Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Brentford - 30. prosince 2022   20:45

Ukončeno
0:2
(0:2)
Brentford
18' Toney   • 43' Dasilva  (Toney)
West Ham
Sestavy:
Fabiański – Dawson, Ogbonna, Cresswell – Coufal, Rice (C), Paquetá (82. Souček), Emerson (64. Antonio) – Bowen, Benrahma – Scamacca.
Náhradníci:
Aréola – Akird, Downes, Fornals, Be. Johnson, Kehrer, Lanzini.
Rozhodčí
England – Mainwaring, Meredith
London Stadium, Londýn
Brentford
Sestavy:
Raya – Jörgensen, Pinnock, Mee – Roerslev, Jensen (59. Janelt), Nörgaard (C), Dasilva (67. Ghoddos), Henry – Toney (90+5. Jansson), Mbeumo (58. Wissa).
Náhradníci:
Cox – Canós, Damsgaard, Lewis-Potter, Trevitt.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 9:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:5.
Trápení West Hamu pokračuje. Kladiváři na domácí půdě prohráli 0:2 s Brentfordem a je klidně možné, že po dalších zápasech kola klesnou do zóny sestupu.

Oba góly padly v prvním poločase. Skóre střetnutí otevřel v 18. minutě Ivan Toney, na nějž navázal pár minut před odchodem do kabin Josh Dasilva. Domácí byli častěji na míči a konkurenta výrazně přestříleli, jenže produktivita byla mizerná, ostatně stejně jako po většinu sezóny. Nicméně i hosty potkala velká komplikace, protože v závěru se při dopadu na zem zranil Ivan Toney a dle bolestivých grimas a skutečnosti, že forvard musel být odvezen na nosítkách, to vypadá na delší absenci.

Svěřenci kouče Franka se díky vítězství posunuli v tabulce na deváté místo před Fulham. West Ham zůstává sedmnáctý o jediný bod před Wolves.
90+8'
Konec zápasu.
90+7'
Saídu Benrahmovi vůbec nevyšlo přenesení. Kousek za vápnem nicméně získal balón Jarrod Bowen, předal jej Michailu Antoniovi a Jamajčan vypálil do početního bloku před sebou.
90+6'
Po nedorozumění dvou domácích fotbalistů vystartoval do brejku Íránec Sámán Ghoddos, jeden na jednoho proti Riceovi však neuspěl.
90+5'
K Tomáši Součkovi dostoupil Christian Nörgaard. Český záložník se konkurenta viditelně zalekl, proto volil nahrávku směrem dozadu na Angela Ogbonnu.
90+5'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Ivan Toney, přichází Pontus Jansson.
90+4'
Utkání může pokračovat, očekávejme tedy ještě ty nastavené čtyři minuty, během nichž byl Ivan Toney ošetřován. Na míči je West Ham.
90+3'
Na trávník přijel vůz s nosítky, který Ivana Toneyho odveze do útrob stadiónu. Anglický forvard je vyprovázen ze stadiónu hlasitým potleskem.
90+2'
Ztráta nejlepšího střelce bude pro Brentford samozřejmě velkou komplikací. Dle záběrů je více než jasné, že bolest nebude přetrvávat jen pár minut.
90+1'
S Ivanem Toneym to nevypadá vůbec dobře. Hostující útočník schovává obličej v dlaních, zranění vypadá býti vážnějšího charakteru.
89'
Při vzdušném souboji si ublížil Ivan Toney, když špatně došlápl na pravou nohu. Na trávník spěchají zdravotníci.
88'
Domácí kombinují na útočné polovině a jsou jasně lepším týmem už několik minut. Jenže si nedokáží vytvořit tutovku, kterou by se alespoň dostali na dostřel.
87'
Opět směřoval centr do pokutového území na Michaila Antonia, avšak Yoane Wissa se vyšponoval o trošku výše a zažehnal bezprostřední nebezpečí.
86'
Saíd Benrahma z první sklepával míč na střed pro Declana Rice, jenž centroval do vnitra pokutového území, kde Antonia ustrážil Mathias Jörgensen.
85'
Už to vypadalo, že se do zápasu poprvé zapojí Tomáš Souček. Za nahrávkou Craiga Dawsona ale vystartoval pozdě, na hosty čeká autové vhazování.
84'
Ne, tohle se nepovedlo. Jarrod Bowen měl v plánu centrovat na Michaila Antonia, jenže balón netrefil vůbec dobře, adresáta přeletěl.
83'
Znovu Kladiváři vybojovali standardku v podobě rohového kopu. Tentokráte David Raya práci neměl, útočným faulem se provinil Michail Antonio.
82'
Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Tomáš Souček.
81'
Blízko snížení byl Craig Dawson. Po centru od praporku zakončoval v záklonu pod břevno, Raya však vyletěl do vzduchu a míč vytáhl nad horní tyč.
80'
Kolem Henryho si udělal prostor k centru Vladimír Coufal. Nakonec ale prováhal ideální čas a trefil pravou nohu protihráče, bude se kopat roh.
79'
Yoane Wissa přesprintoval Aarona Cresswella, jenže neměl podporu spoluhráčů. Počkal na Janelta, jemuž adresoval dobře myšlenou, leč nepřesnou přihrávku.
78'
Velkou bojovnost ukázal Sámán Ghoddos. Íránský reprezentant si věřil na Lucase Paquetu, kličkou na levou stranu však neuspěl.
77'
Z levé strany centroval Mads Roerslev. Přetažený centr si našel Janelt a vracel do ohně, Yoane Wissa z otočky trefil přímo místo, kde stál brankář.
76'
Jarrod Bowen si pohybem i rukou řekl o přihrávku za obranu, jenže Michail Antonio jej zpozoroval pozdě. Sám se vyhnal k pravé lajně, kde ztratil kulatý nesmysl proti přesile.
75'
Elegantně se Gianluca Scamacca otočil kolem osobního strážce a vyslal dělovku nártem, kterou David Raya vyrazil před sebe, následně po malé domů od Jörgensena odkopl míč do autu.
74'
Hodně okatě šel uvnitř pokutového území k zemi Jarrod Bowen. Sudí klidně mohl sáhnout ke žlutému trestu za simulování, ale v tomto případě byl milostivý.
73'
Zajímavý centr vyslal do vnitra vápna Vladimír Coufal. Nejspíše hledal Michail Antonio, Mads Roerslev ovšem přizvedl balón mimo jeho dosah.
72'
Přestože vedou, tak hosté pokračují v útočení. Zleva centroval Rico Henry, Craig Dawson bez větších komplikací uhlídal pozdě vyskočivšího Wissu.
71'
Ivan Toney napálil vedle zdi stojícího Vladimíra Coufala. Odražený míč napálil Sámán Ghoddos k levé tyčce, Łukasz Fabiański konečky prstů vytáhl balón na roh.
70'
Zajímavý volný přímý kop pro Brentford. Zdálo se, že Vladimír Coufal hrál proti Yoanemu Wissovi tělem, avšak arbitr England odpískal faul a českému bekovi navíc udělil žlutou kartu.
69'
Autové vhazování nasměroval do pokutového území soupeře Mathias Jörgensen, Aaron Cresswell s přehledem přehlavičkoval Ethana Pinnocka.
68'
Útočným faulem se provinil Michail Antonio. Sice přehlavičkoval Mathiase Jörgensena, ale proto, že protihráči skočil na záda.
67'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Josh Dasilva, přichází Sámán Ghoddos.
66'
Třikrát si Saíd Benrahma potáhl míč za sebe, přesto nedostal prostor k centru. Sáhl ke zpětné nahrávce Riceovi, domácí zkusí štěstí trpělivou kombinací.
65'
Jamajský reprezentant Michail Antonio se okamžitě zapojil do utkání. Měl v úmyslu lehce prodlužovat za sebe na Scamaccu, jenže rychlostní schopnosti kolegy přecenil.
64'
Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází Emerson, přichází Michail Antonio.
63'
Protiútok Brentfordu táhl levou stranou Ivan Toney. Volil zajímavý centr šajtlí, pro dlouho letící balón vzduchem vyběhl Łukasz Fabiański.
62'
Zápas pokračuje. Domácí defenziva nyní zapracovala na výbornou, když Ogbonna s Cresswellem zakřižovali Toneyho a protihráče obrali o balón.
61'
Mimo hlavního dění hry fauloval Lucas Paquetá, když neúmyslně, ale zcela viditelně narazil do nic netušícího Henryho, ten si vyžádal ošetření.
60'
Daleko mimo pokutové území vystartoval David Raya, aby zabránil hrozícímu úniku Scamaccy. K balónu přiběhl jako první a odpálil ho daleko na útočnou polovinu.
59'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Vitaly Janelt.
58'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Yoane Wissa.
58'
Další dlouhou nahrávku Mathias Jensen šikovně sklepával pod sebe na Ivana Toneyho, snaha o ránu z první skončila míčem na tribuně.
57'
Christian Nörgaard vyslal dlouhý nákop za obranu, jehož adresátem byl Josh Dasilva, toho tělem odstavil Ital Angelo Ogbonna.
56'
Dobrých dvacet metrů uběhl s míčem u kopaček Jarrod Bowen. Pod tlakem Dasilvy vyslal slabou střelu, která Rayovi nenadělala vážnější problémy.
55'
Bryan Mbeumo kroutil centr přímo do brány. Łukasz Fabiański si zakřičel příliš pozdě, Gianluca Scamacca hlavou nasměroval mimo vápno.
54'
Přes dva konkurenty se pokusil procpat Josh Dasilva. To se mu podařilo tak na půl. Do vápna neprošel, avšak Angelo Ogbonna ho zastavil jen za cenu faulu.
53'
Aaron Cresswell překvapivě vyzkoušel přímou střelu na bránu. Levačkou vypálil příliš slabě, David Raya se přesunul a míč zachytil vestoje.
52'
Nedovolený zákrok vyprodukoval daleko za velkým vápnem Christian Nörgaard. Taktický faul, který by Brentford nejspíše neměl mrzet.
51'
Na levé straně si našel prostor k centru Gianluca Scamacca. Míč nasměroval do vnitra pokutového území, kde kraloval bránící Ethan Pinnock.
50'
Útok hostujícího celku středem hřiště se nesetkal s úspěchem. Christian Nörgaard nahrával za obranu, výborný zákrok předvedl Aaron Cresswell.
49'
Konzultace s videorozhodčím byla poměrně rychlá. Prohřešek se udál mimo velké vápno, kopat se tedy bude volný přímý kop.
48'
Bude se kopat penalta? Jarrod Bowen proskočil mezi dvěma protihráči a o faulu není pochyb, řeší se ale, zda k nedovolenému zákroku náhodou nedošlo uvnitř vápna.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, což je překvapení hlavně v případě domácího týmu, který rozhodně nehraje podle svých představ.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka zápasu mezi West Hamem a Brentfordem nabídla dva góly, přičemž se o oba postaralo hostující mužstvo. Skóre střetnutí otevřel v 18. minutě Ivan Toney, jenž do sítě dorazil brankářem vyražený pokus Nörgaarda. Současnou podobu dal výsledku Josh Dasilva, který po Toneyho prodloužení s velkou lehkostí přesprintoval Cresswella a poradil si i s Fabiańským. Zatím to vypadá, že krize Kladivářů bude pokračovat. Domácí si sice vypracovávají příležitosti, leč jejich produktivita je žalostná.
45+4'
První poločas skončil.
45+3'
V závěru úvodního dějství si na hranici velkého pokutového území našel střeleckou pozici Lucas Paquetá, levačkou vystřelil o kousek vedle levé tyčky.
45+2'
Na levém křídle si individuálně věřil Jarrod Bowen. Kolem osobního strážce se obtočil, ale pak se proti němu postavil Rico Henry, na něj již anglický ofenzivně laděný fotbalista nevyzrál.
45+1'
Kladiváři se snaží vsítit gól do šatny, který by je vrátil zpátky do hry. Jarrod Bowen nahrával do přehuštěného prostoru, míč získal Ethan Pinnock.
43'
Brentford právě vstřelil branku!
Frankova družina odskakuje do dvoubrankového náskoku a znovu stál na počátku akce faul! Jörgensenův hod prodlužoval Toney naslepo za sebe. JOSH DASILVA posléze s obrovskou lehkostí přesprintoval Cresswella a tváří v tvář brankáři mířil po zemi neomylně k pravé tyči.
42'
Narážečka mezi Jensenem a Nörgaardem nevyšla. Přečetl ji Aaron Cresswell, který nataženou pravou nohou získal hrací předmět pro sebe.
41'
Zase v pokutovém území skvěle zapracoval David Raya. Včas vystartoval proti centru Emersona z levé strany, kulatý nesmysl uzmul pro sebe ze vzduchu.
40'
Lucas Paquetá viděl rozběhnutého Gianlucu Scamaccu, jenže přihrávku neprovedl vůbec dobře, rychlostní schopnosti spoluhráče výrazně přecenil.
39'
Příliš dlouho váhal s odkopem Łukasz Fabiański, dokonce i fanoušci na stadiónu začali pískat. Polský brankář pod tlakem nasměroval balón mimo hrací plochu.
38'
Samostatný průnik vyzkoušel Bryan Mbeumo. Dlouho ale váhal s první kličkou a rázem měl kolem sebe čtyři protihráče, z neřešitelné situace nenašel cestu.
37'
Alžírský reprezentant Saíd Benrahma centroval do prostoru, který měl pevně pod kontrolou David Raya, španělský brankář míč chytil a nepustil.
36'
Ošetření si vyžádal Mathias Jensen. Každopádně to v jeho případě nevypadá na zranění vážnějšího rázu, střídat se nejspíše muset nebude.
35'
Český obránce Vladimír Coufal našel prostor, kde se nacházel Angelo Ogbonna, italský stoper střílel v těsném záklonu vysoko nad břevno.
34'
Skvělý David Raya! S problémy, ale přece Ogbonna udržel ve vápně míč proti dvěma soupeřům a na levou stranu posunul balón k Emersonovi, jehož tvrdou ránu gólman vyrazil pravou rukou.
33'
Rohový kop pro Kladiváře. Od levé lajny centroval Aaron Cresswell, Josh Dasilva po obranném zákroku nezvládl udržet balón ve hře.
32'
Směrem dopředu zapracoval Angelo Ogbonna bezchybně. V pravý čas natlačil tělo před Bryana Mbeuma a pro West Ham získal odkop od brány.
31'
Declan Ricce chyboval a brejk založil Bryan Mbeumo. Chtěl si narazit s Ivanem Toneym, jenže zpětný pas byl nasměrován až příliš dopředu.
30'
Už to vypadalo, že se Jarrod Bowen odhodlá ke střele, aby ve finále posunul míč doleva na Emersona, na jehož centr Scamacca těsně nedoskočil.
29'
Opět si chtěl Vladimír Coufal hledat prostor k centru, leč zpozoroval, že žádný ze spoluhráčů ve vápně není, proto přihrával za sebe Riceovi.
28'
Domácí kombinují na polovině soupeře a hledají cestičku do pokutového území soupeře. Zatím bezúspěšně, defenzivní linie Brentfordu pracuje bezchybně.
27'
Další z centrů Vladimíra Coufala našel prostor, kam si nabíhal Gianluca Scamacca, těžkou střelu z halfvoleje David Raya s přehledem pokryl.
26'
Těžkou dřinu absolvoval Mads Roerslev. Aarona Cresswella každopádně na zádech podržel a domácí bek proto nakonec sáhl k faulu.
25'
Jak je vidět, tak hra nohama hostujícímu brankáři Rayovi nedělá žádné problémy. Bravurně si poradil se zpracováním nelehké malé domů, načež volil přenesení doprava na Henryho.
24'
O pozornost si opět řekl Vladimír Coufal. V tomto případě centroval zprava, jenž našel jenom prostor, kde se nacházel protihráč Mads Roerslev.
23'
Přenesení doprava na Vladimíra Coufala vyšlo na jedničku. Český zadák sklepl hlavou na Rice, jenž akci zpomalil zpětnou přihrávkou Dawsonovi.
22'
Na levé křídlo si sběhl Gianluca Scamacca. Volil přízemní centr levačkou pod sebe na Jarroda Bowena, skluzující Rico Henry úspěšně zakončení z první zblokoval.
21'
Dlouhý nákop brankáře Rayi pro sebe zpracoval Ivan Toney. Okamžitě došlo k jeho zdvojení a hrací předmět pro sebe uzmul Angelo Ogbonna.
20'
Hosté pokračují v aktivitě. O pozornost si řekl Bryan Mbeumo, který se pokusil vybojovat rohový kop, avšak od Paquety se míč ještě vrátil do něj, proto následuje odkop.
18'
Brentford právě vstřelil branku!
Důležitý první gól střílí hostující celek! Dlouhý aut prodloužil Jörgensen na Nörgaarda, jehož pokus z voleje Fabiański vyrazil jenom před sebe a byl to IVAN TONEY, kdo skvěle zareagoval, vtrhl mezi dva protihráče a dorážku nasměroval nad bezmocně ležícího brankáře.
17'
Po levé lajně nabral velkou rychlost Josh Dasilva. V plné rychlosti vyslal prudký centr do vnitra vápna, ve vzduchu úřadoval Aaron Cresswell.
16'
Ze střední vzdálenosti vypálil levačkou Bryan Mbeumo. Łukasz Fabiański se zaskočit nenechal a ránu směřující doprostřed brány schoval do rukavic.
15'
Proti centru od praporku vystartoval David Raya. Balón vyrazil jenom slabě před sebe, načež Dawson sklepl za sebe Paquetovi, který napálil clonícího konkurenta.
14'
Uvnitř pokutového území si volný míč našel Jarrod Bowen. Posunul si míč na pravou nohu a ránu bez přípravy usměrnil s přispěním protihráče vysoko nad břevno.
13'
Velkou rychlost nabral středem hřiště Saíd Benrahma. Navíc si zvládl dát tělo před Christiana Nörgaarda, středopolař zastavil konkurenta čistým způsobem.
12'
Rohový kop domácího mužstva rozehrával Jarrod Bowen. Našel hlavu zkušeného stopera Craiga Dawsona, jenž zakončoval o kousek vedle pravé části brankové konstrukce.
11'
Tentokráte to by právě Gianluca Scamacca, kdo zkusil štěstí individuálně. Chtěl nasadit jesličky Mathiasi Jörgensenovi, ten se nachytat nenechal.
10'
Autové vhazování Gianluca Scamacca patičkou šikovně prodloužil za sebe na Jarroda Bowena, jehož Ethan Pinnock v souboji jeden na jednoho nepustil za svá záda.
9'
S malou domů si Łukasz Fabiański poradil na jedničku. Zbytečně míč nezpracovával, hned z první napálil kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
8'
Zdravotní problémy postihly Lucase Paquetu. Brazilský reprezentant se drží za pravé koleno, za postranní čáru odkulhal po svých.
7'
Během chvilky musel jednat Mathias Jensen. Na dlouhou nohu přihrával naslepo dopředu, dvojice stoperů pokryla náběh Ivana Toneyho.
6'
A na balónu jsou pro změnu domácí. Za pasem za obranu sprintoval Gianluca Scamacca, avšak nedokázal natlačit tělo před Ricem Henrym.
5'
První velká příležitost střetnutí gólem nekončí! Měl i West Ham, když zpoza velkého vápna natáhl ke skvěle provedenému technickému pokusu Declan Rice, míč se ale od levé tyče odrazil mimo hru.
4'
Tlak Frankových svěřenců pokračuje. Za průnikovým pasem sprintoval Christian Nörgaard, v poslední chvíli ji zblokoval Declan Rice.
3'
Hosté dominují na míči, ale zatím tomu tak je pouze na vlastní polovině, tu svoji mají Kladiváři zatím velmi dobře pokrytou.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních vínových dresech, fotbalisté pro Brentfordu pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy černé.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

West Ham United: Fabiański – Dawson, Ogbonna, Cresswell – Coufal, Rice (C), Paquetá, Emerson – Bowen, Benrahma – Scamacca.
Náhradníci: Aréola – Akird, Antonio, Downes, Fornals, Be. Johnson, Kehrer, Lanzini, Souček.
Trenér: David Moyes

Brentford FC: Raya – Jörgensen, Pinnock, Mee – Roerslev, Jensen, Nörgaard (C), Dasilva, Henry – Toney, Mbeumo.
Náhradníci: Cox – Canós, Damsgaard, Ghoddos, Janelt, Jansson, Lewis-Potter, Trevitt, Wissa.
Trenér: Thomas Frank

Rozhodčí: England – Mainwaring, Meredith.
Brentford FC

Brentford převádí oproti dnešnímu soupeři o poznání kvalitnější výkony. V tabulce sídlí na desátém místě s dvaceti body a klidně může ještě živit naděje na pohárovou Evropu, neboť manko na pátý Manchester United čítá devět bodů, každopádně získání této příčky by se rovnalo velkému překvapení. Také Frankova družina odehrála po měsíční pauze londýnské derby, v němž neudržela dvougólový náskok a s Tottenhamem remizovala 2:2. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Ivan Toney s dvanácti trefami.
West Ham United

Zdá se, že fotbalisté West Hamu budou mít plné ruce a nohy práce s udržením se mezi anglickou elitou. Aktuálně sídlí se 14 body na 16. místě a náskok na sestupem ohrožené Wolves čítá jediný bod. Těžko říct, jestli Kladivářům pauza způsobená konáním mistrovství světa prospěla, protože po ní připsali v derby s Arsenalem čtvrtou porážku v řadě. Moyesova družina si vyplnila volné dny bez ostrého utkání třemi přípravnými zápasy, zaznamenala dvě vítězství a jednu remízu. Nejlepšími střelci týmu jsou pětigóloví Saïd Benrahma a Michail Antonio.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování 18. kola Premier League, u zápasu mezi West Hamem a Brentfordem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
38. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Manchester City 38 29 6 3 99:26 93
2. Liverpool 38 28 8 2 94:26 92
3. Chelsea 38 21 11 6 76:33 74
4. Tottenham 38 22 5 11 69:40 71
5. Arsenal 38 22 3 13 61:48 69
6. Manchester Utd. 38 16 10 12 57:57 58
7. West Ham 38 16 8 14 60:51 56
8. Leicester 38 14 10 14 62:59 52
9. Brighton 38 12 15 11 42:44 51
10. Wolves 38 15 6 17 38:43 51
11. Newcastle 38 13 10 15 44:62 49
12. Crystal Palace 38 11 15 12 50:46 48
13. Brentford 38 13 7 18 48:56 46
14. Aston Villa 38 13 6 19 52:54 45
15. Southampton 38 9 13 16 43:67 40
16. Everton 38 11 6 21 43:66 39
17. Leeds 38 9 11 18 42:79 38
18. Burnley 38 7 14 17 34:53 35
19. Watford 38 6 5 27 34:77 23
20. Norwich 38 5 7 26 23:84 22
Články odjinud