NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Calgary - 14. srpna 2020   04:30

Dallas
Dallas
02:42' Radulov (Ja. Benn, J. Klingberg) • 11:14' Heiskanen (Radulov) • 24:50' Heiskanen (J. Klingberg, Bishop) • 35:05' Perry (Faksa, Hintz) • 59:21' Oleksiak (Perry, Janmark)
5:4
(2:1, 2:1, 1:2)
Stav série: (1:1)
Calgary
Calgary
00:19' Dubé  (Brodie, Giordano) • 33:00' Forbort   • 52:24' Rieder   • 57:11' S. Bennett  (E. Lindholm, J. Gaudreau)
Dallas
Kozari, Pochmara – Kovachik, Suchánek
Rogers Place, Edmonton, AB
Calgary

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké ráno.

Ztráty: 16:9
Druhý zápas série prvního kola mezi Dallasem a Calgary je za námi a Stars se po dnešním vítězství 5:4 podařilo srovnat sérii na 1:1 na zápasy. Už po 19 sekundách se dostalo Calgary o vedení zásluhou Dillona Dubé ho, ale bylo to naposledy, kdy Flames vedli. Ještě do konce první třetiny skóre otočili Alexandr Radulov a Miro Heiskanen. Ten se prosadil i na začátku druhé části a Dallas vedl 3:1. O snížení se pak sice postaral Derek Forbort, ale dvougólové vedení Stars vrátil zpět přesilovkovou trefou Corey Perry. Na začátku třetí třetiny snížil rovněž z přesilovky Andrew Mangiapane, ale tato branka nakonec kvůli úmyslnému kopnutí puku nebyla uznána. Flames se však přeci jen dočkali snížení, když se v 53. minutě trefil v oslabení Tobias Rieder. V závěru třetí třetiny se nechal zbytečně v útočném pásmu vyloučit Radulov a Calgary trestalo, v 58. minutě dokázal z přesilovky vyrovnat Sam Bennett. Už to vypadalo na prodloužení, ale Dallas se přeci jen radoval z vítězství v normální hrací době, protože v poslední minutě využil špatného střídají soupeře a po Perryho přihrávce se prosadil Jamie Oleksiak.
59:50'
Puk je ale v obranném pásu Flames a tohle už Dallas dotáhne do vítězného konce.
59:30'
Calgary ještě odvolává Talbota a zkusí ještě jednou v závěru třetí třetiny vyrovnat.
59:21'
Dallas právě vstřelil branku!
Tak možná se nakonec do prodloužení nepůjde! Calgary si bude hodně vyčítat špatné střídaní, protože ho to možná bude stát tento zápas. Perry našel před brankou obránce JAMIEHO OLEKSIAKA, který tam byl úplně sám a střelou z první překonal Talbota, který se nestihl přesunout. Asistence: Corey Perry, Mattias Janmark.
59:10'
Dallas má v závěru třetiny tlak, je usazený v útočném pásmu.
58:20'
Jako další vyzkoušel Talbotovu pozornost Tyler Seguin, jeho ránu už dokázal Talbot pokrýt na první pokus.
58:14'
Dallas se dostal do zajímavé šance po vyhraném vhazování. Talbotovi vypadl puk před sebe, ale na druhý pokus už si poradil lépe.
57:11'
Calgary právě vstřelilo branku!
Calgary dnes zatím moc přesilovky nevycházely, ale v nejdůležitějším momentu na konci třetí třetiny jednu využívají a srovnávají na 4:4! Na konci rychlé kombinaci a nastřeleném puku na branku byl SAM BENNETT, který nasměroval puk Lindholmem za Bishopova záda. Blíží se prodloužení? Asistence: Elias Lindholm, Johnny Gaudreau.
56:28'
Dallas dokázal vyhodit kotouč do bezpečí, Calgary je ovšem rychle zpět v útočném pásmu.
56:13'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., držení).
56:13'
Alexandr Radulov se dostal za obránce Calgary a mohl rozhodnout zápas. Jenomže netrefil v dobré pozici branky. A dokonce bude vyloučen, protože se k puku dostal jen za cenu držení protihráče.
56:01'
Závěr zápasu bude ještě hodně nervózní, rozhodčí opět museli rozhánět další strkanici u mantinelu.
55:29'
Ve třetí třetině zatím v dresu Calgary do zápasu nezasáhl Matthew Tkachuk, tak snad se nejedná o nějaké zranění.
54:10'
Došlo k menší strkanici mezi Jasonem Dickinsonem a Seanem Monahanem. ale nic velkého z toho nebylo a vylučovat se nemusí.
53:38'
Píská se zakázané uvolnění a hra se vrátí před branku Dallasu Stars.
52:24'
Calgary se prosazuje v oslabení a prohrává znovu jen o gól! TOBIAS RIEDER si šel dravě za svým, dokázal obehrát o puk posledního hráče Dallasu Klingberga a poté tváří v tvář překonal Bishopa. Bez asistence.
52:04'
Flames dokázali vyhodit puk, ale Bishop ho zase dlouhou rozehrávkou dostal do pásma.
51:33'
O první střelu v této přesilové hře se postaral Roope Hintz, ale Talbot svůj tým podržel. Tohle oslabení musí Calgary zvládnout, aby mohlo ještě pomýšlet na vyrovnání.
50:52'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., hákování).
50:30'
Calgary dlouho kombinovalo v útočném pásmu, ale prostor na střelu nedokázalo najít. Když se o ni pokusil kapitán Mark Giordano, puk mu sjel po čepeli.
48:51'
Dallas v plném počtu.
48:51'
Flames vyhráli vhazování a z levého kruhu střílel zápěstím Johnny Gaudreau, trefil však pouze Sekeru.
48:45'
Bishop přikryl nahozený puk svou lapačkou a do konce oslabení Dallasu už zbývá jen šest sekund.
48:20'
Calgary má znovu problém udržet se delší dobu v útočném pásmu. Opět vyhazuje Heiskinen.
47:05'
Další vyhození Dallasu a polovinu oslabení už má tým z Texasu za sebou.
46:45'
Miro Heiskanen dnes hraje fantastický zápas a nyní dokázal vyhodit kotouč.
46:26'
Jenomže zatím chybí Flames střelba, Bishop ještě v toto oslabení nezasahoval.
45:59'
Dallas se zatím brání dobře, Calgary se až nyní usazuje v útočném pásmu.
44:51'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Tyler Seguin – 2 min., vysoká hůl).
44:51'
Calgary se radovalo ze snížení na 3:4, když se po sérii dorážek dostal kotouč za záda Bishopa. Ale gól nakonec neplatí, protože Andrew Mangiapane v pádu do branky kopnul.
44:12'
Calgary je zatím ve třetí třetině hodně aktivní. Bishop si tentokrát musel poradit s Hanifinovou střelou od modré čáry.
42:53'
Znovu byl Bihsop v permanenci, tentokrát chytil střelu Rieder a a následně zvládl i dorážku.
42:26'
I další nahození Flames vyřešil brankář Bishop rychlým vyjetím za branku.
41:25'
Calgary dokázalo vyhrát vhazování a nahodilo puk do útočného pásma. Za brankou ho ale zastavil Bishop a dokázal rychle rozehrát.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 6:37
Druhá třetina je za námi a i v ní padly tři branky, z toho dvě pro Dallas. Stars tak po čtyřiceti minutách hry vedou nad Calgary 4:2. Na začátku třetiny se Dallas dostal do dvougólového vedení, když se nenápadnou střelou od levého mantinelu prosadil svým druhým gólem v zápase Miro Heiskanen. Na začátku 34. minuty už to bylo znovu o gól, když Bishopa překvapil střelou od modré čáry obránce Derek Forbort a zaznamenal svůj první gól v play-off v kariéře. Dallas se ale prosadil ještě jednou, ve 36. minutě se dorážkou trefil v přesilové hře Corey Perry a upravil stav na 4:2.
40:00'
39:29'
Dallas tráví závěr druhé třetiny v útočném pásmu. Talbot musel znovu zasahovat proti střele z pravého kruhu.
37:56'
Lindholm zavezl kotouč do útočného pásma, ale v ofsajdu byl Dubé.
36:58'
Calgary se opět snaží odpovědět a Dallas se brání. Mattias Janmark dokázal dostat puk do středního pásma.
36:33'
Sam Bennett si pěkně sjel na osu kluziště a z mezikruží vypálil zápěstím. Ben Bishop předvedl jistý zákrok.
35:05'
Dallas sehrál skvělou přesilovku a znovu vede o dvě branky! Po střele Hintze z levého kruhu se hráči Stars dostali hned k několika dorážkám a úspěšným střelcem se nakonec stal COREY PERRY. Asistence: Radek Faksa, Roope Hintz.
34:21'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., nedovolené bránění).
33:00'
Dallas sice vyhrál vhazování ve svém obranném pásmu, ovšem kotouč nedostal ze své třetiny, ještě před modrou čárou ho zastavil DEREK FORBORT. Jeho střela zápěstím překvapila Bishopa a zapadla za jeho záda. Bez asistence.
32:46'
Lucic našel na modré čáře Anderssona, jehož střela ovšem byla zablokovaná.
32:15'
Corey Perry dostal nabito na pravý kruh a okamžitě vypálil. Talbota však trefil přesně do hrudi, takže žádný těžký zákrok.
31:24'
Calgary se povedl rychlý a hladký přechod do útočného pásma a svou akci také zakončilo. Dva zákroky předvedl Bishop.
30:26'
Od modré čáry vystřelil Slovák Sekera, jeho rána však na Talbota neprošla.
30:05'
29:04'
Z blízka se ke střele dostal Johnny Gaudreau, ale Bishopa překonat nedokázal, takže Stars stále vedou o dva góly.
28:42'
Dallas dokázal vyhrát buly a následně vyhodit puk. O pár sekund později se mu to povedlo znovu.
28:16'
Calgary vyhrálo vhazování. Bishop ale zasahovat nemusel, Monahanova střela byla sražena do prázdného hlediště.
28:05'
První přesilovka Calgary začne po komerční přestávce.
28:05'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., hrubost).
27:49'
Nyní se Flames snaží na Dallas zatlačit a pokusit se o snížení. Daří se jim získat alespoň přesilovou hru, zatím mají ponechanou výhodu.
26:53'
Calgary zatím dnes není tak nebezpečné, jak se mu to dařilo v prvním utkání série a zatím to vypadá, že po dvou utkáních bude na zápasy vyrovnáno.
25:43'
Dallas je už zase v útočném pásmu, o kotouč bojuje Radek Faksa.
24:50'
Dallas zvyšuje své vedení už na dvougólové a podruhé v utkání se prosazuje finský obránce MIRO HEISKANEN. Tento gól si Talbot rozhodně za rámeček nemá, protože za svá záda propustil na první pohled ne zrovna nebezpečnou střelu od mantinelu na bližší tyč. Asistence: John Klingberg, Ben Bishop.
24:39'
Calgary v plném počtu.
24:09'
Od modré čáry vystřelil Miro Heiskanen, jeho rána však byla zablokovaná Jankowskim.
23:54'
A znovu dokázalo Calgary vyhodit puk do bezpečí.
23:28'
Na druhé straně střílel nebezpečně Tyler Seguin, ale také Cam Talbot se vytáhl se skvělým zákrokem. Stars následně přišli o pásmo.
23:01'
Mikael Backlund získal puk a dokázal ho zavézt až do útočného pásma a otestovat Bishopa střelou.
22:39'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., nedovolené bránění).
22:25'
Z pravé strany od modré čáry vypálil obránce Flames Erik Gustafsson, Bishop předvedl zákrok ramenem.
22:07'
Stars jeli do přečíslení, které táhla Mattias Janmark. Ten se nakonec rozhodl střílet, jeho bekhendový pokus si na Talbota ovšem neříšel.
21:03'
Giordanovo nahození ze středního pásma zachytil Bishop a hned rozehrával. Málem si však hodně zavařil, protože trefil jen brusli jednoho ze svých spoluhráčů. Naštěstí se kotouč odrazil vedle.
20:24'
I druhé třetina začíná zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před brankou Calgary.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:40.
První třetina je za námi a zatím se hraje v Rogers Place v Edmontonu mezi Dallasem a Calgary velmi zajímavý a svižný hokej a stav je 2:1 pro Stars. Zápasu určitě pomohl rychlý první gól, už po 19 sekundách se prosadil z dorážky Dillon Dubé. Dallas reagoval rychle, po dvou a půl minutách srovnal rovněž z dorážky Tyler Seguin. Ve 12. minutě šli Stars do vedení, když se za obranu Calgary dostal obránce Miro Heiskanen a propálil Talbota. V závěru třetiny měl Dallas první přesilovku utkání, tu ale nevyužil i přes šance Seguina a Gurjanova.
20:00'
19:51'
19:21'
Po Heiskanově přihrávce tvrdě pálil z první z pravého kruhu opět Denis Gurjanov, ale branku tentokrát netrefil.
19:07'
Po dalším střeleckém pokusu Dallasu, tentokrát z hole Gurjanova, skončil puk na brance Calgary.
18:57'
Další Seguinova střela byla už mnohem nebezpečnější, ale Talbot se stihl přesunout a kotouč vyrazil do ochranné sítě.
18:46'
Dallas už je zase usazený v útočném pásmu a z levé strany vypálil Seguin. Branku netrefil, ale Stars drží pásmo.
18:15'
Calgary začíná své první oslabení v zápase skvěle, hned vyhodilo puk.
17:51'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., podrážení).
17:44'
Jamie Benn nedokázal v útočném pásmu dostat skákavý puk pod kontrolu, aby mohl střílet.
16:45'
Na druhé straně musel Bishop zasahovat proti střele Lucice od modré čáry a kotouč jen vyrazil. Pak se o něj ovšem postarali obránci Dallasu.
16:13'
Po další rychlé akci Dallasu se ke střele dostal autor druhé branky Stars Miro Heiskanen, tentokrát však Talbota nepřekonal.
15:32'
Dallasu se nepovedl přechod do útočného pásma, je odpískán ofsajd.
15:10'
Okamžitě po vyhraném vhazování Dallasu vypálil od modré čáry obránce John Klingberg. Cam Tlabot předvedl jistý zákrok, puk si ponechal v lapačce a je tu komerční přestávka.
14:35'
Z pravého kruhu se dostal ke střele Roope Hintz, Talbot vyrážečkou nasměroval puk do rohu kluziště.
13:32'
Dallasu tentokrát stačilo prosté nahození do útočného pásma a může střídat.
11:14'
Dallas otáčí skóre a jde do vedení 2:1! Tentokrát se Stars prosadili rychlou akcí, která začala ještě v jejich obranném pásmu. Na jejím konci byl MIRO HEISKANEN, který se prosadil přesnou střelou z levé strany pod Talbotovu lapačku a střílí svůj první gól letošního play-off. Alexandr Radulov.
09:55'
Od modré nahazoval kotouč směrem na branku Flames John Klingberg, ale puk na Talbota neprošel.
08:30'
Roope Hintz zavezl puk do útočného pásma a z levé strany vypálil, jeho rána však na branku Calgary neprošla.
07:40'
Stars vyhráli buly a opět se dostali po první střele k dorážkám. Talbot se tentokrát překonat ale nenechal.
07:35'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Calgary.
05:30'
Už podruhé v utkání se dokázal dostat do střelecké pozice Johnny Gaudreau, Ben Bishop byl znovu pozorný.
04:33'
Za obranu Flames se dostal český útočník čtvrté formace Dallasu Radek Faksa. Jeho střelu z pravého klubu chytil Talbot do své lapačky.
02:42'
Stars se daří rychlá odpověď a už ve třetí minutě utkání je vyrovnáno. Talbot neudržel střelu od modré a kotouč jen vyrazil před sebe. Bohužel pro něj byli hráči Dallasu před brankovištěm silnější a byl to ALEXANDER RADULOV, který se dostal k finální dorážce. Asistence: Jamie Benn, John Klingberg.
01:44'
Z levého kruhu tvrdě vypálil Johnny Gaudreau, Bishop tentokrát spolehlivě zasáhl lapačkou.
00:19'
Třetí lajna Calgara dokázala podruhé v řadě vyhrát vhazování v útočném pásmu a tentokrát už je z toho vedoucí branka! Po střele Brodieho zůstal před brankou Dallasu volný DILLON DUBÉ a dokázal bekhendem překonat Bishopa. Asistence: TJ Brodie, Mark Giordano.
00:13'
Krátce po vhazování musel brankář Dallasu Bishop zasahovat a hned se před ním odehrála menší mela, kterou museli uklidňovat až rozhodčí.
00:07'
Už po sedmi sekundách utkání se píská zakázané uvolnění Dallasu.
00:01'
V Rogers Place už zní hymny USA a následně Kanady. To znamená, že utkání jíž brzy začne.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Fedun, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano.

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund, M. Tkachuk (A) – Dubé, S. Bennett, Lucic – Rieder, D. Ryan, Jankowski.

Rozhodčí: Kozari, Pochmara – Kovachik, Suchánek.
Utkání se vzhledem k opatřením kvůli koronaviru odehraje bez diváků.
Československá stopa na soupiskách

Radek Faksa (DAL)
Andrej Sekera (DAL)

David Rittich (CGY)
První zápas série

První třetina zahajovacího zápasu série mezi Dallasem a Calgary vyzněla lépe pro Plameny. Ty se totiž v jedenácté minutě ujaly vedení, když se prosadil Dillon Dubé. A stejný hráč pak v závěru prvního dějství navýšil vedení Calgary a to mělo v zádech náskok o dva góly. Ovšem prostřední část patřila Dallasu, který nejprve snížil na 1:2 Denisem Gurjanovem a za devět vteřin poté srovnal Jamie Benn. Hvězdy tak byly zpátky ve hře a drama bylo na světě. A když už to vypadalo, že utkání dojde do nastavené hrací doby, v sedmapadesáté minutě strhl vedení opět na stranu Calgary Rasmus Andersson. Dallasu pak nepomohla závěrečná powerplay a Plameny svůj těsný náskok uhájily až do konce. V sérii tak vedou a dnes budou chtít přidat další sériový bod, zatímco Hvězdy usilují o vyrovnání. Další zajímavý zápas tak nabídne Rogers Place aréna v Edmontonu.

Dallas StarsCalgary Flames 2:1
Branky a nahrávky: 31. Gurjanov (Heiskanen, Oleksiak), 32. Ja. Benn (Lindell) – 11. Dubé (Lucic, Backlund), 19. Dubé (E. Gustafsson, Forbort), 37. R. Andersson (Hanifin)

Rozhodčí: Luxmore, Sutherland – Murray, Sericolo

Stav série: 0:1 na zápasy
Play-off se hraje na ve dvou arénách

Všechny duely se hrají ve dvou arénách, a sice v Kanadě. Vyřazovací boje tak vidí Scotiabank Arena v Torontu, jenž hostí celky z Východní konference. Týmy ze Západní konference pak líté boje hrají v aréně Rogers Place v Edmontonu. Finálová série se pak bude hrát v Rogers Place v Edmontonu. A samozřejmě vše probíhá bez účasti diváků.
Calgary Flames

Hráči Calgary Flames se v sérii hrané na tři vítězné duely utkali s Winnipegem a kanadský souboj tak doslova ovládli a zajistili si postup do prvního kola. V sérii pouze jednou prohráli a celkově ji vyhráli 3:1 na zápasy. Pro Tryskáče z Winnipegu tak sezóna skončila a jeho hráči tak bublinu opustili příliš brzy, rozhodně očekávali, že zůstanou co nejdéle. Nyní už Plameny s Dallasem mají za sebou úvodní zápas série, která už bude čítat čtyři vítězné zápasy a lépe jsou na tom hráči Flames, jenž se ujali vedení 1:0 na zápasy.
Dallas Stars

Hokejistům Dallasu se předčasně ukončená základní část v Západní konferenci povedla, kdy okupovali čtvrté místo. Při restartu NHL tak nemuseli hrát ještě předkolo vyřazovacích bojů, ale zahráli si jen v tabulce o umístění. V té skončili na třetím místě a čekali tak na svého soupeře pro první kolo play-off. Nakonec narazili na Plameny z Calgary, které si musely účast vybojovat právě v již zmiňovaném předkole.
Hezké brzké páteční ráno přeji všem příznivcům zámořské NHL. V úterý se rozjelo první kolo play-off NHL a ta je tedy už zase v plném proudu. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel v sérii ve čtvrtfinále Západní konference mezi týmy Dallas Stars a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.