Cetkovská - Kerberová | ONLINE | 29.7.2012 16:30 | Tenis Olympijské hry | ŽIVĚ | iSport.cz

Tenis -  ONLINE PŘENOS -  Petra Cetkovská : Angelique Kerberová - 29. července 2012   16:30

Petra Cetkovská
Angelique Kerberová

Z All England Clubu je to ode mě vše, děkuji vám za pozornost a někdy u tenisových online přenosů se budu těšit opět na počtenou.
Vzhledem k nepříznivému stavu Cetkovská tento zápas raději vinou zranění skrečovala. Do druhého kola LOH v Londýně tedy postupuje Němka Angelique Kerberová, a nutno dodat, že zaslouženě.
0:3
Teď se nějakou dobu nehraje, zřejmě to vypadá na zranění české hráčky.
0:3
Německá tenistka si podání pohlídala, potvrdila brejk a vede už 3:0. Teď by mohly Cetkovské pomoci jedině čarodějnické kousky Harryho Pottera.
15-40
Kerberová si poctivou prací vybojovala dva gemboly.
15-30
Cetkovská se ještě snaží, ale pokud se nebudou dít v All England Clubu nějaké tenisové zázraky, je rozhodnuto.
0-30
Angelique neustále potvrzuje roli favoritky a Petře nedává skoro vůbec čuchnout.
0-15
Při svém servisu je navíc Němka bezchybná.
0:2
Šance na postup Petry jsou čím dál nižší. Kerberová brejka svou sokyni a ve druhém setu vede už 2:0.
40-A
To je špatné! Kerberová má další brejkbol a moc dobře víme, jak s nimi dnes zachází.
40-40
Němka stále kouše a evidentně spěchá. Shoda.
40-30
Kerberová si představuje trochu jiný průběh a znovu donutila Češku k chybě.
40-15
Petra je blízko zisku druhého gemu druhé sady.
30-15
Česká reprezentantka se dál rve o své podání, které kdyby ztratila, tak by už bylo asi definitivně po zápase. Takhle se s tím dá ještě něco udělat.
15-15
Cetkovská však nechce dopustit stejný scénář jako v prvním setu.
0-15
Angelique znovu útočí na podání své soupeřky.
0:1
Na další úder Kerberové už však česká rodačka nestačila a na začátku druhého setu ztrácí.
30-40
Cetkovská ještě odvrací ztrátu prvního gemu druhé sady.
15-40
V tomto momentu už Němka disponuje dvěma gemboly.
15-30
Kerberová ale neznervózněla a opět se ujímá vedení.
15-15
Petra se snaží, co jí síly stačí.
0-15
Kerberová na úvod druhé sady startuje výborně.
1:6
Ten druhý už nikoliv a po 19 minutách získává Kerberová první set pro sebe.
15-40
Ten první Petra dokázala s vypětím všech sil odvrátit.
0-40
Německá teniskta má k dispozici tři setboly.
0-30
Němka má dnes nějak naspěch, zřejmě si chce v Londýně ještě po zápase nakoupit.
0-15
Petra teď bude servírovat na udržení v setu, ale že by začala zrovna šťastně, to se říct rozhodně nedá.
1:5
Čistou hrou se Kerberová ujímá vedení 5:1.
0-40
Angelique se s tím jednoduše nepáře a je blízko k zisku šestého gemu.
0-30
Němka teď nepouští Petru do vůbec žádné šance a šestou hru zatím ovládá.
0-15
Kerberová znovu na podání a pomalu míří k ukončení této sady.
1:4
Tak se to Cetkovské nakonec povedlo, po malých problémech nakonec získává alespoň čestný gem.
40-30
Kerberová je ale proti.
40-15
Cetkovská je blízko první získané hře, má totiž dva gemboly.
30-15
Česká hráčka se v pátém gemu dokonce ujímá vedení, což je jasným důkazem toho, že nehodlá dnes poslouchat tenisového kanárka.
15-15
Tentokrát už ale Petra uzmula tento balónek pro sebe a srovnává.
0-15
Cetkovská má k dispozici servis, který ji ani tentokrát bod nepřidělil.
0:4
Tonoucí se stébla nakonec nechytá, nýbrž ještě více potápí. Angelique si tuto hru s menšími potížemi nakonec pohlídala.
30-40
Kerberová ale neponechala nic náhodě a vybojovala si gembol.
30-30
Cetkovská nyní cítí šanci vzít své sokyni servis. Srovnávno.
15-30
Petra tentokrát bojovala a urvala tento míček ve svůj prospěch.
0-30
Jestli to takhle půjde dál, bude zápas ani ne za hodinu hotový.
0-15
Kerberová na svém podání začína velmi dobře.
0:3
Kerberová hned ten první zúročila a už má náskok 3:0, navíc půjde servírovat.
0-40
Je to tady, Cetkovské se zatím vůbec nedaří a Němka disponuje třemi brejkboly v řadě.
0-30
Kerberová útočí na další brejkboly, Petra má znovu potíže při svém servisu.
0-15
Petra je znovu na podání a opět nezahrála přílíš šťastný míček.
0:2
Bohužel pro naše barvy Němka potvrzuje brejk a ujímá se vedení 2:0 v úvodním setu.
40-A
Angelique pro sebe získává druhou šanci, jak ukončit tento gem.
40-40
Cetkovská se ale nehodlá jen tak vzdát a dál se rve jako česká lvice.
30-40
Němka zcela otáčí vývoj druhého gemu a má gembol na potvrzení brejku.
30-30
Kerberová svým přesným úderem srovnává s Petrou krok.
30-15
Kerberová však nedá svoji kůži lacino a ještě se o potvrzení brejku hodlá poprat.
30-0
Cetkovská své šance ve druhé hře úvodní sady zvyšuje a ujímá se vedení 30:0.
15-0
Petra se ale bude snažit vzít si svůj ztracený servis zpět a začíná nadějně.
0:1
Kerberová hned první brejkbol využívá, uzmula Petře servis a vede 1:0.
15-40
Jsou tady první problémy Cetkovské! Petra znovu nenašla na svou soupeřku recept a jsou tu dva brejkboly.
15-30
Ovšem Němka chce vzít své soupeřce servis hned v prvním gemu a dělá pro to všechno.
15-15
Nyní si však naše hráčka s úderem poradila daleko lépe a srovnává.
0-15
Na podání je Cetkovská, ale nezačíná zrovna dobře.
0:0
Zápas mezi Cetkovskou a Kerberovou začne s menším zpožděním.
Hlavní rozhodčí na umpiru bude Juan Zhangová z Číny.
Tento zápas byl na programu po dvou zápasech mužské dvouhry, ale už ten první (Ferrer-Pospisil) byl přerušen v úvodu 2. setu. Je tak nepravděpodobné, že zápas Petry Cetkovské bude ještě v neděli zahájen.
Bídných 14 stupňů Celsia a silný déšť. Dnešní počasí tenisu nepřeje.
Pořadatelé řeší, jak dál. Podle posledních zpráv by se počasí do konce dne nemělo umoudřit.
Déšť neutichá, naopak zdá se, že sílí. Z tenisové nabídky aktuálně Wimbledon servíruje pouze zápas domácího Murrayho s Wawrinkou, který se hraje na Centre courtu pod zataženou střechou.
Angelique Kerberová je podle sázkových kanceláří favoritkou duelu. Sedmá tenistka světového žebříčku na letošním Wimbledonu válela. V prvním kole s hladce poradila s Češkou Lucií Hradeckou 6:4 a 6:1. Její spanilou jízdu zastavila až v semifinále polská tenistka Agnieszka Radwanska, která mimochodem dnes překvapivě podlehla Němce Goergesové 1:2 na sety. Kerberová přijela na Olympijské hry s velkou chutí. Dokáže ji Cetkovská znepříjemnit cestu na olympijský vrchol?
Sedmadvacetiletá rodačka z Prostějova vstupuje do utkání z pozice outsidera. Momentálně 32. hráčka žebříčku WTA nemá na Wimbledon 2012 zrovna ty nejrůžovější vzpomínky. Před měsícem zde vypadla ve druhém kole s Američankou Stephensovou a po zápase odmítla podat ruku rozhodčí, jejíž způsob rozhodcování označila za nespravedlivý. Oblibu si tím u britských fanoušků rozhodně nezískala a na Olympiádě má tedy co napravovat.
Dnešní tenisový zápas mezi českou zástupkyní Petrou Cetkovskou a německou Angelique Kerberovou začne se zpožděním. Pořadatelé jej odložili na 17. hodinu. Vzhledem k tomu, že nad Londýnem se v těchto chvílích znovu začíná smrákat, můžeme očekávat další posunutí. Pojďme si tedy zatím obě soupeřky představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.