Senzační Samková má bronz ze ZOH! Po startu byla poslední, pak zabojovala

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Eva Samková obsadila při obhajobě olympijského zlata ze Soči ve snowboardcrossu třetí místo a získala třetí českou medaili na ZOH 2018 v Pchjongčchangu. Čtyřiadvacetiletá česká snowboardistka s typickým nakresleným knírkem se v dramatickém finále propracovala na bronzovou pozici v samém závěru z posledního šestého místa.

Novou olympijskou šampionkou je Italka Michela Moioliová, vedoucí žena Světového poháru a vítězka čtyř pohárových závodů v sezoně. Stříbro nečekaně získala teprve šestnáctiletá Francouzka Julia Pereiraová de Sousaová Mabileauaová.

Vlajkonoška české výpravy v Pchjongčchangu Samková navázala na stříbro Michala Krčmáře a bronz Veroniky Vítkové z biatlonových sprintů.

8. den na ZOH: český superden, povolávák pro střelce a vlajkonoš hrdina

Samková dnes ve Phoenix Parku vyhrála stejně jako před čtyřmi lety v Soči kvalifikaci, ale na rozdíl od minulé olympiády musela ve vyřazovacích jízdách bojovat o postup. Po pomalejších startech z vysoké rampy se však pokaždé dokázala propracovat vpřed.

Ve čtvrtfinále obsadila vrchlabská rodačka druhé místo a semifinálovou jízdu dokonce vyhrála. Ve finále se dlouho pohybovala mimo medailové příčky a uzavírala šestičlenné startovní pole, skvělým závěrem se však dostala na bronzovou pozici, kterou mohutně slavila. Na čtvrté místo při tom odsunula americkou legendu Lindsey Jacobellisovou. Pětinásobná mistryně světa se tak ani při čtvrtém olympijském startu nedočkala zlata.

Bronzová medailistka Eva Samková podepisuje českou vlajku malé fanynce

Samková dosáhla na bronz ve složité sezoně, v níž musela vynechat tři závody SP kvůli zranění ramena. Před startem v Koreji absolvovala pouze lednový závod v Erzurumu, kde zvítězila jen několik dnů po smrti otce >>

Čtyřiadvacáté místo obsadila druhá česká reprezentantka Vendula Hopjáková, jež mohla startovat ve vyřazovací části navzdory tomu, že nedokončila ani jednu kvalifikační jízdu. Po pádu v druhé části kvalifikace však v závodě nepokračovala, s pohmožděným pravým kotníkem a berlemi boje o medaile jen sledovala v cílovém prostoru.

Původně měla v závodě startovat i osmnáctiletá Kateřina Louthanová, ale při tréninku v Pchjongčchangu si přetrhala vazy v kotníku a o olympijskou premiéru přišla.

XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu:

Snowboardcross - ženy: 1. Moioliová (It.), 2. Pereiraová de Sousaová Mabileauaová (Fr.), 3. Samková (ČR), 4. Jacobellisová (USA), 5. Trespeuchová (Fr.), 6. Žekovová (Bul.), ...24. Hopjáková (ČR).

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz