Dnes je to z Brna vše, budu se těšit u dalších přenosů z extraligy, někdy zase na počtenou. Pěkný večer.
Nejlepší hráči zápasu:

Jan Hruška – Radim Bičánek
Je dobojováno. Kometa se dnes velice nadřela. Neměla to s Energií vůbec lehké, soupeř hrál velice dobře, několikrát Kometu dostala pod tlak, ale Marek Čiliak svůj tým podržel. Ve třetí části se radovalo pouze jedno mužstvo, třetí gól dal Hynek Zohorna, jenž projevil patřičný důraz v předbrankovém prostoru.
60:00
59:38
Kometa kráčí k dalším třem bodům do tabulky, je jasné, že dnes vyhraje.
58:56
Utkání se spíše dohrává.
58:39
Navíc se jim nedaří rozehrávka a je pískán icing.
58:39
Blíží se konec zápasu a Vary už zřejmě nemají sílu na to, aby s výsledkem ještě něco udělaly.
58:09
Střela Žižky končí mimo hřiště, do jeho rány se vložila hůl Gulašiho.
57:29
Přihrávka rukou, hra se kouskuje, což vyhovuje samozřejmě Kometě.
57:01
Po souhře Žižky s Jakubem Svobodou zakončoval druhý jmenovaný, ovšem pouze do připravených betonů hostující opory.
56:18
Vilém Burian se dnes podruhé dostával do samostatné akce. Řítil se sám na Závorku, tentokrát to zakončení nebylo provedeno zcela ideálně, protože jej lehce zahákoval obránce Šmach. Sudí ale nájezd nepískají.
55:31
Brno dobře brání útočnou modrou a nepouští soupeře do nějakého tlaku. Naopak drží kotouč na hokejkách. Jan Hruška zkušeně podržel kotouč a vybojoval před karlovarskou svatyní vhazování.
55:03
Postavení mimo hru v podání Karlových Varů, buly ve středním pásmu.
54:28
Před Čiliakem nyní Koblasa, ale domácí brankář se obalamutit nenechal.
54:09
Zohornova střela končí u Závorky, jenž ihned rozehrává od své klece.
53:48
Ještě zhruba šest minut do konce, Kometa bezpečně drží dvoubrankový náskok.
52:26
Hraje se ve středním pásmu, Kometa se dostala po rychlém brejku do šance, respektive mohla se dostat. Tomáš Svoboda hledal svým pasem Káňu, ale ten na kotouč nedosáhl.
52:07
Komerční přestávka, po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.
51:42
Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků – vyprodáno.
51:26
Ale Kometa zatím dobře brání a snaží mít kotouč na svých hokejkách. Hrát co nejdál od Čiliaka, to bude současný úkol svěřenců kouče Kýhose.
50:33
Domácí hrají v plném počtu, hosté mají ještě devět minut na to, aby s výsledkem něco udělali.
50:37
Kempného trest se blíží do cíle, Kometa přežila těžké chvíle.
50:12
Po střele Jana Hrušky je kotouč v ochranné síti. Vhazovat se bude až u Závorky.
49:51
Utkání dostává pořádné grády. Dohrávají se souboje a hala bouří při několika sporných zákrocích.
48:23
Tutovka jako Brno! Vary tlačí a měly nyní dvě jasné gólové šance. Nejprve z pravé strany střílel Gulaši a Čiliak měl kliku, že kotouč zcela ideálně netrefil, každopádně jej vyrazil do rohu kluziště a vzápětí měl další loženku Koblasa, ale tváří v tvář brněnskému brankáři znovu neuspěl.
48:17
Brno však prozatím vše zvládá.
47:38
Domácí vyhazují puk až k Závorkovi, stále však mají ještě dost času na rozehrání přesilovkové partie.
47:27
Hanzlík vyhodil kotouč do hlediště, naštěstí pro Brno se otřel o mantinel.
46:46
Michal Kempný je vyloučen za vysokou hůl a hosté budou pokračovat v tlaku. Dokonce si zahrají delší přesilovku, brněnský bek vyfasoval 2+2.
46:29
Stanislav Balán nebezpečně nahazoval kotouč zpoza brány na Čiliaka a kotouč se podezřele ploužil kolem brankové čáry. Nakonec šel těsně vedle. To byla velice dobrá příležitost Varů na snížení.
46:12
Domácí tak znovu odskakují na rozdíl dvou branek a mohou být zase o něco klidnější. Navíc si mohou oddechnout při komeční pauze.
45:01
Kometa právě vstřelila branku!
Druhá využitá přesilovka dnešního zápasu. Už těch šancí měl mnoho, nyní se může radovat, že se před Závorkou prosadil. Ostrý centr vyslal před hostující klec Miroslav Holec, kotouč poskakoval před bránou a všudybyl HYNEK ZOHORNA jej procpal silou vůle za nešťastného karlovarského strážce, jenž nestihl ucpat levou stranu brány svým betonem. Asistence: Miroslav Holec, Jakub Svoboda.
44:12
Hra je přerušena pro postavení mimo hru brněnského mužstva.
43:41
Střelu obránce Žižky hostující brankář vyráží pravým betonem a soupeř vyhazuje kotouč co nejdál od svého gólmana.
43:26
Každopádně se hraje před Závorkou a hrát se zřejmě nějakou dobu bude. Branislav Kubka jde na trestnou – hostů bylo totiž šest.
42:57
Kometa i nadále obléhá hostující bránu, ale je to z jejího pohledu spíše rohový hokej, hráči se nedokáží vymanit od mantinelu.
42:17
Vzápětí vyslal krásnou střelu Jan Hruška, který pálil dobře nad Závorkův beton, hosté měli velké štěstí, že jejich brankář dokázal zavčas zareagovat.
41:10
Bojuje se u mantinelu za Závorkovou bránou, formace Vojtěcha Němce pořádně přiložila pod kotlem a hosté měli co dělat. Především brankář a opora Energie musela pokrýt střelu brněnského centra.
40:32
U kotouče brněnská první formace, která se nikam nežene a vyčkává na nějaký solidní útok.
40:01
Pozvolna je vše připraveno na začátek třetí třetiny, která ještě nemusí být tou poslední. Jdeme na to.
Pokračujeme v 19:43.
A touto akcí skončila daleko zajímavější druhá třetina. Viděli jsme v ní hned tři branky. Kometa šla do vedení po brance Viléma Buriana, jehož o pár minut později napodobil i Jan Hruška. Hosté se však dočkali při hře 4/4 vyrovnání. Obraně ujel šikovný Roman Vlach a skóre je tedy 2:1. Do třetí části jde v lepší pozici Kometa, ale Vary jsou dnes velice nebezpečné a budou chtít za každou cenu něco s výsledkem udělat.
40:00
39:45
V závěru třetiny mohl být vyrovnáno. Martin Zaťovič využil zaváhání brněnské obrany a zakončoval sám před Čiliakem, který ale vytáhl hodně důležitý zákrok.
39:12
Hovorkovu střelu z pravé strany hřiště kryje bezpečně Marek Čiliak. Kotouč po jeho odrazu skončil na ochranné síti.
38:33
Káňa přihrával na parťáka Tomáše Svobodu, který ale nedokázal zpracovat těžký kotouč. Pozvolna se blížíme do cíle druhé třetiny.
37:41
Hynek Zohorna má i smůlu. Holec mu předložil kotouč do prostoru brankoviště, ale tam nedokázal puk dostatečně zvednout a Závorka proto bezpečně kryje do své výstroje.
37:01
Kempný je na ledě a poté Burian nahodil kotouč Závorku, který raději přerušil hru.
36:36
Brno dobře brání a drží těsný výsledek. Kempný se každou chvíli vrátí na led.
35:58
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
35:30
Kováčik vyvezl kotouč z vlastní třetiny a naspořil cenné vteřinky pro svůj tým.
35:10
Brno je ve čtyřech, musí se ovšem bránit tlaku soupeře.
34:51
...Michal Kempný fauloval vysokou holí Zaťoviče a inkasuje menší trest. Tři vteřiny budou Brňané pouze ve třech.
34:26
Branka padla při hře 4/4, nyní se hraje krátká přesilovka Energie, která se však za malou chvíli změní na velkou...
33:36
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Chyba Martina Dočekala na útočné modré znamená snížení hostujícího týmu. ROMAN VLACH vystihl jeho nepřesnost a z levé strany hřiště zamířil sám na Marka Čiliaka. Brněnského brankáře si vychutnal podobně jako u první branky střílející Burian. Zakončení bylo totiž znovu blafákem a znovu provedeno s naprostou bravurou. Bez asistence.
33:15
Komerční pauza číslo dvě. Přerušení však předcházela šance Buriana s Dočekalem. Druhý jmenový z bezprostřední blízkosti Závorkovy klece přestřeluje.
32:54
Bude se hrát 4/4. Jozef Kováčik je potrestán za nedovolené bránění.
32:25
Pro změnu dostal kotouč přesně volej obránce Kuboš, Závorka tentokrát musel ukázat daleko lepší zákrok. Roztáhl se na brankovišti a puk ukryl do lapačky.
32:07
Žižka dostal kotouč na volej, jenže mu ta rána vůbec nesedla a Tomáš Závorka mohl v klidu zasáhnout svými betony.
31:55
Tak až teď se hra přerušila. Marek Hovorka jde na trestnou za sekání na Tomáše Svobodu.
31:27
Dlouhou dobu se hraje 6/5, domácí se nemohou dostat do útočného pásma.
30:28
Kometa kotouč vyvezla ze své třetiny a vybojovala faul...má však výhodu, zkouší to bez Čiliaka.
29:48
Jsme v polovině utkání a Vary stále nehrají vůbec špatně, jenže ta koncovka. Čiliak se má rozhodně co ohánět.
28:38
Přesilovka je využitá. Radek Dlouhý odjíždí smutný na svou střídačku. Příliš to nevypadalo, že by se Kometa mohla prosadit, ale poté zvolila jednoduchou akci. Po pravém křídle ujel Tomáš Svoboda, který vyslal střílenou přihrávkou do šance JANA HRUŠKU a tento probuzený střelec do kotouče jemně šťouchl a puk následně skončil v Závorkově síti. Domácí tak zvyšují své vedení a mohou být zase o něco klidnější. Asistence: Tomáš Svoboda.
27:59
Doležal bude v pořádku, děj se odehrává před hostující bránou, Kometa rozjíždí útočné manévry ve své třetině.
27:48
Jakub Svoboda sestřelil Doležala, který dostal ránu do hlavy, naštěstí se ukázalo, že přilba je dnes velice kvalitní výrobek.
27:31
Zohornova střela z levého kruhu končí v lapačce připraveného Závorky, který mnoho ran řešit nemusel, přesto kapituloval.
27:12
První přesilovka v této třetině. Vojtěcha Němce narazil na mantinel jeho bývalý spoluhráč Radek "Čudla Dlouhý a putuje na dvě minuty za vražení na hrazení.
26:58
Stále to není nikterak zážívný hokej, je to spíše tuhý boj o každý metr ledu. Rozhodně to není žádná strhující podívaná pro oko hokejového labužníka.
26:16
Komerční pauza, po ní se bude vhazovat u Marka Čiliaka.
25:48
Jakub Svoboda se chtěl prohnat kolem Parýzka, ale ten mu u levého kruhu vystavil stopku.
24:57
Do obrovské šance se málem dostal Stanislav Balán, ale samostatný nájezd na Čiliaka mu překazil v poslední moment výtečně zasahující obránce Dujsík, jenž kotouč vypíchl v hodině dvanácté.
24:22
Jan Hruška dlouho váhal s rozehrávkou, než přejel modrou čáru, už byl za ní Burian. Pískán proto ofsajd.
23:17
A už se zase hraje na druhé straně. Vary nehrají vůbec špatně, ale zatím mohou jednoznačně žehrat na svou koncovku.
22:01
Z ničeho nic je zde úvodní branka zápasu. Ačkoliv byli domácí hráči sevřeni do karlovarských kleští, urodil se brněnský super rychlý brejk. Hruška poslal přesný pas na VILÉMA BURIANA, který si najel od modré čáry před hostující bránu a zakončil jako zkušený extraligový mazák. Gólmana Energie pokořil bekhendovým blafákem a pověsil kotouč přesně do pravé šibenice. Asistence: Jan Hruška.
21:28
Vary pokračují ve velice slušném výkonu. Několikrát pálil od modré Parýzek, který se pokoušel najít na teč připraveného Vachovce, ale oba pokusy těchto spoluhráčů končí těsně vedle.
21:07
Což dokumentuje i další icing Komety, buly u slovenského brankáře Marka Čiliaka.
20:39
Úvod této třetiny je poněkud rozháraný a kostrbatý. Neustále se chybuje na obou stranách v rozehrávce.
20:20
Kometa vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Čiliaka.
20:17
Halou zní chorál "Óda na Kometu", která startuje druhou třetinu.
20:01
Blíží se začátek druhé třetiny, doufejme, že uvidíme daleko záživnější podívanou, než v té části první. Na gól se čeká stále jen v Brně, na ostatních stadionech se již skóre měnilo.
Pokračujeme v 18:48.
Je za námi první třetina, gól jsme neviděli. Více ze hry měly možná překvapivě Karlovy Vary, které několikrát nebezpečně zaměstnaly domácího brankáře Čiliaka. Stav se však neměnil a neměnil se ani v závěru periody, kdy zahrozil Žižka se Zohornou. Tolik úvodní část hry.
20:00
19:23
Žižkova bomba proletěla až k Závorkovi, který posléze pokryl i dorážku Hynka Zohorny. Puk mu poskakoval v brankovišti, ale zasáhl v pravý čas. Dalo by se říci, že to byla asi největší šance Komety v dosud odehraných minutách.
18:49
Pomaličku polehoučku končí první třetina, hrálo se poměrně rychle.
18:18
Káňa vybojoval útočné pásmo, Závorka si v pohodě s jeho propagační střelou poradil.
18:02
17:53
Zuckerovo nahození likviduje Marek Čiliak, Kuboš se pozvolna vrací na led.
17:38
Ani teď se to nepodařilo, na modré zasáhl Jozef Kováčik.
16:59
Brno je u puku a drží čas. Hraje se u Závorky, hosté se zatím nedostali do toho klasického přesilovkového postavení.
16:19
Michal Kempný vyhazuje kotouč do bezpečí.
16:03
Petr Kuboš vyloučen za držení a nyní si zkusí celou přesilovku také hráči Energie.
15:37
Kometa opět nezůstala dlouho v útočné třetině a hosté jdou do brejku.
14:48
Hosté jsou usazení ve své útočné třetině. Koblasa obral o kotouč rozehrávajícího Čiliaka a chtěl zasunout kus černého nesmyslu do sítě, to se mu naštěstí pro Kometu nepodařilo.
14:16
Bojuje se ve středním pásmu, blíže ke gólu byly Karlovy Vary, Kometa na nějakou větší příležitost stále čeká.
13:17
Na ledě čtvrté formace, především u brněnského mladíka Mrázka je to již druhý dnešní mač. V pravé poledne hájil barvy brněnské juniorky proti Plzni. Pořádná pracovní šichta pro tohoto centra.
12:36
Druhá komerční přestáva této třetiny pomůže spíše Kometě, která musí čelit houževnatému soupeři.
11:28
Na druhé straně prověřil pozornost Závorky domácí Burian, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo zvednout kotouč a překonat dobře postaveného karlovarského brankáře.
10:17
Další zajímavá možnost hostů. Koblasa vypálil z pravé strany a Čiliak musel roztáhnout své betony. Jenže puk vyrazil před dorážejícího Romana Vlacha, ale ani tento bývalý hráč Zlína nedokázal brněnského strážce svatyně překonat.
09:51
Vary zlobí dál a měly další obrovskou šanci. Tomeček se vehementně cpal do brankoviště a chtěl protlačit kotouč za Čiliaka, ten se ohlížel, kde má kotouč. Nakonec mu skončil někde mezi betony a navíc byla posunutá brány, rozhodčí hru přerušili a tím skončila celá akce hostů. Nicméně opět tým Karla Mlejnka ukázal, že je v poslední době v dobré formě.
09:31
Dle očekávání se hraje vyrovnaný hokej, Vary přijely do Brna bránit a čekat na brejky. Kometa to bude mít velice těžké prodírat se hustým lesem.
09:02
Hosté jsou v pěti, v končící přesilovce pálil nebezpečně Martin Dočekal, ale nejproduktivnější hráč Komety o chloupek minul Závorkovu bránu. Nutno uznat, že střela byla velice slabá a neměla potřebné parametry.
08:27
Střela Hanzlíka byla podobná té Kubošové, znovu napálil jen stojícího protihráče před sebou.
07:50
Střela Kuboše nedoletěla před Závorkovu bránu, hostující čtveřice dobře vykrývala prostory a nepustila domácí hráče k zakončení. Poté je opět puk u Čiliaka.
07:07
Němec nevyhrál buly a obránce Bičánek vyhazuje přes všechny čáry. Následně se to povedlo i Kytnárovi.
06:57
Druhá přesilovka pro Kometu. Doležal je potrestán za hákování a po komerční pauze si domácí vyzkouší hrát znovu proti přesile.
06:06
Němcova formace na malou chvíli zaměstnala hostující obranu, ale žádná střela se nekonala. Sice se snažil procpat přes Šmacha brněnský štírek Káňa, na obránce Energie však nevyzrál.
05:46
Nahození Zaťoviče likviduje v pohodě připravený Marek Čiliak. Vhazovat se bude po jeho pravici.
05:22
Tomáš Závorka stále čeká na nějaký ostřejší zákrok dnešního večera.
04:42
Blíže ke vstřelení branky měly zatím Karlovy Vary, jenž na Čiliaka vyslaly dvě nebezpečné střely, leč skončily vždy těsně vedle.
04:06
Brno je kompletní a po delší době se hraje zase ve standardním počtu hráčů na ledě.
03:45
Avšak Zohornův prohřešek mohl být potrestán. Z pravé strany si najížděl sám na bránu Stanislav Balán a moc nechybělo. Puk letěl znovu těsně vedle pravé Čiliakovy brány.
03:17
Kometa vyhazuje přes všechny čáry, Zohornův trest se pomalu krátí.
02:38
Hosté jsou v pásmu a ihned pálili ostrými. Marek Hovorka nahodil kotouč před Čiliaka a ten nepřevedl zrovna jistý zákrok. Kotouč však zamířil těsně vedle jeho brány.
02:26
Za chvíli se však Kubka vrátí na led a začne přesilovka tentokrát pro Karlovy Vary.
01:43
A vylučovat se bude i na druhé straně. Hynek Zohorna podrazil Vlacha a bude se hrát 4/4.
01:20
Domácí se zatím nemohou dostat do potřebného tempa, soupeř navíc vyhazuje znovu přes všechny čáry.
00:42
Místo usazení Komety v útočné třetině se urodil brejk hostů. Bekhendem zakončoval před Čiliakem Doležal, ale těsně míjí pravou tyč brněnské brány.
00:22
Jenže útok netrval dlouho, kotouč si vzal na starost Miroslav Holec, který se prohnal po pravé straně a Branislav Kubka jej podrazil. Hned v úvodu je zde přesilovka pro Kometu.
00:18
Slovenský rozhodčí Vladimír Baluška hodil poprvé kotouč na ledovou plochu a do útoku jdou hráči hostů.
00:01
Hráči jsou na hrací ploše, KAJOT ARENA se zaplnila takřa do posledního místečka, za chvíli jdeme na to.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, M. Hruška, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Zohorna, Holec, J. Svoboda – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, J. Hruška, Dočekal – Wasserbauer, Mrázek, Jenyš. Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Kubka, Drtina, Šmach, Gulaši, Parýzek, Schusser – Zaťovič, R. Hruška, Hovorka – Doležal, Vlach, Koblasa – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Kytnár, Balán, Tomeček. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: Vladimír Baluška (Slovensko), Antonín Jeřábek – Jiří Gebauer, Vít Lederer.
Pikantní souboj to bude především pro dvojici hráčů, kteří v Kometě dlouhé roky hráli. Samozřejmě jde o Radka Dlouhého a bývalého kapitána Radima Bičánka. Na brněnské straně je obránce David Nosek, leč bývalá opora Karlových Varů je ve stavu nemocen, takže do utkání nezasáhne.
HC Kometa Brno:

Cíl Komety je jasný, navázat na tříbodový počin s Třincem a připravit se dobře na nadcházející třízápasovou venkovní šňůru. „Máme před sebou poslední zápas první čtvrtiny a ten chceme vyhrát. Když čtvrtinu soutěže zakončíme s pětadvaceti body, bude to dobrý vklad do jejího pokračování,“ ví Kýhos, který i tak upozornil své svěřence na některé nebezpečné hráče soupeře.
HC Energie Karlovy Vary:

Po pěti prohrách z úvodních šesti duelů se hokejisté Karlových Varů vzchopili a začali se prezentovat účinnější hrou. V tabulce poskočili již na jedenácté místo a vše se zdá, že směřuje dobrým směrem. Ovšem ejhle. Zatímco po výměně trenérů Karlovarští excelují na domácím stadionu, na hřištích soupeřů se velmi trápí. V letošním ročníku se Energii podařilo dovést jen jediný bod z venkovního stadionu, koncem září podlehli na nájezdy v Plzni. Od té doby nic.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes večer nás čeká zakončení první čtvrtiny naší extraligové soutěže. Rozjetá Kometa hostí neméně kvalitní Karlovy Vary, které se po příchodu trenéra Mlejnka zvedly a na svém kontě mají již patnáct bodů. Celkově jsou na jedenáctém místě. Kometa je prozatím na druhé pozici.