Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Chelsea - 24. prosince 2023   14:00

Wolves
51' Lemina (Sarabia) • 90+3' Doherty
2:1
(0:0)
Chelsea
90+6' Nkunku  (Sterling)
Wolves
Sá – Kilman (C), Dawson (70. S. Bueno), T. Gomes – Semedo, Lemina, J. Gomes, Aït-Nouri (86. H. Bueno) – Hwang Hi-čchan, Sarabia (75. Doyle) – Cunha (86. Doherty).
Bentley – Chirewa, Kalajdžić, Barnett, Hesketh.
Coote – Wood, Smart
Molineux Stadium, Wolverhampton
Chelsea
Petrović – Gusto (80. Badiashile), Disasi, T. Silva, Colwill (80. Maatsen) – Ugochukwu (59. Mudryk), Gallagher (C) – Sterling, Palmer, N. Jackson (80. Madueke) – Broja (59. Nkunku).
Bettinelli, Bergström – Lavia, Matos.

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 8:11. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:9.
Je za námi dramatická dvouhodinová bitva, na Molineux nakonec slaví domácí, kteří přetlačili Chelsea výsledkem 2:1. Všechny branky padly ve druhém poločase, nejdříve v 51. minutě po rohovém kopu Pabla Sarabii otevřel skóre Mario Lemina, v dlouhém nastaveném čase pak nejdříve zvýšil na 2:0 Matt Doherty, první branka Christophera Nkunku za Chelsea pak už měla jen statistický dopad.

Chelsea na hřištích soupeřů prohrála počtvrté v řadě a první devítka soutěže se ji vzdaluje, za devátým Brightonem stále zaostává o pět bodů, navíc její dnešní soupeř se na ni bodově dotáhl, Vánoce tak Chelsea stráví na desáté příčce, Vlcí jedenáctí.
90+13'
90+13'
Hwang Hi-čchan se tlačil do úniku, nepovedlo se mu ale zkrotit divoký míč a následně zakončit.
90+12'
Stále se hraje, Nkunkuovi nevyšel přechod středu hřiště, také další hostující pas ale končí nepřesně a Wolves mohou vhazovat.
90+11'
Žlutou kartu dostal i náhradní brankář Chelsea Marcus Bettinelli.
90+10'
Madueke byl při přechodu středové čáry faulován Hugem Buenem, což přináší další žlutou kartu.
90+9'
Raheem Sterling v pokutovém území Wolves padl k zemi a vysloužil si žlutou kartu za simulování.
90+8'
Další centr Sterlinga si pohlídal José Sá a s jistotou schoval míč do svých rukavic.
90+6'
Chelsea právě vstřelila branku! Vzhledem k dlouhému nastavení to ještě bude drama! Tečovaný centr Sterlinga našel před brankou naprosto volného CHRISTOPHERA NKUNKUA, jenž přesnou hlavičkou nedal Josému Sá nejmenší šanci zasáhnout!
90+5'
Nkunku dostal nepřesnou přihrávku k postranní čáře, domácí budou vhazovat z blízkosti laviček.
90+3'
Wolverhampton právě vstřelil branku! To v domácích sektorech to bouří radostí, Wolves totiž přidávají uklidňující druhou branku!

Hugo Bueno vybojoval míč ve středu hřiště, pak si jej po levé straně vyměnil s Joaem Gomesem, pak přihrávkou před branku našel jen Badiashileho, ten však míč připravil pro naprosto osamoceného MATTA DOHERTYHO, jenž skóruje poprvé po návratu do Wolves!
90+2'
Fanoušci Chelsea vyrazili do West Midlands s modrými vánočními čepičkami, zatím je ale v jejich sektoru nálada na bodu mrazu.
90+2'
Po Sterlingově přihrávce zakončoval Madueke od rohu pokutového území, mířil ale velmi nepřesně až za vzdálenější tyč.
90+1'
Rozhodčí Coote nakonec oddaluje závěrečný hvizd o jedenáct nastavených minut!
90'
Maduekeho prudký centr velmi nejistě vyrazil José Sá, neujal se ani další centr Maduekeho.
90'
Vzhledem k dlouhému ošetření Craiga Dawsona se dá čekat delší nastavení, hosté tak stále mají čas.
89'
Cole Palmer se v zahuštěném prostoru v pokutovém území nedokázal udržet ve hřišti a bude se kopat od domácí branky.
88'
Z jednoho z nich domácí dokázali skórovat, tentokrát už Djordjeho Petroviće neohrozili.
87'
Přeci jen se ale snaží také sami zahrozit, Hwang průnikem po pravém křídle vybojoval rohový kop, už desátý pro svůj tým.
86'
Vlci změnami v sestavě už vsázejí všechno na totální defenzivu.
86'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Rayan Aït-Nouri, přichází Hugo Bueno.
86'
ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Matt Doherty.
85'
Sterlingův přetažený centr byl příliš dlouhý pro nabíhající dvojici Madueke – Nkunku, bude se kopat od domácí branky.
84'
Po nakrátko rozehraném rohu se míč dostal k Maduekemu, jehož centr sice našel Nkunkua, ten nejdříve hlavou nadrazil míč do vzduchu, pak jej druhou hlavičkou v těžké pozici jen nasměroval k Josému Sá.
83'
K Maduekeho prudkému pasu z pravého křídla se před brankou neprotlačil Nkunku, následovat bude rohový kop.
82'
Při téměř ojedinělém útočném výpadu Wolves v posledních minutách Tommy Doyle velmi nebezpečně vypálil zpoza pokutového území a Djordje Petrović musel vytáhnout velmi těžký zákrok, aby ji dokázal vyrazit!
81'
Madueke na pravém křídle neprošel přes Joaa Gomese, hosté vhazují.
80'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází Noni Madueke.
80'
ze hřiště odchází Malo Gusto, přichází Benoît Badiashile.
80'
ze hřiště odchází Levi Colwill, přichází Ian Maatsen.
79'
Na Gallagherův centr do předbrankového prostoru si nenabíhal žádný ze spoluhráčů, Mudryk pak u postranní čáry neobehrál Semeda, navíc po odrazu míče do zámezí mohou domácí vhazovat.
77'
Centr Mala Gusta doletěl jen k Maxi Kilmanovi, po odkopu domácích jsou v držení míče znovu Londýňané.
76'
Domácí mohli zaútočit v pěti proti čtyřem, Tommy Doyle ale nepovedeně střílel jen přímo do náruče Petroviće.
76'
Domácí zahrozili po levé straně, Rayan Ait-Nouri dostal přihrávku do běhu, pálil ale jen do boční sítě.
75'
Tommy Doyle po nástupu na trávník doručil nové pokyny napsané na papírku Mariu Leminovi, ten si je pak schoval pod stulpnu.
75'
ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Thomas Doyle.
74'
K Mudrykově zpětné přihrávce se Gallagher dostal později než Hwang a korejský fotbalista byl faulován.
73'
Dalším trumfem domácího trenéra Garyho O'Neila bude dvaadvacetiletý záložník Tommy Doyle, který už je u lavičky vysvlečen do dresu.
72'
Gallagherova střela byla zablokována, následný Palmerův centr před Disasim odhlavičkoval Max Kilman.
72'
Mudrykův centr z pravého křídla odkopl Max Kilman, Chelsea ale zůstává usazena u pokutového území.
71'
Z rohového kopu pak Blues nijak nezahrozili.
70'
ze hřiště odchází Craig Dawson, přichází Santiago Bueno.
69'
Dawson nebude schopen ve hře pokračovat, do akce musí být zavolána i nosítka.
67'
Craig Dawson se při posledním obětavém zákroku poranil a musí být ošetřen.
66'
A znovu to hořelo před domácí brankou! Nkunku připravil výbornou pozici pro Sterlinga, jeho ránu ale Craig Dawson stačil ve skluzu srazit mimo branku!
65'
Gallagher místo přímé střely volil rozehrávku nakrátko, hosté se pak nedostali ani do pokutového území.
64'
Po faulu Matheuse Cunhy budou hosté zahrávat nebezpečný volný kop, Cunha navíc dostává žlutou kartu.
64'
Dramatické momenty před domácí brankou! V pokutovém území se dostal k míči Christopher Nkunku a jeho střele chyběla veškerá razance, přesto se s pomocí teče Kilmana dostala za záda Josého Sá a Toti Gomes dokázal míč vykopnout přímo z brankové čáry!
63'
Joao Gomes před pokutovým územím Chelsea uspěl v souboji s Gallagherem, pak přízemní střelu nasměroval k brankáři Petrovićovi.
62'
Nicolas Jackson dostává žlutou kartu za protesty, hosté tak během šesti minut stihli tři žluté karty za nevhodné chování.
61'
Raheem Sterling se u pokutového území domácích dostal k míči přes Totiho Gomese, pak padl k zemi v „šestnáctce“, píská se faul Sterlinga.
60'
Za další odkopnutí míče mimo hru dostává žlutou kartu také Malo Gusto.
59'
ze hřiště odchází Armando Broja, přichází Christopher Nkunku.
59'
ze hřiště odchází Lesley Ugochukwu, přichází Mychajlo Mudryk.
58'
Ugochukwu odchází za postranní čáru a nebude schopen v zápase pokračovat.
57'
Na hrací ploše zůstává sedět Lesley Ugochukwu, jenž má zřejmě potíže se zadním stehenním svalem a musí být ošetřen.
56'
Viditelně frustrovaný Cole Palmer přistrčil Joaa Gomese, pak odkopl míč, za což si vysloužil žlutou kartu.
55'
Tentokrát hrubě zaváhali domácí, když Semedo s Kilmanem si dávali přednost, čehož k proskočení mezi nimi využil Nicolas Jackson, místo střely se ale snažil zaseknout míč, který mu nakonec odskočil k brankáři Josému Sá!
54'
Sarabia zahrával už pátý rohový kop Wolves po změně stran, ten pouze proletěl před brankovým prostorem, pak Mario Lemina z ostrého úhlu střílel přímo do připraveného Petroviće.
53'
Axel Disasi se nechal připravit o míč na vlastní polovině, Matheus Cunha pak pronikl do pokutového území a přihrál Hwangovi, jehož na hraně faulu a penalty nepustil do zakončení Colwill, ovšem rozhodčí Coote nepískal.
51'
Wolverhampton právě vstřelil branku! Z tohoto rohu už Vlci udeřili! Pablo Sarabia posadil míč na hlavu MARIA LEMINY, na jehož přesné zakončení k tyči neměl Djordje Petrović nejmenší šanci dosáhnout!
51'
Při rychlejším přechodu středu hřiště Sarabia posunul míč na pravé křídlo k Hwangovi, jeho centr Colwill sráží na další rohový kop Vlků.
49'
Třetímu rohu Sarabii v úvodu druhého poločasu se Chelsea ubránila a už se hraje ve středu hřiště.
48'
Dva rohové kopy Sarabii se neujaly, pak ale z opačné strany centroval Joao Gomes a našel před brankou naprosto volného Totiho, jehož hlavičku bravurním zákrokem vyráží Djordje Petrović! Tečovaná dorážka Cunhy pak končí za brankou.
47'
Ugochukwu srazil střelu Joaa Gomese rukou, u videa už se to ale nijak dále řešit nebude.
47'
Po ztrátě míče Thiaga Silvy se ke střele dostal Joao Gomes a jeho tečovaný pokus doskákal jen těsně vedle pravé tyče hostující branky!
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Je za námi první poločas, v jehož úvodní půlhodině byli výrazně aktivnější hosté, dalších patnáct minut pak patřilo Wolves, skóre ale zůstává bezbrankové.

Oba týmy měly po jedné ohromné příležitosti, když Raheem Sterling a Hwang Hi-čchan neproměnili samostatné úniky, oba celky také pohrdly možností volného kopu ze skvělé palebné pozice a na změnu skóre tak zatím čekáme marně.
45+2'
45+2'
Další ztráty míče se dopustil Matheus Cunha, z čehož těžil prudkou ránou Cole Palmer, tečovaný pokus proletěl nad domácí brankou.
45+2'
Po následném centru Palmera ze standardní situace José Sá míč neudržel, z jeho velké chyby ale Chelsea nedokázala nic vytěžit.
45+1'
Armando Broja byl ve středu hřiště podkopnut Dawson, hlavní arbitr odpískal faul s drobným zpožděním.
45+1'
Rozhodčí Coote k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Obrovská možnost domácích! Hwang Hi-čchan dostal výborný pas za hostující obranu, Petrović trochu zaspal při vyběhnutí a Korejec na něj běžel zcela osamocen, totálně ale nezvládl zakončení a Srbovu branku výrazně minul!
44'
Sarabiův rohový kop se ke španělskému fotbalistovi vrátil zpět, při opětovném centru pak byl v těsném ofsajdu přistižen Dawson, následné podražení Ait-Nouriho v těsné blízkosti pokutového území už tak bylo bezpředmětné.
42'
Domácí tlačí na pilu, na Semedův centr jen těsně nedoskočil Hwang, pak je Sarabiova střela sražena vedle branky na další rohový kop.
41'
Při přetaženém centru Sarabii brankář Petrović škobrtnul a nedostal se k míči, Craig Dawson ale v tísni hlavičkoval mimo branku.
40'
Také v tomto případě se Chelsea soupeřově rohu ubránila, ovšem po centru Ait-Nouriho sraženém Disasim bude vzápětí následovat další.
39'
Nejdříve se neujaly dva centry Semeda, pak střílenou přihrávku Joaa Gomese si zpracoval Hwang, ovšem nepovedlo se mu vystřelit, bude se zahrávat jen rohový kop. Z toho posledního byli Wolves nebezpeční sami sobě, když z toho rezultoval únik tří hostujících hráčů samotných na brankáře Sá.
38'
Joao Gomes se dlouhým pasem snažil vysunout po pravém křídle Nelsona Semeda, využil Colwillova podskočení míče, výborně ale vyběhl z branky Djordje Petrović a ve skluzu stačil odehrát míče před rozběhnutým Semedem do zámezí.
37'
Na doteky míče v soupeřově pokutovém území je to zatím 1:13, Chelsea je nadále výrazně aktivnější.
35'
Cole Palmer si našel střeleckou parketu někde na třiceti metrech od branky, mířil ale výrazně mimo branku Josého Sá.
34'
Colwillovu přihrávku ve středu hřiště vystihl Mario Lemina, také domácí ale brzy přišli o míč a musí se vrátit do defenzivní pozice.
32'
Joao Gomes udělal naprosto mimořádnou hrubku, když se v roli posledního nechal připravit o míč Sterlingem, ten běžel spolu s Palmerem a Jacksonem sám na brankáře Josého Sá, k nevoli svých spoluhráčů volil individuální zakončení a José Sá bravurním zákrokem zachránil nulu na kontě domácích! Palmer a Jackson si zoufají, že stáli sami před prázdnou brankou.
31'
Pablo Sarabia zakončoval levačkou jen do zdi, Nicolas Jackson srazil míč mimo branku.
30'
Rayan Ait-Nouri byl faulován při průniku k pokutovému území a je tu velmi podobná situace, co před malou chvíli, tentokrát ve prospěch domácích. Gallagher také dostává žlutou kartu a bude z toho výborná palebná pozice pro Wolves.
29'
Domácím se povedla pohledná kombinace na levém křídle, Hwangova přihrávka před branku ale postrádala přesnost.
29'
Sám Sterling se ujal volného kopu, ovšem míč příliš podkopl a mířil vysoko nad břevno.
27'
Aktivní Sterling byl podražen Mariem Leminou těsně před pokutovým územím Vlků, kromě žluté karty pro Leminu tu tak je volný kop z velmi nebezpečné palebné pozice.
25'
José Sá dostal těžkou skákavou přihrávku od Craiga Dawsona, domácímu brankáři se povedlo míč odkopnout.
24'
Cunha s Ait-Nourim zakombinovali na levém křídle, druhý jmenovaný pak ale příliš prudce přihrával Sarabiovi, navíc mu je máván ofsajd.
23'
Domácí se usadili na útočné polovině, Dawson se ale nepřesně snažil přenést hru k Semedovi na pravou stranu hřiště.
22'
Centr z levačky Pabla Sarabii byl velmi nepřesný, míč doputoval za brankovou čáru a rozehrávat bude Djordje Petrović. Srbský brankář Chelsea zatím zůstává zcela bez práce.
22'
Po faulu Conora Gallaghera budou domácí zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
21'
Raheem Sterling zatím hraje výborný zápas, teď perfektním pasem našel v pokutovém území Nicolase Jacksona, ten ale selhal při zpracování míče.
20'
Tentokrát se na hlavního arbitra zlobí domácí, když byl pískán faul Leminovi při úspěšném presinku a zisku míče v souboji s Gallagherem, tady se ale jednalo o správný verdikt Coota.
19'
Semedův zákrok se chvíli prověřoval u videa, zda-li se nejednalo dokonce o faul na červenou kartu, už se ale může pokračovat ve hře bez další akce.
19'
Po viditelném šlapáku Nelsona Semeda zůstal na trávníku ležet Raheem Sterling, rozhodčí Coote ale neodpískal ani faul.
18'
Raheem Sterling se na levém křídle snažil přesprintovat Nelsona Semeda, tomu se u rohového praporku povedlo odehrát míč za postranní čáru.
17'
Rayan Ait-Nouri už se delší dobu marně hlásí o návrat na trávník, což donutilo domácí fanoušky k pískotu, nyní už jej přeci jen rozhodčí vpustili zpět do hry.
15'
Zdravotní potíže trápí Rayana Ait-Nouriho, v jeho případě to ani zdaleka není nic nového a pokračování krajního beka v zápase je značně nejisté.
14'
Palmer znovu rozehrál po zemi na Sterlinga, jeho centr od rohu pokutového území se pak stal lahůdkou pro Josého Sá.
13'
Hosté jej rozehráli nakrátko, po sraženém centru Palmera bude hned následovat i druhý.
13'
Raheem Sterling na levém křídle potáhl míč kolem Semeda, pak jeho přihrávku před branku odkopl do zámezí Max Kilman, následovat bude první rohový kop zápasu.
12'
Pablo Sarabia byl u postranní čáry několik sekund držen Levim Colwillem, nakonec se píská ve prospěch domácích.
11'
Malo Gusto se z pravé strany dostal do pokutového území, po jeho přihrávce se nepovedlo zakončit Brojovi, Chelsea pak ještě zůstala usazena u domácí „šestnáctky“, ani Jackson ale nedokázal vystřelit.
10'
Disasiho chybnou rozehrávku po vlastní polovině domácí vystihli, Leminovi se pak ale nepovedlo vysunout dopředu Hwanga.
8'
Jackson si naběhl do pokutového území na výbornou přihrávku Sterlinga, Jacksonovi se ale nepovedlo vystřelit kvůli včasnému zásahu Nelsona Semeda.
6'
Hwang se v pokutovém území Chelsea snažil odtlačit od míče Disasiho, podle rozhodčího Coota si ale pomohl velmi přísně odpískaným faulem.
5'
Chelsea zaútočila v akci tři na tři, kterou ještě doplňoval z druhé vlny Cole Palmer, Armando Broja se úspěšně uvolnil v pokutovém území přes Totiho Gomese, pak jej ale výborně načasovaným skluzem stačil ubránit Mario Lemina.
5'
Na opačné straně se Wolves pokusili o rychlý přechod do útoku, Joau Gomesovi se ale u hranice pokutového území nepovedlo vystřelit, ani přihrát Ait-Nourimu.
4'
Chelsea se poprvé usadila u pokutového území domácích, snaha Blues ale skončila ztrátou míče Raheema Sterlinga.
3'
Sterling se parádně uvolnil u postranní čáry, pak ale neudržel stabilitu v souboji s Leminou a podle rozhodčího Coota se nejednalo o nedovolený zákrok.
2'
Raheem Sterling se dlouhým nákopem snažil na útočné polovině najít Armanda Broju, toho pokryl Craig Dawson.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí a je rozehráno! Ve vzájemných zápasech nehrozí barevný konflikt, oba celky tak hrají v tradičních dresech.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Davidem Cootem přivedla hlavní aktéry zápasu na hrací plochu, úvodní výkop svátečního utkání se pomalu blíží.

Wolverhampton Wanderers: Sá – Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Semedo, Lemina, J. Gomes, Aït-Nouri – Hwang Hi-čchan, Sarabia – Cunha.
Náhradníci: Bentley – Barnett, H. Bueno, S. Bueno, Doherty, Chirewa, Hesketh, Doyle, Kalajdžić.
Trenér: Gary O'Neil

Chelsea FC: Petrović – Gusto, Disasi, T. Silva, Colwill – Ugochukwu, Gallagher (C) – Sterling, Palmer, N. Jackson – Broja.
Náhradníci: Bettinelli, Bergström – Badiashile, Maatsen, Lavia, Madueke, Nkunku, Matos, Mudryk.
Trenér: Mauricio Pochettino

Rozhodčí: Coote – Wood, Smart.
Chelsea FC

Výkony a výsledky Chelsea jsou neuvěřitelně nevyrovnané na možnosti bohatého klubu ze západního Londýna. Odpovídá tomu i bilance šesti výher a sedmi porážek z dosavadních sedmnácti zápasů, čtyři další skončily remízou a Chelsea je tak aktuálně až desátá. Na této příčce zůstane i po dnešním zápase, neboť na devátý Brighton ztrácí už pět bodů.

V posledních týdnech Chelsea vyhrává domácí zápasy a prohrává venku, což je pro ni nepříjemné znamení před dnešním utkáním ve West Midlands. Od listopadové reprezentační přestávky nepřivezla ani bod ze zápasů v Newcastlu (1:4), na Manchesteru United (1:2) a na Evertonu (0.2).

Zdravotní situace hostů je mnohem horší, mimo hru zůstávají Wesley Fofana, Carney Chukwuemeka, Trevoh Chalobah, Marc Cucurella, Robert Sánchez, Ben Chilwell a kapitán Reece James bude kvůli zranění zadního stehenního svalu chybět minimálně do jara.

Nastoupit navíc nejspíše nebude moci ani Enzo Fernández, jenž nedohrál poslední zápas proti Newcastlu, naopak Levi Colwill, jenž byl stažen v poločase, by měl být připraven.
Wolverhampton Wanderers

Vlci vstupují do zápasu ze čtrnácté pozice se ziskem 19 bodů za bilanci 5-4-8. V posledních třech zápasech si připsali shodně po jedné výhře (1:0 nad Burnley), remíze (1:1 s Nottinghamem) a naposledy prohráli na West Hamu jasně 0:3. Z dosavadních 21 vstřelených branek se o plných 13 postarala dvojice Hwang Hi-čchan (8) a Matheus Cunha (5).

Takovým vánočním dárkem pro fanoušky Wolves by mohl být start Pedra Neta, ten už je celý týden v plném tréninkuu a měl by být schopen se zapojit do hry poprvé od konce října. Ačkoliv byl dva měsíce mimo hru, tak stále vede tabulku asistencí spolu s Kieranem Trippierem a Mohamedem Salahem.

Připraveni by mohli být také José Sá a Nelson Semedo, prvního jmenovaného trápilo rameno, Semeda pak skolila nemoc. Mimo hru po operaci ramene zůstává Joe Hodge a Jonny byl vyřazen z prvního týmu minimálně do konce ledna kvůli vážnému disciplinárnímu prohřešku při tréninku.
Hezké sváteční odpoledne, poprvé od roku 1995 se hraje zápas Premier League na tzv. „Christmas Eve“, tedy den před klasickým britským Vánočním dnem. Sváteční duel obstarají na Molineux Wolves a Chelsea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.