Přestupy NHL ONLINE: Rutta míří do Švýcarska. Lucic to po skandálu zkouší v St. Louis
13:25Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 3. března 2023
Jakub Vrána byl vytrejdovaný do St. Louis Blues! Detroit oznámil, že získal od Blues výběr v 7. kole draftu 2025 a Dylana McLaughlina. Jako součást výměny si Detroit také ponechal 50 % Vránova platu ve svých rukách, a sice 2,625 milionů dolarů.
Názor Adama Papouška, redaktora iSport.cz: Z mého pohledu velmi dobrý trejd pro St. Louis. Dají Vránovi šanci. Pokud se prosadí, získají v něm kvalitní křídlo. Pokud ne, v létě 2024, kdy mu končí kontrakt, ho nechají odejít zadarmo. Tohle rozhodně stojí za zkoušku, především za tak nízkou protihodnotu.
Poslední dny je rušno okolo Coltona Parayka ze St. Louis. Kanadský bek má kontrakt do léta 2030 (kdy mu bude 37 let!) a v platovém stropu zabírá 6,5 milionů USD. Takovému hráči bych se vyhnul obloukem. Nejen skrze jeho klesající výkonnost v posledních letech, ale je i známo, že poslední roky trpí nemalými problémy se zády. Blues naopak dobře pochopili, že pokud ho nevymění letos, v dalších letech to bude jen těžší a těžší.
Colorado údajně projevuje velký zájem o služby Jamese van Riemsdyka z Philadelphie. Zkušený útočník má kontrakt do konce sezony, Flyers jsou ochotni si ponechat 50 % jeho platu ve svých rukách. To by znamenalo, že by van Riemsdyk v platovém stropu Avalanche zabíral 3,5 milionů dolarů.
Zprávy ze dne 2. března 2023
St. Louis Blues se dohodli na prodloužení kontraktu se Sammy Blaisem. Současná smlouva vyprší po aktuální sezoně. Nový kontrakt byl podepsán na jednu sezonu za 1 milion dolarů.
Zprávy ze dne 1. března 2023
Zprávy ze dne 27. února 2023
Po necelé sezoně dochází k možná až nečekanému comebacku. Americký zadák Jack Johnson se vrací do Colorada, se kterým v minulém ročníku vybojoval Stanley Cup. Šestatřicetiletý šampion, jenž přestoupil do Chicaga, přitom momentálně patří mezi nejhorší beky v soutěži. Za Johnsona získali Blackhawks švédského obránce Andrease Englunda.
Zprávy ze dne 25. února 2023
St. Louis sáhli po Kasperi Kapanenovi, kterého mezi volné hráče odložil Pittsburgh.
Zprávy ze dne 28. listopadu 2022
Útočník Alex Galchenyuk bude hrát v NHL za Colorado. Úřadující vítěz Stanleyova poháru s osmadvacetiletým hokejistou podepsal smlouvu do konce sezony. Colorado testovalo třetího hráče draftu z roku 2012 během přípravy. Poté Galchenyuk podepsal zkušební smlouvu s farmářským celkem Colorado Eagles, kde si nyní vysloužil kontrakt s Avalanche. Galchenyuk už v NHL nastupoval za Montreal, Pittsburgh, Minnesotu, Ottawu, Toronto a naposledy v minulé sezoně za Arizonu.
Zprávy ze dne 7. listopadu 2022
Český hokejový útočník Martin Kaut se přesunul z prvního týmu Colorada Avalanche na farmu do celku Colorado Eagles do nižší AHL. Třiadvacetiletý odchovanec Žďáru nad Sázavou tam zamířil po návratu z Tampere, kde obhájce Stanleyova poháru sehrál v pátek a v sobotu duely NHL s Columbusem. Kaut v sobotu pomohl gólem a asistencí k vítězství 5:1 a připsal si v osmém duelu v NHL v této sezoně premiérové body.
Zprávy ze dne 26. října 2022
Smlouvu v NHL si na startu ročníku přece jen zajistil Tyler Pitlick. Vydělá si 750 tisíc dolarů, v létě bude svou budoucnost muset řešit znovu. Do St. Louis přišel coby volný hráč na profesionální zkoušku, ale během přípravy nepřesvědčil natolik, aby ho klub rovnou povolal do akce. Blues tak činí až nyní, kdy mají nemalou marodku. Z útočníků schází Brandon Saad, Logan Brown (oba horní část těla) i Pavel Bučněvič (dolní část těla), kterého tým dokonce umístil na listinu dlouhodobě indisponovaných hráčů. Třicetiletý Pitlick už v lize zvládl 325 startů za Calgary, Montreal, Edmonton, Dallas, Philadelphii a Arizonu.
Zprávy ze dne 19. října 2022
Gabriel Landeskog zmešká kvůli operaci kolena minimálně dalších 12 týdnů z této sezony NHL. Devětadvacetiletý kapitán Colorada, jenž do nového ročníku zámořské soutěže ještě nezasáhl, se zákroku podrobil v úterý. Informoval o tom trenér Avalanche Jared Bednar.
Zprávy ze dne 18. října 2022
Útočník Colorada Lukáš Sedlák putuje na waiver list. Kterýkoliv klub NHL si ho během 24 hodin může stáhnout, jinak český forvard zamíří na farmu Avalanche.

Zprávy ze dne 10. října 2022
Český útočník Martin Kaut se přesunul z celku Colorado Avalanche do týmu Colorado Eagles z nižší AHL, kde čeká třiadvacetiletého odchovance Žďáru nad Sázavou už pátá sezona. V NHL v minulém ročníku dostal Kaut šanci jen v šesti zápasech a není řazen mezi držitele Stanleyova poháru, na který celek z Denveru v červnu dosáhl.
Zprávy ze dne 8. října 2022
Na listině volných hráčů se ocitl i Martin Kaut, kterého nabízí Colorado spolu Shanem Bowersem... Sáhne někdo po českém útočníkovi? Insideři si myslí, že je to víc než pravděpodobné...
Zprávy ze dne 21. září 2022
Věčný hokejový cestovatel Alex Galchenyuk, někdejší trojka draftu 2012, si může vybojovat sedmou štaci v NHL. Ve svých 28 letech se jako volný hráč uchází o kontrakt v týmu Colorado Avalanche. Američan s ruskými předky už působil v Arizoně, Torontu, Ottawě, Minnesotě, Pittsburghu a Montrealu.
Zprávy ze dne 20. září 2022
Nathan MacKinnon se za rok stane největším boháčem v historii NHL! Hvězdný kanadský útočník, který Coloradu výrazně pomohl k zisku Stanley Cupu, podepsal s vedením Avalanche s předstihem novou osmiletou smlouvu. Od sezony 2023/24 si přijde na neuvěřitelných 12,6 milionu dolarů ročně.
Zprávy ze dne 13. září 2022
Útočník Jordan Kyrou prodloužil se St. Louis smlouvu o osm let do roku 2031. Díky kontraktu si čtyřiadvacetiletý Kanaďan vydělá 65 milionů dolarů. Kyrou má za sebou čtyři sezony v dresu Blues. V minulém ročníku zaznamenal osobní maxima díky 27 gólům a 48 asistencím v 74 zápasech základní části. Juniorský mistr světa z roku 2018 je další oporou, kterou si vedení Blues pojistilo dlouholetou smlouvou. V červenci podepsal podobný kontrakt jiný útočník Robert Thomas, který v roce 2019 se St. Louis získal Stanleyův pohár. Víceleté smlouvy mají i obránci Colton Parayko, Torey Krug, Justin Faulk a Nicky Leddy.
Zprávy ze dne 18. srpna 2022
V organizaci Colorado Avalanche doplní Pavla Francouze další český gólman. Lukáš Pařík se dohodl na roční smlouvě s farmou letošního vítěze Stanley Cupu v AHL. Jednadvacetiletý rodák z Neratovic si v dresu Colorado Eagles zahraje s útočníkem Martinem Kautem. Doposud působil někdejší juniorský reprezentant v partnerských týmech Los Angeles Kings, kterými byli před třemi roky draftován ve 3. kole z 87. místa.
Zprávy ze dne 17. července 2022
Vedení St. Louis si na další sezonu pojistilo služby jednoho ze svých obránců. Na nové roční smlouvě se s Blues dohodl finský zadák Niko Mikkola. Šestadvacetiletý mistr světa si v klubu, kterým byl před sedmi lety draftován, přijde na 1,9 milionu dolarů.
Zpátky za moře, pardubická cesta padla. Lukáš Sedlák si plácnul s Coloradem, kde si chce vybojovat místo v sestavě. „Nebudu nervózní, nebudu se bát hrát, abych něco nepokazil a nevypadl kvůli tomu ze sestavy,“ těší se český útočník. ROZHOVOR čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 15. července 2022
Novým přírůstkem na soupisce posledních vítězů Stanley Cupu je obránce Brad Hunt. S Coloradem se domluvil na dvouleté spolupráci, finanční okolnosti smlouvy tým z Denveru nezveřejnil.
Český útočník Martin Frk dostává další šanci v St. Louis! Blues podepsali českého torpédoborce s obávanou střelou, který navzdory vynikajícím výkonům v AHL nedokázal najít stálé místo v kádru Los Angeles. Smlouva má roční trvání a je dvoucestná. Kings dali Frkovi čichnout jen v šesti zápasech, pelhřimovský rodák stihl dvě branky. V NHL prozatím odehrál 124 utkání s bilancí 20 branek a 21 asistencí.
Zprávy ze dne 14. července 2022
Po povedené sezoně „o patro níž“ dostává šanci se vytáhnout. Kanadský útočník Josh Leivo, který s týmem Chicago Wolves vybojoval v minulé sezoně prestižní Calder Cup, podepsal roční kontrakt se St. Louis. Za farmu Caroliny nastřílel bývalý hráč Toronta či Vancouveru celkem 37 gólů (22 v základní části, 15 v play off). U Blues si přijde na 750 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Důležitý muž posledního tažení Colorada za Stanley Cupem Artturi Lehkonen se dočkal nové smlouvy. V Denveru bude v následujících pěti letech pobírat 4,5 milionu dolarů ročně.
Útočník Noel Acciari se přihlášil o třetí ligové angažmá. St. Louis s ním uzavřelo roční smlouvu, která usměvavému třicátníkovi přinese 1,25 milionu dolarů.
Velkou rybu na trhu s volnými hráči jistě představuje i letošní vítěz Stanley Cupu Nazem Kadri. Stále hledá vhodnou nabídku a vyloučené není ani jeho pokračování v Coloradu.
St. Louis již oficiálně potvrdilo plánovanou dohodu s obráncem Nickem Leddym. Zůstane čtyři roky, během kterých inkasuje 16 milionů dolarů.
Na soupisce St. Louis Blues by měl nadále setrvat zkušený obránce Nick Leddy. Klub mu nabízí čtyřletou dohodu, ještě se však jedná o výši platu.
Zámořský reportér Jeremy Rutherford referuje o tom, že německý brankář Thomas Greiss bude chytat za St. Louis Blues. V předchozích dvou letech působil v Detroitu, nyní podepisuje roční smlouvu s ročním výdělkem 1,25 milionu dolarů, který se může navýšit s bonusy až na 1,5 milionu.
Defenzivní zadák Josh Manson, který přišel do Colorada během letošní uzávěrky přestupů, v Denveru setrvá. Původní informace novináře Pierra LeBruna potvrdil oficiální twitterový účet Avalanche. Nová smlouva má čtyřleté trvání, Manson si ročně přijde na 4,5 milionu dolarů.