Snowboarding - Zimní olympijské hry 2018

Kalendář
Únor 2018
Snowboarding
ONLINE události
Události
Medailové události
ONLINE medailové události
Program všech událostí
Řadit podle času


Snowboarding je zimní sport, který může české fanoušky na ZOH 2018 naplnit medailovým nadšením. Hned v několika disciplínách totiž můžou čeští snowboardisté v Pchjongčchangu sahat po nejvyšších příčkách.

Ve snowboardcrossu, kde se šest závodníků či závodnic vrhá na trať plnou skoků, překážek a klopených zatáček a ve vyřazovacích jízdách bojují o postup do finále, už má olympijské zlato ze Soči Eva Samková a v Koreji, pokud vše půjde podle plánu, ho bude chtít obhájit.

Ester Ledecká by zase měla bojovat o medaile mezi brankami v paralelním obřím slalomu snowboardistek. Paralelní slalom, ve kterém je Ledecká mistryní světa, byl z programu ZOH 2018 vyřazen. Ester Ledecká by v Pchjongčchangu měla soutěžit i na lyžích.

Disciplína zvaná slopestyle, ve které si snowboardisté vybírají nejrůznější překážky a předvádějí na nich co nejefektnější skoky a technické prvky, je doménou Šárky Pančochové, která ovšem ve finále z obav o své zdraví vynechala jeden skok a skončila šestnáctá.

Pančochová má šanci zabodovat i na U-rampě, některá z českých závodnic by se mohla objevit i při premiéře Big Airu, disciplíně, kde se hodnotí triky a přistání na obřích skocích.

Kompletní program olympiády »

Medailové pořadí zemí na olympiádě »
Klasická verze
Mobilní verze