooka.
81'
Jack Colback nepochopitelně přestal hrát, čímž daroval volný prostor Ryanovi Christiemu. Centr do vápna ovšem přeletěl adresáta Solankeho.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Zápas mezi Nottinghamem a Bournemouthem ukazuje vyrovnaný stav, rozhodovat nyní může každá maličkost.
79'
Znovu v akci Solanke, jenž si budoval prostor v pokutovém území. Byl to Neco Williams, kdo odkopl míč protihráči přímo před nosem.
78'
Středem pokusil štěstí Dominic Solanke. Hostujího útočníka ovšem zakřižovali dva obránci, nahrávka k pravé lajně skončila v zámezí.
77'
Marcus Tavernier vyslal nepovedený vysoký centr, pro nějž si bez větších problémů vyběhl Dean Henderson, vzápětí míč vyhodil k nohám Worralla.
76'
ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Jack Colback.
76'
Kartónek žluté barvy vyfasoval Renan Lodi. Nevybíravým způsobem vletěl do Ryana Christieho, snaha hrát míč byla minimální.
75'
Balón propadl až do vápna hostujícího celku a podle všeho spadl na ruku Ryanu Fredericksovi. Vzrušení však bylo zbytečné, hostující hráč ji měl u těla.
74'
Rychlý útok Bournemouthu ztroskotal na Steveu Cookovi, jenž skvěle přečetl, že Dominic Solanke bude nahrávat Ryanu Christiemu.
73'
Ofenzivu podpořil Joseph Worrall. Volil centr od pravé lajny, hostující stopera dvojice udržela na uzdě Brennana Johnsona.
72'
Výborně zapracoval směrem do defenzivy Taiwo Awoniyi. Stáhl se společně s Jeffersonem Lermou, jehož odstavil od míče čistě tělem.
71'
Hosté přehnaně nespěchají. Jefferson Lerma si rozmyslel průnikovou nahrávku, raději akci pozdržel zpětným pasem na Frederickse.
70'
Na polovině hřiště vybojoval faul na svou osobu Dominic Solanke. Výborně si pokryl balón, k zemi ho nedovoleně poslal Cheikhou Kouyaté.
69'
Tempo zápasu se s vyrovnáním Bournemouthu pochopitelně zvedlo. Dominic Solanke s věřil jeden na jednoho proti Josephu Worrallovi, leč neuspěl.
68'
Philip Billing ukázal, že kromě střílení gólů umí i velmi dobře přihrávat. Z levé strany hrál do středu vápna, Ryan Christie zakončoval levou placírkou těsně nad břevno.
67'
ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Taiwo Awoniyi.
66'
Hosté měli k dispozici standardní situaci, k jejíž exekuci se opět postavil Marcus Tavernier. Volil pro změnu balón na přední tyč, s nímž si poradil Steve Cook.
65'
O rychlou odpověď se chtěl postarat Brennan Johnson, který vymyslel l z pravého křídla zajímavý pas do předbrankového prostoru, avšak Lewis Cook přetlačil Morgana Gibbsa-Whitea.
63'
Vzestup hostů pokračuje, je vyrovnáno! Přetažený centr Taverniera od rohového praporku poslal Kelly na DOMINICA SOLANKEHO, jenž se do balónu opřel akrobaticky nůžkami a byl to McKenna, kdo ještě hlavou přizvedl míč mimo dosah Hendersona.
62'
Zdravotní komplikace postihli Ryana Yatese. Chvilku poté, co odhlavičkoval centr od rohového praporku, zůstal z neznámých důvodů sedět na trávníku.
61'
V blízkosti poloviny hřiště došlo k nepříjemné srážce hlavami dvou hráčů s číslem 10 na dresu. Hůře na tom vypadá býti domácí fotbalista.
60'
Ryan Fredericks zvládl zpracování na prsa a hrál pod sebe na Ryana Christieho, snahu technické zakončení na zadní tyč srazil Joseph Worrall na roh.
59'
Steve Cook řešil těžkou situaci nahrávkou dozadu na Deana Hendersona. Gólman po rychlém zpracování zapojil do hry aktivního Neca Williamse.
58'
Konečně po delší době zaútočili i domácí. Morgan Gibbs-White si v poslední chvíli rozmyslel střelu a ještě přenášel hru doleva na Brennana Johnsona, tomu chyběly možná dva kroky.
57'
Philip Billing je při chuti. Opět vyzkoušel střelu ze střední vzdálenosti, v tomto případě nasměroval balón těsně nad břevno.
56'
Standardku domácí mužstvo přestálo bez úhony. S přetaženým centrem si bez problémů poradil Joseph Worrall, hlavou dokonce zvládl najít volného spoluhráče Williamse.
55'
Pěkný centr vyslal do pokutového území Ryan Fredericks, jenže zrovna do prostoru, kde neměl spoluhráče. Steveu Cookovi nikdo nezakřičel, domácí bek, přestože měl čas i prostor, hrál raději na roh.
54'
Aktivita domácích z první půle je tatam. Nicméně obranné řady mají rozestavené velmi dobře, pro konkurenta nebude vůbec snadné jimi proniknout.
53'
Hosté jsou pochopitelně psychicky nahoře. Pokračují v útočení, kombinací na obranné polovině soupeře usilují o vyrovnání.
51'
The Cherries jsou zpátky ve hře! Cook vybojoval balón a posunul jej na střed na PHILA BILLINGA. Šestadvacetiletý dánský útočník nártem vypálil z dvaceti metrů parádní pumelici do levého horního rohu, Henderson plachtil vzduchem bez úspěchu.
50'
S nelehkou malou domů si Dean Henderson poradil na jedničku. Před dotírajícím Dominicem Solankem přenesl hru k pravé lajně na Neca Williamse.
49'
Brennan Johnson naznačil centr od levé lajny, aby nakonec zkusil překvapit Neta střelou na přední tyč, brazilský gólman se nachytat nenechal.
48'
Dalekonosným projektilem se prezentoval Jesse Lingard. Balón ovšem směřoval do středu brány, takže si Neto připsal snadný zákrok.
47'
Zatímco domácí kouč do sestavy nesáhl, tak hostující trenér jednu změnu udělal, Jordana Zemuru, který přitom nepředváděl vůbec špatný výkon a zranění na něm také nebylo patrné, nahradil Ryan Fredericks.
46'
ze hřiště odchází Jordan Zemura, přichází Ryan Fredericks.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:06.
První poločas dvou nováčků v nejvyšší anglické lize přinesl dva góly a oba se postarali domácí fotbalisté Nottinghamu. Skóre střetnutí otevřel ve 33. minutě Cheikhou Kouyaté, jenž hlavou přetavil v gól centr Gibbse-Whitea od rohového praporku. Současnou podobu dal výsledku v nastaveném čase Brennan Johnson, který sebevědomě proměnil penaltu poté, co ve vlastním vápně zahrál rukou Kelly.
45+6'
45+5'
Hosté ještě dostali možnost rozehrávky rohového kopu. Polovysoký balón mířil nebezpečně do vnitra vápna, nebezpečí zažehnal dlouhým odkopem Steve Cook.
45+4'
za ostrý faul u levé lajny si kartu žluté barvy vykoledoval Scott McKenna. Vědom si prohřešku se s rozhodčím ani nesnažil polemizovat.
45+4'
Střílený centr Dominica Solankeho pohlídal Joseph Worrall. Nastavenou levou nohou odvrátil balón na rohový kop.
45+2'
Nottingham právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil BRENNAN JOHNSON. Zvolil prudké zakončení po své levé ruce. Neto sice stranu vystihl, ale pravou rukou neměl sebemenší šanci na dobře umístěný pokus dosáhnout.
45+2'
Ještě před provedením penalty si kartu žluté barvy vysloužil hostující gólman Neto, který protestoval příliš dlouho a příliš hlasitě.
45+1'
Trvalo to dlouho, ale finální rozhodnutí nakonec zůstává neměnné, domácí mají k dispozici poutový kop!
45'
Michael Oliver si jde celou situaci ohledně ruky Kellyho sám prohlédnout k obrazovce.
44'
Debata s videorozhodčím se protahuje, nervózní domácí fanoušci začínaní nespokojeně pískat.
43'
Možná nakonec bude všechno jinak! Že Lloyd Kelly zahrál rukou je jasné, ale situaci předcházel těsní postavení Brennana Johnsona. Řeší se, zda útočník nestál v ofsajdu.
42'
Pozor, bude se kopat penalta! Neco Williams vypálil z pravé strany šestnáctky tvrdou ránu, kterou Lloyd Kelly zblokoval pravou rukou. Arbitr Oliver situaci velmi dobře viděl a správně ji posoudil.
41'
Fotbalisté v červených dresech kontrolují hru kombinací na útočné polovině. Nikam přehnaně nespěchají, cílem je zřejmě dohrát poločas s čistým kontem.
40'
Lewis Cook vyslal střílený balón směrem do brány. Dean Henderson zasahovat nemusel, Joseph Worrall odkopl míč do bezpečí těsně před ním.
39'
Zajímavou standardní situaci vybojoval pro Bournemouth Marcus Tavernier. V rychlosti vymyslel pěknou kličku po levé lajně, k zemi jej poslal Steve Cook.
38'
Příliš pozdě přišel od Stevea Cooka za obranu na Brennana Johnsona, jemuž pomezní rozhodčí správně odmával ofsajdové postavení.
37'
Naštěstí to vypadá, že se nejedná o zranění vážnějšího rázu. Philip Billing sice dle výrazu v obličeji neprožívá nejšťastnější chvíle, nicméně za postranní čárou už je připraven k návratu do hry.
36'
V akci znovu Philip Billing, kterého hodně nebezpečně dohrál Cheikhou Kouyaté. Forvard The Cherries je v péči zdravotníků.
35'
Odvážně Philip Billing vyzkoušel zidanovku proti třem protihráčům. Situace opadla dle očekávání, hráč Bournemouthu balón neudržel.
33'
Domácí otevírají střelecký účet ze standardní situace! Morgan Gibbs-White vyslal od rohového praporku nadýchaný centr na CHEIKHOUA KOUYATÉHO, za jehož prudkou hlavičkou k pravé tyči se Neto natahoval marně!
32'
Nedovolený zákrok vybojoval na vlastní osobu Philip Billing. Prohodil si míč mezi dvěma protihráči, fauloval Cheikhou Kouyaté.
31'
Centr na přední tyčku nebyl dobrou volbou. Chris Mepham nenechal nikoho na pochybách a kulatý nesmysl odvrátil mimo pokutové území.
30'
Roh si vyzkoušejí i fotbalisté Nottinghamu. Od levé lajny centroval Renan Lodi a byl to Lloyd Kelly, kdo míč úspěšně zblokoval.
29'
S centrem od rohového praporku si domácí obranná řada hravě poradila. Jmenovitě Scott McKenna, který bez větších problémů přehlavičkoval Lewiese Cooka.
28'
Slibně se rozvíjející brejk Bournemouthu zazdil Dominic Solanke, když z nepochopitelných důvodů přibrzdil. Pak předal Philipu Billingovi, po jehož sražené střele budou hosté kopat roh.
27'
Hodně dlouho si s rozehrávkou dával záležet Jefferson Lerma. Poradil si, byť nechybělo moc, aby Jesse Lingard na balón levou nohou dosáhl.
26'
Pěkná akce Nottinghamu k ničemu nevedla. Jesse Lingard s Morganem Gibbsem-Whitem na malém prostoru vymíchali tři protihráči, pak ale první jmenovaný mizerně odcentroval.
25'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku sedět Cheikhou Kouyaté. Do akce míří i zdravotníci domácího mužstva, na vážnější zranění to nicméně nevypadá.
24'
Konstruktivně zkoušel štěstí Dominic Solanke. Dlouhý nákop k pravé lajně mu ovšem nevyšel, adresát Marcus Tavernier na míč nedoskočil.
23'
Přetažený centr si Neco Williams pohlídal bez větších problémů, navíc hlavou zvládl sklepnout míč k lajně na volného Scotta McKennu.
22'
Neco Williams tělem odstavil Marcuse Taverniera. Posléze si narazil s Ryanem Yatesem a odcentroval do míst, kde se pohyboval jen stoper soupeře.
21'
Lingard se do další kombinace nezapojil, jen šikovně prodloužil za sebe na Morgana Gibbsa-Whitea. Centr od levé lajny obrana Bournemouthu zpacifikovala.
20'
Do zajímavé příležitosti postupoval Jesse Lingard. V plné rychlosti vypálil z osmnácti metrů, dvojici obránců prostřelit nedokázal.
19'
Hostující defenziva si s centrem do vápna poradila. Do odraženého balónu se posléze opřel Neco Williams, poslal ho vysoko nad bránu.
18'
Domácí po zisku míče podnikli bleskový protiútok. Po přenesení hry centroval od pravé lajny Brennan Johnson, před Jessem Lingardem odvracel na roh Lewis Cook.
17'
Ryan Christie si hrál s balónek kousek za velkým pokutovým územím. Nakonec nahrál k levé lajně Lermovi, jeho průnikový pas na Solankeho zastavil Cook.
16'
Zatím nejviditelnějším hráčem je bezesporu Jordan Zemura. Nyní o sobě dal vědět průnikem po levé lajně, který Joseph Worrall zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku.
15'
Jordan Zemura si na levé straně šestnáctky připravil míč na silnější levačku, aby následně místo očekávané střely odcentroval do země nikoho.
14'
Presující Morgan Gibbs-White si vysloužil potlesk fanoušků. Dokonce zvládl správně odhadnout, kudy bude Lewis Cook nakopávat, míč ovšem od jeho těla zamířil jenom do zámezí.
13'
Zkušeně si poradil Jordan Zemura. Na poslední chvíli zabránil rohovému kopu, aby vzápětí nastřelil Johnsona a vybojoval tak autové vhazování.
12'
V dosavadním průběhu utkání se hodně fauluje. Další prohřešek proti pravidlům předvedl Chris Mepham, když podrazil rozběhnutého Neca Williamse.
11'
Pod tlakem si Joseph Worrall pomohl malou domů Deanu Hendersonovi, jenž přes presujícího Solankeho výborně přenesl hru na Lodiho.
10'
Po chybné rozehrávce domácího mužstva vystartoval do protiútoku Dominic Solanke. Nahrál Ryanu Christiemu, toho Cheikhou Kouyaté zastavil taktickým faulem.
9'
Nedovolený zákrok vybojoval na svou osobu Jordan Zemura. Chytře si dal tělo před hrací předmět a zezadu se nechal povalit na trávník Yatesem.
8'
Nadýchaný oblouček Cheikhoua Kouyatého mířil na Morgana Gibbse-Whitea, který si při vytváření prostoru viditelně pomohl proti Smithovi rukama.
7'
Neto si vybral jako cíl odkopu Jordana Zemuru. Ten musel zabrat, aby udržel na zádech Neca Williamse, což se mu podařilo a prodloužil míč na Dominica Solankeho, útočník si při zpracování pomohl rukou.
6'
Pravou stranou se do vnitra pokutového území procpal Brennan Johnson. Vyzkoušel střelu nártem na zadní tyč, hosté mají na kontě další úspěšný blok.
5'
Přetažený centr ze standardky našel domácího kapitána Josepha Worralla, který chtěl vracet do ohně, leč trefil jenom záda bránícího Lermy.
4'
V akci znovu Renan Lodi, jenž zpracoval skvělý nákop gólmana Deana Hendersona. Faulem se provinil Adam Smith, jemuž se dostalo ústního varování.
3'
Renan Lodi hned od začátku potvrzuje, že rád podporuje ofenzivu. Naběhl až na pozici levého křídla, odkud centroval do prvního bránícího hráče.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Fotbalisté Bournemouthu pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy černé.
1'

Nottingham Forest FC: D. Henderson – N. Williams, Worrall (C), S. Cook, McKenna, Lodi – Yates, Kouyaté, Lingard – Br. Johnson, Gibbs-White.
Náhradníci: Hennessey – Awoniyi, Biancone, Boly, Colback, E. Dennis, Freuler, O'Brien, Toffolo.
Trenér: Steve Cooper

AFC Bournemouth: Neto – A. Smith, Mepham, Kelly (C), Zemura – Tavernier, L. Cook, Lerma, Christie – Billing, Solanke.
Náhradníci: Travers – Anthony, Dembélé, Fredericks, Marcondes, Moore, Senesi, Stacey, Stephens.
Trenér: Gary O'Neil

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
AFC Bournemouth

Taktéž Bournemouth hrál loni druhou anglickou ligu, mezi elitu postoupil z druhého místa, když rozdílem pouhých dvou bodů zaostal za Fulhamem. The Cherries zahájili ostrou sezónu cenným vítězstvím 2:0 nad Aston Villou. Přišel ovšem tvrdý pád na zem v podobě porážek 0:4 s Manchesterem City, 0:3 s Arsenal a 0:9 s Liverpoolem. Poslední debakl stál místo hlavního trenéra Parkera, což vyvolalo velký zájem v médiích i mezi fanoušky, protože se sice jednalo o jasné výsledky, avšak proti týmům, proti nimž by byl bodový zisk senzace. Proti Wolves tým vedl Gary O'Neil, jehož dočasní svěřenci doma uhráli bezbrankovou remízu.
Nottingham Forest FC

Nottingham vstoupil do nového ligového ročníku jakožto nováček slušně, když sice na úvod prohrál 0:2 s Newcastlem, ale následně porazil 1:0 West Ham a remízu 1:1 uhrál s Evertonem. V posledních dvou utkáních narazil na týmy z TOP 6, z nichž Cooperovi svěřenci nevyválčili ani bod, s Tottenhamem prohráli 0:2 a na půdě Manchesteru City utržili debakl 0:6. Vedení Forest jde odvážnou cestou. Nebojí se rozhazovat peníze a přivádí velké množství nových hráčů, otázkou však zůstává, zda si sestava sedne na trávníku.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne. Vítám vás při sledování 6. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Nottinghamem a Bournemouthem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.