Muži -  ONLINE PŘENOS -  Daniil Medveděv : Andrej Rubljov - 6. září 2023   20:00

Ukončeno
Daniil Medveděv
27 let  198 cm  ATP
3
6
6
6
Andrej Rubljov
25 let  188 cm  ATP
0
4
3
4
Přenos se aktualizuje automaticky

Daniil Medveděv v souboji s velkým kamarádem a krajanem Andrejem Rubljovem tahal za pomyslný delší konec provazu, v parádním souboji zvítězil a postoupil do čtvrtfinále po výsledku 6:4, 6:3 a 6:4.

Jako první získal výhodu brejku mladší z Rusů, ovšem výhodu neudržel, za stavu 4:4 přišel o servis podruhé a favorit posléze při vlastním podání proměnil druhý ze tří vybojovaných setbolů. Také ve druhém dějství Rubljov získal vedení 3:1, jenže zase mu to nebylo nic platné, protože zbylých pět her prohrál. Poslední a třetí set byl nejdramatičtější. I v něm měl Rubljov výhodu brejku, a to dokonce dvakrát, Daniil Medveděv pak udržel podání na 5:4 a v závěrečném desátém gemu ve čtvrthodinové bitvě uspěl na returnu, nakonec proměnil pátý mečbol.

V semifinále se Daniil Medveděv utká s vítězem zápasu Carlos Alcaraz – Alexander Zverev.
Konec zápasu
6:4
Je konec, do semifinále postupuje Daniil Medveděv! Soupeři naběhnuvšímu k síti zahrál nepříjemně pod nohy, Rubljov zvládl forhend, ale byl nucen se vrátit k základní čáře, odkud následně vyslal příliš nízký bekhend.
A-40
Světová trojka disponuje pátým mečbolem. Ve vyrovnané výměně udržela přesnější ruku, konkurent se ustřelil špatně trefeným forhendem.
40-40
Pětadvacetiletý Rus bojuje jako lev. Získal tlak na svou stranu, na závěr si troufl na těžký fohendový volej ze střední vzdálenosti a soupeř neúspěšně natahoval raketu za míčkem.
A-40
Čtvrtý mečbol přichází po Rubljovově dvojchybě, ta už je druhá v průběhu dlouho trvajícího gemu.
40-40
Gem pokračuje. Andrej Rubljov se skvěle vymanil z defenzivy, ale pak jako kdyby už mu chyběly síly, v poslední nouzi vyzkoušel forhendový útok a balónek odpálil daleko za základní čáru.
40-A
A po třech odvrácených mečbolech se mladší Rus dočkal konečně gembolu, protihráč mu pomohl přetaženým forhendem.
40-40
Ne! Andrej Rubljov se trefil do podání na téčko, soupeř returnoval forhendem ještě před pásku.
A-40
Tak že by do třetice? Světové trojce vyšel ostrý bekhend po levé lajně náramně, protihráč odpověděl forhendovým čopem vedle čáry.
40-40
Favorit při mečbolu odvážně vystartoval k síti, Andrej Rubljov se nenechal nikterak rozhodit a zprava vyprodukoval vítězný forhendový prohoz kros.
A-40
Jenže vzápětí přichází dvojchyba, takže Daniil Medveděv má druhou příležitost k ukončení utkání.
40-40
Eso proti mečbolu, Andrej Rubljov vzdoruje!
A-40
Mečbol! Přestože je utkání už ve třetím setu a výměny jsou hodně náročné, tak světová trojka perfektně doběhla kraťas, ba co víc, bekhendem umístila vítězný balón do pravého růžku.
40-40
Bude se bojovat přes shodu. Vyrovnanou přestřelku završil mladší ruský tenista forhendovou střelou za vymezené území.
30-40
Forhendový return skončil v síti, třetím získaným fiftýnem v řadě se Andrej Rubljov propracoval ke gembolu.
30-30
Přímý bod po servisu ven z dvorce.
30-15
Andrej Rubljov ještě žije. Po kvalitním druhém podání pálil forhendy zleva doprava, po tom posledním doleva střílel druhý z Rusů do míčku v momentě, kdy podruhé spadl na zem.
30-0
Světová trojka je o další krůček blíže vítězství. Jenom trpělivě vracela balónky na druhou polovinu kurtu, soupeř nakonec nevynuceně pálil do sítě bekhendem.
15-0
Andrej Rubljov nezačíná vůbec dobře. U nepovedeného kraťasu soka byl včas, ale potom zaútočil bekhendem přímo do soupeře, následný bekhendový prohoz ztlumil jenom pod pásku.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Andrej Rubljov.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Daniil Medveděv se ujímá vedení 5:4 a po krátké přestávce se může pokusit uzavřít čtvrtfinálové střetnutí na příjmu. Po krátkém a vysokém returnu střílel forhendem doleva a měl velké štěstí, že krajan umístil forhendový prohoz do těsného zámezí.
A-40
Opět putuje výhoda na konto servírujícího tenisty, ten po bekhendu k pravé lajně vyrazil k síti a soupeř prohazoval bekhendem do sítě.
40-40
Světová trojka měla velmi dobře nakročeno k zisku gemu, jenže uspěchala útočný forhend, balónek dopadl za základní čáru.
A-40
Daniil Medveděv umisťoval forhend zleva doprava, Andrej Rubljov nakonec tlaku neodolal a vyhodil se forhendem kros z pravé strany.
40-40
Světová trojka však ukázala nervy ze železa, do shody gem posílá přímým bodem po servisu ven z kurtu.
30-40
Možná klíčový brejkbol třetí sady! Pod tlakem udělal nevynucenou chybu Daniil Medveděv, když míček nepřehodil přes síť bekhendem.
30-30
Vzápětí ovšem favorit vyprodukoval nevynucenou chybu, když hned po podání usměrnil bekhend o pár čísel za základní lajnu.
30-15
Přímý bod po podání ven z dvorce.
15-15
Servisem ven z kurtu si světová trojka připravila dobrou pozici pro útok, zhruba v půli cestě k síti zaútočila bekhendem na opačnou stranu a mladší z Rusů na dlouhou ruku mířil jen do sítě.
0-15
Tento fiftýn by Andreje Rubljova určitě mohl ještě nakopnout. Doběhl kraťas a volil forhend do pravého rohu, měl potom velké štěstí, že lob spadl do území pro čtyřhru.
4:4
Je srovnáno! Daniil Medveděv vsadil všechno na jednu kartu a forhend pod velkým úhlem dokázal zahrát s dostatečnou razancí po pravé lajně, soupeř místo odkrytého kurtu forhendem hrál za vymezené území.
40-30
Andrej Rubljov se nebál zariskovat a dobře udělal, o fiftýnu rozhodl bekhendem posazeným přesně na levou lajnu.
40-15
Dva brejkboly! Daniil Medveděv si skvostně provedeným bekhendovým kraťasem přitáhl protihráče k síti, načež jej bez problémů prohodil bekhendem k levé čáře.
30-15
Eso po servisu ven z kurtu.
30-0
A další laxní chyba Andreje Rubljova, jenž měl výrazně navrch, leč výměnu završil hodně nepřesným křižným forhendem.
15-0
S kratším bekhendovým returnem si pětadvacetiletý Rus neporadil, odpověděl na něj forhendovou ránou do sítě.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Andrej Rubljov.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Třetí gembol Daniil Medveděv využil bez problémů, pomohl si prvním podáním, po němž zaútočil forhendem doleva mimo dosah kamaráda, dnes však hlavně velkého soupeře.
40-30
Zbývá poslední gembol. Andrej Rubljov zpevnil ruku a vypálil dělový forhend po pravé lajně, zaskočený krajan vracel míček bekhendem za vymezené území.
40-15
Mladší z Rusů čistou hru odmítá, po returnu se vydal k síti a forhendovým volejem na levou polovinu se popasoval na jedničku.
40-0
Tentokráte Andrej Rubljov se returnem dostal do tlaku, ale dlouho v něm nepobyl, hned vzápětí minul křižným forhendem.
30-0
Podáním si Daniil Medveděv připravil dobrou pozici pro útok, následně vyprodukoval vítězný bekhend zleva kros.
15-0
Return ještě mladší z ruských hráčů zvládl, posléze nasměroval útočný bekhend těsně za zadní čáru.
2:4
Andrej Rubljov konečně potvrzuje brejk a vede 4:2. V útoku byl hned od skvělého servisu, u sítě po ne úplně špatném lobu protihráče neomylně smečoval na volnou pravou polovinu.
15-40
Eso po dělovce ven z kurtu.
15-30
Daniil Medveděv byl ve výměně aktivnějším tenistou, ale nevyšel mu poslední forhend, jímž balónek usměrnil o několik centimetrů za základní čáru.
15-15
Andrej Rubljov zapisuje svou třetí dvojchybu v zápase.
0-15
Servis ven z dvorce Daniil Medveděv vybral, u forhendu na druhou polovinu byl také, ale čopem nedokázal poslat míček nad pásku.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Andrej Rubljov.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Andrej Rubljov je znovu napřed o brejk! Vše začal perfektním delším returnem, po němž udržel aktivní postavení a agresivním forhendem přiměl konkurenta k přetaženému bekhendu.
30-40
Netradiční varianta servis – síť slavila úspěch, hráč na příjmu marně běžel za dobře provedeným forhendovým volejem.
15-40
Ve třetím gemu po sobě uvidíme brejkboly. Dva má na kontě Andrej Rubljov poté, co protihráč přetáhl bekhend.
15-30
Po kvalitním returnu se mladší z ruských tenistů vydal k síti, kde zůstal soustředěný a volejem nadvakrát prolomil soupeřovu defenzivu.
15-15
Přímý bod po servisu ven z dvorce.
0-15
Světová trojka se rozhodla útočit ihned po servisu forhendem po pravé čáře, míček spadl těsně vedle ní.
2:2
Daniil Medveděv potvrzení brejku nedovolil! Vytrvale bránil v postavení za základní čárou, Andrej Rubljov po nevynucené forhendové chybě do sítě vypadá hodně znechuceně.
40-30
První gembol světová osmička úspěšně vymazala, tentokráte netlačila tolik na pilu a protihráč jí pomohl krátkým forhendem.
40-15
Máme tu dva brejkboly. Andrej Rubljov se pokusil převzít tlak ve výměně na svou stranu křižným forhendem, balónek doputoval vedle lajny.
30-15
Světová trojka rozhodně nechce dát soupeři potvrzení brejku bez práce, opět i s lehkým přispěním štěstíčka posadila forhend na základní lajnu, zatímco konkurent přetáhl bekhend.
15-15
Daniil Medveděv měl štěstí, protože nečistě trefený forhend spadl těsně před základní čáru, protihráč vracel forhend až za ni.
0-15
Andrej Rubljov si evidentně věří. Velmi dobře si oběhl závěrečný úder na forhend a balónek napálil přesně na základní lajnu.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Andrej Rubljov.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Dlouhý gem uzavřela světová trojka dvojchybou. Andrej Rubljov se tedy i ve třetím setu ujímá vedení o brejk. Pohlídá si tuto výhodu?
40-A
Po sérii třech gembolů uvidíme brejkbol! Teď Daniil Medveděv zariskoval až příliš a odvážný forhend doputoval za základní čáru.
40-40
Hraje se dál. Světová osmička vytěžila tlaku k přechodu na síť, bekhend vyslala po levé lajně a křižný forhendový pokus soka skončil v síti.
A-40
Kvalitní první podání Daniil Medveděv doplnil o forhend po pravé lajně, v hluboké defenzivě hrající soupeř reagoval nízkým bekhendem.
40-40
Je jasné, že gem bude trvat přes deset minut. Andrej Rubljov se v tlaku vydal k síti, nepovedený lob potrestal nekompromisní smečí.
A-40
Světovou trojku vůbec nerozhodila skutečnost, že bekhendový return zpomalila páska, útočný forhend vyslal do levého růžku a protihráč v prakticky neřešitelné pozici výrazně přepálil forhend.
40-40
Ani Daniil Medveděv ovšem výhodu nevyužívá, překvapil jej delší forhend konkurenta k základní čáře, po němž sám forhendem přestřelil.
A-40
Podáním ven z dvorce si světová trojka otevřela pravou polovinu kurtu, míček posléze umístila přesně a nechytatelně k opačné čáře.
40-40
Eso na téčko, Daniil Medveděv bleskově vrací skóre v gemu do shody.
40-A
Druhý brejkbol. Pětadvacetiletý Rus překvapil soupeře bekhendem po pravé lajně, jímž mu poslal balónek do protipohybu, favorit odpověděl střelou do autu.
40-40
Moc nechybělo. Andrej Rubljov cítil šanci, ale na závěr zariskoval až příliš, dobře myšlený forhend umístil za vymezený prostor.
40-A
A pozor, je tu brejkbol! Mladší z Rusů zrychlil výměnu ostrým forhendem doleva, překvapený krajan nezvládl forhend usměrnit přes síť.
40-40
Shoda. Andrej Rubljov si oběhl úder na forhend zleva vypálil křižnou dělovku, tu protihráč zkrotil do deblového území.
40-30
Eso na téčko.
30-30
Světová osmička se z obrany přesunula do útoku, vypálila bekhend na levou polovinu a protihráč jenom slabě ztlumil míček před sebe.
30-15
Parádní forhendový return po pravé lajně, světová trojka se jen nevěřícně podívala na základní čáru, kterou míček lehce lízl.
30-0
Andrej Rubljov se nebál zariskovat, ovšem kýžený efekt se nedostal, pokus o vítězný bekhend po levé lajně skončil za základní čárou.
15-0
Oba tenisté nám nyní opět předvedli parádní podívanou. Nakonec uspěl Daniil Medveděv forhendem po pravé čáře, protihráč pálil křižným bekhendem do autu.
1:1
Andrej Rubljov trefuje přímý bod po servisu na téčko, bez větších problémů tak srovnává na 1:1.
15-40
S vypětím všech sil favorit střetnutí dostihl zkrácení hry, v extrémně složité situaci pak napálil forhend do koridoru pro debl.
15-30
Daniil Medveděv správně uhodl, kam bude po jeho krátkém returnu krajan forhendem útočit, prohoz ovšem nasměroval za zadní čáru.
15-15
Srdnatě světová trojka bránila, dosáhla i na smeč dlouholetého kamaráda, ale bekhend po ní umístil až za vymezený prostor.
15-0
Risk Andreji Rubljovovi nevyšel, dobře myšlený bekhend kros zleva doputoval do těsného autu.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Andrej Rubljov.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Daniil Medveděv si pohlídal druhé podání ven z kurtu, načež zaútočil dobrým bekhendem na druhou stranu těsně nad sítí, marně se natahující krajan nedokázal balón zvednout přes pásku.
A-40
Velká smůla pro Andreje Rubljova, jenž doběhl kraťas, ale forhend potom smolně zvedla páska, proti prohozu křižným forhendem byl bez šance.
40-40
Přímý bod po servisu na téčko.
30-40
Ano, za takovou trpělivou útočnou práci si mladší z Rusů brejkbol zasloužil! Konkurenta postupně dostával pod čím dál tím větší tlak, až nakonec u sítě nekompromisně zabil výměnu forhendovým volejem.
30-30
Andrej Rubljov ukázal, že také umí zaútočit, všechnu sílu poslal do forhendu k pravé lajně a natahující se soupeř vracel bekhend za vymezený prostor.
30-15
Po kvalitním podání zůstal Daniil Medveděv v tlaku, forhendem střílel pod nohy protihráče, jenž odpověděl forhendem za zadní lajnu.
15-15
Ta je bleskově vykompenzována esem po servisu do bekhendu soka.
0-15
Daniil Medveděv otevřel třetí sadu dvojchybou.
0:0
Začíná třetí set.
6:3
Také druhá sada patří Daniilu Medveděvovi, který včas zpozoroval, že soupeř po dobře trefeném forhendu míří k síti a z těžké pozice vykouzlil světový bekhendový prohoz po levé lajně.
40-30
Druhá dvojchyba Rubljova nepřichází ve vhodný moment, daroval jí totiž soupeři setbol.
30-30
Pětadvacetiletý Rus na závěr výměny zpozoroval volný prostor po pravé lajně, jenže zaváhal a míček posadil vedle ní.
15-30
Po delší době zkusil Daniil Medveděv zkrácení hry, to bylo příliš dlouhé, následně sice odhadl směr forhendového útoku krajana, ale tvrdou střelu nezvládl vrátit do kurtu.
15-15
Varianta servis – síť úspěšná nebyla, těžký bekhendový volej doputoval o kousek za základní čáru.
0-15
Nyní zaslouží mladší z ruských tenistů velkou pochvalu, protože si s konkurentem dělal, co chtěl, finální bekhend kros zleva již nasměroval mimo jeho dosah.
5:3
Daniil Medveděv odvrátil tři brejkboly, aby nakonec potvrdil brejk, ujal se vedení 5:3 a jediný gem mu tak chybí k zisku druhého setu. Return ještě Rubljov zvládl, posléze ale přestřelil forhendem.
A-40
Kratší a vyšší forhendový return, po němž světová trojka volil agresivní forhend k levé lajně, soupeř sice trefil směr útoku, ale míček nezvládl vrátit do vymezeného území.
40-40
Proti třetímu brejkbolu vypálil Daniil Medveděv nechytatelné podání ven z kurtu.
40-A
Ovšem je tu třetí brejkbol. Andrej Rubljov těžil ze skutečnosti, že soupeř vyslal forhend přímo jemu do rakety, forhendem hrál na volnou pravou polovinu a u sítě pak volejem mířil do protipohybu soka,
40-40
Rovněž druhý brejkbol favorit střetnutí dokázal smazat, kamaráda si rozběhal a přiměl ho k příliš nízkému bekhendu.
30-40
Ten první světová trojka odvrátila s velkým přehledem, udržela se v tlaku a finální forhend k levé lajně proměnila ve vítězný úder.
15-40
Andrej Rubljov bojuje a odměnou mu jsou dva brejkboly! Dokonale si načasoval forhend kros zleva, protihráč jenom slabě ztlumil míček před sebe.
15-30
Po kratším returnu zaútočil Daniil Medveděv dělovým forhendem na tělo protihráče, ten usměrnil balónek do výrazného autu.
0-30
A další nevynucená forhendová chyba druhým úderem ve výměně, v tomto případě míček spadl vedle pravé lajny.
0-15
Světová trojka dostala return do forhendu, z nějž zaútočila poměrně výrazně za základní čáru.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Daniil Medveděv.
4:3
Daniil Medveděv si vyžádal medical timeout. Zdravotnici naznačuje, že cítí bolest při hlubším předklonu, tak snad se nebude jednat o nic vážnějšího.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Daniil Medveděv musel pořádně zabojovat, aby nakonec brejkbol využil a výrazně se přiblížil k zisku druhé sady. Po většinu času měl ve výměně navrch druhý z Rusů, právě ten však nakonec vyslal nepřesný bekhend vedle levé čáry.
40-30
Jeden brejkbol přeci jen přichází. Světová osmička se rozhodla zaútočit odvážným bekhendem po levé čáře, míček zastavila páska.
30-30
Už to vypadalo, že Daniil Medveděv vybere úplně všechno, krajan ovšem udržel přesnou ruku a agresivním forhendem doprava přeci jen získal winner a důležitý bod.
30-15
Přímý bod po podání na téčko.
30-0
Dočkáme se dalších brejkbolů? Andrej Rubljov se rozhodl převzít iniciativu křižným forhendem zprava, dobrému úmyslu se do cesty postavila páska.
15-0
Trpělivost přináší růže. Světová trojka zaměstnávala klidnými údery bekhend protihráče, který přetáhl poslední úder.
3:3
Tu však Daniil Medveděv bleskově vykompenzoval esem na téčko, podařilo se mu potvrdit brejk a srovnat na 3:3.
40-30
Druhý gembol maže dvojchyba.
40-15
Perfektním returnem se Andrej Rubljov dostal do tlaku, ale potom ho vyvedl z rovnováhy parádní, vysoký, obranný forhend krajana, krátce na to střílel bekhendem pod pásku.
30-15
Tentokrát Daniil Medveděv musel hrát o fiftýn přes výměnu a nepočínal si vůbec dobře, forhendem střílel za vymezené území.
30-0
Return z bekhendu dopadl za zadní lajnu.
15-0
Forhendový return skončil v síti.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Daniil Medveděv.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Třetí brejkbol si Daniil Medveděv protéct mezi prsty nenechal, je tedy zpět ve hře o zisk druhého setu. Andrej Rubljov neudržel přesnou ruku a nevynuceně chyboval forhendem kros zprava.
40-30
Odvážně se světová osmička vydala ihned po podání na síť, zvládla těžký halfvolej a forhendový volej potom nasměrovala mimo dosah soka.
40-15
První hrozbu ztráty podání mladší ruský tenista úspěšně odvrací, ostrý bekhend nasměroval těsně k základní čáře a protihráčův forhend zastavila síť.
40-0
Tři brejkboly také na druhé straně. Světová trojka hodně překvapivě zkrátila hru, proto ani tolik nevadilo, že byl kraťas delší, Rubljov na něj zareagoval bekhendovým čopem do zámezí.
30-0
Daniil Medveděv přepnul na vyšší obrátky. Forhendy tlačil blíže a blíže pravému růžku, až kamaráda přiměl k přetaženému bekhendu.
15-0
Forhendový stopvolej na úvod pátého gemu mladšímu Rusovi vůbec nevyšel, soupeř míček doběhl a vítězný prohoz vyslal bekhendem po levé lajně.
1:3
Andrej Rubljov získává třetí gem v řadě, druhý na příjmu a rázem je to on, kdo je napřed o brejk! Vyšel mu bekhendový útok po levé čáře, protihráč vracel forhend pod pásku.
0-40
Tři brejkboly! Dělový forhendový return na tělo vyšel na jedničku, zaskočená světová trojka odpálila forhend za vymezený prostor.
0-30
Mladší z ruských tenistů se ještě více přiblížil brejkbolům, vytrvale útočil forhendem do bekhendu soka, proti třetí ráně byl Medveděv bezmocný.
0-15
Andrej Rubljov přitlačil na síle úderů a kýžený efekt se dostavil, starší krajan ukončil výměnu bekhendem do pravého koridoru pro debl.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Daniil Medveděv.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Varianta servis – síť vyšla Andreji Rubljovovi na jedničku, u forhendového voleje na levou polovinu konkurent nemohl být včas.
30-40
Znovu se dalekým postavením za základní čárou dostal Daniil Medveděv pod tlak hned returnem, nakonec výrazně přetáhl forhend.
30-30
Risk sedmadvacetiletému favoritovi vyšel, po pravé lajně posadil forhend přesně do růžku, blízko síti potom vystřelil forhendem na odkrytou pravou polovinu.
15-30
Perfektní útok od Andreje Rubljova, jemuž soupeř statečně vzdoroval, ale při forhendovém krosu zprava světová trojka špatně odhadla směr úderu.
15-15
První dvojchybu zapisuje Andrej Rubljov.
0-15
Forhendový return doputoval za základní čáru.
1:1
Dvě dvojchyby v řadě, tohle si Daniil Medveděv za rámeček nedá! Vlastní vinou se bleskově připravil o výhodu brejku.
40-A
Pátá dvojchyba světové trojky znamená brejkbol.
40-40
Potvrzení brejku se zatím nekoná. Andrej Rubljov odvážně zaútočil forhendem po pravé lajně, lehce zaskočený konkurent jen nastavil raketu, od níž se míček odrazil do sítě.
40-30
Ruští tenisté nám předvádí místy opravdu skvělou podívanou. Daniil Medveděv si kraťasem z forhendu přitáhl soupeře k síti, pak přečetl úmysl o prohoz po pravé čáře a forhendovým volejem hrál nechytatelně za tělo krajana.
30-30
Laciná chyba Andreje Rubljova, jenž se na sebe právem zlobí, křižný bekhend zleva určitě mohl udržet ve vymezeném prostoru.
15-30
Světová trojka přidává do statistik čtvrtou dvojchybu, soupeř zatím nemá žádnou.
15-15
Po kratším returnu vypálil Daniil Medveděv forhend do pravého růžku, ruský krajan vracel vysoký bekhend do sítě.
0-15
Forhendová přestřelka pro Andreje Rubljova, jemuž nedělalo žádné problémy pustit ránu soka za základní čáru.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Daniil Medveděv.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Vytlučený forhendový volej, Daniil Medveděv odskakuje na začátek druhého setu do výhody brejku! Na dlouhou ruku vypálil forhendem do soupeře, ten nedokázal dostatečně zpevnit pravé zápěstí.
A-40
Opět příležitost k prolomení soupeřova servisu. Znovu zprvu světová trojka parádně pracovala dozadu, ve finále kamaráda dokonale překvapila vítězným bekhendem po levé lajně.
40-40
Úvodní hra druhého setu pokračuje. Daniil Medveděv bojoval v dlouhé výměně jako lev, nicméně závěrečný bekhend z nekomfortní pozice umístil do středu sítě.
A-40
Brejkbol! Světová trojka byla v další dlouhé přestřelce pevnější nervy a přesnější ruku, krajan přestřelil přiriskovaným forhendem.
40-40
Uvidíme shodu. Daniil Medveděv správně odhadl, kam bude soupeř útočit smečí, forhend mu napálil pod nohy a Rubljov forhendem střílel do sítě.
30-40
Přímý bod po servisu ven z dvorce.
30-30
Světová osmička měla opět velmi dobře rozehranou výměnu, jenže v jejím závěru umístila forhend pouze pod pásku.
15-30
Daniil Medveděv chtěl přejít z ofenzivy do útoku, což mu nevyšlo, protože agresivní forhend napálil do středu sítě.
15-15
Zaútočit umí taktéž Andrej Rubljov, ten se opřel do bekhendu, kterým navíc poslal míček protihráči do protipohybu.
15-0
Parádní výměna hned na úvod druhé sady! Nakonec zariskoval Daniil Medveděv, jehož bekhendový kraťas spadl přesně za pásku, soupeř ve skluzu nepřehodil síť.
0:0
Začíná druhý set.
6:4
Na závěr úvodního dějství se Daniil Medveděv trefil do podání ven z dvorce, jeho krajan na opačné polovině returnoval forhendem do sítě.
40-15
Proti prvnímu setbolu přišla dvojchyba.
40-0
Tři setboly! Daniil Medveděv těžil z vysokého a krátkého returnu soka, opřel se do forhendu a nechytatelnou ránu posadil na pravou čáru.
30-0
Přímý bod po servisu ven z dvorce.
15-0
Daniil Medveděv začíná na jedničku, když okamžitě po servisu perfektně zkrátil hru z bekhendu, soupeř míček stihl, ale na dlouhou ruku forhendem mířil pod pásku.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Daniil Medveděv.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Daniil Medveděv podruhé brejkuje soupeře a po výměně stran půjde podívat na vítězství v prvním setu! V delší výměně bránil, konkurent mu pomohl přetaženým forhendem.
40-30
Světová trojka provedla dokonale pomalý forhend těsně nad sítí, krajan se musel pořádně natahovat za balónkem a rovněž forhendem pálil do autu. Brejkbol.
30-30
Andrej Rubljov ani na druhý pokus nedopouští brejkboly, bez zaváhání potrestal soupeřův kratší bekhend vítězným kratším forhendem inside out k pravé lajně.
30-15
Světová osmička nedostává žádný fiftýn zadarmo. Nyní však trpělivě útočila zleva doprava, favorit nakonec přepálil forhend.
30-0
Bekhendový return Medveděva nebyl nikterak ostrý, právě to možná Andreje Rubljova překvapilo a forhendem vystřelil do sítě.
15-0
Světová trojka se skvěle vyhrabala z hluboké defenzivy, vybrala i smeč, v pokračující výměně pak soupeř nevynuceně chyboval křižným bekhendem.
4:4
Třetí gembol Daniil Medveděv využil bez problémů, za prudkým podáním ven z dvorce se krajan stihl jenom podívat.
40-30
Také druhý gembol je minulostí. Andrej Rubljov si skvěle poradil s returnem na tělo, posléze vyslal bekhendový winner po levé čáře.
40-15
Čistá hra se nekoná. Světová trojka dostala return do bekhendu, následným úderem nedokázala poslat míček přes síť.
40-0
Přímý bod po servisu ven z dvorce.
30-0
Krátký forhendový return potrestal Daniil Medveděv na jedničku, počkal na pohyb soka a bekhendem střílel na volnou levou polovinu.
15-0
Andrej Rubljov vyslal ostrý forhendový return do zámezí.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Daniil Medveděv.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Čistá hra také na druhé straně. Andrej Rubljov dostal protihráče do pohybu a přiměl ho k hodně nepřesnému forhendu.
0-40
Přímý bod po podání ven z dvorce znamená tři gemboly.
0-30
Opět Daniil Medveděv chyboval druhým úderem ve výměně, bekhend pro změnu nasměroval o kousek za základní čáru.
0-15
Starší Rus byl znovu až zbytečně daleko za základní čárou, za bekhendem se musel hodně natahovat a nezvedl míček přes síť.
3:3
Daniil Medveděv potvrzuje brejk čistou hrou, křižný bekhendový return dlouholetého kamaráda páska zvedla do koridoru pro debl.
40-0
S returnem si ještě Andrej Rubljov poradil, posléze nevynuceně chyboval bekhendem do sítě. Misky vah se otočily, nyní má jasně navrch světová trojka.
30-0
Po kvalitním podání vypálila světová trojka skvěle mířený bekhend po levé čáře, soupeř na dlouhou ruku chyboval forhendem.
15-0
Přímý bod po servisu na téčko.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Daniil Medveděv.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Andrej Rubljov se podruhé v řadě pokusil o tu stejnou věc, tentokráte mu ovšem kraťas z forhendu nevyšel, proti byla páska. Výhoda brejku je pryč.
40-15
Andrej Rubljov velmi dobře zpozoroval, že soupeř je daleko za základní čárou, proto zvolil zkrácení hry z forhendu a krajan nemohl být u míčku včas.
40-0
Tři brejkboly! Starší z Rusů nečekaně zaútočil forhendem po pravé lajně, konkurent odpověděl vysokým bekhendem do zámezí.
30-0
Daniil Medveděv se hlasitě hlásí o premiérové brejkboly. V pravý okamžik se rozhodl pro přechod na síť, u forhendového stopvoleje krajan nemohl být včas.
15-0
Parádně se světová trojka dostala z obrany do útoku, nakonec celou výměnu uzavřela ostrým forhendem do levého růžku.
1:3
První získaný gem Daniil Medveděv zkompletoval esem, za dělovým podáním do forhendu se Rubljov ani nezkusil natáhnout.
40-15
Přímý bod po servisu na téčko.
30-15
Return z forhendu odletěl daleko za základní čáru.
15-15
Daniil Medveděv zapisuje do statistik druhou dvojchybu.
15-0
S returnem si ještě mladší z ruských tenistů poradil, vzápětí nasměroval bekhend o kousek za zadní lajnu.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Daniil Medveděv.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
Andrej Rubljov nastoupil do utkání s velkou chutí. Delší přestřelku ovládl s velkým přehledem, závěrečný forhend napálil nechytatelně k pravé lajně.
15-40
Na první ztracený fiftýn zareagovala světová osmička velmi dobře, v tlaku se vydala k síti a smečovala do protipohybu soka.
15-30
Andrej Rubljov si kvalitním podáním otevřel pravou polovinu, následně forhendem střílel na opačnou polovinu těsně vedle pravé lajny.
0-30
Bekhendový return skončil v síti.
0-15
Cestu za potvrzením brejku zahajuje mladší z Rusků přímým bodem po podání na téčko.
0:2
Mizerný vstup světové trojky do zápasu, ta čeká na první fiftýn i po prvním gemu na podání! Return obdržel nepříjemně pod nohy, bekhendem vypálil pod pásku.
0-40
Dvojchyba a tři brejkboly.
0-30
Fantastická výměna velkých ruských kamarádů! Andrej Rubljov ukázal perfektní obrany na síti a dočkal se kýženého fiftýny, ruský krajan finální bekhend nezvedl přes pásku.
0-15
A světová trojka nadále čeká na premiérový fiftýn v zápase, teď zaútočila bekhendem až za základní čáru.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Daniil Medveděv.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Andrej Rubljov zahajuje čtvrtfinálové klání čistou hrou. Pálil soupeři do bekhendu a dočkal se z této strany jeho nevynucené chyby.
0-40
Eso na téčko.
0-30
Returnu i následnému forhendu se Daniil Medveděv skvěle ubránil, proti forhendu po pravé lajně už však byl bezmocný.
0-15
Andrej Rubljov si na úvod výborným servisem připravil dobrou pozici pro útok, vítězným forhendem pálil na pravou polovinu.
0:0
Utkání právě začalo.
Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Andrej Rubljov.
Vzájemné zápasy

Dva ruští kamarádi proti sobě odehráli už osm zápasů, přičemž bilance je 6:2 ve prospěch Daniila Medveděva, ovšem Andreje Rubljova zase může těšit fakt, že se radoval dvakrát z posledních tří případů. Poslední vzájemné utkání se odehrálo letos v březnu na tvrdém povrchu v Dubaji a Medveděv zvítězil po setech stejného výsledku 6:2. I dnes bude světová trojka plnit roli favorita, avšak jeho krajan mu jistě nedá nic zadarmo.
Andrej Rubljov figuruje v žebříčku ATP na osmém místě, přesto se ještě nikdy neprobojoval na žádném z grandslamů do semifinále. Nejvíce čtvrtfinálových účastí zapsal právě na US Open, a to už čtyři, na tom letošním již vyřadil tři Francouze Cazauxe, Monfilse a Rinderknecha, v osmifinále mu potom stačili čtyři sety na Brita Drapera. Taktéž pětadvacetiletý už letos má na kontě titul, konkrétně dva, opanoval antukové turnaje v Monte Carlu a Bastadu.
Daniil Medveděv je světovou trojkou a na letošním US Open zatím předvádí velmi dobré výkony, když postupně suverénně zdolal Maďara Balázse, Australana O'Connella, Argentince Baeze a v osmifinále porazil ve čtyřech setech dalšího Australana De Minaura. Právě na amrický grandslam má Rus ty nejlepší vzpomínky, před dvěma lety tu zde totiž získal svůj dosud jediný grandslamový titul, loni vypadl v osmifinále na raketě bouřliváka Kyrgiose. V letošní sezóně získal sedmadvacetiletý rodák z Moskvy už pět titulů, přemožitele nenašel v Rotterdamu, Dauhá, Dubaji a v Miami na tvrdém povrchu, antuvový podnik ovládl v Římě.
Všem fanynkám a fanouškům tenisu přeju krásný středeční podvečer. Vítám vás při sledování US Open mužů, u čtvrtfinále mezi Daniilem Medveděvem a Andrejem Rubljovem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:00.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud