Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Tottenham - 2. května 2024   20:30

Chelsea
24' Chalobah (Gallagher) • 72' N. Jackson
2:0
(1:0)
Chelsea
Petrović – Gilchrist (85. Acheampong), Chalobah, Badiashile, Cucurella – Caicedo, Gallagher (C) – Madueke, Palmer, Mudryk (75. Casadei) – N. Jackson (90+4. Tauriainen).
Bettinelli – Castledine, Dyer, Washington, Tyrique, Sturge.
Jones – Hussin, Smith
Stamford Bridge, Londýn
40 341 diváků
Tottenham
Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Emerson Royal (86. Lo Celso) – Bissouma (63. Højbjerg), P. Sarr (63. Bentancur) – Br. Johnson (78. Gil), Kulusevski, Son Hung-min (C) – Richarlison (63. Maddison).
Austin – Drăgușin, Skipp, M. Moore.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:16. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:16.
Chelsea zvládla první londýnské derby tohoto týdne, když poráží Tottenham 2:0 a dobře se naladila na nedělní utkání s West Hamem.

Statisticky jsme sledovali vyrovnané utkání, Tottenham dokonce měl ve druhém poločase 74% držení míče, ovšem většina jeho akcí končila zablokovanými či nepovedenými střelami, Chelsea byla výrazně efektivnější a díky brankám Chalobaha a Jacksona vítězí.

Dnešní výsledek prakticky ukončil naděje Tottenhamu na postup do Ligy mistrů, na Aston Villu i přes jeden zápas k dobru stále ztrácí sedm bodů, ovšem má před sebou už jen čtyři zápasy a z toho i dohrávku s Manchesterem City. Chelsea se posunula před svého nedělního soupeře na osmé místo a čeká ji tuhý boj o účast v evropských pohárech.
90+6'
90+6'
Bryan Gil na levé straně převzal přihrávku od Sona, pak ale extrémně nepovedeně centroval až za branku, to byla s vysokou pravděpodobností poslední útočná aktivita Tottenhamu.
90+4'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází Jimi Tauriainen.

Dvacetiletý finský útočník si připisuje debut v Premier League.
90+3'
Maddison si před pokutovým územím našel střeleckou pozici, ovšem vysoko přestřelil. To už je zmar hostujících hráčů.
90+2'
V závěru rychlé souhry Spurs Son našel v pokutovém území naprosto osamoceného Bentancura, okolo nějž tři metry nebyl vůbec nikdo, přízemní střela mu však vůbec nevyšla a mířila vedle branky.
90+1'
Rozhodčí Jones oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90'
Po střílené přihrávce Lo Celsa k bližší tyči na Sona se míč odrazil zpět k Argentinci, jeho střela pak byla zablokována, odraženého míče se ujal Maddison, do jeho střely se ale stačil vložit Caicedo.
89'
Son před pokutovým územím posunul míč k Bentancurovi, jeho pomalou přízemní střelu snadno kryje Petrović.
88'
Chelsea rozehrála rohový kop nakrátko, vedlo to ale jen k brzké ztrátě míče po nepřesné přihrávce na Palmera a odkopu od hostující branky.
87'
Cole Palmer se z velké dálky pokusil zaskočit Vicaria a mířil k oblasti břevna, Vicario pojistil situaci vytažením míče nad branku.
86'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Emerson Royal, přichází Giovani Lo Celso.
85'
ze hřiště odchází Alfie Gilchrist, přichází Joshua Acheampong.
84'
Chelsea přesunula hru na útočnou polovinu, ještě před autovým vhazováním ale musí být ošetřen Alfie Gilchrist, jehož nejspíše trápí křeče.
82'
Další nezdar hostů, na levém křídle se neprosadil Gil a bude se kopat od branky Chelsea.
80'
Maddisonův velmi nepřesný centr doletěl za domácí branku, rozehrávky se ujme Djordje Petrović.
78'
ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Bryan Gil.
77'
Hosté nadále navyšují své vedení na rohový kopy, ten šestý Jamese Maddisona nenašel před brankou nikoho v bílém.
75'
ze hřiště odchází Mychajlo Mudryk, přichází Cesare Casadei.
74'
Tottenham mohl rychle odpovědět! Höjbjerg výbornou přihrávkou ke vzdálenější tyči našel nabíhajícího Johnsona, ten ale v obrovské šanci vůbec nezvládl zakončení!
72'
Chelsea právě vstřelila branku! Domácí navyšují svůj náskok! Cole Palmer parádní ranou z volného kopu trefil břevno, odražený míč dva hostující hráči jen sledovali, mnohem aktivnější byl NICOLAS JACKSON, jenž jej hlavou dokázal bez problémů dorazit do sítě!
71'
Kulusevski před vlastním pokutovým územím fauloval Cucurellu, jenž byl dříve u míče a vybojoval volný kop pro Chelsea z palebné pozice.
69'
Son uvolnil na levé straně Johnsona, jenž šikovně přihrával před branku, kde na míč nedosáhl Petrović, ovšem kousek chyběl i klouzajícímu Emersonovi, jenž by jinak mohl uklízet míč do prázdné branky!
67'
Nicolas Jackson se snažil o rychlý protiútok, ovšem byl sražen van de Venem, jenž se stává prvním příjemcem žluté karty.
67'
Po Maddisonově rohu před brankou kraloval Benoit Badiashile.
66'
Hosté vybojovali na levé straně rohový kop a mohou se nastěhovat před Petroviće.
64'
Pierre-Emile Höjbjerg se před pokutovým územím dostal do zajímavé střelecké pozice, ovšem přízemnímu pokusu chyběla veškerá razance a Petrović si připsal jednoduchý zákrok.
63'
ze hřiště odchází Richarlison, přichází James Maddison.
63'
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Pierre-Emile Højbjerg.
63'
ze hřiště odchází Pape Matar Sarr, přichází Rodrigo Bentancur.
62'
Porro přihrál před pokutové území na Sarra, ten se pokusil o poněkud ekvilibristické zakončení, ovšem úspěchem bylo to, že se u nepovedeného pokusu nezranil.
62'
Pedro Porro si na pravé straně pokutového území našel palebnou pozici, následnou střelu z ostrého úhlu Petrović vyrazil. Až po hodině hry se hosté dostali k první střele na bránu.
61'
Bissouma byl u vlastního pokutového území faulován Gallagherem, ten se pokoušel o příliš důrazný presink.
60'
Palmer se celkem jednoduše protáhl až do pokutového území, následnou střelu slabší pravačkou hosté srazili k postranní čáře.
59'
Mudrykovi se ve středu hřiště nepovedlo odebrat míč Romerovi, ten pak nepřesně přihrával před pokutové území. V posledních minutách sledujeme na obou stranách řadu nepřesností.
57'
Chelsea se pokusila zaútočit do otevřené obrany, Madueke ale nedokázal odcentrovat přes Emersona.
54'
Ani z tohoto rohového kopu pak Kohouti nedokázali ohrozit brankáře Petroviće.
53'
Kulusevski hledal přihrávkou k bližší tyči Richarlisona, ten ale vybojoval jen rohový kop.
52'
Po rychlém přechodu domácích dopředu Madueke připravil výbornou pozici pro Palmera, ten se ale poněkud unáhlil a zcela osamocen mířil vysoko nad branku!
52'
Porrův střílený centr domácí odvrátili, Caicedo se pak snažil vyrazit do rychlého brejku, výborným zákrokem mu v něm ale zamezil Bissouma.
51'
Son Hung-min byl na levém křídle faulován Gilchristem, hosté budou zahrávat zajímavou standardní situaci.
50'
Mychajlo Mudryk se jednoduše dokázal odpoutat od Romera, pak ale centroval jen do náruče Vicaria.
48'
Na rohy je to 3:3, ten třetí hostující ale končí bleskově odpískaným faulem van de Vena na Cucurellu.
47'
Tentokrát to hosté zkusili po levé straně, Sonův centr ale srazil za brankovou čáru Gilchrist a následovat bude rohový kop.
47'
Prudký pas Sarra z pravé strany před branku dokázal Petrović vyrazit mimo dosah dobíhajících hráčů Spurs.
46'
Richarlisonův centr byl sražen ke Kulusevskimu, jeho pokus domácí stačili zablokovat.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Chelsea byla v prvním poločase londýnského derby určitě aktivnějším týmem a zaslouženě se dostala do vedení, když centr Gallaghera ze standardní situace využil k brance netradiční střelec Trevoh Chalobah.
45+4'
45+4'
Na přední tyči se Gilchrist sice dostal k hlavičce, mířil však výrazně mimo branku.
45+4'
V závěru prvního poločase se Chelsea dostala k ještě jednomu rohovému kopu.
45+3'
Johnsonův střílený centr Cucurella srazil k přední tyči, kde včas zasáhl brankář Petrović.
45+3'
Po rozehrávce rohového kopu nakrátko už hosté nezahrozili, přetažený centr před Sonem odhlavičkoval Mudryk.
45+2'
Brennan Johnson si nejdříve narazil míč s Porrem, pak přesně přihrál před branku Sarrovi, do jehož střely se stačil vložit Chalobah a srazil ji na rohový kop.
45+1'
Madueke dostal příliš dlouhý pas k pravé postranní čáře, míč už na hrací ploše nedokázal doběhnout.
45'
Rozhodčí Jones k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává čtyři nastavené.
43'
Po centru Porra se hosté ke střele nedostali, míč se pak oklikou vrátil k Portugalci, jehož opětovný centr jen proletěl předbrankovým prostorem a bude se kopat od Djordjeho Petroviće.
43'
Kulusevskiho centr z pravé strany Cucurella srazil na rohový kop.
42'
Jackson si ve středovém kruhu poradil s Romerem, pak i s Kulusevskim, Romero se ale stačil do souboje vrátit a nakonec míč získal.
41'
Po rozehrávce nakrátko si míč na střelu navedl Mychajlo Mudryk, z dálky ale vysoko přestřelil.
41'
Cucurella byl podražen Porrem, následovat bude standardní situace pro modré.
40'
Chelsea se usadila na útočné polovině, domácí v těchto chvílích hrají se soupeřem bago.
38'
První šance hostů! Na výborný centr Porra si u vzdálenější tyče naskočil Cristiano Romero a ve skvělé pozici jen o malé decimetry minul branku Chelsea! Djordje Petrović by neměl nejmenší šanci zasáhnout!
37'
Richarlison se na pravém křídle šikovně obtočil kolem Badiashileho, pak byl francouzským obráncem faulován.
36'
Brennan Johnson se u postranní čáry nechal předběhnout Cucurellou, pak španělského obránce srazil k zemi.
35'
Johnson se u rohového praporku dokázal uvolnit kolem Cucurelly, následně ale nepřesně centroval.
35'
Ange Postecoglou vypadá na lavičce Tottenhamu pořádně rozzuřen, hosté zatím za svým soupeřem výrazně zaostávají.
33'
Do zajímavé palebné pozice se dostal Mychajlo Mudryk, jeho rána mířila těsně nad břevno hostující branky!
31'
Fanouškům Blues se vůbec nelíbilo, že při útočné akci Tottenhamu nebylo pískáno přistrčení Richarlisona, hosté se ale nijak prosadit nedokázali.
30'
Madueke se snažil probít kolem Emersona po pravém křídle, v klíčové chvíli před přihrávkou před branku ale podklouzl.
29'
Mychajlo Mudryk se protáhl po levé straně, následnou přihrávku před branku na Palmera stačil zachytit Guglielmo Vicario.
27'
Po delším zkoumání je potvrzeno, že domácí branka je regulérní!
26'
U videa se ještě zkoumá, zda se Marc Cucurella nedopustil faulu při čistění prostoru Chalobahovi.
24'
Chelsea právě vstřelila branku! Chelsea se ujímá vedení! Conor Gallagher přesným centrem ze standardní situace posadil míč na hlavu TREVOHA CHALOBAHA, na jehož hlavičku brankář Vicario nedosáhl!
23'
Mudryk přenesl míč k pravé postranní čáře na Maduekeho, ten si jej navedl směrem k ose hřiště a ze střední vzdálenosti pálil nad hostující branku.
22'
Caicedo si před vlastním pokutovým územím vynutil faul Sarra, rozehrávat mohou domácí.
21'
Mychajlo Mudryk se i s notnou dávkou štěstí dokázal protáhnout ze středu hřiště až do bezprostřední blízkosti Vicaria, pak už v pádu jen posunul míč k italskému brankáři.
21'
Gallagherův centr hosté odhlavičkovali jen k Badiashilemu, jeho střelu od rohu pokutového území odrazil Johnson za postranní čáru.
20'
Caicedo by ale měl být v pořádku a Chelsea bude zahrávat standardní situaci.
19'
Caicedo se po jednom ze soubojů svalil na trávník a velmi bolestivě se drží za pravý kotník.
19'
Madueke se protáhl po pravém křídle, pak ale nedokázal přesně přihrát před branku, domácí budou jen vhazovat.
18'
Johnsonův nebezpečný skákavý centr těsně před Richarlisonem dokázal vyrazit Petrović, důležitý zákrok srbského brankáře Chelsea.
17'
Jackson se uvolnil na levém křídle, kde zakombinoval s Cucurellou, jehož přihrávka si proklestila cestu pokutovým územím až ke Gilchristovi, jenž nabíhal z druhé vlny a napálil míč vysoko nad branku.
15'
Z dalšího rohu už Chelsea nijak nezahrozila a hraje se ve středu hřiště.
15'
Rohový kop Vicario vyboxoval, byť mu v zákroku velmi překážel osamocený Richarlison, jenž svému brankáři moc nepomohl. Následovat bude další rohový kop.
14'
Domácí se na levé straně dostali k premiérovému rohovému kopu zápasu.
12'
Chelsea je nastěhována u pokutového území Tottenhamu, to je však velmi zahuštěné a domácí se nemohou dostat do předbrankového prostoru.
10'
Po souhře se Sonem a následném pádu v pokutovém území se penalty dožadoval Emerson. Ten byl trochu postrčen Maduekem, Emerson ale svůj pád výrazně přifilmoval.
8'
Nepřesný centr Brennana Johnsona doputoval za domácí branku, rozehrává Djordje Petrović.
7'
Brennan Johnson potáhl míč k hranici pokutového území, pak střílel do bránících hráčů Chelsea.
5'
Po pár sekundách domácí znovu zahrozili, v pokutovém území si hledal střeleckou pozici Mudryk, nakonec si ale míč spíše ukopl výrazně mimo branku.
5'
První obrovská tutovka zápasu! Mychajlo Mudryk výborným pasem vysunul do brejku Nicolase Jacksona, ten dokázal procedit míč přes brankáře Vicaria, jemuž před brankovou čarou pomohl Micky van de Ven, ten však ve skluzu odehrál míč jen před prázdnou branku k Palmerovi, jenž ale nedokázal sklopit placírku a zblízka přestřelil odkrytou branku!
4'
Také Chelsea zatím často bere zpátečku, teď hosté z útočné poloviny postupně dopravili míč až k brankáři Petrovićovi.
2'
Pape Matar Sarr mohl vhazovat v blízkosti útočného rohového praporku, Tottenham byl ale rychle přinucen vrátit se do středu hřiště.
1'
Ve vzájemných zápasech nehrozí barevný konflikt, oba celky tak hrají v tradičních dresech.
1'
Úvodního výkopu se ujala Chelsea a je rozehráno!
1'
Trojice rozhodčích v čele s Robem Jonesem přivedla fotbalisty na trávník, úvodní výkop se pomalu blíží.

Chelsea FC: Petrović – Gilchrist, Chalobah, Badiashile, Cucurella – Caicedo, Gallagher (C) – Madueke, Palmer, Mudryk – N. Jackson.
Náhradníci: Bettinelli – Acheampong, Casadei, Castledine, Dyer, Washington, Sturge, Tyrique, Tauriainen.
Trenér: Mauricio Pochettino

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Emerson Royal – Bissouma, P. Sarr – Br. Johnson, Kulusevski, Son Hung-min (C) – Richarlison.
Náhradníci: Austin – Drăgușin, Gil, Bentancur, Maddison, Lo Celso, Højbjerg, Skipp, Moore.
Trenér: Ange Postecoglou

Rozhodčí: Jones – Hussin, Smith.
Tottenham Hotspur

Také Tottenham se po značnou část sezóny potýká s velmi nevyrovnanými výkony, které jej trápí zejména v boji o postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Z pátého místa aktuálně ztrácí sedm bodů na čtvrtou Aston Villu a má sice dva zápasy k dobru, ovšem kromě dnešního duelu na Stamford Bridge se jedná ještě o květnovou domácí dohrávku s Manchesterem City, čímž své manko výrazně umaže jen stěží.

Kohouti navíc bojují i s velmi špatnou formou, v posledních dvou zápasech nejdříve prohráli 0:4 v Newcastlu, pak 2:3 doma proti svému úhlavnímu rivalovi Arsenalu, když po tristním prvním poločase dlouho prohrávali 0:3, pak už jen dokázali výsledek zkorigovat.

Tottenham bude postrádat někdejšího útočníka Chelsea Tima Wernera, jenž si při zápase s Arsenalem poranil zadní stehenní sval, zranění lýtka pak utrpěl Ben Davies a oba hráči už si letos nezahrají. Dlouhodobě jsou mimo hru Destiny Udogie, Fraser Forster, Ryan Sessegnon, Manor Solomon, naopak po menším zranění už by se brzy měl vrátit na trávníky Oliver Skipp.
Chelsea FC

Chelsea pokračuje v nesmírně nevyrovnaných výkonech, střídá lepší výkony s horšími a to i během jednotlivých zápasů. Naposledy The Blues nezvládli první poločas ve Villa Parku, kde šli do šaten za stavu 0:2, díky skvělému výkonu ve druhém dějství ale zápas vyrovnali, po velmi sporném verdiktu od VARu nakonec byli připraveni i o vítězný gól.

V předchozích dubnových zápasech nejdříve zdolali Manchester United díky rovněž skvělému závěru 4:2, pak ale jen remizovali na trávníku beznadějně posledního Sheffieldu United 2:2, deklasovali Everton 6:0 a prohráli na Arsenalu 0:5. V tabulce to aktuálně znamená deváté místo se ztrátou pěti bodů na sedmý Newcastle. Právě sedmé místo by ještě mělo znamenat možnost účastnit se příští sezóny evropských pohárů.

Kvůli potížím s tříslem nedohrál poslední zápas Thiago Silva, na marodce se tak připojil k celé řadě hráčů, jimiž jsou Wesley Fofana, Reece James, Romeo Lavia, Lesley Ugochukwu, Malo Gusto, Ben Chilwell, Carney Chukwuemeka a Enzo Fernández. K dispozici ještě nejsou ani Raheem Sterling, Robert Sánchez, Christopher Nkunku a Levi Colwill, ačkoliv poslední dva jmenovaní už se vrátili do tréninku, podle trenéra Pochettina ale dnes ještě nebudou připraveni.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávky 26. kola anglické Premier League, v londýnském derby Chelsea přivítá Tottenham. Jedná se o dohrávku souboje odloženého kvůli postupu Chelsea do finále ligového poháru, v němž nestačila na Liverpool.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.