Přestupy NHL ONLINE: Dostál se dohodl s Anaheimem, podpis v Montrealu
Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 23. října 2022
Brankář Chicaga Petr Mrázek si v pátečním zápase hokejové NHL lehce poranil třísla a vedení Blackhawks ho zařadilo na listinu zraněných hráčů. Třicetiletý gólman nedochytal duel s Detroitem, z něhož odstoupil po druhé třetině. Podle trenéra Luka Richardsona ale nejsou Mrázkovy potíže vážné.
Zprávy ze dne 20. října 2022
Zdá se, že Seattle se chce zbavit Michala Kempného. Český obránce, který si nevybojoval místo v hlavním týmu Krakena a zamířil na farmu, byl vedením klubu znovu umístěn na listinu volných hráčů. Tentokrát však bezpodmínečně, což znamená, že nováček NHL z minulé sezony cílí na zrušení kontraktu s reprezentačním zadákem. Pokud si beka nikdo nevybere, bude s ním rozvázána smlouva a pravděpodobně se tak ještě více přiblíží návratu do Česka, kde je v kontaktu se Spartou.
Zprávy ze dne 10. října 2022
Český obránce Michal Kempný přišel o místo na soupisce Seattlu a během 24 hodin na listině nechráněných hráčů si ho nevybral ani žádný další tým z NHL. To znamená, že se někdejší vítěz Stanley Cupu s Washingtonem musí přesunout na farmu do AHL.
Šance vrátit se naplno do NHL se Michalu Kempnému značně zkomplikovala. Český obránce byl vedením Seattlu umístěn na listinu volných hráčů, kde může po zadákovi sáhnout kterýkoliv klub do 24 hodin. Pokud se tak nestane, bude bronzový medailista z mistrovství světa ve Finsku poslán do partnerského týmu Coachella Valley Firebirds v AHL. Zůstane dvaatřicetiletý vítěz Stanley Cupu na farmě Krakena a vyčká na šanci? Není vyloučeno, že se o rodáka z Hodonína znovu začnou více zajímat kluby z Tipsport extraligy. Mezi velkými zájemci byla během léta například Sparta.
Zprávy ze dne 5. října 2022
Obránce Jakub Galvas a útočník Michal Teplý opustili přípravný kemp hokejistů Chicaga a zamířili na farmu do Rockfordu do nižší soutěže AHL. Třiadvacetiletý Galvas už má na kontě v NHL šest utkání za Blackhawks z minulé sezony, o dva roky mladší Teplý na premiéru v nejlepší lize světa stále čeká.
Zprávy ze dne 2. října 2022
Český útočník Jakub Pour opustil přípravný kemp Chicaga a zamířil na farmu do Rockfordu do nižší AHL, kde strávil celý minulý ročník. Třiadvacetiletý odchovanec Rokycan loni podepsal jako nedraftovaný volný hráč s Blackhawks dvouletou dvoucestnou smlouvu a na šanci v NHL stále čeká.
Zprávy ze dne 17. srpna 2022
Po zisku Stanleyova poháru s Coloradem se hokejový veterán Jack Johnson stěhuje do Chicaga. Pětatřicetiletý americký obránce se podle serveru The Athletic dohodl s Blackhawks na roční smlouvě na 950.000 dolarů.
Zprávy ze dne 27. července 2022
Útočník Ryan Donato prodlužuje smlouvu se Seattlem, kam přišel v září loňského roku coby volný hráč. Znovu dostal roční kontrakt, z hlediska platu si ovšem polepší a namísto 750 tisíc dolarů bude pobírat 1,2 milionu.
Zprávy ze dne 25. července 2022
Že by si snad generální manažer Seattlu Ron Francis po letech vzpomněl na někdejšího parťáka z Pittsburghu a zajistil pro něj v padesáti letech velký comeback do NHL? Kdepak. Jaromír Jágr se do zámoří (aspoň zatím) nevrací, byť při letošním otevření trhu s volnými hráči vzkázal klubům, že je k dispozici. Každopádně příznivci nejmladšího týmu nejprestižnější hokejové soutěže světa si na kladenskou legendu v pondělí vzpomněli, když vedení Krakena oficiálně představilo Michala Kempného jako novou posilu do obrany. VÍCE čtěte ZDE>>>
Obránce MichalKempný bude hrát v NHL za Seattle. Bronzový medailista z MS podepsal podle serveru capfriendly.com roční smlouvu na 750.000 dolarů.
Zprávy ze dne 14. července 2022
Do Chicaga se vrací známé jméno. Do organizace Blackhawks se po dvou letech vrací kanadský útočník Dylan Sikura. Sedmadvacetiletý rodák z Aurory, který minulý ročník strávil v Coloradu, uzavřel s klubem z „Windy City“ roční dvoucestný kontrakt za 750 tisíc dolarů.
Brankář Martin Jones, který během minulé sezony potvrdil své stagnující výkony ve Philadelphii, získal smlouvu v Seattlu. Kraken si dvaatřicetiletého gólmana pojistil na rok a dá mu dva miliony dolarů.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Už deset sezon v NHL strávil brankář Alex Stalock, nikdy ale neodchytal více než 38 zápasů. Nyní může přidat další starty v Chicagu, kde dostal kontrakt na 750 tisíc dolarů.
Měl se stát jedničkou draftu, nakonec zakotvil na čtvrtém místě. Talentovaný Shane Wright slíbil, že se v Seattlu předvede těm, kteří ho přehlíželi. Nyní k tomu udělal první krok, když získal nováčkovskou smlouvu.
Autor rozhodujícího gólu v prvním finálovém klání mezi Coloradem a Tampou André Burakovsky změní působiště. S nováčkem NHL ze Seattlu podepsal pětiletý kontrakt. Z hlediska financí na tom nebude zle, ročně si přijde na 5,5 milionu dolarů.
Po krátkém angažmá v Torontu si Colin Blackwell vyzkouší pátou štaci v NHL. Tentokrát zamíří do Chicaga, u Blackhawks by měl působit dva roky.
Podle informací Scotta Powerse se do Chicaga chystají útočníci Andreas Athanasiou a Max Domi. Detaily jejich smluv dlouho nevyplynuly na povrch, druhý jmenovaný nakonec podepsal roční kontrakt na tři miliony dolarů. Expert Pierre LeBrun doplnil, že stejnou částku dostanou oba hokejisté.
A další obránce mění adresu. Justin Schultz se přesouvá do nejmladšího klubu v NHL. Seattle s ním podepsal na dva roky v celkové hodnotě šesti milionů dolarů. Pohorší si tak o jeden milion ročně.
Zprávy ze dne 12. července 2022
Český útočník Dominik Kubalík po třech sezonách v Chicagu patrně skončí. Jde na trh volných hráčů, i když v průběhu uplynulého ročníku málem přestoupil do Colorada. Více čtěte ZDE >>>

Vedle Dominika Kubalíka se v Chicagu nedočkal kvalifikační nabídky ani útočník Dylan Strome. Obdrželi ji naopak obránce Caleb Jones a centr Philipp Kurashev. Útočníci Henrik Borgström a Brett Connolly byli umístěni na takzvaný waiver list, odkud si je mohou vybrat ostatní týmy NHL. Blackhawks se tak naplno pustili do přestavby týmu. Klub, který vyhrál v letech 2010, 2013 a 2015 Stanley Cup, chyběl letos ve vyřazovacích bojích počtvrté za posledních pět sezon.
Český hokejový útočník Dominik Kubalík končí v Chicagu. Klub NHL mu nenabídne novou smlouvu a on se tak v pondělí stane nechráněným volným hráčem.
Zprávy ze dne 10. července 2022
Podle informací zámořského reportéra Marka Lazeruse je český útočník Dominik Kubalík na cestě ze Chicaga. Třicetigólový střelec ze sezony 2019-20 se vloni propadnul na 15 branek a Blackhawks s ním pravděpodobně nebudou prodlužovat smlouvu. Kubalík by tak v létě musel shánět nové angažmá.
Zprávy ze dne 8. července 2022
Toronto se zbavuje Petra Mrázka! Český gólman, který před minulou sezonou podepsal s Maple Leafs tříletý kontrakt, byl vyměněn do Chicaga. O zájmu Blackhawks a touze kanadského klubu ulehčit místu pod platovým stropem se již dříve spekulovalo. Toronto vedle rodáka z Ostravy poslalo do "Windy City" 25. volbu v prvním kole draftu. Na oplátku získalo výběr v druhém kole draftu z 38. místa.
Zprávy ze dne 24. června 2022
Chicago bude trénovat Luke Richardson, jenž si u Blackhawks odbude premiéru v roli hlavního kouče klubu NHL. Tým, ve kterém působí český útočník Dominik Kubalík, postoupil v uplynulých pěti sezonách do play off pouze jednou v roce 2020. Třiapadesátiletý Richardson nahradí Dereka Kinga, jenž Chicago trénoval jako dočasný kouč po listopadovém odvolání Jeremyho Collitona. Naposledy působil v minulých čtyřech sezonách jako asistent kouče v Montrealu, předtím zastával stejnou pozici v Ottawě a New York Islanders.
Zprávy ze dne 11. dubna 2022
Dvojka posledního draftu Matthew Beniers podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu se Seattlem. Stejně jako jednička Owen Power odložil nástup do NHL a v současné sezoně hráli společně na University of Michigan. V NHL budou nakonec nejspíš debutovat ještě v závěru této sezony. Beniers cestuje s Krakeny na trip do Calgary a Winnipegu, Power nastoupí za Sabres v úterý na ledě Toronta.
Zprávy ze dne 5. dubna 2022
S bohatou kariérou se oficiálně rozloučí jedna ze slovenských legend NHL. Bývalý útočník Marián Hossa, který hokej nehraje už pět let, ve čtvrtek podepíše jednodenní kontrakt s Chicagem, aby při zápase se Seattlem udělal definitivní tečku za úspěšnými roky v zámoří. V dresu Blackhawks, ve kterém rodák ze Staré Ľubovni vybojoval tři Stanley Cupy, nebude chybět na domácím utkání proti Seattlu. „Jsem nadšený, že můžu skončit jako Blackhawk,“ vzkázal někdejší reprezentant Slovenska fanouškům.
Zprávy ze dne 28. března 2022
Dominik Kubalík popisuje v blogu pro iSport.cz napětí kolem přestupové uzávěrky v NHL V Chicagu nakonec zůstal...: „V hlavě jsem to měl. Bylo to poprvé, co se mě to týkalo a jakmile přišla uzávěrka, nervózní jsem byl dost. První dvě sezony jsem věděl, že nic nebude, a teď to mohlo přijít. Buď zůstanu, nebo odejdu. Moje manželka Klárka pořád říkala, že k ničemu nedojde. Ale pak mi řekla, že byla taky připravená na cokoli.“ Celý blog čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 18. března 2022
Na trase Chicago - Tampa Bay dochází podle zámořských médií k velké výměně. Blackhawks posílají k úřadujícímu šampionovi NHL kanadského útočníka Brandona Hagela a dvě volby ve čtvrtém kole příštího draftu NHL. Za třiadvacetiletého střelce dostává klub z Windy City od Lightning dvojici forvardů Taylor Raddysh - Boris Katchouk a dva výběry v prvním kole draftu.
Zprávy ze dne 2. března 2022
Čekání je u konce. Chicago po říjnovém vyhození Stana Bowmana již má nového generálního manažera. V klubové historii desátým mužem na této pozici se stal Kyle Davidson (33). Kanadský funkcionář byl už v říjnu původně jmenován dočasným GM, vedení Blackhawks se ale po delším hledání v jiných zámořských klubech rozhodlo pro setrvání někdejšího asistenta GM. „Dnešek je dalším krokem nejen pro mě, ale pro mé kolegy, celou organizaci a fanoušky Blackhawks po celém světě. Jsem odhodlán vybudovat vítězný tým na ledě i mimo něj správným způsobem, tedy zlepšováním našeho vnitřního fungování a úzkou spoluprací se silným týmem lidí při rozhodování,“ uvedl muž, který v Chicagu působí od roku 2010. Věří, že v týmu z Windy City začíná něco nového a fanouškům slíbil spoustu změn.
Zprávy ze dne 25. února 2022
Vedení hokejistů Chicaga povolalo z farmy zpět do prvního týmu Blackhawks českého obránce Jakuba Galvase. Dvaadvacetiletý nováček by tak mohl přidat další k dosavadním pěti startům, které si připsal v probíhající sezoně NHL mezi 11. lednem a 12. únorem. Blackhawks čeká v noci na sobotu domácí souboj s New Jersey.