Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Bournemouth - 24. dubna 2024   20:45

0:1
(0:1)
Bournemouth
37' Semenyo  (Kerkez)
Wolves
Sá – S. Bueno (46. Doherty), Kilman (C), T. Gomes (90+3. N. Fraser) – Semedo, Doyle (55. Cunha), J. Gomes (64. Bo. Traoré), M. Lemina, Ajt-Núrí – Sarabia (64. Chirewa), Hwang Hi-čchan.
Bentley – H. Bueno, Holman, Okoduwa.
Attwell – Mainwaring, Greenhalgh
Molineux Stadium, Wolverhampton
25 541 diváků
Bournemouth
Travers – Smith (C), Zabarnyj, Senesi (87. Hill), Kerkez – Cook, Christie – Semenyo, Kluivert (74. Ouattara), Scott (81. Kelly) – Solanke (87. Ünal).
N. Neto – Aarons, Billing, Dacosta, Sadi.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 11:15. Rohy: 8:12. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:17.
Dvanáctá výhra v sezóně posunula Bournemouth na desáté místo. Wolves klesli na příčku dvanáctou.
Wolverhampton si odnesl ze zápasu dvou mužstev ze středu tabulky čtvrtou domácí porážku v řadě. Vlci doplatili na pasivitu z úvodu zápasu, kterou Bournemouth potrestal gólem Semenya. Od tohoto okamžiku Wanderers přidali na aktivitě, ale videorozhodčí jim vyrovnání nedopřáli. Kvůli faulu v přechodové fázi nejprve nebyl uznán gól Hwanga Hi-čchana a v nastaveném čase nemohl kvůli ofsajdu slavit ani kapitán Kilman. To už Cherries byli dávno v deseti, neboť za tvrdý faul na Dohertyho viděl červenou kartu Milos Kerkez.
90+13'
90+12'
Videorozhodčí posvětili výrok pomezního. Wanderers moc času nezbývá, avizované desetiminutové nastavení už dávno vypršelo.
90+10'
Chirewa přes hromadu těl přihrávku do vápna neprocpal. Traoré byl v tomto ohledu úspěšnější, jenže Maximilian Kilman stál před svou gólovou střelou v těsném ofsajdu. Radost z vyrovnání trvala jen krátce.
90+9'
Po nepovedeném centru Ajt-Núrího to byl právě Sá, kdo se podílel na klíčovém centru do předbrankového prostoru. Hlavičkáři v modrém byli před Traversen ve střehu.
90+8'
Hwang Hi-čchan vytloukl Hillovy bloky. Vše spěje k rohovému kopu, kvůli kterému se do ofenzivy zapojí i brankář Sá!
90+7'
Leminův nákop neplánovaně propadl do levého křídla. Raján Ajt-Núrí měl klid na centr, jenže Chirewa souboj o vysoký balón prohrál.
90+6'
Bournemouthu se daří držet hru v bezpečné vzdálenosti od Traverse. V těchto okamžicích diváci sledují hlavně boj o zahuštěný střed hřiště.
90+4'
Domácím trochu zatrnulo, když napadající Semenyo vyvinul tlak na nezajištěného Leminu. Ten o balon nakonec nepřišel a později tak mohlo dojít k dalekonosné Traorého střele letící několik metrů vedle Traversovy branky.
90+3'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Toti Gomes, přichází Nathan Fraser.
90+3'
Enes Ünal si řekl o žlutou kartu zakopnutím míče z místa Christieho přestupku. Wanderers využití toto přerušení k poslední změně.
90+2'
Mario Lemina se na křídle nenechal obehrát Hillem. Sá bleskově vrátil míč do hry, jenže Lemina ho zase odevzdal neadresným nákopem.
90'
Zadáci Bournemouthu si na chvíli vydechnou. Dohertyho nákop byl u okraje pokutového území prodloužen do území, které měl pod palcem hostující gólman.
89'
Cherries nemají moc starostí s likvidací centrovaných balónů. Hlavička při neuznaném gólu Hwanga Hi-čchana byla spíše výjimkou potvrzující pravidlo.
88'
Attwell dopískl Ünalův faul na Leminu. Wolves sevřeli hosty u Traverse a tečovanou Chirewovou střelou z dvaceti metrů se zmocnili dalšího rohového kopu.
87'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Enes Ünal.
87'
ze hřiště odchází Marcos Senesi, přichází James Hill.
85'
Nélson Semedo využil Christieho bloky k zisku rohového kopu. Raján Ajt-Núrí jej rozjel na krátko spolu s Chirewou a pak se hodně ukopl ve snaze o střelu z voleje. Dokonce minul i rohový praporek.
84'
Semedo i s tečí poslal přihrávku ke Cunhovi, jenže ten pod vlivem Cookova bránění nemohl přihrát na dva spoluhráče sbíhající k malému vápnu.
83'
Senesiho neadresný nákop doletěl k Josému Sá. Portugalský gólman si pošpíšil s rozehrávkou, nicméně Ajt-Núrího přenesení přes celou šířku hřiště k Dohertymu přechod Wanderers zabrzdilo.
82'
Ajt-Núrího standardka přistála na hlavě jednoho z obránců. Solanke vyrazil do protiútoku. Hezky si posunul míč mezi dvěma protihráči a uvolnil se k přihrávce na Semenya, kterou Toti Gomes musel odklízet na roh.
81'
ze hřiště odchází Alex Scott, přichází Lloyd Kelly.
80'
Červená karta byla u VARu potvrzena. Kerkez opouští hřiště a Bournemouth bude v závěrečné čtvrthodině bránit náskok v deseti.
79'
Kerkez nevybíravým způsobem zajel do Dohertyho, který zrovna přebíral Chirewovu přihrávku. Rozhodčí Attwell si dal chvíli na rozmyšlenou a pak vytáhl rovnou červenou kartu!
78'
Raján Ajt-Núrí se dobře zorientoval v mele v předbrankovém prostoru a hlavou odvrátil Christieho roh mimo nebezpečí.
77'
Lemina přispěl k rohovému kopu Cherries.
75'
Cunhova kolmice prošla cirka metr před Chirewou do vlastnictví Bournemouthu.
74'
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Dango Ouattara.
73'
Hra je na chvíli pozastavena. Nějaké zdravotní trable řeší Nélson Semedo. Mezitím se chystají střídání na straně AFC.
70'
Hwang Hi-čchan prodlužoval míč do náběhu Cunhy, jemuž se u hranice vápna nepovedlo projít přes několik mužů ve světle modrém.
69'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Matheus Cunha).
68'
Tak to je studená sprcha pro Wolves. Hwangův gól je skutečně zneplatněn kvůli Cunhově faulu, který se stal na druhém konci hřiště.
67'
Vyrovnání ještě není oficiální. Stuart Attwell čeká na vyjádření videorozhodčích kvůli možnému faulu v přechodu Wanderers.
65'
Wolverhampton právě vstřelil branku!
Molineux Stadium slaví vyrovnání na 1:1! Zárodek gólu vznikl na pravém křídle, kde se po spolupráci s Dohertym odhodlal k centru Semedo. Zabarnyj nebyl dostatečně blízko u HWANGA HI-ČCHANA a jihokorejský reprezentant umístil razantní hlavičku mimo dosah Marka Traverse.
65'
Raján Ajt-Núrí nenechal u postranní čáry rozběhnout Semenya. Domácí vhazovali a kreativní rozehrávkou setřásli napadající soupeře.
64'
ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Tawanda Chirewa.
64'
ze hřiště odchází João Gomes, přichází Boubacar Traoré.
64'
Christieho levačka trefila Leminu. Odražený míč vlevo vyzvedl Scott a technickou střelou o velký kus minul prostor mezi tyčemi.
63'
Po aktivnějším vstupu Wanderers do druhého poločasu se obraz hry začíná zase měnit. Bournemouth utahuje šrouby a dělá všechno pro to, aby dal uklidňující druhý gól.
62'
Znovu si Semenyo naváděl míč z pravé části hřiště doprostřed, ovšem obětavý Lemina ho tentokrát k zakončení nepustil.
61'
Stuart Attwell dobře viděl na Dohertyho úder loktem do Christieho hlavy. Na žluté karty vede Wolverhampton 3:0.
59'
Raján Ajt-Núrí se konstruktivně snažil vymanit z pasti u zadní čáry. Svou misi nakonec zvládl, bude se kopat od branky Josého Sá.
58'
Cestou z pravého křídla do šestnáctky obešel Semenyo dva soupeře. Až Toti Gomes Ghaňanovu koncovku odklonil na roh, jehož výsledkem byla šance Senesiho a střela vedle levé tyče.
57'
João Gomes měl v rychlém protiútoku k dispozici jediného kolegu. Se Sarabiou si nevyhověl a hosté doutnající požár uhasili.
56'
Dvacet metrů od Josého Sá si Kluivert navedl míč na střed. João Gomes jeho střelu ztečoval na roh a po něm Scottova hlavička přistála na střeše domácí branky.
55'
ze hřiště odchází Thomas Doyle, přichází Matheus Cunha.
55'
Před druhým střídáním Wanderers se u Josého Sá konal rohový kop. Doherty odvrátil míč k Christiemu a ten ho bez přípravy napálil na tribunu za bránou.
54'
Senesi vyřešil ofenzivní dobrodružství až moc prudkou přihrávkou do nohy Kluiverta. Nizozemský šikula si nebyl schopen balon zpracovat a jen ho protečoval do reflexivně zasahujícího Sá.
53'
Semenyo měl vedle sebe rozběhnutého Scotta. Ten mu chtěl vrátit přihrávku do vápna, ale od hráčů Wolverhaptonu se míč odrazil za postranní lajnu. Vhazuje Adam Smith.
52'
Semedo si na křídle pomohl s Dohertym. Tomu se nepovedlo kvalitně nasměrovat centr a poslal míč přesně k Traversovi.
51'
Doyleova rána z dálky ztroskotala na noze jednoho z protihráčů, od níž se balon vrátil zpátky na kopačky aktivnějšího Wolverhamptonu.
50'
Alex Scott se dostal do sendviče mezi dva obránce Wanderers. Attwell na jeho pád ve vápně nereagoval a domácí přenesli hru na půlku.
49'
Lemina si pečlivě nachystal centr na Dohertyho. Žolík z domácí lavičky byl zaneprázdněn soubojem se stoperem a hlavou se do Traversovy branky netrefil.
47'
Doherty byl sevřen ze všech stran, když se ve vápně snažil převzít patičku Hwanga Hi-čchana. Protiakci Bournemouthu chyběla přesnější přihrávka Kluiverta.
46'
ze hřiště odchází Santiago Bueno, přichází Matt Doherty.
46'
Bournemouth od začátku prvního poločasu diktoval tempo. José Sá jeho šancím ve třech případech odolal, ale v 37. minutě už Cherries udeřili ze souhry mezi Kerkezem, Kluivertem a zakončujícím Semenyem. Teprve od tohoto inkasovaného gólu se začala projevovat i domácí ofenziva, byť vyložená šance u Traverse nevznikla.
45+2'
45+1'
Hwang Hi-čchan neměl šanci dostihnout Sarabiův nákop. Blíže k balonu to měl z branky vybíhající Travers.
44'
Zabarnyj zkušeně doprovodil míč mimo hrací plochu. Raján Ajt-Núrí ho z frustrace trochu nakopal a vysloužil si žlutou kartu.
44'
Semedo udělal kličku na levou nohu a prudkou střelou ze střední vzdálenosti poslal míč do obličeje Kerkeze. Z bolestivého bloku resultoval další nezužitkovaný rohový kop.
43'
Antoine Semenyo zodpovědně vypomohl zadním řadám a vyfoukl Doyleovi přihrávku do křídla, jejíž autorem byl Raján Ajt-Núrí.
42'
Třetí roh Wolverhamptonu zrealizoval Pablo Sarabia prachbídně. Centr zprava se zasekl v Traversových rukavicích.
41'
Hwang Hi-čchan měl v úmyslu předešlá slova vyvrátit, jenže Senesiho důrazná obrana ho vyhnala z vápna až k rohu hřiště.
40'
Illja Zabarnyj se stal obětí nedovoleného zákroku, když jistil nákop letící před Hwanga Hi-čchana. Jihokorejský hráč je v tomto zápase naprosto neviditelný.
39'
Cherries se zkoncentrovali na bránění Sarabiovy standardní situace. Domácí byli vytlačeni na půlku a za malou domů na brankáře Sá rozhodně nesklidili od fanoušků pochvalná slova.
37'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Hostující fotbalisté potěšili manažera Andoniho Iraolu vedoucím gólem, jenž vzešel z rychlé akce čtyř hráčů. Kerkez si narazil s Kluivertem a zleva našel u okraje malého vápna ANTOINEA SEMENYA, který pohotovou střelou potrestal nedůslednost v obraně Wanderers.
36'
Vůbec poprvé se v ofenzivě připomněl Raján Ajt-Núrí. Od levého rohu vápna si míč navedl na střed. Tam si našel výhled na branku, ale pravačkou nakonec vypálil vedle Traversovy brány.
35'
Antoine Semenyo si při napadání počínal nedovoleným způsobem. V konfrontaci dvou čtyřiadvacítek poslal na zem Totiho Gomese.
34'
Držení míče: 54 % – 46 %.
33'
Semenyo nechal míč Scottovi a ten ho zprava servíroval do malého vápna. Solanke tam ale nebyl a ani Kluivert zadní tyč zavřít nestihl.
32'
Sotva se Bournemouth standardní situaci ubránil, tak se hra přesunula k půlící čáře, kde si Scott vynutil Kilmanův faul.
31'
V důsledku promáchnutí Sarabii vypadl míč před hostující vápno. Lemina to zkusil z dálky a podepsal se pod zisk rohového kopu.
30'
Semenyo si ve vápně přebíral pěknou Christieho přihrávku do běhu, ale už po prvním kroku skončil na zemi kvůli neodpískanému zákroku Buena.
29'
Při vyvážení míče z vlastní poloviny zahrál Doyle rukou. Pro domácí to žádný problém nepředstavovalo, Bournemouth se v následné akci sám vyhnal do autu.
28'
Neopatrnost Semeda v křídelním prostoru způsobila Cookovu standardní situaci. U bližší tyče nízký centr zlikvidoval právě hříšník Semedo.
27'
Mimořádně pasivní Wolverhampton se v jedenácti lidech pustil do bránění kolem hranice vápna. Zámek hostů vyvrcholil zablokovanou střelou Christieho.
26'
Díky Senesiho brilantnímu nákopu se Kluivert odtrhl od obránců Wanderers. Vedoucí branka z toho opět nebyla, Sá si připsal třetí důležitý zákrok levou rukavicí!
25'
Po souboji mezi Semedem a Christiem se standardní situace opakovala, ale centr zleva znovu nepředstavoval pro obranu Wolves žádné nebezpečí.
24'
Nacvičený signál Bournemouthu vypadal trochu pofiderně. Solanke musel po obloučku Christieho vybíhat mimo vápno a v tu chvíli mu Sarabia ukopl míč na roh.
23'
Kluivertův přímočarý postup po ose hřiště zastavil Semedův faul, za který byla automaticky udělena žlutá karta.
22'
Domácí své oponenty vytlačili na půlku a Cook se dokonce rozhodl přizvat do kolotoče přihrávek brankáře Marka Traverse.
21'
Kerkez přenesl hru k Semenyovi. Ten se k centru ale neodvážil a Bournemouth dál pokračuje v postupné kombinaci.
20'
Semenyo neprocedil finální přihrávku z pravého okraje vápna do požadované destinace. Solanke si ho poté urazil do autu.
19'
Z Christieho centru od rohového praporku resultovala nepřesná hlavička Senesiho, který si v klíčovou chvíli malinko překážel se Solankem.
18'
Kluivert vtipnou patičkou prodloužil Solankeho přihrávku do volné levé části pokutového území. Kerkezovi přišel míč ideálně proti noze, ale Sá nedostatečně umístěnou střelu zvládl vyrazit.
17'
Ajt-Núrí byl odzbrojen už na půlící čáře a domácí se museli zase stáhnout do hlubokého bloku.
16'
Solankeko nedovolený zákrok na Kilmana má za následek poklidnější rozehrávku Wanderers.
15'
Po další jednoduché ztrátě Sarabii rozvinul Solanke protiútok čtyř hráčů až do zakončení z hranice vápna, které umístil přímo do „koše“ Josého Sá.
14'
První domácí roh nadělal u Traverse pořádnou paseku. Míč si všemožně poletoval mezi hráči obou týmů až do chvíle, kdy ho Hwang Hi-čchan neškodně posunul k Traversovi.
13'
Sarabia si před vápnem přehodil balon na levačku a dobře umístěnou střelou k tyči přinutil Marka Traverse k prvnímu zákroku. Domácí navážou rohovým kopem.
12'
Sarabia lacino přišel o míč na pravé straně, nicméně Bueno následnou akci Bournemouthu zase rychle zatrhl.
11'
Znovu je pro Wolves cesta ven z vlastní poloviny hodně trnitá. Na pořadu dne by mělo být zjednodušení rozehrávky.
9'
Doyle zmiňovanému napadání podlehl nedaleko od pokutového území. Solanke zakončení v získané šanci ale prováhal a z tečovaného pokusu vzešel jen další roh.
8'
Mužstvo z Molineux Stadium si zatím míče moc neužilo. Aktivita Bournemouth je patrná i při napadání domácí rozehrávky.
6'
Druhý Christieho roh byl Senesim přizvednut vysoko do vzduchu. José Sá si do poslední chvíle nebyl jist, co z toho bude. Míč nakonec seshora spadl na břevno.
5'
Sá se musel poprvé odrazit ke své levé tyči, kam směřovala nepříjemně tečovaná střela Semenya. Míč se otřel o nohu blokujícího Leminy.
4'
Od Kilmana šel balon na roh. Ujal se ho Christie, ale domácím se kratší centr podařilo u bližší tyče odhlavičkovat.
3'
Smithův centr minul oba hostující hráče před brankářem Sá. Do bezpečnějších vod odbíhá s balonem Semedo.
2'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují ve žlutých dresech. Bournemouth je ve světle modrém.
1'

Wolverhampton Wanderers: Sá – S. Bueno, Kilman (C), T. Gomes – Semedo, Doyle, J. Gomes, M. Lemina, Ajt-Núrí – Sarabia, Hwang Hi-čchan.
Náhradníci: Bentley – H. Bueno, Cunha, Doherty, N. Fraser, Holman, Chirewa, Okoduwa, Bo. Traoré.

AFC Bournemouth: Travers – Smith (C), Zabarnyj, Senesi, Kerkez – Cook, Christie – Semenyo, Kluivert, Scott – Solanke.
Náhradníci: N. Neto – Aarons, Billing, Dacosta, Hill, Kelly, Ouattara, Sadi, Ünal.

Rozhodčí: Attwell – Mainwaring, Greenhalgh.
Zápas na Molineux Stadium začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Stuart Attwell, kterému budou na pomezí asistovat James Mainwaring a Nick Greenhalgh.
Wolverhampton Wanderers

Domácím v tuto chvíli patří 11. místo se 43 body. Klub v posledních dnech trochu hledá formu, na výhru totiž čeká už pět kol. Naposledy se Wolverhampton utkal doma s Arsenalem, neskóroval a hosté si tak po brankách Trossarda a Ødegaarda odvezli všechny body.

AFC Bournemouth

Hosté jsou na tom o něco hůře, na 13. místě mají 42 bodů a i oni se potýkají s horší formou. Na výhru čekají tři zápasy, když jednou remizovali a dvakrát prohráli. V posledním duelu přišla jedna z porážek, na trávníku Aston Villy skóroval pouze Solanke z penalty. Do přestávky pak stačil srovnat Rogers a po pauze výsledek otočili Diaby a Bailey.
Dobrý večer u odloženého utkání 29. kola anglické Premier League mezi týmy Wolverhampton Wanderers a AFC Bournemouth.
Utkání bylo odloženo kvůli kolizi se čtvrtfinále anglického poháru, náhradní termín byl stanoven na středu 24. dubna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.