ME v basketbalu žen 2021 - zápasy, výsledky, tabulky | iSport.cz

Poslední zápasy

ME v basketbalu žen 2021

38. ročník EuroBasketu žen se koná od 17. do 27. června ve Štrasburku a Valencii, která bude hostit i finálovou fázi turnaje. Ve skupině D se představí i české basketbalistky, které postupně vyzvou Rusko, domácí Francii a Chorvatsko.

O třetí titul v řadě budou na domácí scéně usilovat Španělky, hlavními soupeřkami jim budou Francouzky, které ve finále nechyběly při posledních čtyřech šampionátech. Na titul mistryň Evropy však čekají od roku 2009.

Český basketbal v samostatné éře od roku 1993 vzpomíná především na šampionáty v letech 2003 a 2005, kdy se Češky probojovaly do finále. V druhém případě z toho byly zlaté medaile, když česká reprezentace porazila ve finále Rusko 72:70. Do bojů o medaile Češky zasáhly ještě v roce 2011, když v zápase o 3. místo podlehly Francii 63:56.

Nejúspěšnějším výběrem v historii ME v basketbalu je Rusko a SSSR s celkovým počtem 24 zlatých medailí, v posledních letech pak vládnou Španělky, které si ze šampionátu odvezly medaile pokaždé z posledních čtyř šampionátů.

Články odjinud