Premier League - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Everton - 20. srpna 2023   15:00

Aston Villa
17' McGinn (Bailey) • 24' Luiz  • 51' Bailey  • 75' Durán
4:0
(2:0)
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Konsa, Torres, Digne – Kamara, Luiz (64. Coutinho, 85. Archer) – Bailey (63. Tielemans), Diaby (64. Carlos), McGinn (C) – Watkins (74. Durán).
Olsen, Marschall – Chambers, Be. Traoré.
Taylor – Beswick, Nunn
Villa Park, Birmingham
41 694 diváků
Everton
Pickford – Patterson, Keane, Tarkowski (C), Young – Garner, Gueye (46. Dobbin), Am. Onana, Iwobi (50. Maupay) – A. Doucouré (90+8. Onyango) – Calvert-Lewin (38. Danjuma).
Virginia – Branthwaite, Cannon, Godfrey, Mykolenko.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:12.
Fotbalisté Aston Villy odčinili debakl z úvodního kola proti Newcastlu tím nejlepším možným způsobem, na domácí půdě rozstříleli Everton 4:0.

Skóre střetnutí otevřel v 17. minutě povedenou ránou z voleje kapitán John McGinn, na nějž o sedm minut později navázal Douglas Luiz proměněnou penaltou. Dvě trefy si The Villans schovali do druhé půle, kdy nejprve skóroval Jamajčan Leon Bailey a v 75. minutě dal konečnou podobu výsledku v té době čerstvě příchozí Jhon Durán, který potrestal mizerné autové vhazování Younga.

Svěřenci kouče Emeryho se díky vítězství vyšvihli v tabulce na deváté místo se ziskem tří bodů, Everton se s nulou nachází na chvostu tabulky.
90+10'
90+9'
Ani hráči Evertonu již nehrají naplno, protože si jsou vědomi, že z dnešního utkání odejdou poraženi, Maupay neuspěl proti třem.
90+8'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Abdoulaye Doucouré, přichází Tyler Onyango.
90+7'
S hlavou nahoře Cameron Archer zkoušel přihrávku mezi dvěma soupeři na Jhona Durána, bez větších problémů ji vystihl Keane.
90+6'
Až překvapivě vysoko vysunul presink Neal Maupay a Ezriho Konsu dostal do velkých problémů, stoper nadvakrát propasíroval míč k Dignemu.
90+5'
Fotbalisté ve vínových dresech kontrolují závěrečné minuty s míčem na kopačkách, dopředu už se neženou a jen nechávají soupeře běhat bez balónu.
90+4'
Everton kopal volný přímý kop od pravé lajny. Arnaut Danjuma poslal vysoký balón do malého pokutového území, kde měl situaci pod kontrolou Emiliano Martínez.
90+3'
Směrem dozadu zapracoval Boubacar Kamara na jedničku, správně očekával přihrávku Onany na Maupaye a kulatý nesmysl získal pro sebe.
90+2'
Hosté kopali rohový kop. Jmenovitě Arnaut Danjuma, po jeho centru úřadoval stoper The Villans Diego Carlos.
90+1'
John McGinn si neporadil s vysokým balónem, při zpracování mu míč proletěl pod levou nohou až do zámezí.
89'
Ostřejší zákrok Camerona Archera nenechal arbitr Taylor bez povšimnutí, kromě odpískání faulu udělil domácímu hráči ještě žlutou kartu.
89'
Středem postupoval Boubacar Kamara, který chtěl procpat přihrávku na Jhona Durána, nastavenou pravou nohou James Tarkowski pas vystihl.
88'
Parádní skluz předvedl na hranici vlastního pokutového území Ezri Konsa, odzbrojil jím Arnauta Danjumu.
87'
Záběry kamer si i nadále vybírají v prostřizích Philippeho Coutinha, tento brazilský fotbalista stále nedokáže chodit, je nadále podpírán.
86'
Žlutá, a naprosto zasloužená žlutá karta pro Nathana Pattersona. Pravý obránce Evertonu šel do souboje s Dignem s cílem nikoliv hrát balón, ale trefit soupeře.
85'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Cameron Archer.
84'
Můžeme očekávat velkou porci nastavených minut, protože Coutinho trvalo opravdu dlouho, nakonec odkulhal za postranní čáru za podpory dvou členů realizačního týmu.
83'
S Coutinhem to nevypadá vůbec dobře. Drží se za zadní stehenní sval a při práci zdravotníků je zřejmé, že hodně trpí.
82'
Na trávníku zůstal ležet po ostrém zákroku Philippe Coutinho. Jamesi Tarkowskimu byl odpískán faul, stoper vyvázl bez žluté karty.
81'
Pod tlakem si Matthew Cash poradil na jedničku, natlačil tělo před Abdoulaye Doucourého a nechal se protihráčem faulovat.
80'
Philippe Coutinho vyrazil po levé lajně a přes Pattersona dokázal odcentrovat, pro vysoký míč vyrazil Jordan Pickford a nezaváhal.
79'
Adresátem dlouhého křižného přenesení byl Youri Tielemans, kterému vyšlo zpracování, o poznání horší byla nahrávka Maupayovi.
78'
Pozdě se rozběhl za obranu Arnaut Danjuma, dobrou práci odvedl Ezri Konsa, soka zakřižoval a balón nahrával na jistotu dozadu k nohám Martíneze.
77'
Protože neměl komu nahrát, tak Arnaut Danjuma vyzkoušel štěstí individuálně, jeden na jednoho slavil úspěch bránící Lucas Digne.
75'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Lepší vstup do zápasu si JHON DURÁN mohl jen těžko představit! Potrestal mizerně provedené zpětné autové vhazování Younga, které vystihl, píchl si míč kolem posledního obránce Tarkowskiho a tváří v tvář Pickfordovi uspěl střelou k levé tyči.
74'
ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Jhon Durán.
73'
Příliš dlouho otálel s míčem na kopačkách Abdoulaye Doucouré. Nakonec se rozhodl akci zklidnit pasem do zadních řad na Tarkowskiho.
72'
Youri Tielemans viděl zabíhajícího Ollieho Watkinse, jenže útočník v nečekanou chvíli zpomalil, takže James Tarkowski měl snadnou práci.
71'
S balónem aktuálně hraje Everton, ale v blízkosti poloviny hřiště, odtud se jen těžko dočká zdramatizování zápasu.
70'
Pohybem si řekl o balón za obranu Brazilec Philippe Coutinho, John McGinn si jej všiml pozdě, navíc mu kulatý nesmysl poslal za paty.
69'
Momentálně sledujeme klidný průběh střetnutí. Domácí kombinují na vlastní polovině a presink soupeře prakticky neexistuje.
68'
O nahrávku si zakřičel Emiliano Martínez a od Konsy se jí dočkal. Po poklidném zpracování vybral Johna McGinna povedeným obloučkem.
67'
Volnějšího středu chtěl využít Neal Maupay, ovšem zpracování mu nevyšlo, byl zdvojen a obranný zákrok vyprodukoval Ezri Konsa.
66'
Rychle na druhou stranu. Do pokutového území odcentroval Arnaut Danjuma, ve vzduchu kraloval Matthew Cash.
65'
The Villans pokusili štěstí pravou lajnou. Vysokou rychlost nabral čerstvý Diego Carlos, toho tělem odstavil Amadou Onana.
64'
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Diego Carlos.
64'
ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Philippe Coutinho.
63'
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Youri Tielemans.
63'
Rozehrávka na krátkou vzdálenost nevyšla. Do vápna dostal přihrávku Leon Bailey, jemuž nevyšlo zpracování, této skutečnosti využil James Tarkowski.
62'
Potlesk domácích fanoušků si vysloužil Matthew Cash, ten ve sprintu udržel míč ve hře těsně před levou lajnou, centrem nastřelil Pattersona a získal rohový kop.
61'
Ashley Young vymyslel parádní centr na opomenutého Neala Maupaye, který z jasné pozice střílel přímo do Martíneze, argentinský mistr světa s velkým štěstím udržel čisté konto.
60'
Po stříleném balónu Danjumy se do odraženého míče opřel Nathan Patterson, Ezri Konsa úspěšně blokoval na roh.
59'
Pau Torres se kolmicí pokusil vysunout dopředu Ollieho Watkinse, jemuž k dosažení míče chyběl krok, možná dva.
58'
Amadou Onana viděl na levé lajně osamoceného Danjumu, leč přenesení mu vůbec nevyšlo, balón poslal příliš vysoko.
57'
Skvěle si Moussa Diaby načasoval přihrávku mezi dvojici rozestoupených obránců a balón adresoval Watkinsovi přímo do nohy, zakončení přes vyběhnuvšího gólmana proletělo těsně vedle zadní, pravé tyče.
56'
Příliš velké sousto si ukousl Leon Bailey, když středem chtěl proletět skrze čtyřmi protihráči, dle očekávání o míč přišel.
55'
Domácí nemají důvod někam spěchat, i proto Ezri Konsa, ačkoliv měl kolem sebe dost prostoru, volil malou domů Martínezovi.
54'
A znovu Arnaut Danjuma operující na levém křídle, který volil pro změnu tvrdou ránu na přední tyč, tu těsně minul.
53'
Z poměrně těžkého úhlu si na zakončení troufl Arnaut Danjuma. Štěstí zkoušel technicky, ke své smůle nastřelil blokujícího Cashe.
51'
Těžko říct, co by se muselo stát, aby Aston Villa nezískala tři body. Výraznou měrou se na třetím inkasovaném gólu podepsal Patterson mizerným obranným zákrokem, jímž míč naservíroval na střed LEONOVI BAILEYMU a jamajský reprezentant tvrdou střelou propálil Pickforda.
51'
Navýšit náskok měl v plánu Boubacar Kamara, dobrou střelu z dvaceti metrů zvládl James Tarkowski zblokovat na roh.
50'
ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Neal Maupay.
50'
Aston Villa aktuálně hraje proti deseti. John McGinn si narazil s Olliem Watkinsem, načež nepřesně hledal Baileyho.
49'
Zdravotní komplikace nedovolí pokračovat v utkání Alexe Iwobiho, jehož po třech rychlých krocích píchlo v levém zadním stehenním svalu.
48'
Útočná akce Evertonu pokračovala rohovým kopem. Centr zamířil na hranici malého vápna, vzdušnému prostoru kraloval Pau Torres.
47'
Nově příchozí Lewis Dobbin na sebe hned strhl pozornost zajímavým průnikem do pokutového území z levého křídla. Sražený střílený centr si našel James Garner, jenž napálil dobře clonícího Konsu.
46'
ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Lewis Dobbin.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:10.
První poločas zápasu mezi Aston Villou a Evertonem nabídl dva góly a o oba se postaralo favorizované domácí mužstvo. Vedoucí gól obstaral v 18. minutě John McGinn po výborném centru Baileyho, o šest minut později Pickford fauloval zakončujícího Watkinse a nařízený pokutový kop proměnil přesnou střelou do levého dolního rohu Douglas Luiz. I nadále byli svěřenci trenéra Emeryho jasně lepším týmem, ale další góly zatím nevstřelili. Blízko byl Diaby, jehož parádní ránu z voleje gólman fantasticky vyškrábl na levou tyč.
45+10'
45+9'
A ještě jedna žlutá karta v závěru úvodního dějství za ostrý skluz proti McGinnovi si ji vysloužil záložník Idrissa Gueye.
45+9'
Netradičně zprava centroval Lucas Digne a znovu do prostoru, kde se pohyboval kolega, Ollie Watkins ale vyskočil příliš pozdě.
45+8'
Kapitán The Villans John McGinn viděl zabíhajícího si Leona Baileyho, avšak přihrávku mezi dvěma protihráči neprocpal, dobře zapracoval Tarkowski.
45+7'
Jordan Pickford musel pořádně zabrat po pomalé malé domů od Onany, rychlé zpracování zvládl, stejně tak rozehrávku k pravé lajně na volného spoluhráče.
45+6'
Moře volného času měl na levé lajně Lucas Digne. Po komfortním zpracování centroval do vápna, kde Leon Bailey na míč těsně nedosáhl.
45+5'
Nathan Patterson si zaběhl za záda Digneho, avšak v plném sprintu dal centru přílišnou razanci, výsledkem je autové vhazování pro Aston Villu.
45+4'
Ollie Watkins se obtočil kolem Michaela Keanea a chystal se postupovat volnějším středem, když stoper v poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu, tu představovala útočníkova ruka. Logickým vyústěním celé situaci byla žlutá karta pro hráče Evertonu.
45+3'
Je zřejmé, že si Emiliano Martínez hodně věří při hře nohama. Počkal si, dokud se dvojice konkurentů přiblíží do nebezpečné blízkosti, pak nahrál Dignemu.
45+2'
Žolík Arnaut Danjuma měl na kopačce kontaktní trefu! Obdržel skvělý pas mezi dvěma protihráči od Garnera, jenže na jedničku mu střelecký úhel zmenšil Emiliano Martínez a v pádu zakročil nohou.
45+1'
Moussa Diaby evidentně neočekával přihrávku na svou osobu, proto se proti míči nerozběhl a bez vzdoru se nechal předskočit Keanem.
44'
V pokutovém území vymýšlel Ollie Watkins, kterého k zakončení nepustil James Tarkowski, stoper skvěle zapracoval tělem.
43'
Matthew Cash přihrál obsazenému Leonu Baileymu, který se nedokázal vymanit z pod tlaku Pattersona, proto volil dlouhý pas dozadu ke stoperům.
42'
V těžké pozici Leon Bailey sklepával po levé ruce Johnu McGinnovi, jenže balón zvednul až příliš, kapitán na něj nedosáhl.
41'
S nákopem za obranu k levé lajně si ukázkově poradil Lucas Digne, odcouval proti míči a hlavou sklepl míč ke spoluhráči Luizovi.
40'
Ollie Watkins při snaze o přesné zakončení šel do skluzu a po neúspěšné střele bolestivě narazil do levé tyče brány, naštěstí se nejedná o zranění vážnějšího rázu.
39'
Třetí gól domácích měl na kopačce Ollie Watkins! Centr McGinna protečoval na zadní tyč Pau Torres právě na anglického útočníka, jenž na dlouhou nohu nezvládl míč poslat mezi tři tyče, nicméně litovat tolik nemusí, protože mu pomezní obratem odmával ofsajd.
38'
ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Arnaut Danjuma.
37'
Momentálně se tedy zase nehraje. Na střídačce Evertonu se strhla vášnivá debata mezi trenérem Seanem Dychem a Amadouem Onanou, zřejmě ohledně nových taktických pokynů.
36'
Dominic Calvert-Lewin s největší pravděpodobností dohrál. Po nárazu hlavou do Martíneze se mu pod pravým okem vytvořil otok, který anglickému útočníkovi znemožní v zápase pokračovat.
35'
Domácí tým pokračuje v aktivním pojetí. Douglas Luiz přenesl míč doleva na Johna McGinna, jehož centr pohlídal Ashley Young.
34'
Parádní volej, ještě lepší zákrok! Do centru zleva se parádně opřela nová akvizice Aston Villy Moussa Diaby, Jordan Pickford ovšem ukázal fantastické reflexy a rukama míč vyrazil do levé tyče, aby se odrazem od ní vrátil zpátky do hry.
33'
Žlutému trestu neunikl Lucas Digne. Po chybě bez úmyslu hrát balón stáhl Garnera za dres s jasným cílem zastavit brejk, což se mu podařilo.
32'
S nahrávkou na svou osobu Dominic Calvert-Lewin vůbec nepočítal a pustil ji za sebe až k pozornému brankáři Martínezovi.
31'
Po nedorozumění v obranných řadách The Villans se míče chopil Dominic Calvert-Lewin a z pravého křídla naslepo přihrával pod sebe, před Alexem Iwobim zažehnal nebezpečí Pau Torres.
30'
Nathan Patterson si narazil s Jamesem Garnerem, načež znovu hledal pravého záložník, který s další přihrávkou nepočítal a neúspěšně se za míčem natahoval.
29'
Útočný faul odpískán Dominicu Calvert-Lewinovi, ten pozdě přiběhl k Ezrimu Konsovi, jehož ve výskoku postrčil k zemi.
28'
Penaltu se snažil vymodlit Lucas Digne, nicméně Nathan Patterson si počínal čistě tělem, což arbitr Taylor velmi dobře viděl.
27'
Krásná akce The Villans třetím gólem nekončí! Leon Bailey našel stříleným pasem ve vápně úplně volného Douglase Luize, který ještě z jedničky sklepával pro Moussu Diabyho, ne příliš dobře umístěný přízemní pokus k pravé tyči Pickford udržel v rukavicích.
26'
Everton mohl odpověděl z rohového kopu, avšak centr byl příliš vysoký, z brankové čáry vystartoval Emiliano Martínez a kulatý nesmysl sebral do rukavic.
24'
DOUGLAS LUIZ se Pickfordem rozhodit nenechal a posílá domácí celek do dvougólového náskoku! Brazilský středopolař penaltu proměnil suverénně přesnou střelou ze svého pohledu do pravého dolního rohu. Gólman vystihl směr, na skvěle mířenou střelu však nedosáhl.
24'
Před exekucí ještě žlutá karta pro Jordana Pickforda, jenž se snaží rozhodit Douglase Luize a i navzdory výzvě se ještě nepostavil na brankovou čáru.
23'
No ale pozor! Arbitr Taylor se vrátil k momentu, kdy Jordan Pickford sestřelil Ollieho Watkinse a nařídil pokutový kop ve prospěch Aston Villy.
22'
Po centru zprava hlavičkoval slabě Leon Bailey, k míči ještě přiběhl Ollie Watkins a píchl ho přes Jordana Pickforda, od nějž dostal tvrdý direkt, Everton na brankové čáře zachránil od druhého inkasovaného gólu Michael Keane!
21'
Gólem povzbuzený John McGinn obelstil jednoho protihráče, ovšem James Tarkowski už byl nad jeho síly.
20'
Ani další útok Evertonu neskončil úspěchem, po centru zleva hlavičkoval James Garner ve velkém záklonu do brankářových rukavic.
19'
Alex Iwobi si našel pomalou nahrávku stopera Michaela Keanea a centroval na Abdoulaye Doucourého, jehož zradilo zpracování.
17'
The Villans se ujímají vedení! Po dvou šťastných odrazech ve středu hřiště se míče chopil Diaby, akci rozvinul přihrávkou doprava na Baileyho, který si udělal kolem Younga prostor k centru pod sebe, kde našel přesně JOHNA MCGINNA a domácí kapitán z bezprostřední blízkosti napálil balón z voleje nechytatelně pod břevno. Asistence: Leon Bailey.
17'
Domácí trpělivě kombinují kolem poloviny hřiště. Směrem dopředu už chtěl hrát Douglas Luiz, leč neviděl volného spoluhráče, proti si vybral Konsu.
16'
I v osmatřiceti letech má Ashley Young Premier League stále co nabídnout. Teď skvěle zapracoval dozadu, ve skluzu zastavil pas Cashe.
15'
Centr na zadní tyč si našel trestuhodně osamocený Amadou Onana, jenž se může po právu zlobit na spoluhráče Doucourého, který se provinil útočným faulem.
14'
Odvážný průnik Ashleyho Younga skončil první žlutou kartou zápasu, zkušeného anglického beka zastavil Douglas Luiz zatažením zezadu za dres.
13'
Střílený centr Matthew Cashe od pravé lajny měl oči, směřoval do prostoru, kde se pohyboval Ollie Watkins. Těsně před ním zvládl špičkou kopačky poslat míč mimo vápno James Tarkowski.
12'
Emiliano Martínez byl hned zapojen do hry, když dostal těžkou malou domů, kolem Abdoulaye Doucourého odvážně nahrál středem kapitánu McGinnovi.
11'
Dominic Calvert-Lewin si leduje okolí pod pravým okem, každopádně to vypadá, že Angličan ještě zkusí v zápase pokračovat.
10'
Hůře to vypadá s čerstvě uzdraveným domácím útočníkem, jenž nadále leží na zádech, zatímco gólman už je připravený ke znovuobnovení hry.
9'
Dominic Calvert-Lewin neměl úplně ideální pojetí o prostoru a po centru z pravého křídla nekontrolovaně narazil do Emiliana Martíneze. Oba hráči potřebují ošetření.
8'
Za velkým vápnem si počíhal na odražený balón Ollie Watkins, avšak střela z první mu nevyšla, míč poslal vysoko nad břevno.
7'
S malou domů si Emiliano Martínez poradil na jedničku, balón si zpracoval a přes presujícího Calverta-Lewina volil rozehrávku po zemi na Luize.
6'
U lajny se kolem osobního strážce uvolnil James Garner a sáhl k centru, který se s úspěchem nesetkal, úspěšným blokem se prezentoval Ezri Konsa.
5'
Nepřesnou rozehrávku vedl pravou lajnou Matthew Cash, přihrávku zvolil příliš prudkou a kulatý nesmysl doputoval až k Pickfordovi.
4'
Oblouček doleva dostal Alex Iwobi. Zpracování mu vyšlo na jedničku, výborně ho však dostoupil Ezri Konsa a Nigerijce odzbrojil.
3'
Hned první útok The Villans zaváněl nebezpečím! Střílený centr propadl na levou stranu šestnáctky k Lucasi Dignemu, jehož pokus z první Garner srazil na roh.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních vínových dresech. Fotbalisté Evertonu pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy modré.
1'

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Torres, Digne – Kamara, Luiz – Bailey, Diaby, McGinn (C) – Watkins.
Náhradníci: Olsen, Marschall – Archer, Coutinho, Carlos, Durán, Chambers, Tielemans, Be. Traoré.
Trenér: Unai Emery

Everton FC: Pickford – Patterson, Keane, Tarkowski (C), Young – Garner, Gueye, Am. Onana, Iwobi – A. Doucouré – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Virginia – Branthwaite, Cannon, Danjuma, Dobbin, Godfrey, Maupay, Mykolenko, Onyango.
Trenér: Sean Dyche

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Everton FC

Tradiční klub měl loni co dělat, aby zachoval prvoligovou příslušnost, nakonec uspěl zásluhou konečného sedmnáctého místa a náskokem pouhých dvou bodů na první sestupující Leicester. Nová sezóna rovněž nezačala vůbec dobře, svěřenci kouče Dyche na domácí půdě prohráli s Fulhamem těsně 0:1, přičemž v přípravě zapsali čtyři výhry a jednu remízu.

Od Evertonu se dalo očekávat v přestupovém okně posilování, ale opak byl pravdou, za snad jen příchody Arnauta Danjumy z Villarrealu, Jacka Harrisona z Leedsu a zkušeného Ashleyho Younga z Aston Villy.
Aston Villa FC

Fotbalisté Aston Villy nevstoupili do nového ročníku nejvyšší anglické soutěže vůbec dobře, na půdě Newcastlu prohráli vysoko 1:5. Přitom předsezónní příprava vyšla The Villans velmi dobře, když v tři případech neprohráli, ke třem vítězstvím přidali stejný počet remíz. Minulá sezóna vyšla Emeryho družině nad očekávání, obsadila sedmé místo, a to znamená, že si letos zahraje evropské poháry, ve čtvrtém předkole se zapojí do Evropské konferenční ligy.

Aston Villa výrazně kádr neobměňovala, což je vzhledem k loňské sezóně určitě dobrý krok. Do základu proti Newcastlu nastoupila jediná posila z Leverkusenu jménem Moussa Diaby, na lavičce byli nachystaní rovněž zajímavé, zvučné posily Pau Torres a Youri Tielemans.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné nedělní odpoledne. Vítám vás při sledování 2. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Aston Villou a Evertonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.