Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Aston Villa - 21. ledna 2023   16:00

0:1
(0:0)
Aston Villa
77' Watkins  (Luiz)
Southampton
Bazunu – Lyanco, Ćaleta-Car (85. Djenepo), Salisu, Walker-Peters – Lavia (61. Elyounoussi), I. Diallo – A. Armstrong (85. Oršić), Ward-Prowse (C), Edozie (62. Perraud) – C. Adams (61. Mara).
Caballero – Alcaraz, Aribo, Maitland-Niles.
Salisbury – Cook, Robatham
St. Mary's Stadium, Southampton
Aston Villa
E. Martínez (C) – A. Young, Konsa, Mings, Moreno – Ramsey, Luiz (88. Dendoncker), Kamara, Buendía (69. Coutinho) – Bailey (81. Cash), Watkins.
Olsen, Sinisalo – C. Chambers, Sanson, K. Young.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 8:16. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 19:9.
Aston Villa zvládla duel v Southamptonu a vítězí 1:0. Jedinou obrovskou šanci první půle měli hosté, ale Ramseyho vychytal domácí brankář Bazunu. Ve 42. minutě navíc musela být hra na deset minut přerušena, jelikož nad stadionem létal dron. Po změně stran se z vedení dlouho neradoval Ward-Prowse, jehož branku VAR odvolal pro faul. V 77. minutě tak rozhodli hosté, když se hlavou prosadil Ollie Watkins!
90+4'
90+3'
Domácí zahrávali rohový kop, jenže brankář Martínez si dal na centr pozor a schoval jej v rukavicích.
90+2'
Mara si ve vápně naskočil na povedený centr, jenže ani jeho hlavička nesměřovala mezi tři tyče.
90'
Watkins se individuálním způsobem dostal do pokutového území, kde si chtěl obhodit obránce, ale nakonec mu Lyanco míč špičkou kopačky vypíchl.
89'
Lyanco si dal pozor na napadajícího Watkinse a raději si pomohl malou domů. Aston Villa zvládá závěr duelu s přehledem.
88'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Leander Dendoncker.
88'
Mara se v souboji ve středovém kruhu dopustil faulu, který odnesl Douglas Luiz. Aston Villa tak nasbírá další cenné sekundy.
87'
Watkins bojoval o míč u rohového praporku. Fotbalista Aston Villy jej ale pro hostující celek neudržel.
86'
Oršić dostal přihrávku na křídlo, jenže se nedostal za obranu. Domácím rychle utíká čas.
85'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Adam Armstrong, přichází Mislav Oršić,
ze hřiště odchází Duje Ćaleta-Car, přichází Moussa Djenepo.
84'
Ramsey dostal přihrávku na levou stranu, jenže se nedokázal včas otočit a pomohl si přihrávkou do zadních řad.
83'
James Ward-Prowse zahrával přímý kop domácího celku. Na jeho pobídku si naskočil Salisu, jehož zakončení skončilo nad brankou.
82'
Žlutá karta pro Aston Villu (Álex Moreno).
81'
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Matthew Cash.
81'
Lyanco zakončil zpoza velkého vápna, nicméně jeho ránu schoval brankář Martínez do rukavic.
80'
Na levé straně se do vápna dostal Perraud, jenže místo zakončení zvolil zasekávačku a už nedokázal zakončit.
79'
VAR ještě zkoumal branku Aston Villy z hlediska možného ofsajdu, ale gól nakonec platí.
77'
Aston Villa právě vstřelila branku! Aston Villa se v závěru utkání dostává do vedení! Hosté udeřili po standardní situaci. Na povedený centr z přímého kopu si naběhl OLLIE WATKINS, který hlavou rozvlnil síť!
77'
Salisu stáhl soupeře za dres v blízkosti velkého vápna a nabídl Aston Ville další zajímavou standardní situaci.
77'
Domácí kouč je na samotné hranici svého sektoru a hlasitě uděluje svým svěřencům pokyny pro závěrečné minuty.
76'
Ramsey si řekl pohybem o přihrávku do běhu, ale jeden z domácích obránců situaci skvěle přečetl, vystoupil a odkopl míč.
74'
Tyrone Mings poslal přihrávku na levou stranu, jenže Aston Villa se daleko nedostala.
73'
Ramsey prošel z levé straně na levou stranu pokutového území, odkud odcentroval levačkou, ale našel jen prvního obránce v bílém.
72'
Ramsey si skvěle zpracoval míč, navedl si jej do zakončení, ale přízemní ránou brankáře domácího mužstva neohrozil.
71'
Watkins dostal přihrávku do velkého vápna a snažil se zakončit z ostrého úhlu. Jeho ránu ale zablokoval obránce Lyanco skluzem.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a dění na hřišti se po změnách v sestavách pořádně rozproudilo. Čeká nás dramatický závěr.
69'
ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Philippe Coutinho.
69'
Aston Villa se po přímém kopu sice dostala do zakončení, ale Bailey ránou zpoza velkého vápna napálil míč vysoko nad břevno.
68'
Jacob Ramsey potáhl míč do blízkosti velkého vápna, kde jej fauloval vracející se Adam Armstrong. Aston Villa bude zahrávat přímý kop.
67'
Buendía poslal přihrávku na polovinu soupeře, jenže akce Aston Villy neměla dlouhého trvání.
66'
Branka neplatí! Nedovoleného zákroku se před zakončením Ward-Prowse dopustil Mohamed Elyounoussi.
65'
Tak pozor! VAR ještě zkoumá možný útočný faul v pokutovém území! Sudí se jde podívat na video!
64'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Douglas Luiz).
63'
Southampton právě vstřelil branku! Po další akci už se Southampton dostává do vedení! Kyle Walker-Peters na pravé straně obešel dva obránce a odcentroval do vápna. Obrana Aston Villy míč neodkopla. Do odraženého balónu se poté opřel JAMES WARD-PROWSE, jehož tečovaná rána zapadla do sítě! VAR nakonec odhalil útočný faul a branka nemůže platit!
63'
Kyle Walker-Peters dostal kousek prostoru na pravé straně, poslal přihrávku na značku pokutového kopu, ale Armstrongovu ránu Martínez vyrazil!
62'
ze hřiště odchází Samuel Edozie, přichází Romain Perraud.
61'
ze hřiště odchází Che Adams, přichází Sekou Mara,
ze hřiště odchází Roméo Lavia, přichází Mohamed Elyounoussi.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku. Po změně stran jsme dosud navíc nesledovali žádnou příležitost.
59'
Emiliano Buendía dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, ale jeho zakončení levačkou skončilo blokem prvního hráče Southamptonu.
58'
Martínez se zapojil do rozehrávky Aston Villy. Gólman hostujícího celku rozehrál na levou stranu, ale tam neměl spoluhráče.
57'
Právě Che Adams se vrhl i do dalšího souboje na vlastní polovině a opět se dopustil nedovoleného zákroku. Po souboji má problémy Young.
56'
Che Adams svedl souboj s Konsou, kterého trefil ostrým šlapákem. K překvapení všech aktérů se zákrok obešel bez karty.
55'
Southampton vstoupil do druhého poločasu o něco aktivněji a častěji se drží na polovině Aston Villy. Domácím schází jen zakončení.
54'
Na opačné straně dostal přihrávku do vápna Armstrong, jenže kolem něj byli hned tři fotbalisté Aston Villy, kteří jej nenechali vypálit.
53'
Watkins si pohybem řekl o přihrávku mezi obránce, nicméně obrana Southamptonu byla pozorná a míč odehrála do bezpečí.
52'
Ani po dalším přímém kopu domácí branku Aston Villy neohrozili. James Ward-Prowse sice odcentroval na malé vápno, ale tam kralovala obrana soupeře.
51'
Che Adams se dral vpřed po pravé straně a získal pro Southampton alespoň přímý kop. Faulem jej k zemi poslal Buendía.
49'
Domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky Southamptonu. Jeho nákop si zpracoval James Ward-Prowse, ale ten si nepotykal se zpracováním.
48'
Douglas Luiz se v pokutovém území dral za centrem z pravé strany, jenže nedokázal míč tečovat směrem na branku domácího mužstva.
47'
Leon Bailey dostal přihrávku do vápna, kde si míč připravil k zakončení, ale domácí gólman jeho přízemní ránu udržel v rukavicích.
46'
Domácí Southampton obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí se ihned vydali vpřed, ale nákop skončil u soupeře.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně bojovné utkání. Jedinou obrovskou šanci měli hosté, ale Ramseyho vychytal domácí brankář Bazunu. Ve 42. minutě navíc musela být hra na deset minut přerušena, jelikož nad stadionem létal dron.
45+2'
45+2'
Aston Villa je v závěru prvního poločasu aktivnějším týmem, jenže hostující celek se zatím ne a ne dostat do zakončení.
45'
Kyle Walker-Peters spěchal za přihrávkou na levou stranu, jenže neudržel míč ve hře. Aston Villa bude v závěru první půle vhazovat.
44'
Rozehrávky dalšího přímého kopu se ujal Leon Bailey, jehož ránu přizvedla zeď vysoko do vzduchu.
43'
Watkins si v blízkosti velkého vápna výborně pokryl míč a vybojoval pro Aston Villu další přímý kop z nadějné pozice.
43'
Douglas Luiz se tedy až nyní dostal k rozehrávce přímého kopu. Po nedobře sehraném signálu z toho byl snadný zisk pro Southampton.
Hráči jsou zpět na trávníku. První poločas bude pokračovat.
43'
Rozhodčí posílá hráče do tunelu. Pokračovat se bude, až dron zmizí z prostoru nad stadionem.
42'
Douglas Luiz si staví míč k rozehrávce přímého kopu. Sudí ale přerušil hru, jelikož nad trávníkem létá dron.
41'
Ashley Young dostal přihrávku na pravou stranu, kde se chtěl zbavit obránce, ale skončil na zemi. Aston Villa může pokračovat v kombinaci.
40'
Roméo Lavia poslal přihrávku na levou stranu, ale tam neměl nikoho v bílém. Defenziva Aston Villy zatím hraje v kompaktním bloku.
39'
Domácí kombinovali na pravé straně, jenže jejich akce skončila přihrávkou do rukavic brankáře Martíneze.
38'
Kyle Walker-Peters si nechtěl přidělávat problémy na levé straně, pomohl si přihrávkou na Salisua, který míč napálil dopředu.
37'
Aston Villa se dostala na polovinu soupeře, nicméně kombinace hostujícího celku vyústila v nepřesnou přihrávkou za obranu.
35'
Gavin Bazunu má po jednom ze zákroků svalové problémy. Uvidíme, zda domácí brankář bude schopen pokračovat ve hře.
34'
Che Adams se rozběhl po pravé straně, předkopl si míč daleko před sebe a už nestačil odcentrovat před hostující branku.
33'
Před domácí branku přiletěl centr z levé strany hrací plochy, nicméně obrana Southamptonu bez problémů zakročila.
32'
Salisu z vlastní poloviny nakopl míč na levou stranu hrací plochy, ale Che Adams si v souboji s Konsou pomohl nedovoleným zákrokem.
31'
Po rychlém protiútoku Aston Villy přihrál Bailey z pravé strany do vápna, kde byl Jacob Ramsey, ale Bazunu předvedl fantastický zákrok!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velký boj. Ani jeden z týmů si zatím nevypracoval příležitost.
29'
Po standardní situaci Aston Villy se do zakončení dral Leon Bailey, ale z ostrého úhlu nedokázal trefit branku.
28'
Che Adams si v souboji na polovině hřiště pomohl nedovoleným zákrokem, když soupeře příliš razantním tělem poslal k zemi.
27'
Buendía táhl protiútok Aston Villy středem hrací plochy. Jeho rána zpoza velkého vápna ale skončila blokem prvního obránce.
26'
Ashley Young našel přihrávku do pokutového území Baileyho, jenže ten se nedokázal otočit kolem Adamse a ukopl si míč až do zámezí.
25'
Domácí sice dostali míč do sítě, ale asistent rozhodčího ihned odmával ofsajd! V něm byl lapen Che Adams.
24'
Che Adams vybojoval míč na vlastní polovině, narazil si se spoluhráčem a ihned se vydal vpřed. Obrana Aston Villy ale získala míč pro sebe.
23'
Leon Bailey se rozběhl po pravé straně, ale v klíčovou chvíli si nedokázal obhodit obránce v bílém. Southampton může zaútočit.
22'
Kyle Walker-Peters dostal přihrávku do těžké pozice, ale zkušeně si pomohl rozehrávku na střed, kde byl James Ward-Prowse. Southampton poté získal alespoň vhazování.
21'
Ollie Watkins se otočil na polovině hrací plochy, jenže přihrávkou na levou stranu našel prvního soupeře.
20'
Salisu zatím hraje velmi povedené utkání. Domácí stoper opět vystoupil v pravou chvíli odkopl míč před dobíhajícím Leonem Baileym.
19'
Jacob Ramsey dostal přihrávku na pravou stranu, skvěle si míč zpracoval a rozehrál na střed hrací plochy. Aston Villa se zatím nikam nežene.
18'
Emiliano Martínez se opět zapojil do rozehrávky Aston Villy. Argentinský brankář hraje s velkým klidem. Tentokrát rozehrál na levou stranu.
17'
Jacob Ramsey se hnal za přihrávkou na polovinu soupeře, ale Salisu opět v pravou chvíli vystoupil a odehrál míč k postranní čáře.
16'
Adam Armstrong vybojoval míč na vlastní polovině, jenže nikdo ze spoluhráčů v bílém jej následně nepodpořil při protiútoku.
15'
Roméo Lavia měl menší zdravotní problémy a musel si dojít pro ošetření. Podle všeho ale bude schopen nadále pokračovat.
14'
Adams napadal rozehrávku Aston Villy v zadních řadách. Obrana hostujícího celku ale riskantní moment zvládla a rozehrála.
13'
Žlutá karta pro tým Southampton FC (Lyanco).
12'
Domácí brankář nakopl míč na levou stranu, kam se tlačil Armstrong, jenže pod tlakem důrazného obránce nedokázal přesně přihrát.
11'
Ramsey dostal přihrávku na pravou stranu, ale vystoupil proti němu Salisu, kterého hostující fotbalista nedokázal ošálit.
10'
Martínez po nepovedeném odkopu udělal několik zajímavých gest, které se vůbec nelíbily domácím fanouškům, kteří argentinského brankáře zasypali pískotem.
9'
Hostující brankář musel rozehrávat pod tlakem napadajícího soupeře a nakopl míč jen do zámezí.
8'
Na opačné straně se do zakončení tlačil Buendía, jenže si pomohl zatažením za soupeřův dres. Southampton bude rozehrávat.
7'
Lyanco si naskočil na centr z pravé strany, jenže musel hlavičkovat ze záklonu a jeho pokus skončil v rukavicích brankáře Martíneze.
6'
Z pravé strany se do pokutového území dostal Kyle Walker-Peters, jenže obránce Aston Villy jej čistým zákrokem odstavil. Bude z toho roh pro Southampton.
5'
Do rozehrávky Aston Villy se nyní musel zapojit také brankář Martínez. Argentinský brankář přenesl hru na levou stranu, kam si naběhl Moreno.
4'
Watkins si pohybem řekl o přihrávku za obranu Southamptonu, nicméně obránce Salisu jej předskočil a hlavou odehrál míč k postranní čáře.
3'
Hosté měli prostor na levé straně, odkud přiletěl centr do vápna, ale Watkins hlavičkou z hranice velkého vápna vůbec netrefil branku.
2'
Adam Armstrong táhl útok Southamptonu po levé straně, přehodil si míč na pravačku a odcentroval. Jeho pobídku ale nikoho v bílém dresu nenašla.
1'
Aston Villa obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Watkins dostal přihrávku na pravou stranu, ale nepotykal si se zpracováním.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Southampton bude hrát v červenobílém, zatímco Aston Villa oblékne černou sadu.

Southampton FC: Bazunu – Lyanco, Ćaleta-Car, Salisu, Walker-Peters – Lavia, I. Diallo – A. Armstrong, Ward-Prowse (C), Edozie – C. Adams.
Náhradníci: Caballero – Alcaraz, Aribo, Maitland-Niles, Elyounoussi, Djenepo, Oršić, Perraud, Mara.

Aston Villa FC: E. Martínez (C) – A. Young, Konsa, Mings, Moreno – Ramsey, Luiz, Kamara, Buendía – Bailey, Watkins.
Náhradníci: Olsen, Sinisalo – Cash, C. Chambers, Coutinho, Dendoncker, Sanson, K. Young.

Rozhodčí: Salisbury – Cook, Robatham.
Southampton FC

Domácí Southampton je na tom mnohem hůře. Saints odehráli v letošním ročníku devatenáct zápasů a získali v nich pouze patnáct bodů. Společně s Evertonem a West Hamem tak Southamptonu patří sestupové příčky. Southampton navíc inkasoval 34 branek, což je spolu s Nottinghamem nejhorší defenziva v celé soutěži. Doma v devíti duelech získal Southampton jen šest bodů. V posledním kole ale zvítězil 2:1 na půdě Evertonu, čímž navázal na pohárový triumf nad Manchesterem City.
Aston Villa FC

Hostující Aston Villa zatím prožívá průměrnou sezónu. Po devatenácti odehraných duelech má celek z Birminghamu na kontě devatenáct bodů a patří mu jedenáctá pozice ligové tabulky. Ve vyrovnaném středu tabulky se ale v případě několika výher může rychle posunout nahoru. V posledním duelu doma Aston Villa přehrála 2:1 Leeds. Venku naposledy zvítězila v první den nového rohu, kdy ovládla výsledkem 2:0 duel na hřišti Tottenhamu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.