1. ledna 2022 • 04:40

Sportovní kalendář 2022: olympiáda, boj o MS ve fotbale i domácí ME

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Baník - Karviná: Ewertonova paráda! Brazilec se trefil z vlastní půlky, 1:0
Ať jde Jirka na Błachowicze, byl by favoritem, říká Viktor Pešta o Procházkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rok 2021 trochu dohnal koronavirovou ztrátu, ale i tak byl poznamenán pandemií, čeští hokejoví reprezentanti do 20 let by mohli vyprávět. Vyvrcholení juniorského šampionátu tak v kalendáři pro rok 2022 nenajdete, ale jinak sportovní fanoušky čeká pořádně nabušené menu. Přes ZOH 2022 v Tokiu s týmy českých hokejistů i hokejistek či Ester Ledeckou, baráž o MS ve fotbale až po evropský šampionát basketbalistů, který se z části odehraje v Praze. A přidat se může třeba i UFC, kde by si o titul mohl zabojovat Jiří Procházka. Projděte si všechny významné sportovní akce roku 2022 měsíc po měsíci.



LEDEN

1.-4. BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ: Tour de Ski ve Val di Fiemme (It.)
  SKOKY NA LYŽÍCH: Turné 4 můstků v Innsbrucku (Rak.)
1.-14. MOTORISMUS: Rallye Dakar v Saúdské Arábii
4.-6. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP slalom mužů a žen v Záhřebu (Chor.)
4.-12. HOKEJ: semifinále Champions Hockey League
5.-6. SKOKY NA LYŽÍCH: Turné 4 můstků v Bischofshofenu (Rak.)
6.-9. BIATLON: SP v Oberhofu (Něm.)
  SEVERSKÁ KOMBINACE: SP ve Val di Fiemme (It.)
7.-9. SKOKY NA LYŽÍCH: SP žen v Sapporu (Jap.)
  SNOWBOARDING: SP ve snowboardcrossu v Krasnojarsku (Rus.)
8. SNOWBOARDING: SP v paralelním slalomu ve Scuolu (Švýc.)
8.-9. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP obří slalom a slalom žen v Mariboru (Slovi.), obří slalom a slalom mužů v Adelbodenu (Švýc.)
11. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP slalom žen ve Flachau (Rak.)
11.-12. SNOWBOARDING: SP v paralelním slalomu v Bad Gasteine (Rak.)
11.-16. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP sjezd a slalom mužů ve Wengenu (Švýc.)
12.-15. KRASOBRUSLENÍ: ME v Tallinnu (Est.)
12.-16. BIATLON: SP v Ruhpoldingu (Něm.)
  POZEMNÍ HOKEJ: halové ME v Hamburku (Něm.)
13.-15. SKOKY NA LYŽÍCH: SP žen v Zao (Jap.)
  FREESTYLOVÉ LYŽOVÁNÍ: SP ve skikrosu v Nakisce (Kan.)
13.-16. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP sjezd a super-G žen v Zauchensee (Rak.)
13.-30. HÁZENÁ: ME mužů v Maďarsku a Slovensku
14. OLYMPISMUS: nominační plénum ČOV na ZOH 2022 v Pekingu
14.-15. SNOWBOARDING: SP v paralelním slalomu ve Simonhöhe (Rak.)
14.-16. SKOKY NA LYŽÍCH: SP mužů v Zakopanem (Pol.)
  BOBY A SKELETON: SP a ME ve Svatém Mořici (Švýc.)
  BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ: Tour de Ski v Les Rousses (Fra.)
  SEVERSKÁ KOMBINACE: SP v Klingenthalu (Něm.)
15. BOJOVÉ SPORTY: UFC Fight Night: Kattar-Čikadze v Las Vegas (USA)
17.-30 TENIS: Australian Open (Aust.)
18.-23. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP sjezd a slalom mužů v Kitzbühelu (Rak.)
19. HÁZENÁ: čtvrtfinále ME mužů v Maďarsku a na Slovensku
19.-6.2. FUTSAL: ME v Amsterdamu a Groningenu (Niz.)
20.-23. SKOKY NA LYŽÍCH: SP mužů v Sapporu (Jap.)
  BIATLON: SP v Anterselvě (It.)
  ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP slalom a super-G žen v Cortině d´Ampezzo (It.)
21.-22. SNOWBOARDING: SP ve snowboardcrossu v Chiese (It.)
21.-23. MOTORISMUS: WRC Rally Monte Carlo (Monako)
  SEVERSKÁ KOMBINACE: SP v Planici (Slovin.)
  FREESTYLOVÉ LYŽOVÁNÍ: SP ve skikrosu v Indre Fjälu (Švéd.)
22.-23. BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ: Tour de Ski v Planici (Slovin.)
22. BOJOVÉ SPORTY: UFC 270: Ngannou-Gane v Anaheimu (USA)
25. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP obří slalom žen v Kronplatzu (It.) a slalom mužů v Schladmingu (Rak.)
27.-30. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP sjezd a super-G žen v Ga-Pa (Něm.)
  SEVERSKÁ KOMBINACE: SP v Seefeldu (Rak.)
28. HÁZENÁ: semifinále ME mužů v Maďarsku a na Slovensku
28.-29. SNOWBOARDING: SP ve snowboardcrossu v Cortině d´Ampezzo (It.)
28.-30. SKOKY NA LYŽÍCH: SP mužů ve Willingenu (Něm.)
29.-30. CYKLISTIKA: MS v cyklokrosu ve Fayetteville (USA)
30. HÁZENÁ: finále ME mužů v Maďarsku a na Slovensku

ÚNOR

3.-12. FOTBAL: MS klubů v Abú Zabí (SAE)
4.-20. XXIV. ZOH 2022 PEKING (Čína)
3. ZOH PEKING: Čína-Česko, hokej žen
5. FOTBAL: start jarní části FORTUNA:LIGY
  ZOH PEKING: rychlobruslení žen na 3000 m
  ZOH PEKING: Česko-Dánsko, hokej žen
  ZOH PEKING: biatlon smíšené štafety
5. BOJOVÉ SPORTY: UFC Fight Night: Hermansson-Strickland v Las vegas (USA)
7. ZOH PEKING: Česko-Švédsko, hokej žen
  ZOH PEKING: biatlon individuální závod žen
8. FOTBAL: play off Ligy mistrů UEFA
  ZOH PEKING: Česko-Japonsko, hokej žen
  ZOH PEKING: biatlon individuální závod mužů
  ZOH PEKING: snowboarding paralelní obří slalom žen
9. ZOH PEKING: Česko-Dánsko, hokej mužů
10. FOTBAL: play off Konferenční ligy UEFA
  ZOH PEKING: rychlobruslení žen na 5000 m
11. ZOH PEKING: Česko-Švýcarsko, hokej mužů
  ZOH PEKING: čtvrtfinále hokeje žen
  ZOH PEKING: biatlon sprint žen
  ZOH PEKING: alpské lyžování super-G žen
12. ZOH PEKING: Česko-Rusko, hokej mužů
  ZOH PEKING: čtvrtfinále hokeje žen
  ZOH PEKING: biatlon sprint mužů
12. BOJOVÉ SPORTY: UFC 271: Adesanya-Whittaker 2 v Houstonu (USA)
13. ZOH PEKING: biatlon stíhací závod mužů a žen
  BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ: Jizerská padesátka, závod Ski Classics v dálkovém lyžování (50 km) v Bedřichově
  AMERICKÝ FOTBAL: Super Bowl, finále ligy amerického fotbalu NFL v Inglewoodu (USA)
14. ZOH PEKING: semifinále hokeje žen
15. ZOH PEKING: biatlon štafeta mužů
  ZOH PEKING: alpské lyžování sjezd žen
16. ZOH PEKING: čtvrtfinále hokeje mužů
  ZOH PEKING: o 3. místo hokeje žen
  ZOH PEKING: biatlon štafeta žen
17. ZOH PEKING: finále hokeje žen
  ZOH PEKING: alpské lyžování kombinace žen
18. ZOH PEKING: semifinále hokeje mužů
  ZOH PEKING: biatlon hromadný start mužů
19. ZOH PEKING: o 3. místo hokeje mužů
  ZOH PEKING: biatlon hromadný start žen
20. ZOH PEKING: finále hokeje mužů
24.-27. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP sjezd žen v Crans-Montaně (Švýc.)
  SKOKY NA LYŽÍCH: SP žen v Hinzenbachu (Rak.)
25.-27. MOTORISMUS: WRC Švédská rally (Švéd.)
  SKOKY NA LYŽÍCH: SP v Lahti (Fin.)
  SEVERSKÁ KOMBINACE: SP v Lahti (Fin.)
  FREESTYLOVÉ LYŽOVÁNÍ: SP ve skikrosu v Sunny Valley (Rus.)
  SNOWBOARDING: SP ve snowboardcrossu v Mt. St. Anne (Kan.) a paralelní slalom v Moskvě (Rus.)
26. BOJOVÉ SPORTY: UFC Fight Night: Dariush-Machačev v Las vegas (USA)
26.-27. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP slalom mužů v Ga-Pa (Něm.)
  BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ: SP v Lahti (Fin.)
28.-6.3. BIATLON: SP v Kontiolahti (Fin.)

BŘEZEN

1. HOKEJ: finále Champions Hockey League
2.-3. SKOKY NA LYŽÍCH: SP v Lillehammeru (Nor.)
3. BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ: SP v Drammenu (Nor.)
3.-6. RYCHLOBRUSLENÍ: MS ve víceboji v Hamaru (Nor.)
  ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP sjezd a super-G mužů v Kvitfjellu (Nor.)
4.-5. TENIS: Argentina-Česko, kvalifikace Davisova poháru
4.-6. SKOKY NA LYŽÍCH: SP v Oslu (Nor.)
  SEVERSKÁ KOMBINACE: SP v Oslu (Nor.)
  SNOWBOARDING: SP ve snowboardcrossu v Bakuriani (Gruz.)
4.-13. OLYMPISMUS: Zimní paralympiáda v Pekingu (Čína)
5. SNOWBOARDING: SP v paralelním slalomy v Rogle (Slovin.)
5. BOJOVÉ SPORTY: UFC 272 v Paradise (USA)
5.-6. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP super-G a obří slalom žen v Lenzerheide (Švýc.)
  BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ: SP v Oslu (Nor.)
6. MOTORISMUS: GP Kataru MotoGP silničních motocyklů v Losailu
7.-13. BIATLON: SP v Otepää (Est.)
10.-12. SNOWBOARDING: SP ve snowboardcrossu v Reiteralmu (Rak.)
10.-13. LETY NA LYŽÍCH: MS ve Vikersundu (Nor.)
11. HOKEJ: start play off Tipsport extraligy
11.-12. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP obří slalom a slalom žen v Are (Švéd.)
11.-13. BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ: SP ve Falunu (Švéd.)
  SKOKY NA LYŽÍCH: SP žen v Oberhofu (Něm.)
  SEVERSKÁ KOMBINACE: SP ve Schonachu (Něm.)
  FREESTYLOVÉ LYŽOVÁNÍ: SP ve skikrosu v Reiteralmu (Rak.)
12. BOJOVÉ SPORTY: UFC Fight Night: Santos-Ankalajev v Las Vegas (USA)
12.-13. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP obří slalom mužů v Kranjske Goře (Slovi.)
  SNOWBOARDING: SP v paralelním slalomu v Piancavalle (It.)
14.-20. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: finále SP v Courchevelu (Fran.)
  BIATLON: SP v Oslu (Nor.)
18.-20. ATLETIKA: halové MS v Bělehradu (Srb.)
  BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ: SP v Ťumeni (Rus.)
  SKOKY NA LYŽÍCH: SP žen v Nižnym Tagilu (Rus.) a Oberstdorfu (Něm.)
18.-27. SPORTOVNÍ STŘELBA: ME ve vzduchových zbraní v Hamaru a Oslu (Nor.)
19. SNOWBOARDING: SP slopestyle ve Špindlerově Mlýně
  CYKLISTIKA: Monument Milán-San Remo (It.)
  FREESTYLOVÉ LYŽOVÁNÍ: SP ve skikrosu ve Veysonnaz (Švýc.)
19.-20. SNOWBOARDING: SP v paralelním slalomu v Berchtesgadenu (Něm.)
19.-27.4. CURLING: MS žen v Prince George (Kan.)
20. MOTORISMUS: GP Bahrajnu formule 1 v Sáchiru a GP Indonésie MotoGP silničních motocyklů v Mandalice
  SNOWBOARDING: SP ve snowboardcrossu ve Veysonnaz (Švýc.)
23.-26. KRASOBRUSLENÍ: MS v Montpellier (Fra.)
24. FOTBAL: Švédsko-Česko, semifinále play off o postup na MS 2022 ve Stockholmu (Švéd.)
24.-27. SKOKY NA LYŽÍCH: SP v letech na lyžích v Planici (Slovin.)
25. FOTBAL: Albánie-Česko, kvalifikace EURO 2023 U21
26. BOJOVÉ SPORTY: UFC Fight Night: Blachowicz-Rakic v Columbusu (USA)
25.-27. SKOKY NA LYŽÍCH: SP žen v Čajkovském (Rus.)
27. MOTORISMUS: GP Saúdské Arábie formule 1 v Džiddě
29. FOTBAL: finále play off o postup na MS 2022
  FOTBAL: Andorra-Česko, kvalifikace EURO 2023 U21
31. BASEBALL: start sezony MLB

DUBEN

1.-10. VZPÍRÁNÍ: ME v Sofii (Bul.)
2.-10. CURLING: MS mužů v Las Vegas (USA)
3. MOTORISMUS: GP Argentiny MotoGP silničních motocyklů v Termas de Río Hondo
  ATLETIKA: Pařížský maraton (Fra.)
  CYKLISTIKA: Monument Tour de Flandry
4.-10. ZÁPAS: ME v Budapešti (Maď.)
7.-10. GOLF: Masters v Augustě (USA)
8.-10. BASKETBAL: Final Four Euroligy žen
9. DOSTIHY: Velká národní v Liverpoolu (V. Brit.)
9.-10. ATLETIKA: Rotterdamský maraton (Niz.)
10. MOTORISMUS: GP Austrálie formule 1 v Melbourne a GP Ameriky MotoGP silničních motocyklů v Austinu
15.-16. TENIS: Česko-Velká Británie, kvalifikační kolo Poháru Billie Jean Kingové
16. BASKETBAL: start play off NBA
17. CYKLISTIKA: Monument Paříž-Roubaix (Fra.)
18. ATLETIKA: Bostonský maraton (USA)
19. HOKEJ: první finále Tipsport extraligy
21.-30. SQUASH: ME týmů v Eindhovenu (Niz.)
21.-1.5. HOKEJ: MS do 18 let v Landshutu-Kaufbeurenu (Něm.)
22.-24. MOTORISMUS: WRC Chorvatská rally (Chor.)
24. CYKLISTIKA: Monument Lutych-Bastogne-Lutych (Bel.)
24. MOTORISMUS: GP Emilie-Romagny formule 1 v Imole (It.) a GP Portugalska MotoGP silničních motocyklů v Portimao
25.-30. BADMINTON: ME ve Vantaa (Fin.)
28.-1.5. HOKEJ: České hry
29.-1.5. JUDO: ME v Sofii (Bul.)
30. FOTBAL: start nadstavby o udržení FORTUNA:LIGY

KVĚTEN

1. MOTORISMUS: GP Španělska MotoGP silničních motocyklů v Jerezu
2. HOKEJ: Start Stanley Cupu
4. FOTBAL: finále MOL Cupu
5. -8. HOKEJ: Švédské hry
7.-29. CYKLISTIKA: Giro d‘ Italia (It.)
8. MOTORISMUS: GP Miami formule 1 v Miami (USA)
  ATLETIKA: Pražský maraton
13.-15. CYKLISTIKA: SP v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě
  BASKETBAL: Final Four Ligy mistrů mužů
13.-29. HOKEJ: MS 2022 v Helsinkách a Tampere (Fin.)
13. ATLETIKA: Diamantová liga v Dauhá (Kat.)
13.-29. PLAVÁNÍ: MS ve Fukuoce (Jap.)
15. MOTORISMUS: GP Francie MotoGP silničních motocyklů v Le Mans
18. FOTBAL: finále Evropské ligy UEFA v Seville (Špa.)
19.-22. RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: SP v Račicích
19.-22. GOLF: PGA Championship v Tulse (USA)
20.-22. MOTORISMUS: WRC Portugalská rally (Port.)
22.-5.6. TENIS: French Open (Fra.)
22. MOTORISMUS: GP Španělska formule 1 v Barceloně
25. FOTBAL: finále Evropské konferenční ligy UEFA v Tiraně (Alb.)
26. HOKEJ: čtvrtfinále MS ve Finsku
26.-29. PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: turnaj Pro Tour v Ostravě
  VODNÍ SLALOM: ME v Liptovském Mikuláši (Sloven.)
27.-29. BASKETBAL: Final Four Euroligy mužů v Berlíně (Něm.)
28. MOTORISMUS: GP České republiky, závod MS na ploché dráze v Praze
  FOTBAL: finále Ligy mistrů UEFA v Petrohradu (Rus.)
  ATLETIKA: Diamantová liga v Eugene (USA)
  HOKEJ: semifinále MS ve Finsku
29. MOTORISMUS: GP Itálie MotoGP silničních motocyklů v Mugellu a GP Monaka formule 1
  HOKEJ: finále MS ve Finsku
31. ATLETIKA: Zlatá tretra v Ostravě

ČERVEN

2. FOTBAL: Česko-Švýcarsko, Liga národů UEFA
2.-5. KANOISTIKA: MS na divoké vodě v Treignacu (Fra.)
  MOTORISMUS: WRC Rally Sardinie (It.)
3. FOTBAL: Česko-Anglie, kvalifikace EURO 2023 U21
4.-5. HÁZENÁ: Final Four Ligy mistryň v Budapešti (Maď.)
5. FOTBAL: Česko-Španělsko, Liga národů UEFA
  ATLETIKA: Diamantová liga v Rabatu (Mar.)
  MOTORISMUS: GP Katalánska MotoGP silničních motocyklů v Barceloně
7.-19. PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: MS v Římě (It.)
9. FOTBAL: Portugalsko-Česko, Liga národů UEFA
  ATLETIKA: Diamantová liga v Římě (It.)
10.-12. VODNÍ SLALOM: SP v Praze
12. FOTBAL: Španělsko-Česko, Liga národů UEFA
  MOTORISMUS: GP Ázerbájdžánu formule 1 v Baku
14. FOTBAL: Česko-Andorra, kvalifikace EURO 2023 U21
16. ATLETIKA: Diamantová liga v Oslu (Nor.)
16.-19. GOLF: US Open v Brookline (USA)
18. ATLETIKA: Diamantová liga v Paříži (Fra.)
18.-19. HÁZENÁ: Final Four Ligy mistrů v Kölnu (Něm.)
19. MOTORISMUS: GP Kanady formule 1 v Montrealu a GP Německa MotoGP silničních motocyklů v Sachsenringu
  CYKLISTIKA: ME v maratonu horských kol v Jablonném
20.-26. BASKETBAL: MS 3x3 v Antverpách (Bel.)
24.-26. MOTORISMUS: WRC Safari Rally Keňa
  CYKLISTIKA: ME horských kol v Mariboru (Slovin.)
26. MOTORISMUS: GP Nizozemska MotoGP silničních motocyklů v Assenu
27.-2.7. SOFTBALL: ME žen U22 v Kunovicích
27.-10.7. TENIS: Wimbledon (V. Brit.)
30. ATLETIKA: Diamantová liga ve Stockholmu (Švéd.)

ČERVENEC

1.-17. POZEMNÍ HOKEJ: MS žen v Terrasse a Amstelveenu (Špa., Niz.)
1.-24. CYKLISTIKA: Tour de France (Fra.)
3. MOTORISMUS: GP Británie formule 1 v Silverstone (V. Brit.)
4.-9. SOFTBALL: ME mužů U23 v Sezimově Ústí
7. HOKEJ: draft NHL 2022
10. MOTORISMUS: GP Finska MotoGP silničních motocyklů v Kausale a GP Rakouska formule 1 ve Spielbergu
14.-17. GOLF: The Open Championship v St. Andrews (V. Brit.)
15.-24. ATLETIKA: MS v Eugene (USA)
15.-17. MOTORISMUS: WRC Estonská rally (Est.)
15.-23. ŠERM: MS v Káhiře (Egypt)
17. MOTORISMUS: GP České republiky, závod MS v motokrosu v Lokti
23.-24. JUDO: Evropský pohár juniorů v Praze
24. MOTORISMUS: GP Francie formule 1 v Le Castellet
24.-30. SOFTBALL: ME žen v Sant Boi (Špa.)
24.-31. CYKLISTIKA: MS BMX v Nantes (Fra.)
26.-31. VODNÍ SLALOM: MS v Augsburgu (Něm.)
27. ATLETIKA: Diamantová liga v Šanghaji (Čína)
28.-31. BASEBALL: MS žen v Montpellier (Fra.)
30.-31. MOTORISMUS: MS superbiků v Mostě
30. ATLETIKA: Diamantová liga v Šanghaji (Čína)
  FOTBAL: start FORTUNA:LIGY
31. MOTORISMUS: GP Maďarska formule 1 v Budapešti

SRPEN

3.-7. RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: MS v Halifaxu (Kan.)
5.-7. MOTORISMUS: Finská rally (Fin.)
7. MOTORISMUS: GP Velké Británie MotoGP silničních motocyklů v Silverstone
7.-14. JUDO: MS v Taškentu (Uzb.)
8.-14. HOKEJ: Gretzky Hlinka Cup U18 v Edmontonu a Red Deeru (Kan.)
10. ATLETIKA: Diamantová liga v Monaku (Mon.)
  FOTBAL: Supercup UEFA v Helsinkách (Fin.)
11.-21. PLAVÁNÍ: ME v Římě (It.)
  CYKLISTIKA: ME v silniční cyklistice v Mnichově (Něm.)
11.-14. VESLOVÁNÍ: ME v Mnichově (Něm.)
  FLORBAL: Czech Open v Praze
11.-18. SPORTOVNÍ LEZENÍ: ME v Mnichově (Něm.)
13.-21. STOLNÍ TENIS: ME jednotlivců v Mnichově (Něm.)
13.-30. SPORTOVNÍ STŘELBA: MS v Moskvě (Rus.)
14.-21. MODERNÍ PĚTIBOJ: ME v Székesfehérváru (Maď.)
15.-21. PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: ME v Mnichově (Něm.)
15.-21. ATLETIKA: ME v Mnichově (Něm.)
15.-30. SPORTOVNÍ STŘELBA: ME ve střelbě ze vzduchových, kulových a brokových zbraní v Moskvě (Rus.)
18.-21. GOLF: Czech Masters, evropská série DP World Tour v Praze
  RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: ME v Mnichově (Něm.)
19.-11.9. CYKLISTIKA: Vuelta ve Španělsku
21. MOTORISMUS: GP Rakouska MotoGP silničních motocyklů ve Spielbergu
21.-27. SQUASH: MS ve Wroclawi (Pol.)
21.-28. BADMINTON: MS v Tokiu (Jap.)
22.-27. SOFTBALL: Super Cup mužů v Praze
24.-28. CYKLISTIKA: MS na horských kolech v Les Getsu (Fra.)
26.-28. MOTORISMUS: Barum Czech rally Zlín
26.-11.9 VOLEJBAL: MS v Rusku
26. ATLETIKA: Diamantová liga v Lausanne (Švýc.)
28. ATLETIKA: Diamantová liga v Birminghamu (V. Brit.)
  MOTORISMUS: GP Belgie formule 1 ve Spa-Francorchamps
29.-11.9. TENIS: US Open (USA)
31.-3.9. SQUASH: ME jednotlivců v Krakově (Pol.)

ZÁŘÍ

1.-4. JUDO: ME juniorů v Praze
1.-18. BASKETBAL: ME mužů v Česku, Gruzii, Německu a Itálii
2. BASKETBAL: Česko-Polsko, ME v Praze
  ATLETIKA: Diamantová liga v Bruselu (Bel.)
3. BASKETBAL: Česko-Srbsko, ME v Praze
4. MOTORISMUS: GP San Marina MotoGP silničních motocyklů v Misanu (It.) a GP Nizozemska formule 1 v Zandvoortu
5. BASKETBAL: Česko-Nizozemí, ME v Praze
  FOTBAL: los Ligy mistrů, Evropské ligy a Konferenční ligy UEFA
6. BASKETBAL: Česko-Finsko, ME v Praze
7.-8. ATLETIKA: finále Diamantové ligy v Curychu (Švýc.)
8. BASKETBAL: Česko-Izrael, ME v Praze
9.-11. MOTORISMUS: WRC Rally Akropolis (Řec.)
  RAGBY: MS v sedmičkovém ragby v Kapském Městě (JAR)
10.-11. TRIATLON: SP v Karlových Varech
10.-18. ZÁPAS: MS v Bělehradu (Srb.)
  FOTBAL: MS v malém fotbalu v Kyjevě (Ukr.)
11. MOTORISMUS: GP Itálie formule 1 v Monze
14.-18. MODERNÍ GYMNASTIKA: MS v Sofii (Bul.)
16. HOKEJ: start Tipsport extraligy
17.-18. CYKLISTIKA: MS v maratonu horských kol v Hederslevu (Dán.)
18. BASKETBAL: finále ME mužů
18.-25. VESLOVÁNÍ: MS v Račicích
18. MOTORISMUS: GP Aragonie MotoGP silničních motocyklů v Alcaňizu (Špa.)
18.-25. CYKLISTIKA: MS v silniční cyklistice ve Wollongongu (Aust.)
22.-1.10. BASKETBAL: MS žen v Sydney (Aust.)
23.-25. TENIS: Laver Cup v Londýně (V. Brit.)
23.-15.10. VOLEJBAL: MS žen v Nizozemsku a Polsku
24. FOTBAL: Česko-Portugalsko, Liga národů UEFA
25. MOTORISMUS: Zlatá přilba v Pardubicích
  MOTORISMUS: GP Japonska MotoGP silničních motocyklů v Motegi a GP Ruska formule 1 v Soči
  ATLETIKA: Berlínský maraton (Něm.)
27. FOTBAL: Švýcarsko-Česko, Liga národů UEFA
27.-9.10. SPORTOVNÍ STŘELBA: MS ve střelbě z brokových zbraní v Osijeku (Chor.)
30.-2.10. MOTORISMUS: WRC Rally Nový Zéland

ŘÍJEN

1.-10. VZPÍRÁNÍ: MS v Čchung-čchingu (Čína)
2. MOTORISMUS: GP Singapuru formule 1 v Singapuru a GP Thajska MotoGP silničních motocyklů v Buriramu
  ATLETIKA: Londýnský maraton (V. Brit.)
8. CYKLISTIKA: Monument Il Lombardia (It.)
9. DOSTIHY: Velká pardubická steeplechase v Pardubicích
  MOTORISMUS: GP Japonska formule 1 v Suzuce
  FOTBAL: los EURO 2024
  ATLETIKA: Chicagský maraton (USA)
11. HOKEJ: start NHL
12.-25. SPORTOVNÍ STŘELBA: MS puškařských a pistolových zbraní v Káhiře (Egypt)
12.-16. CYKLISTIKA: MS v dráhové cyklistice v Montigny (Fra.)
16. MOTORISMUS: GP Austrálie MotoGP silničních motocyklů na Phillip Islandu
  ATLETIKA: Amsterdamský maraton (Niz.)
18. BASKETBAL: start NBA
21.-23. MOTORISMUS: WRC Katalánská rally (Špa.)
22.-23. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: SP v Söldenu (Rak.)
23. MOTORISMUS: GP Malajsie MotoGP silničních motocyklů v Sepangu a GP USA formule 1 v Austinu
25. BASEBALL: Světová série, finále MLB
29.-6.11. SPORTOVNÍ GYMNASTIKA: MS v Liverpoolu (V. Brit.)
30. MOTORISMUS: GP Mexika formule 1 v Mexico City
31.-6.11. TENIS: turnaj mistryň WTA v Šen-čenu (Čína)

LISTOPAD

4.-6. CYKLISTIKA: MS v sálové cyklistice v Gentu (Bel.)
4.-20. HÁZENÁ: ME žen v Černé Hoře
5.-13. FLORBAL: MS mužů v Curychu a Winterhuru (Švýc.)
6. MOTORISMUS: GP Valencie MotoGP silničních motocyklů ve Valencii (Špa.)
  ATLETIKA: New Yorkský maraton (USA)
8.-13. TENIS: finále Billie Jean King Cupu
9.-13. HOKEJ: Karjala Cup v Helsinkách (Fin.)
11.-13. MOTORISMUS: Japonská rally (Jap.)
13. MOTORISMUS: GP Brazílie formule 1 v Sao Paulu
  ATLETIKA: MS v půlmaratonu v Jang-čou (Čína)
15.-20. TENIS: turnaj mistrů ATP v Turíně (It.)
20. MOTORISMUS: GP Abú Zabí formule 1 v Abú Zabí (SAE)
21.-18.12. FOTBAL: MS 2022 v Kataru
22.-27. TENIS: finále Davis Cupu v Madridu (Špa.)
26.-4.12. BIATLON: start SP v Kontiolahti (Fin.)

PROSINEC

3. FOTBAL: osmifinále MS 2022 v Kataru
4.-20.1. HÁZENÁ: ME žen ve Slovinsku, Severní Makedonii a Černé Hoře
5.-11. BIATLON: SP v Hochfilzenu (Rak.)
9. FOTBAL: čtvrtfinále MS 2022 v Kataru
12.-18. BIATLON: SP v Le Grand Bornand (Fra.)
13. FOTBAL: semifinále MS 2022 v Kataru
15.-18. HOKEJ: Channel One Cup v Moskvě (Rus.)
17. FOTBAL: o 3. místo MS 2022 v Kataru
18. FOTBAL: finále MS 2022 v Kataru
26.-5.1. HOKEJ: MS do 20 let v Novosibirsku a Omsku (Rus.)
27.-28. SKOKY NA LYŽÍCH: Turné 4 můstků v Oberstdorfu (Něm.)
31.-1.1. SKOKY NA LYŽÍCH: Turné 4 můstků v Ga-Pa (Něm.)

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud