LOH v Riu 2016 - Pořadatelství, česká účast | iSport.cz
9. května 2016 • 14:33

LOH v Riu 2016

Autor: tsch
TOP VIDEA
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
Zrušit nadstavbu? Kluby ve FORTUNA:LIZE nemají jednotný názor
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pořadí 31. olympiáda v roce 2016 připadla jako pořadateli Brazílii. Je to teprve podruhé, co se olympijské hry umístily do Latinské Ameriky a vůbec poprvé, pokud jde o nějaký jihoamerický stát. Také jsou to teprve třetí olympijské hry na jižní polokouli.Celkově soutěží asi 10 500 sportovců ve 306 soutěžích pod 28 sporty. Pořadatelské město Rio de Janeiro bude má k dispozici 4 oblasti sportovišť – Barra Olympic Park, Macaranã, Copacabana a Deodoro. Úplně mimo město se pak nachází další sportoviště.

Pořadateltví LOH 2016 v Riu

Rio de Janeiro se o pořadatelství utkalo s Tokiem, Chicagem a Madridem. Nakonec zvítězilo a vrhlo se na přípravy. Stavba a vylepšení infrastruktury byla pro Brazílii velkou zkouškou. Některá sportoviště vznikala vyloženě na „zelené louce“. Na druhou stranu, Riu se již podařilo v roce 2014 úspěšně projít MS ve fotbale a mělo již s velkou světovou akcí zkušenosti.

Česká účast na brazilské olympiádě:

Kompletní seznam reprezentujících sportovců ZDE

 

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud