Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Liverpool - 7. dubna 2024   16:30

Manchester Utd.
50' Fernandes  • 67' Mainoo (Wan-Bissaka)
2:2
(0:1)
Liverpool
23' Núñez  (Díaz) • 84' Saláh
An. Onana – Wan-Bissaka, Maguire, Kambwala, Dalot – Casemiro, Mainoo (85. Mount) – Garnacho (80. Amrábat), Fernandes (C), Rashford (66. Antony) – Højlund.
Bayındır – Amad Diallo, Eriksen, Forson, Ogunneye, Amass.
Taylor – Beswick, Nunn
Old Trafford, Manchester
Liverpool
Kelleher – Bradley (65. Gomez), Quansah, van Dijk (C), Robertson – Mac Allister, Endó (68. Elliott), Szoboszlai (65. Jones) – Saláh, Núñez (68. Gakpo), Díaz.
Adrián – Tsimikas, Konaté, Gravenberch, Danns.

Děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou.
Souboj předních týmů tabulky nabídl zajímavé drama do posledního okamžiku. V 23. minutě otevřel skóre Díaz. Po přestávce a velké hrubce Quansaha vyrovnal Fernandes. Domácí však zatlačili Liverpool a odměnou jim byla krásná branka Mainoa. Poslední slovo řekl zkušený Salah, když v 84. minutě proměnil penaltu a korigoval na 2:2. United se i podruhé rozešel s Liverpoolem smírně 2:2.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:21. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:10.
90+9'
90+9'
Poslední standardní situaci zakončil po odrazu Elliot. Onana míč dostal pod kontrolu.
90+8'
Nemilosrdný skluz Casemira je klidněn žlutou kartou z kapsy Taylora.
90+7'
Poslední slovo mohl říct Antony, jenže ve svízelné situaci dokázal zakončit pouze doprostřed brány, kde byl připraven pozorný Kelleher.
90+6'
Po příliš prudké přihrávce Goméze končí míč v rukavicích Onany. Gólman domácích následně odkopem poslal míč na druhou polovinu.
90+5'
Za slovní protesty je žlutou kartou potrestán Antony.
90+4'
Luis Díaz měl na kopačce vítěznou branku! Jeho zakončení uvnitř vápna skončilo vysoko nad bránou!
90+3'
Taktickým faulem zastavil Mason Mount rychle postupujícího Codyho Gakpa. Žluté varování je zde na místě.
90+1'
Centrem od rohového praporku se hostům ohrozit bránu nepodařilo.
89'
Závěrečný tlak patří hostům. Centry před bránu Onany odklízejí domácí.
88'
Taylor vytahuje žlutý kartonek. Proti pravidlům se provinil Curtis Jones.
87'
Díaz s Dalotem skončili u reklamních panelů mimo hrací plochu. Oba borci vypadají v pořádku.
86'
Rozuzlení stále visí ve vzduchu. Dokáže jeden z celků ukousnout vítězství na svou stranu? To nám řeknou poslední minuty utkání!
85'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Kobbie Mainoo, přichází Mason Mount.
84'
Liverpool právě vstřelil branku!
Nejlepší střelec týmu hostů se penalty zhostil chladnokrevně a svou levačkou si vybral levý dolní roh. André Onana zvolil špatnou stranu. 2:2
83'
Penalty se ujme Mohammed Salah.
82'
Wan-Bissaka v pokutovém území podrazil Harveyho Elliota! Sudí Taylor ukazuje na penaltový puntík.
81'
Hosté stále drží míč, kombinují na útočné polovině, ale ne a ne vstřelit branku. Defenzíva United odolává.
80'
ze hřiště odchází Alejandro Garnacho, přichází Sofján Amrábat.
78'
Neproměněné šance stojí dneska Liverpool výsledek. Jasnou příležitost Díaze vyrazil Onana pouze před sebe, ovšem dobíhající Salah trestuhodně vysoko přestřelil!
76'
Oblouček Díaze odhlavičkoval Wan-Bissaka mimo pokutové území. Odražený balón si našel Joe Gomez a z voleje ihned vypálil. Harry Maguire ránu tečoval, avšak Onana stihl balón zachytit.
75'
Přihrávková kombinace čerstvých ofenzivních zbraní Liverpoolu se nevyvedla. Nepřesná přihrávka Gakpa vyhnala Elliota do zámezí.
74'
Tvrdě šel do souboje Willy Kambwala, což sudí Taylor ocenil žlutou kartou.
73'
Z protiútoku se k zakončení dostal Alejandro Garnacho, ale svou střelou trefil pouze prostředek branky, kde byl připravený Kelleher.
72'
Po inkasované brance se Liverpool dostává obtížně do stažené defenzívy domácích.
71'
Střelecký pokus Alejandra Garnacha zablokoval Joe Gomez. United zahrají rohový kop.
69'
Na pořádné drama až do konce je zaděláno. Uvidíme, jestli se Liverpoolu podaří v závěrečné dvacetiminutovce najít odpověď.
68'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Cody Gakpo,
ze hřiště odchází Wataru Endó, přichází Harvey Elliott.
67'
Manchester United právě vstřelil branku!
To, co se zdálo po první půli jako málo pravděpodobné, je momentálně realita! Rudí Ďáblové kombinovali s míčem po levé straně, kde Wan-Bissaka přihrál na hranici vápna. Příjemcem byl KOBBIE MAINNO, který se s míčem otočil a nádhernou střelou poslal míč přesně k pravé tyči! 2:1
66'
ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Antony.
65'
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Curtis Jones,
ze hřiště odchází Conor Bradley, přichází Joe Gomez.
63'
Bolestivé chvíle prožil po zblokované střele Carlos Casemiro. O chvíli později signalizoval zdravotní problémy Marcus Rashford.
62'
Herní projev obou týmů se na nějakou chvíli uklidnil. Hlavním dějištěm je momentálně střed hřiště.
60'
Kobbie Mainoo zůstal ležet na trávníku po faulu Mac Allistera. O nic vážného se nejedná.
59'
Nestrannému divákovi je dnes nabízen velmi atraktivní fotbal. Šance jsou k vidění na obou stranách.
58'
Centr na druhé straně z levé strany skončil v rukavicích Kellehera.
57'
Salah, po několika dotecích s míčem v pokutovém území, nedokázal najít prostor ke střele. Následné zakončení Mac Allistera bylo pouze sražené.
56'
Hosté pokračují v útoku. Po práci Conora Bradleyho bude Liverpool zahrávat rohový kop.
55'
Je zázrak, že přečíslení Liverpoolu neskončilo gólem. Salah prostrčil na Díaze, Díaz balón nachystal Núňezovi, jenomže poslední jmenovaný netrefil odkrytou bránou domácích!
54'
Centr mířící do brány musel na poslední chvíli vyboxovat Kelleher. Poté míč odkopl z pokutového území Van Dijk do bezpečí.
53'
Manchester United si vypracoval rohový kop.
51'
Hra nahoru dolů je k vidění na Old Trafford. Oba týmy jsou hladové po vstřelení další branky.
50'
Gól z čistého nebe vrací United zpátky do pozice na bodový zisk. Jarell Quansah předvedl velkou hrubku, když jeho přihrávku zachytil BRUNO FERNANDES. Kapitán domácích z velké vzdálenosti ihned vypálil, a překonal tak vysunutého brankáře Kellehera. 1:1
48'
Na druhou stranu se vydal Marcus Rashford, ale jeho osamocené počínání úspěch nenašlo.
47'
Núňezova prudká rána byla zastavena jedním z obránců. Liverpool navázal svými přechody na první poločas.
46'
Liverpool uvedl míč po přestávce opět do pohybu.
46'
Po dobrém nástupu Manchesteru United do zápasu nebyl domácím uznán gól již ve druhé minutě kvůli ofsajdu. Od desáté minuty převzali otěže zápasu hosté a dirigovali tempo hry po celý zbytek poločasu. Odměnou jim po rohovém kopu byla branka Díaze. 0:1
45+2'
45+2'
Conor Bradley se rozhodl z úhlu vystřelit, což se neukázalo jako nejlepší řešení. Liverpool získal alespoň rohový kop.
45+1'
Darwin Núñez se po narážečce s Robertsonem vystavil do postavení mimo hru.
44'
Útočný přechod United ztroskotal na průnikové přihrávce z kopačky Fernandese. Mladý stoper Jarell Quansah balón totiž zachytil.
42'
Diogo Dalot zablokoval střelu Díaze z velmi dobré pozice! V opačném případě bychom pravděpodobně viděli změnu skóre.
41'
Střelec první branky je zpátky na nohou. Míč byl uveden opět do pohybu.
40'
Luis Díaz obdržel tvrdý zákrok od Kambwaly. Hra je na chvíli přerušena.
38'
Domácí celek nedokázal zatím vyslat ani jeden pokus na bránu Alissona. Na střely to je momentálně 0:13.
37'
Mohammed Salah v dobré pozici trestuhodně přestřelil. Trenér Klopp se chytá za hlavu, poté co jeho svěřenci spálili další vyloženou šanci.
36'
A do třetice zkoušel překonat Onanu Darwin Núñez. Obalovaná rána k pravé tyči přeletěla horní tyč.
35'
Další zakončení Salaha z podobného místa vykryl brankář Manchesteru. Liverpool zahraje další rohový kop.
34'
Liverpool předvedl velmi hbitý brejk, na jehož konci byl Mohammed Salah. Jeho obstřel na zadní tyči vyrazil Onana na roh.
33'
Dvojice Wan-Bissaka Rashford nepřechytračila soupeře v rohu hřiště. Po výměně přihrávek o míč přišla.
32'
Se dlouhou zpětnou přihrávkou si musel poradit André Onana. Gólman domácích situaci zvládl a žádný kolaps nepřipustil.
30'
Své zaváhání stihl Willy Kambwala na poslední chvíli napravit. Darwin Núñez tak druhou branku zatím nepřidal.
29'
Faulem ukončuje útočnou sekvenci domácích Alejandro Garnacho.
28'
Centr na zadní tyč našel osamoceného Casemira, jež balón nasměroval mezi bránu a hráče. Nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal doklepnout hrací předmět do brány.
27'
Domácí zavítali na polovinu soupeře, kde si vybojoval faul Bruno Fernandes. Domácí se shromažďují před bránou Kellehera.
26'
United bude muset být obezřetnější. Je tady další roh Liverpoolu.
25'
Zápas se hraje od první minuty ve velkém tempu. Podmáčený terén navíc způsobil nejedno podklouznutí, které také pomohlo hostům ve vstřelení první branky zápasu!
23'
Hosté jdou v první pětadvaceti minutovce do vedení! Centr od rohového praporku prodloužil na zadní tyč Núňez, kde našel nikým nehlídaného LUISE DÍAZE! Kolumbijský křídelník se nemýlil a poslal míč k levé tyči. 0:1
22'
Hra se vrací zpátky před bránu Onany. Centrovat od rohového praporku bude Robertson.
21'
Red Devils vyčkávají na míči a zbrkle se nikam neženou. Defenzíva hostů nedovoluje domácím větší příležitosti.
20'
Andrew Robertson se rozhodl napřáhnout ze střední vzdálenosti. Jeho střela však postrádala potřebné parametry.
18'
Pohledná akce hostů! Po svižných přihrávkách se otevřel prostor po levé straně, odkud centroval Robertson. Přízemní přihrávku si hledal Szoboszlai, ale zakončení z prvního dotyku netrefil ideálně.
17'
Jeden z hráčů domácího celku byl pomezním rozhodčím přistižen v ofsajdovém postavení.
16'
Manchester se dostal po zisku míče do rychlého protiútoku. Rasmus Højlund byl však zpomalen Van Dijkem a po otočce zpět se už stihla obrana Reds zformulovat.
14'
Po úvodním tlaku domácích to je teď Liverpool, kdo dobývá obranu soupeře.
13'
Středovou kolmicí se dostal balón k Núňezovi. Hrotový útočník hostí naložil z přečíslením prachbídně, když přihrávkou nenašel nabíhajícího Díaze.
12'
Salah přistavil míč ke střele Dominiku Szoboszlaiovi, který napřáhl a pořádně vylekal domácí tribuny. Jeho rána proletěla těsně nad břevnem Onanovy brány.
11'
Sražený centr se dostal k Salahovi, jež z velmi těžké pozice střelou trefil bránícího hráče. Robertson si staví míč u rohového praporku.
10'
United se ničeho nezalekl a naopak jsou to právě domácí, kdo jsou momentálně nebezpečnější. Odměnou jim je již třetí rohový kop.
9'
V obou po sobě jdoucích případech zvládla obrana Reds odhlavičkovat míč mimo pokutové území.
8'
Domácí si vypracovali rohový kop.
7'
Za ostrý skluz na soupeřův kotník vidí žlutou kartu Conor Bradley.
6'
Do brejku dva na dva postupoval s míčem u nohy Núňez. Lehce podmáčený trávník zapříčinil podklouznutí forwarda Liverpoolu, což překazilo také celý útok.
5'
Rudí Ďáblové kombinovali po pravé straně. S přízemním centrem si dokázala defenzíva hostů poradit.
4'
V obrovské šanci se ocitl Dominik Szoboszlai, poté co mu Salah předložil míč do další vyložené šance! Fantastickým zákrokem se předvedl André Onana, když střelu vyrazil!
3'
Liverpool podruhé ze začátku v rozehrávce chyboval. Tentokrát United nijak nezahrozil.
2'
Již v druhé minutě se Old Trafford rozradostnil. Alejandro Garnacho obešel brankáře a poslal míč do odkryté brány. Pomezní rozhodčí po dokončení akce odmával viditelný ofsajd!
1'
Úvodní výkop obstaral Manchester United.
1'

Manchester United: An. Onana – Wan-Bissaka, Maguire, Kambwala, Dalot – Casemiro, Mainoo – Garnacho, Fernandes (C), Rashford – Højlund.
Náhradníci: Bayındır – Amrábat, Antony, Amad Diallo, Mount, Eriksen, Forson, Ogunneye.
Trenér: E. ten Hag

Liverpool FC: Kelleher – Bradley, Quansah, van Dijk (C), Robertson – Mac Allister, Endó, Szoboszlai – Saláh, Núñez, Díaz.
Náhradníci: Adrián – Tsimikas, Konaté, Gomez, Gravenberch, Jones, Gakpo, Danns, Elliott.
Trenér: J. Klopp

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Vzájemný zápas

První vzájemný zápas dopadl bezbrankovou remízou, kdy obranná tvrz Rudých Ďáblů odolala 34 střelám. Oba týmy se setkaly ve čtvrtfinále FA Cupu, kde naopak gólově bohatý zápas skončil po prodloužení 4:3 pro Manchester United.
Liverpool FC

Liverpool se vyhřívá na čele anglické nejvyšší soutěže. Za třicet zápasů nasčítal 70 bodů. Pronásledovatelé jsou ve velmi těsném kontaktu, a tak se ve všech zápasech hraje o každý bod. Na cizích stadionech si The Reds vedou solidně s bilancí 8:4:2. V minulém kole Liverpool nezaváhal a s posledním Sheffieldem si poradil poměrem 3:1.
Manchester United

Rudí Ďáblové jsou v tabulce na šesté příčce, kdy od pohárových pozic je sice dělí jedno místo, ale také rozdíl 9 bodů. Na Old Trafford to letos není žádná sláva, když ze čtrnácti utkání zde United získalo pětadvacet bodů, což je v této statistice řadí na 11. místo. Poslední zápas hrál Manchester na Stamford Bridge, kde v posledních minutách ztratila družina Ten Haga všechny tři body výsledkem 4:3.
Zdravím všechny fanoušky u anglické Premier League. Nedělní odpoledne nabídne střetnutí Manchesteru United s Liverpoolem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.