Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Bournemouth - 27. dubna 2023   20:45

0:1
(0:0)
Bournemouth
50' Tavernier  (Solanke)
Southampton
McCarthy – Walker-Peters, Bednarek, Ćaleta-Car, Perraud (36. Maitland-Niles) – Elyounoussi (61. S. Armstrong), Ward-Prowse (C) (46. Lyanco), Lavia, A. Armstrong (76. Sulemana) – Walcott (61. C. Adams), Alcaraz.
Bazunu – Aribo, Djenepo, Mara.
England – Cook, Robathan
St. Mary's Stadium, Southampton
Bournemouth
N. Neto (C) – Senesi (68. Zabarnyj), Mepham, Kelly – Viña, Rothwell, Lerma, Tavernier (78. A. Smith) – Christie, Billing (90+3. Ouattara) – Solanke (90+3. Moore).
Travers – Anthony, Brooks, L. Cook, Semenyo.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 9:14. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:11.
Poslední Southampton neodpověděl na bodové zisky Leicesteru, Nottinghamu a Leedsu a pět kol před koncem soutěže ztrácí na záchranu už šest bodů. V nesmírně důležitém utkání s hratelným soupeřem si The Saints nevytvořili vesměs žádné šance, kdežto Bournemouth z ojedinělé příležitosti rozhodl gólem Marcuse Taverniera. Domácí zmar podtrhl neuznaný vyrovnávající gól střídajícího Che Adamse.
90+6'
90+6'
Před hostující branku přišel i Alex McCarthy, jenomže centr Stuarta Armstronga opět skončil na hlavách bezvadně organizovaných obránců Bournemouthu.
90+5'
Hosté s přehledem likvidují všechny přihrávky směřující do pokutového území. Walker-Peters v souboji s Kellym získal ještě jeden poslední rohový kop.
90+4'
Bournemouth kouskuje hru a už jen desítky sekund ho dělí od oslav tří bodů, které mu zaručí sedmibodový náskok na sestupové pásmo.
90+3'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Kieffer Moore.
90+3'
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Dango Ouattara.
90+2'
Che Adams byl krátký centr centr Lyanca. Úspěch se nedostavil ani s Laviovým zakončením z osmnácti metrů. Obešlo se bez zákroku Neta.
90'
Tak to je krutá zpráva pro poslední tým tabulky! Ve chvíli Armstrongovy přihrávky měl Che Adams chodidlo v těsném ofsajdu a vyrovnávající branka na 1:1 je odvolána.
89'
Southampton právě vstřelil branku!
Ainsley Maitland-Niles po předchozích nezdarech přenechal balon Stuartu Armstrongovi, jenž se proháčkoval do vápna a nahrál před branku CHE ADAMSOVI, jenž nekompromisně zavěsil k horní tyči.
88'
Maitland-Niles se podepsal pod další ztrátu míče nedaleko od hostujícího pokutového území. Southampton současně přichází o drahocenný čas.
87'
Z centru Stuarta Armstronga opět nevzešlo žádné zakončení. Bournemouth podobné situace brání s ohromnou jistotou.
86'
Matías Viña neopatrně vletěl do souboje s Laviou. Nechal si dát žlutou kartu a především poskytl Southamptonu standardní situaci.
85'
Che Adams přebíral rychle vhozený aut v křídelní lokalitě. Zabarnyj ho u koncové čáry ubránil tak, že je nařízen rohový kop.
84'
Ainsley Maitland-Niles už poněkolikáté nedokázal centrem překonat první překážku v osobě Lloyda Kellyho. The Saints jsou zpátky na polovině hřiště.
83'
Maitland-Niles nechal odcentrovat Lyanca. Mepham ve vzduchu opět kraloval a pak mohl zůstat klidný i při nepřesné střele Sulemany.
82'
Bednarek vystřídal v souboji o balon dva oponenty. Zatímco Solenkeho zradila stabilita, tak Christie polského obránce nedovoleným způsobem povalil.
80'
Che Adams byl v době nákopu z půlky hřiště v ofsajdu, takže vzrušení způsobené nejistým výběhem Neta bylo zbytečné.
79'
Po faulu Walkera-Peterse se z trávníku pomalu zvedá také Dominic Solanke. Mnohým fotbalistům už nezbývá moc sil.
78'
ze hřiště odchází Marcus Tavernier, přichází Adam Smith.
77'
Mezitím, co se kvůli zraněnému svalu zřítil k zemi Tavernier, obdržel od Englanda žlutou kartu jeho spoluhráč Jefferson Lerma.
77'
Stuart Armstrong se příkladně vrátil do vlastního vápnu a sebral Tavernierovu přihrávku směřující na Solankeho.
76'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Adam Armstrong, přichází Kamaldeen Sulemana.
75'
Ani Laviovým centrem se hosté nenechali rozhodit. O pár sekund později se The Saints vrátili s míčem k vlastnímu brankáři McCarthymu.
74'
Stuart Armstrong čechral míč mezi penaltu a malé vápno, jenomže hostující obrana ve vzduchu převálcovala všechny hlavičkáře v bílém.
73'
V totožných místech Matías Viña zezadu strčil do Adamse a dal domácím fotbalistům výhodu standardní situace.
72'
Matíasem Viñou bráněný Ainsley Maitland-Niles vyběhl s míčem za pravou postranní čáru. Aut pro Bournemouth.
71'
McCarthyho rozehřála střela doprostřed brány. Zpoza pokutového území ji pravou nohou vygeneroval Rothwell.
69'
Od příchodu Stuarta Armstronga a Che Adamse se Southampton trochu zvedl. Moc optimismu na St. Mary's Stadium přesto nepanuje. I případný bod za remízu je pro domácí klub zoufale málo.
68'
ze hřiště odchází Marcos Senesi, přichází Illja Zabarnyj.
67'
Dominic Solanke v šestnáctce neustál souboj s Walkerem-Petersem. O nedovolený zákrok nešlo a domácí se pokusili o rychlý protiútok, který se zastavil u Alcaraze.
66'
Spolupráce mezi centrujícím Stuartem Armstrongem a ze záklonu hlavičkujícím Adamem Armstrongem skončila primitivním zákrokem Norberta Neta.
65'
Alcaraz šel u levé postranní čáry k zemi kvůli zatažení Marcose Senesiho. Zkraje pětašedesáté minuty kvůli tomu padla první žlutá karta.
63'
Stuart Armstrong si přiběhl pro přihrávku Maitlanda-Nilese k zadní čáře. Mepham jeho centr vyhlavičkoval a Duje Ćaleta-Car před vápnem podtrhl domácí zmar mizernou střelou z voleje.
62'
Snad poprvé od inkasovaného gólu se domácí pokusili o útočnou akci. Měla však jepičí život, Ainsley Maitland-Niles nenacentroval přes Kellyho.
61'
ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Stuart Armstrong.
61'
ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Che Adams.
60'
Držení míče: 48 % – 52 %.
59'
Solanke si vyměnil míč s Lermou. Finální přihrávku před bránu nedoručil, nicméně hosté budou v tlaku pokračovat díky vhazování.
58'
Hosté reklamují ruku Bednarka, který blokoval centr na rohový kop. Horní končetina polského stopera u těla zdaleka nebyla, ale videorozhodčí tady byli vůči domácím shovívaví.
57'
Hostům díky vedoucí trefě narostlo sebevědomí. Po ofsajdu Solankeho se k míči záhy vrátili a Solanke se nechal faulovat Bednarkem.
56'
Centru Rothwella se domácí ubránili. Viñovi nevyšla střela z dálky a vše skončilo centrem z pravého křídla na hlavu Lyanca.
55'
Christieho průnik vyvrcholil zablokovanou střelou. Lavia pak odrazil míč k Billingovi a jeho pokus levačkou byl odkloněn na rohový kop.
54'
Lyancův nákop přeletěl Adama Armstronga a míč si jednoduše přivlastnil strážce hostující branky.
53'
Solanke se snažil uvolnit v přehuštěném pokutovém území. Míč se vykulil k Tavernierovi, ale ani on velké množství těl nepropálil.
52'
Alcaraz si chtěl ochotným pádem vynutit faul těsně vedle pokutového území. Sudí England vše dobře viděl a naopak přiřkl míč Bournemouthu.
50'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Southampton je zase o kus blíže pádu do druhé ligy! MARCUS TAVERNIER obdržel od Solankeho přihrávku do běhu. Ve vápně si nachystal střelu levačkou a ta se pomalým tempem nečekaně doplazila až do McCartyho brány.
49'
Theo Walcott zůstal po souboji s Kellym ležet držíc se za koleno. Dlouho to ale netrvalo a bez ošetření už je zpátky v akci.
48'
Senesi před napadajícím Adamsem poslal míč k Netovi a ten zvolil to nejbezpečnější řešení v podobě odkopu do autu.
47'
The Saints se vrátili z šatny bez svého kapitána. Do hry přišel další stoper, což značí změnu v rozestavení na 3-5-2.
46'
ze hřiště odchází James Ward-Prowse, přichází Lyanco.
46'
Končí velmi opatrný poločas, ze kterého jde vypíchnout pouze jedna šance z produkce Adama Armstronga. Od třinácté minuty si poslední tým tabulky nic dalšího nevytvořil. Bournemouth na tom nebyl o moc lépe. Viña z dorážky Solankeho šance sice rozvlnil síť, ale gól kvůli odmávanému ofsajdu platit nemohl.
45+3'
45+3'
Maitland-Niles adresoval míč na hrot, jenže Walcott si školácky nepohlídal ofsajd. Neto bude kopat směrem k brance Southamptonu.
45+2'
Billingův centr se snesl za všechny spoluhráče a zmizel v náruči McCarthyho. První půle spěje k bezbrankovému konci.
45'
Teď už Tavernier centroval. Christie pouštěl míč za sebe a Ainsley Maitland-Niles si musel dávat setsakramentsky velký pozor, aby nezahrál rukou.
44'
Tavernier se napravo úplně zastavil a dal šanci Walkeru-Petersovi vrátit se do souboje, v němž domácí hráč poslal balon do autu.
43'
Solanke u postranní čáry lehce postrčil Bednarka. Přísně zapískaný faul na hru žádný vliv neměl, jelikož míč stejně skončil v držení domácí obrany.
42'
Bournemouth opakovaně aktivuje aktivní presink a snaží se narušit rozehrávku The Saints. Těm se zatím daří vyvarovat sebemenších chyb.
41'
Walker-Peters se po příchodu Maitlanda-Nilese přemístil na levý kraj obrany. Nyní se pokoušel podpořit ofenzivu, ale Tavernier ho vyniknout nenechal.
40'
Alcaraz velmi špatně vyřešil brejk tři na tři. Naivní přihrávka neměla jak projít k Adamu Armstrongovi, kterého měl nalevo od sebe.
39'
Lavia protáhl krok, aby vyběhl s míčem mimo vlastní polovinu. Rothwell mu v tom zabránil s pomocí nedovoleného zákroku.
38'
Southampton chtěl hosty sevřít u Neta, ale místo toho se nechal vcelku snadno vytlačit na vlastní polovinu.
37'
Christie si musel na realizaci rohového kopu nějaký čas počkat. Zprava nasměroval balon k Jeffersonu Lermovi, jehož hlavička McCarthyho nezaměstnala.
36'
ze hřiště odchází Romain Perraud, přichází Ainsley Maitland-Niles.
35'
Francouz ve službách Southamptonu nemůže pokračovat a Rubén Sellés bude muset sáhnout do složení sestavy ještě před koncem prvního poločasu.
34'
Tavernier měl díky zranění Romaina Perrauda volné pole působnosti na pravém křídle. Vytěžil z toho pouze další rohový kop.
33'
Diagonálu na Marcuse Taverniera s jistotou přečetl Romain Perraud a malou domů předal míč do moci Alexe McCarthyho.
32'
Adam Armstrong byl na levé straně zdvojen Tavernierem a Mephamem a ti ho čistým způsobem oddělili od balonu.
31'
Držení míče: 43 % – 57 %.
30'
Christie zazdil obléhání vápna centrem mimo hrací plochu. Bude se kopat od branky Alexe McCarthyho, jenž nahradil mezi tyčemi stabilní jedničku Bazunua.
29'
Mepham ukořistil míč na křídle. Duje Ćaleta-Car mu jej vypíchl za cenu prvního rohového kopu ve prospěch Bournemouthu.
28'
Lerma neměl komu přihrát, a tak vzal zavděk drobným faulem z dílny Elyounoussiho. Hosté budou pokračovat v pozvolném postupu.
26'
Theo Walcott byl na základě přihrávky Walkera-Peterse přistižen v ofsajdové pasti. The Cherries na nic nečekali a započali postupnou kombinaci okolo půlící čáry.
25'
Solanke si vevnitř pokutového území narazil s Christiem, jenže kousek před malým trestným územím vypálil vysoko nad břevno.
24'
Za doprovodu doktora pomalu cupitá ze hřiště Roméo Lavia. Na nutnost střídání to nevypadá, Southampton patrně bude v deseti jen pár sekund.
23'
Solanke doběhl volný balón a zleva ho předložil do druhé vlny. Billing roli nejlepšího střelce týmu ale nepotvrdil. Volej z devatenácti metrů mu masivně nesedl.
22'
Tečovaný centr Perrauda se v pokutovém území zastavil o Billinga. Trochu to zavánělo rukou, nicméně ani videorozhodčí se k této situaci nevrátili.
21'
Walcott si v šíleně intenzivním dešti naskakoval na centr z pravého křídla. Do hlavičky se mu stihl vložit Senesi a na programu bude další rohový kop.
20'
Solankeho náraz do vyrostlého stromu nechal ekipu rozhodčích klidnou. Adam Armstrong si na druhé straně hledal místo na střelu a odrazem o Rothwella získal roh.
18'
Díky Rothwellově přihrávce se hned dva fotbalisté Bournemouthu utrhli za obranu. Solankeho střelu McCarthy vyrazil k Viñovi, jemuž vzal radost z přesné dorážky odmávaný ofsajd. K tomu došlo právě při uvolnění Solankeho.
17'
Skutečně se jednalo o přetažený centr k Jeffersonu Lermovi, kterému na pravém křídle později nevyšel pokus o kvalitní pas do ohně.
16'
Rozhodčí England dodatečně posoudil faul Warda-Prowse na Viñu a přisoudil Bournemouthu standardku, ze které se patrně nebude střílet přímo na bránu.
15'
Billing patou narazil Tavernierovi, ale ten místo dalšího posunu k pokutového území zařadil zpátečku a seběhl si zpět do středového kruhu.
14'
Theo Walcott gólem na hřišti „svého“ Arsenalu nabral střelecké sebevědomí, jenže tímto dalekonosným pokusem brankáře Neta rozhodně neznervózněl.
13'
Adam Armstrong zarputile vybojoval zpět dva takřka ztracené balóny a ještě se k němu prorval u rohu malého vápna. Střelu na bližší tyč mu dobře postavený Neto vyrazil na roh.
12'
Ryan Christie se nehodlá svého místa na hřišti tak jednoduše vzdát a přes bolest se opět vrací na hrací plochu.
11'
Zdravotní trable má Ryan Christie a podle řeči těla to vypadá na vážnější starosti s pravou nohou. Gary O'Neil možná bude brzy střídat.
10'
Ćaleta-Car si nevyhověl se spoluhráči a v postupné mezihře Southamptonu nahrál Tavernierovi, jenž pod tlakem dvou soupeřů vyběhl s míčem do autu.
9'
Rychlou rozehrávkou na krátko Southampton hosty nepřechytračil. Domácí se naopak museli rychle vracet, aby zablokovali zakončení unikajícího Taverniera.
8'
Viña vychýlil míč na rohový kop, před kterým probíhá stěhování národů k brance Norberta Neta.
7'
Christieho pokus přes houštinu těl v pokutovém území neprošel. Billingův opětovný pas do šestnáctky zneškodnil zatažený Ward-Prowse.
6'
Alex McCarthy po malé domů od napadaného Lavii u vlastní branky podklouzl a nakopl balon do napadajícího Solankeho. Žádnou pohromu pro branku Southamptonu to však nezpůsobilo.
5'
Senesi byl v pravý čas na správném místě a odklidil z předbrankového prostoru přihrávku ofenzivního beka Walkera-Peterse.
4'
Elyounoussi hezky sladil průnikovou přihrávku s náběhem Thea Walcotta. Ten si u Kellyho navedl míč na levačku a Neto musel kvůli jeho přízemní střele poprvé spadnout na mokrou zem.
3'
Hraje se v náročných podmínkách. V Southamptonu hustě prší a to se společně se špatnými výsledky domácího týmu negativně odrazilo i na divácké návštěvě.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v černých dresech. Southampton je v bílém.
1'

Southampton FC: McCarthy – Walker-Peters, Bednarek, Ćaleta-Car, Perraud – Elyounoussi, Ward-Prowse (C), Lavia, A. Armstrong – Walcott, Alcaraz.
Náhradníci: Bazunu – C. Adams, Aribo, S. Armstrong, Djenepo, Lyanco, Maitland-Niles, Mara, Sulemana.
Trenér: Rubén Sellés

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – Senesi, Mepham, Kelly – Viña, Rothwell, Lerma, Tavernier – Christie, Billing – Solanke.
Náhradníci: Travers – Anthony, Brooks, L. Cook, Moore, Ouattara, Semenyo, A. Smith, Zabarnyj.

AFC Bournemouth

Úřadující vicemistr EFL Championship v dubnu porazil Fulham, Leicester i Tottenham a před napínavým vyvrcholením sezony si vydobyl solidní výchozí pozici ve hře o setrvání mezi anglickou elitou. The Cherries jsou před dnešními zápasy na patnáctém místě a na sestupové pásmo mají k dobru čtyři body. Otázkou je, jak svěřenci Garyho O'Neila zareagují na nedělní domácí fiasko s West Hamem, které pro ně dopadlo vysokou porážkou 0:4. Nejlepším střelcem týmu je se sedmi zásahy Philip Billing, jenž bude na St. Mary's Stadium postrádat zraněné spoluhráče Frederickse, Stanislase a Traorého. Nastoupit nemůže ani kmenový hráč Southamptonu, obránce Jack Stephens.
Southampton

Klub z jižního pobřeží Anglie se jednou nohou pohybuje za hranou sestupu do druhé ligy, kterou naposledy hrál v sezoně 2011/12. Southampton zvítězil pouze v šesti z dvaatřiceti odehraných kol. Na posledním místě Premier League ztrácí na záchranu šest bodů s tím, že ve srovnání se sedmnáctým Nottinghamem má dnešní duel k dobru. The Sains o víkendu sahali po senzační výhře nad vedoucím Arsenalem. V úplném závěru ale obdrželi dva góly a z Emirates Stadium si odvezli „jen“ remízu 3:3.Se sedmi góly a dvěma asistencemi vede týmovou produktivitu kapitán James Ward-Prowse. Kvůli zraněním chybí obránci Livramento, Bednarek, Salisu a Larios. Ofenzivě schází pětigólový útočník Che Adams.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třiatřicátého kola anglické Premier League. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Southamptonem a Bournemouthem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.