Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Wolves - 20. srpna 2022   13:30

Tottenham
64' Kane (Perišić)
1:0
(0:0)
Tottenham
Lloris (C) – D. Sánchez, Dier, Davies I – Emerson, Höjbjerg, Bentancur, Perišić (76. Sessegnon) – Kulusevski (86. Bissouma), Kane, Son Hung-min (76. Richarlison).
Forster – Doherty, Tanganga, Lenglet, Moura, Gil.
Hooper – Holmes, Scholes
Tottenham Hotspur Stadium
61 298 diváků
Wolves
Sá – Castro, Collins, Kilman, Aït-Nouri (71. Semedo) – Neves (C), Nunes – Podence (58. Jiménez), Moutinho (58. Dendoncker), P. Neto (71. A. Traoré) – Guedes (81. Hwang Hi-čchan).
Šarkić – Boly, Cundle, T. Gomes.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:8. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:9.
Tottenham doma vybojoval tři body, stejně jako remízu na Chelsea mu je zajistil hlavičkou po rohovém kopu Harry Kane. Nejlepší kanonýr Spurs ještě předtím trefil hlavou břevno, ovšem to bylo v podstatě vše, co domácí během zápasu předvedli. Wolverhampton se sedmi Portugalci v základní sestavě měl více ze hry, v prvním poločase favorita výrazně přestřílel, ale do vyložených šancí se též příliš nedostával a i po 3. kole Premier League zatím marně čeká na vítězství.
90+4'
90+4'
Pojistku měl na noze Richarlison Andrade, v sevření dvou hráčů zakončoval průnik z mírného úhlu bodlem vedle bližší tyče.
90+3'
Tottenham hraje závěr aktivně, i když Højbjerg mohl možná spíše pošetřit čas místo střely z dálky doprostřed brány.
90+2'
Sessegnon zahrozil rychlým kontrem, do obrany se vrátil Hwang Hi-čchan a špičkou boty přiklepl míč do náruče Josého Sá.
90+1'
Semedo vracel míč do ohně z druhé vlny, Raúl Jiménez ho jen hlavičkou posouvá za sebe do zámezí.
90'
Nevesův centr opět zasáhl hlavou Sánchez a hosté si zkusí standardku z opačné, tedy pravé strany.
90'
Wolverhampton rychle otáčí hru a Sánchez odvrací přetažený centr hlavičkou za sebe na roh.
88'
Zhruba minutu se nehrálo, po vhozeném autu opět leží na hřišti domácí Emerson a hra je znovu přerušena.
86'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Yves Bissouma.
86'
Roh Rúbena Nevese odhlavičkoval Eric Dier rovnou do běhu Højbjergovi, který vyvezl míč do bezpečí.
85'
Spurs se brání v hlubokém bloku klasickému házenkářskému stylu útoku žlutočerných. Z toho nakonec po sraženém sklepnutí Dendonckera z koncové čáry vzešel rohový kop.
84'
Dnešní utkání sleduje 61 298 diváků.
82'
Ze střední vzdálenosti střílel Castro jen do chráničů domácího Diera.
82'
Rozehrávka standardky do šířky vypadala beznadějně, nakonec přece jen přišla kolmice do běhu, jenže tu vystihl domácí Richarlison.
81'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Hwang Hi-čchan.
81'
Nunes si pokryl míč a chytře si došel pro faul v dostřelové vzdálenosti.
80'
Kulusevski vysunul Emersona Aparecida, jehož přihrávka po zemi naslepo do vápna nenašla adresáta.
78'
Richarlison nabízel kroucený centr Kaneovi, kterého tentokrát obrana žlutočerných uskákala.
76'
ze hřiště odcházejí Son Hung-min a Ivan Perišić, přicházejí Richarlison Andrade a Ryan Sessegnon.
73'
Trestným kopem z 23 metrů obstřelil zeď Rúben Neves, vzápětí ale vraští čelo, když míč naráží jen do boční podpěry domácí brány.
72'
Blízko domácí šestnáctky podrazil Son Nevese.
71'
Dvakrát střídá Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odcházejí Rayan Aït-Nouri a Pedro Neto, přicházejí Nélson Semedo a Adama Traoré.
70'
Domácí se tentokrát neprosadili.
69'
Zmatky před bránou hostů vyřešil po několika hlavičkových soubojích do výšky Aït-Nouri trknutím míče na další roh.
68'
Při rohu Wolverhamptonu Jiménez nejprve podrazil domácího Diera a pak se ještě srazil s vlastním spoluhráčem.
67'
Žlutá karta pro Wolverhampton Wanderers (Nathan Collins). Potyčku a vzájemné oplácení v přerušené hře trestá rozhodčí na obě strany.
67'
Žlutá karta pro Tottenham Hotspur (Harry Kane).
66'
Dendoncker založil akci hostů přihrávkou na Nunese, jehož střelu z dálky tečoval domácí Sánchez na roh.
64'
Tottenham právě vstřelil branku!
Kanonýr HARRY KANE opět prokázal svou výjimečnost, při rohovém kopu si našel správný prostor a Perišićem skvěle prodloužený centr zblízka doklepl do odkryté brány.
64'
Perišić prošel elegantně dopředu s míčem na noze, Collins mu ho sebral jen za cenu rohu.
61'
Zpětný záznam ukazuje, že Kane hlavičkoval Collinsovi z půl metru do zad a míč se mu při tom otřel lehce o paži.
61'
Kulusevski rozehrává nakrátko, po Emersonově křížném pasu se domácí ve vápně hlásí o ruku, ale měli by si spíše všímat protiútoku, který táhl Guedes.
60'
Emerson Aparecido vybojoval šikovně na Aït-Nourim rohový kop.
58'
Dvojnásobné střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odcházejí João Moutinho a Daniel Podence, přicházejí Leander Dendoncker a Raúl Jiménez.
57'
Son Hung-min se marně snažil zpracovat po rychlém náběhu středem obrany míč v obklíčení ze vzduchu.
56'
Žlutá karta pro Wolverhampton Wanderers (Rayan Aït-Nouri).
54'
Aït-Nouri se přihlásil o míč, dostal ho od Nevese na levé křídlo, narazil si v rychlosti a pronikl až před bránu. Místo střely však volil dloubnutý centr, který Lloris snadno pokryl.
53'
Žlutočerní trochu zaspali úvod druhé půle, nyní se vracejí k typickému projevu krátkých přihrávek kolem domácí šestnáctky.
51'
Dejan Kulusevski nabídl obrovskou příležitost Kaneovi, který zblízka nastřelil hlavou břevno! Z druhé vlny ještě dorážel Son slabě do náruče Josého Sá.
50'
Tottenham působí po přestávce živějším dojmem. Son si stále hledá místo a nabídl zpětnou přihrávku Kaneovi, jehož centr spoluhráče neobjevil.
48'
Ani tentokrát zakončení nepřišlo, přestože do skrumáže na malém vápně naskakoval Sánchez i Davies.
47'
Aït-Nouri zastavil Kulusevského opět jen za cenu rohu.
47'
Odhlavičkovaný míč se vrací až na polovinu Spurs.
46'
Kilmanův nouzový odkop od vlastního rohového praporku zachytil Perišić a přihrál Sonovi, který vypálil z ostrého úhlu a díky teči získal pro domácí roh.
46'
Ani jeden z trenérů zatím nesáhl do sestav.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 1:2, střely mimo 0:7, rohy 3:2, ofsajdy 2:0, fauly 7:5.
Hra Tottenhamu zatím zůstává za očekáváním, nevýrazní Spurs si vytvořili jedinou střeleckou příležitost dosti nudného poločasu až v jeho poslední minutě. Wolverhampton se sedmi Portugalci v základní sestavě je fotbalovější, aktivnější, ale také vlastně žádnou vyloženou příležitost neměl.
45+3'
45+3'
Po rohu a Moutinhově centru hlavičkuje Max Kilman obloukem na horní síť.
45+3'
Hosté pronikli do rozhozené obrany, když Lloris úplně neodhadl výběh a musel rychle couvat zpět. Nunesova střela do zahuštěného prostoru po Daviesově teči znamená roh. Rozhodčí ho nechá rozehrát, přestože avizované nastavení již vypršelo.
45+1'
Po ubráněném rohu šli hosté do rychlého protiútoku, jenže Guedes ukvapenou střelou zpoza velkého vápna bránu netrefil.
45'
Až v úplném závěru poločasu domácí poprvé ohrozili bránu. Po centru Ivana Perišiće hlavičkoval nebezpečně k patě tyče Harry Kane a dosud nezaměstnaný José Sá vyrážel na roh.
44'
Pro změnu Højbjerg si vynutil faul na Nevesovi.
43'
Tottenham přešel do útoku, jenže rozhodčí viděl prorážení Emersona Aparecida.
42'
Portugalská záloha Wolverhamptonu obehrávala házenkářsky domácí vápno, nakonec si dovnitř naběhl Matheus Nunes a hlavičkuje o zem těsně vedle brány.
39'
Další ofsajd je máván Perišićovi zřejmě nesprávně, tím si to tedy rozhodčí u fanoušků Tottenhamu nevyžehlili.
39'
Podence přistrčil Guedesovi, který zpoza šestnáctky střílí do náruče Huga Llorise.
37'
Rohový kop Son Hung-mina vyhlavičkoval za sebe až za zadní tyč Collins, jehož teč rozhodčí nepostřehli a upřeli Tottenhamu jasný druhý roh.
36'
Teď dostávají Spurs příležitost, Perišiće zastavuje Nunes jen za cenu rohu.
35'
Tottenham hraje zatím pod své možnosti a ještě si nevytvořil ani náznak nějaké šance. Diváky v Londýně tak těší spíš pěkné letní počasí než předváděná hra.
34'
Neto trefil zpoza velkého vápna do břicha Emersona, k pohotové dorážce se dostal Podence, ale mířil daleko mimo.
32'
Nunesova hlavička po trestném kopu z velké dálky doskákala vedle brány, Llorise nemohla vyvést z klidu.
30'
Netův centr z trestného kopu se stal snadnou kořistí brankáře Llorise.
29'
Kulusevského faul na Guedese nutí domácí vystavět zeď v koutě pokutového území.
27'
Bentancur vysunul vpřed Daviese, u míče byl však dříve José Sá.
26'
Aït-Nouri neprošel po levém křídle a v souboji s dvojicí protihráčů nechává míč za sebou.
25'
Hráči Wolverhamptonu dostali pod tlak Diera, jehož malou domů v tísni zakopává Lloris za postranní čáru.
22'
Zdvižený praporek pomezního signalizuje po Dierově kolmici ofsajd domácího Perišiće.
20'
Ze střední vzdálenosti střílel vedle brány po Netově přihrávce zprava Rúben Neves.
19'
Z rohu žádné nebezpečí nevzešlo, Tottenham musí s míčem couvat na vlastní polovinu.
18'
Z pokračujícího tlaku vybojoval Emerson Aparecido první roh pro domácí na Aït-Nourim.
17'
Žlutočerní nepustili před bránu Emersonův centr ani Kulusevského zpětnou přihrávku, kterou odkopli od nohy Bentancurovi.
14'
Emerson Aparecido prostrčil míč na Dejana Kulusevského, který ho z úhlu posílal před bránu. Tečovaná přihrávka však doskákala do rukavic Josého Sá.
13'
Daviesův centr zablokoval Neto nejdříve čistě, při opakovaném pokusu již fauloval, i když se zlobí na rozhodčího a sám ukazuje, že rovněž schytal úder do obličeje.
11'
Žlutá karta pro Tottenham Hotspur (Pierre-Emile Højbjerg). Píská se faul ve středovém kruhu na rozběhnutého Guedese.
11'
Z protiútoku vyslal prudký projektil z plného běhu Gonçalo Guedes, zařízení minul jen o decimetry, ovšem Lloris měl míč pod kontrolou.
10'
Jihokorejský útočník chtěl z těžkého úhlu zaskočit brankáře hostů přímou střelou, otřel ji však jen o boční síť.
9'
Kombinaci Spurs zrychlil Perišić kolmicí na Son Hung-mina, kterého hosté vytlačili z úhlu, pak ho ale zbytečně postrčil do zad Collins. Krátký roh pro Tottenham.
7'
Guedesův roh domácí odvrátili k Rúbenu Nevesovi, který se nerozpakoval vypálit ze 30 metrů. Střela míří přímo doprostřed brány, Llorisovi stačilo nastavit náruč.
6'
Neves vysunul do uličky Moutinha, jeho křížnou střelu zablokoval skluzem na roh Davinson Sánchez.
6'
Úvodní oťukávací pětiminutovku máme za sebou, zatím je to velice opatrné představení z obou stran.
3'
Dlouhý nákop nestihl na hrací ploše Harry Kane.
2'
Ben Davies odvrací Castrův průnik po pravém křídle hlavou do zámezí.
1'
Výkop měl Tottenham v bílých dresech a tmavomodrých trenýrkách, Wolverhampton dnes hraje ve žlutých dresech a po vzoru rozhodčích má černé trenýrky.
1'
Hostující trenér Lage postavil do základní sestavy sedm Portugalců, pouze kompletní obranná čtveřice je „cizinecká“, dokonce s jedním Angličanem. Další dva portugalští fotbalisté jsou připraveni na lavičce.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Sánchez, Dier, Davies – Aparecido, Højbjerg, Bentancur, Perišić – Kulusevski, Kane, Son.
Náhradníci: Forster – Doherty, Tanganga, Lenglet, Bissouma, Sessegnon, Andrade, Moura, Gil.

Wolverhampton Wanderers: Sá – Castro, Collins, Kilman, Aït-Nouri – Neves (C), Nunes – Podence, Moutinho, Neto – Guedes.
Náhradníci: Šarkić – Boly, Semedo, Dendoncker, Cundle, Jiménez, Hwang, Traoré, Gomes.

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Scholes.
Vzájemné zápasy
V soubojích těchto soupeřů vůbec neplatí výhoda domácího prostředí. Jen jednou z posledních 12 utkání se domácí klub radoval z výhry (Tottenham na jaře 2021). V minulém ročníku Spurs zvítězili ve Wolverhamptonu 1:0 v lize i na penalty po bezbrankovém výsledku Ligového poháru, naopak doma v únoru podlehli 0:2, když oba góly Wanderers padli do 18. minuty.
Wolverhampton Wanderers
Hostům naopak vstup do soutěže příliš nevyšel, přestože měli příznivý los a za posily utratili stejný balík jako slavnější Tottenham. Jen střední záložník Nunes ze Sportingu Lisabon stál přes miliardu.
Na hřišti Leedsu neudrželi vedení a smolným vlastním gólem Aït-Nouriho nakonec podlehli 1:2. Doma pak uhráli proti nováčkovi Fulhamu jen bezbrankovou remízu.
V součtu s mizerným závěrem jarní části ligy tak čekají na vítězství již devět zápasů (0-3-6, 6:18).
Tottenham Hotspur
Na severu Londýna utratili v létě v přepočtu tři miliardy korun za posily v čele s Richarlisonem a sezónu neodstartovali špatně. Na úvod nového ročníku přemohl Tottenham doma hladce Southampton 4:1, poté z londýnského derby na Stamford Bridge přivezl remízu 2:2. Vítězství vzal domácí Chelsea hlavičkou v šesté minutě nastavení Harry Kane a vyhrocený závěr vedl po odpískání k roztržce trenérů, za kterou dostali jak domácí Tuchel, tak hostující Conte červenou kartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.