Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Formentera : Bilbao - 25. října 2017   19:00

Formentera
Formentera
60' Linan
1:1
(0:0)
Bilbao
Bilbao
64' García
Formentera
Grana, Bonilla, Ojeda, González, Romero
Bilbao
Herrerín – Bóveda, Iturraspe, Garíca, Muňoz

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí remízou 1-1 a ideální pozici do odvety má stále favorit z Baskicka. Athletic dnes nehrál zrovna nejlépe, i tak to stačilo alespoň na remízu. Naopak domácí hráči předvedli velmi dobrý a hlavně bojovný výkon.
90+2'
90+1'
Žlutou kartu dostává Romero (SD Formentera).
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
86'
Po rohovém kopu Formentery se ke střeleckému pokusu dostal Garmendia. Jeho střela z první plachtila pouze na tribunu za brankou.
85'
Ani z další standardní situace Bilbaa nebylo vůbec nic, a tak se všichni hráči vrací na svá výchozí postavení.
84'
Už poměrně dlouho čekáme na nějaké kloudný moment. Bilbao hraje hodně takticky a spíše drží míč, než aby se někam hnalo.
83'
Střídání v týmu SD Formentera: ze hřiště odchází Gomez, přichází Gonzalez.
82'
Po přihrávce napříč pokutovým území pálil z první Gil. Střela hostujícího zadáka byla nepřipravená a proto skončila vysoko nad.
81'
Ono i na hře obou celků je patrné, že se nikam neženou. Navíc nás bude čekat odvetný zápas, který by měl být pro hosty pouze formalitou.
80'
Druhý poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes deset minut, počítat se dá také s nastaveným časem.
79'
Střídání v týmu SD Formentera: ze hřiště odchází Álvarez, přichází Romero.
78'
Tak nakonec to bylo i s faulem. Proto Formentera měla možnost standardní situace z hlouby pole, která nakonec nepřinesla nic nebezpečného.
77'
Fobi opět využil své rychlé nohy, díky kterým se prodral kolem postranní čáry. Tam už ale narazil na Saborita, který mu hrací předmět odkopl.
76'
Žlutou kartu dostává Tejera (SD Formentera).
76'
Bilbao se stále drží s míčem na útočné polovině. Balón se sice pohybuje z kopačky na kopačku, soupeř ale rozehrávku skvěle napadá.
75'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aketxe, přichází Muňoz.
74'
Střídání v týmu SD Formentera: ze hřiště odchází Riera, přichází Bonilla.
74'
Ta mířila do velmi nebezpečného prostoru, kde by byl Contreras zcela bez šance. Nicméně domácí hráči stačili odvrátit hrozící nebezpečí.
73'
Gomez se vrátil si plnit své obranné nadpovinnosti, při kterých fauloval Sabina. Pro Athletic se tak naskýtá slušná standardní situace.
72'
Jak shrnout dosavadní průběh utkání. Sledujeme vcelku nezáživné utkání, kde zatím třetiligový celek vede s basickým Bilbaem vyrovnané střetnutí.
71'
Gomez vyslal kolmici za Saborita. Ten byl nakonec u míče jako první, přičemž se za jeho zády zjevoval rychlonohý Fobi.
70'
Právě Susaeta přebíral balón poblíž pokutového území, zpracování míče ale neproběhlo dle představ. Následně ještě tentýž hráč fauloval.
69'
Bilbao rázem po vstřelené brance ožilo. Momentálně to jsou spíše hosté, kdo má územní převahu. Nyní to útočným výpadem zkouší Susaeta.
64'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté hodně rychle odpovídají! Střídající RAÚL GARCÍA si vyskočil na nadýchaný centr, který usměrnil mimo brankářův dosah.
63'
Hosté se okamžitě pokusili o rychlou odpověď v podobě rohového kopu. Ten dopadl úplně stejně, jako všechny předchozí.
62'
Hosté se tak nacházejí v hodně nezvyklé situaci. Třetiligový celek zřejmě překvapil i své vlastní fanoušky, nicméně do konce zápasu je spoustu času.
61'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Sola, přichází García.
60'
Formentera právě vstřelila branku!
Tak to je neuvěřitelné, domácí se totiž dostávají do vedení! Po standardní situaci se v šestnáctce nejlépe zorientoval FERNANDO LINAN, který zamířil přesně k tyči.
59'
Contreras si dával hodně na čas s odkopem od své branky. Ten po menší prodlevě nasměroval na hlavu Gila, který uklidnil situaci.
58'
Sabin se vyřítil do pokutového území, kde svedl souboj s Rosou. Byl to nakonec hostující hráč, od koho šel balón za čáru.
57'
Ve druhém poločasu sledujeme o poznání vyrovnanější partii, které stále chybí to nejdůležitější – góly. Zatím stále na první trefu čekáme.
56'
Žlutou kartu dostává Etxeita (Athletic Bilbao).
56'
Tím dalším, kdo se povaloval na zeleném pažitu byl pro změnu Vesga. Hostující středopolař ale hodně rychle vstal.
55'
Také domácí hráči si přichystali standardku, která nepřinesla nic nebezpečného. Bilbao se tak stačilo v poklidu ubránit.
54'
Po hodně dlouhé době jsme se tak dočkali kloudného zakončení ze strany hostů. Ti zůstávají i nadále u kulatého nesmyslu.
53'
Hosté zahrávali volný kop zhruba ze třiceti metrů. U míče stálo hned několik hráčů, nicméně to zkusil Aketxe, jehož nepříjemnou střelu musel Contreras zlikvidovat.
52'
Pravý křidelník Ahleticu zřejmě utrpěl vyhozené rameno, se kterým okamžitě běžel za lékařským personálem. Hráč by ale měl pokračovat ve hře.
51'
Žlutou kartu dostává Fernandez (SD Formentera).
51'
Na hrací ploše zůstal ležet Susaeta, který se chytal za pravé rameno. Hra ale pokračovala a hlavní sudí tak vůbec nepřerušoval.
50'
Formentera zahrávala rohový kop, po kterém vznikl ve vápně menší závar. Hosté ale dokázali tuto nepříjemnou situaci ubránit.
49'
Po nepřesné přihrávce právě Etxeity se poprvé ve druhém dějství potkali s míčem domácí. Nicméně bylo to jen na krátký časový úsek.
48'
Bilbao začalo hodně pozvolnou kombinací, která byla započata u jeho vlastní šestnáctky. Míč je momentálně na kopačce Etxeity.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, o jehož rozehrávku se tentokráte postarali hosté. Ti budou hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nenabídl žádnou branku. Nejblíže k ní byl třetiligový celek, jenomže skvělým zákrokem se blýskl Kepa. Athletic sice měl v úvodu drtivou převahu, z ní ale nedokázal nic vytěžit.
45'
43'
Balón si postavil Gomez, který to zřejmě zkoušel přímo na bránu. Výsledkem je pokus, který musel Kepa vyráže nad branku.
42'
Saborit tak dlouho zpracovával protihráče, až hlavní arbitr odpískal faul. Standardní situace pro domácí z pravé strany.
41'
Machin se zmocnil míče a následně ho chtěl vyvézt kolem Lekueho. Myšlenka sice dobrá, realizace už o něco pokulhávala.
40'
Pátá střela ze strany domácích mířila pouze do Kepovy náruče. Formentera je v posledních minutách viditelně aktivnější.
39'
Athletic tak přečkal velmi těžké okamžiky, nicméně stav je stále bezbrankový. Navíc nám do konce poločasu zbývá něco málo přes pět minut.
38'
Fobi uplatnil své rychlé nohy a nalezl v šestnáctce hlavu Gomeze. Domácí záložníka fantastickým zákrokem vychytal Kepa.
37'
Na hrací ploše se neděje nic nového. Momentálně utkání upadlo do trochu nezáživné pasáže, která nepřináší nic zajímavého.
32'
V souboji si Susaeta pomáhala hodně viditelně rukama. Hlavní sudí byl nucen odpískat faul, což se nelíbilo křídelníkovi Athleticu.
31'
Máme za sebou půl hodinu utkání a stále čekáme na nějakou větší příležitost. Hosté se zatím pokouší jenom o centry, které neslaví úspěch.
30'
Už, už to vypadalo, že se Kike Sola požene sám na brankáře. Jeho úmysl ale zastavil praporek pomezního – ofsajd.
29'
Aketxe to vzal na sebe, navedl si balón na pravou nohu a poté vypálil skákavou střelu pouze do prostoru, kde se pohyboval Contreras.
28'
Brankář Contreras se tak ujal výkopu, po kterém se jeho kolegové nedokázali usadit na útočné polovině. Těžiště hry je momentálně uprostřed hřiště.
27'
Před malým momentem Saborit vyslal Sabina, který byl u míče jako druhý a stihl tak pouze jenom faulovat domácího obránce Fobiho.
26'
Vesga adresoval balón Aketxemu, který přiťukl na pravou stranu na Susaetu. Třetí jmenovaný otřel svůj centr pouze o záda protihráče.
25'
Formentera se už další časový úsek nepodívala k šestnáctce soupeře, což jednoznačně svědčí o tom, kdo má v dnešním utkání navrch.
24'
Opět to byla aktivní pravá strana, která se postarala o bochánek do šestnáctky. Ten tentokráte nalezl Solu, jehož kostrbatá střela mířila doprostřed branky.
23'
Bilbao začíná mít výraznou územní převahu a třetiligový tým je v tuto chvíli hodně zatažený.
22'
Susaeta úřadoval na levém křídle, kde křižným centrem nalezl na hranici šestnáctky Saborita. Střela z první ale mířila hodně vysoko nad.
21'
Aketxe se ujal rozehrávky druhého rohového kopu. Tentokráte míč mířil do ohně, kde ho nakonec nedokázal nikdo usměrnit do branky.
20'
Ten letěl na hranici malého vápna, kde do něj trkl zadák Gil. V záklonu ale neměla jeho slabá hlavička šanci na úspěch.
19'
Beňatův centr byl adresován na Aketxeho, před kterým ještě stačil odehrát balón jeden z domácích. Rohový kop také pro Athletic.
18'
Saborit vletěl do souboje s Fobim hodně nevýbíravě a nakonec dokázal zahrát balón. Tvrdá přihrávka doletěla pouze k soupeři.
17'
Další pas mířil pouze na hlavu Gila, který ve spolupráci s brankářem Kepou přešel půlící čáru. Střed hřiště je ale příliš přehuštěný.
16'
Lekue se dostal mezi dva protihráče, kterým dokázal odebrat balón. Prvoligový celek se tak dostane k autovému vhazování.
15'
Beňat zahrával standardní situaci zhruba ze třiceti metrů. Hostující záložník to zkusil přímo na branku, skákavá střela ale neměla šanci na úspěch.
11'
Vesga operoval ve středu hrací plochy, prudkou přihrávkou ale našel pouze nohu soupeře. Hra je v posledních vteřinách hodně kouskována.
10'
Machin vhazoval poblíž rohového praporku soupeře. Poté přiletěl do vápna lukrativní centr, na který Linan nedoskočil.
9'
Bilbao se rozhodlo uklidnit poněkud rozháranou pasáž kombinací u středovéhok kruhu. Balón se tak točí přes všechny obránce.
8'
Úvodní minuty přinášejí hodně ofenzivní fotbal. Oba celky se střídají v držení míče, momentálně to zkouší favorit zápasu.
7'
Sabin si našel odkop od branky a pro míč skákal zcela osamocený. Toho si vůbec nevšiml, a proto hlavičkoval pouze do území domácích.
6'
Formentera nakonec zahrávala hned dva rohové kopy. Povedenější byl ten druhý, neboť se do zakončení dostal zadák Fobi.
5'
Nadýchaný centr směřoval na hranici pokutového území, kde stihla zaskočit obrana Athleticu. Následovat bude rohový kop.
4'
Kousek za polovinou hřiště byl faulován Curiel, což uviděl hlavní sudí a pochopitělne odpískal faul. Standardka pro domácí.
3'
Poprvé se s míčem seznámili také domácí, nicméně bylo to jen na krátký časový úsek. Míč je momentálně na kopačce Saborita.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

SD Formentera: Contreras – Fobi, Rosa, Samuel, Tejera – Álvarez, Gómez, Liňán, Garmendia, Riera – Antonio
Náhradníci: Grana, Bonilla, Ojeda, González, Romero

Athletic Bilbao: Kepa – Lekue, Etxeita, Gil, Saborit – Vesga, Beňat – Susaeta, Aketxe, Merino – Sola
Náhradníci: Herrerín – Bóveda, Iturraspe, Garíca, Muňoz.
Athletic Bilbao

Soupeřem bude ambiciózní Bilbao, které v letošní sezóně nepodává vůbec přesvědčivé výkony. Baskický celek se ve své soutěži zatím nachází až ve druhé polovině tabulky, konkrétněji na jedenácté pozici. Ideální to není ani ve skupinové fázi Evropské ligy, kde Athletic zatím hodně překvapivě bilancuje na hranici postupu a nepostupu. Do dnešního utkání se dá počítat s nasazením náhradníků, i přesto by ale Athletic neměl mít problém.
SD Formentera

Fotbalisté Formentery se nacházejí ve třetí španělské nejvyšší soutěži, přičemž jsou ve své skupině na sestupové pozici. Formentera nevstoupila do letošní sezóny vůbec dobře, neboť z úvodních deseti utkání pouze dvakrát zvítězila. Domácí celek dnešního utkání navíc patří mezi nejhůř střílející celky soutěže, podobně je na tom také Olot, Eulalia a Ebro.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! V rámci Španělského poháru se nám proti sobě představí SD Formentera a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.