Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa NHL na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 1. července 2023
Carolina Hurricanes se údajně zajímají o Erika Karlssona ze San Jose! Tak to by byla bomba dnešního večera, pokud by se tato výměna stala skutečností.
Toronto chtělo prodloužit kontrakt s Ryanem O'Reillym. Maple Leafs ale nedokázali splnit požadavky O'Reillyho, který tak zamíří na trh volných hráčů. Zájem o jeho služby projevuje hned několik týmů.
Volný trh hráčů je znám tím, že někteří hráči dostanou smlouvy, které dokážou opravdu udivit. Jednu takovou bude mít na svědomí Brad Treliving, generální manažer Toronta. Maple Leafs totiž podepíšou s Ryanem Reavesem na 3 roky! Ročně si šestatřicetiletý bitkař přijde na 1,35 milionů dolarů. Na závěr kariéry krásná smlouva. Jestli fanouškům Toronta ještě není smutno po Kyle Dubasovi, brzy bude.
Zprávy ze dne 28. června 2023
Český reprezentant má o další budoucnosti už jasno. Útočník David Kämpf bude dál hrát za Toronto. S vedením Maple Leafs se s předstihem domluvil na nové čtyřleté smlouvě, díky které si ročně vydělá 2,5 milionu dolarů, tedy o milion víc než poslední dvě sezony. Pokud by osmadvacetiletý rodák z Jirkova, který si v NHL získal pověst poctivého dříče, nepodepsal nový kontrakt, objevil by se na trhu nechráněných volných hráčů.
Zprávy ze dne 25. června 2023
Uznávaný hokejový odborník Elliotte Friedman potvrdil, že Carolina pracuje na prodloužení smlouvy u ofenzivního veterána Jordana Staala. Hurricanes by zároveň mohli ve svém kádru znovu přivítat do značné míry kontroverzního obránce Tonyho DeAngela, na jehož výměně pracuje Philadelphia.
Zprávy ze dne 1. dubna 2023
Český útočník Radim Zohorna se poprvé po přestupu do Toronta dočkal pozvánky do prvního týmu z celku AHL Toronto Marlies. Šestadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu už v pátek s Maple Leafs trénoval a zatím není jisté, jestli se dostane i v noci na neděli středoevropského času i do sestavy v duelu na ledě Ottawy. Nemocný je totiž Wayne Simmonds a problémy v oblasti šíje má další útočník Noel Acciari.
Zprávy ze dne 3. března 2023
• VÝMĚNA
Český útočník Radim Zohorna byl vytrejdován z Calgary Flames do Toronta Maple Leafs! Opačným směrem putuje Dryden Hunt. Výměna hráč za hráče.
Zprávy ze dne 2. března 2023
Podle očekávání se z Arizony stěhuje Shayne Gostisbehere. Devětadvacetiletý útočník byl vytrejdován do Raleighu, kde bude reprezentovat barvy Hurricanes. Gostisbehereovi po sezoně končí kontrakt, momentálně v platovém stropu zabírá 4,5 milionů dolarů. Jde tedy o posilu pro play off.
Zprávy ze dne 1. března 2023
Comeback po 11 letech. Obránce Luke Schenn bude znovu hrát za Toronto. Třiatřicetiletého Kanaďana, kterého Maple Leafs draftovali jako pátého hráče v roce 2008, přivedl klub z Vancouveru výměnou za volbu v třetím kole letošního draftu NHL. V minulosti hrál majitel stříbrné medaile z mistrovství světa 2009 také za Philadelphii, Los Angeles, Arizonu či Tampu Bay, se kterou vyhrál dvakrát Stanley Cup. Přidá v dobře známé kolébce hokeje další triumf?
Zprávy ze dne 28. února 2023
Do Caroliny přichází dosavadní útočník Edmontonu Jesse Puljujärvi. V této sezoně prožívá Fin kariérní sešup, v 58 zápasech zaznamenal 14 bodů, ale v novém prostředí by mohl zabrat. Na druhou stranu míří jeho krajan Patrik Puistola, dosud bez startu v NHL.
Zprávy ze dne 27. února 2023
Toronto ohlásilo další posilu před startem play off. Přichází obránce Jake McCabe z Chicaga, Blackhawks si nechají polovinu jeho platu. Zároveň přichází útočník Sam Lafferty. Maple Leafs na oplátku nabídli dvojici útočníků Joey Anderson a Pavel Gogolev. Součástí přestupního balíku jsou i volby v draftu.
Zprávy ze dne 18. února 2023
Zprávy ze dne 19. ledna 2023
Renomovaný odborník na dění v NHL Pierre LeBrun spekuluje, zda by se do Caroliny mohl přesunout v současnosti druhý nejproduktivnější hráč Vancouveru Bo Horvat. Canucks patrně svého kapitána zobchodují a už dříve neznačili, že by v případném přestupním balíku za šikovného útočníka žádali mladého centra se silnou pozicí v sestavě. Mohl by jím být v případě Hurricanes Martin Nečas?
„Nečase z Caroliny nedostanou,“ ujišťuje nejen české fanoušky LeBrun. „Slyšel jsem, že Hurricanes by pro Horvata byli vhodnou volbou, ale běžně příliš neutrácejí. Takže si nemyslím, že najdou společnou řeč. Každopádně uvidíme, kam se věci vyvinou.“
Zprávy ze dne 5. listopadu 2022
Český hokejový obránce Filip Král se po devíti dnech v prvním mužstvu Toronta Maple Leafs vrátil zpět na farmu do týmu Toronto Marlies do nižší soutěže AHL. Třiadvacetiletý odchovanec Komety Brno si odbyl premiéru v NHL, sehrál dva zápasy a nebodoval.
Zprávy ze dne 26. října 2022
Obránce Filip Král v posledních dnech strávil dost času na cestách. Důvodem jsou přesuny z farmy do hlavního týmu a zase zpět. Teď se znovu přiblížila šance českého zadáka na debut v NHL. Minulý čtvrtek dělal v utkání proti Stars jen zdravého náhradníka a Maple Leafs jej následně znovu poslali do AHL. Jenže stav klíčového obránce Jakea Muzzina (zranění krku) se nelepší a Král by tak mohl konečně vklouznout do sestavy Toronta pro ostrý duel.
Zprávy ze dne 23. října 2022
Český hokejový obránce Filip Král se z týmu Toronto Maple Leafs vrátil v sobotu na farmu do Toronto Marlies do nižší AHL. Třiadvacetiletý odchovanec Komety Brno byl v kádru Maple Leafs tři dny a premiéry v NHL se nedočkal.
Zprávy ze dne 19. října 2022
Přiblížila se šance pro obránce Filipa Krále, kterž se přesunul zpět z farmy do prvního týmu Toronta. V kádru Maple Leafs zaujme místo Jakea Muzzina, který si poranil krk a vedení ho zapsalo na seznam zraněných hráčů.
Zprávy ze dne 10. října 2022
Český obránce Filip Král se při závěrečném zúžení nevešel do kádru týmu Toronto Maple Leafs a zamířil na farmu do celku Toronto Marlies. Dvaadvacetiletého odchovanec Komety Brno čeká v AHL třetí sezona a má na kontě už i zápasy v české reprezentaci.
Zprávy ze dne 29. září 2022
Rasmus Sandin se konečně dočkal. Před startem nové sezony NHL podepsal mladý švédský obránce novou dvouletou smlouvu s Torontem. Dvaadvacetiletý šikovný bek, kterého si Maple Leafs vybrali v 1. kole draftu 2018, si přijde celkem na 2,8 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 23. srpna 2022
Paul Stastny si v NHL našel nové angažmá. Šestatřicetiletý americký útočník se po konci ve Winnipegu dohodl na roční smlouvě s Carolinou. Syn legendárního slovenského hokejisty Petera Šťastného si u Hurricanes přijde na 1,5 milionu dolarů. „Paul je extrémně spolehlivý veterán, který byl po celou svou kariéru efektivní na obou koncích hřiště,“ uvedl Don Waddell, prezident a generální manažer Canes pro klubový web.
Zprávy ze dne 9. srpna 2022
Český útočník Martin Nečas o dvě sezony prodloužil s Carolinou. Celkově si během nich vydělá šest milionů dolarů (první sezonu 2,5 mil. dolarů, druhou 3,5 mil. dolarů). „Martin je dynamický mladý tvůrce hry. Má elitní kombinaci rychlosti a dovedností a myslíme si, že se bude nadále zlepšovat,“ prohlásil GM klubu Don Waddell.
Zprávy ze dne 28. července 2022
Kanadský obránce Ethan Bear zůstává v Carolině. V současnosti jeden z mála hokejistů NHL, jehož předci jsou domorodí obyvatelé Ameriky, se s Hurricanes dohodl na nové roční smlouvě poté, co se přihlásil k arbitráži. Pětadvacetiletý rodák z Reginy, který dříve hrál za Edmonton, si přijde na 2,2 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 15. července 2022
V Torontu dostanou příležitost dva zkušenější obránci. O místo v sestavě Maple Leafs se poperou kanadští zadáci Jordie Benn (34) a Victor Mete (24). Oba hráči, kteří v minulosti společně nastupovali za Montreal, v klubu podepsali roční smlouvu za 750 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 14. července 2022
Carolina s nadšením uvítala českého pracanta Ondřeje Kašeho:
Důležitá postava Vegas Golden Knights Max Pacioretty se v rámci přestupu podívá do Caroliny. Společně s ním odchází z města hříchů obránce Dylan Coghlan. Hurricanes se s Vegas vyrovnají v budoucnu.
Další český hráč nachází nové útočiště! Ondřej Kaše se po úspěšném angažmá v Torontu přesouvá do Caroliny, kde by mohl teoreticky potkat krajana Martina Nečase. Ten ovšem stále shání novou smlouvu. Kaše obdrží během jednoho roku 1,5 milionu dolarů, zvýšil tak svou hodnotu meziročně o 250 tisíc.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Podle informací Kevina Weekese se do Toronta přesouvá Švýcar Denis Malgin. Jedná se o jeho comeback z domácí soutěže poté, co NHL opustil v sezoně 2019/20, kdy u Maple Leafs odehrál pouhých osm utkání.
Útočník Mason Marchment, který prorazil v předchozí základní části 47 body v 54 zápasech, by se mohl domluvit na čtyřletém kontraktu s Carolinou.
Za minimální peníz podepisuje v Torontu Adam Gaudette. Bojovník do čtvrté formace musí vedení přesvědčit během ročního angažmá.
Výměna je potvrzena. Obránce Brent Burns po dlouhých 11 sezonách u San Jose mění adresu. Odsouhlasil přestup do Caroliny, kde jde společně s Lanem Pedersonem. Na druhou stranu putuje Steven Lorentz, brankářský talent Eetu Makiniemi a potenciální volba ve třetím kole příštího draftu. Sharks si zároveň ponechali třetinu Burnsova platu.