Fotbalové volby ONLINE: Kraje už mají své šéfy, Libův muž padl | iSport.cz
6. května 2021 • 20:40

Fotbalové volby ONLINE: Kraje už mají své šéfy, Libův muž padl

Vstoupit do diskuse
36
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu v životní formě? Slávista vévodí útočným metrikám
MMA by se mi hodilo, kdyby mě chtěl někdo násilím vytáhnout z letadla, směje se Šonka
VŠECHNA VIDEA ZDE

V českém fotbale probíhají přípravy na volbu nového vedení FAČR. Po zatčení a pádu mocného místopředsedy Romana Berbra půjde o zásadní moment, který určí budoucnost nejpopulárnějšího sportu v zemi. Kteří kandidáti se chtějí ucházet o nejvyšší funkce? Jaká je situace na okresech a krajích? Sledujte ONLINE na iSport.cz.Volby vedení FAČR ONLINE>>>ONLINE PŘENOS - Volby vedení FAČR ...
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Karel Poborský Karel Poborský Martin Malík Martin Malík Petr Fousek Petr Fousek Roman Berbr Roman Berbr Vladimír Šmicer Vladimír Šmicer Výsledky voleb Výsledky voleb
Obnovit
Zprávy ze dne 6. 5. 2021
20:41
Včera
 

Poslední runda krajských voleb se odehrála ve středních Čechách. Porážky na druhou se dočkal Miroslav Liba, jeden ze symbolů minulého fotbalového režimu. Nejen, že pod tíhou okolností neobhajoval předsednickou pozici, kandidát z jeho tábora Josef Novák dostal na frak. Drtivým vítězem se stal - v poměru hlasů 82:37 - Tomáš Neumann, nominant Fevoluce. „Dostal jsem obrovsky silný mandát, budu se snažit nezklamat,“ pravil pro Sport krátce po svém triumfu. Více čtěte ZDE >

Zprávy ze dne 6. 5. 2021
17:51
Včera
 

Drtivým vítězství Tomáše Neumanna skončily krajské volby ve středních Čechách. Kandidát Fevoluce na předsedu SKFS porazil v poměru hlasů 82 ku 37 protikandidáta Josefa Nováka, reprezentanta někdejší kavalerie Miroslava Liby, muže nechvalně spojeného s minulým fotbalovým režimem.

Zprávy ze dne 6. 5. 2021
11:47
Včera
 

Poslední krajský boj proběhne o střední Čechy. O místo předsedy největšího kraje, který pod sebou má dvanáct okresů, se utkají Tomáš Neumann a Josef Novák.

Tomáš Neumann kandiduje za Fevoluci. Je reprezentačním trenérem futsalu a členem trenérsko-metodické komise futsalu.

Proti němu stojí Josef Novák, staronový předseda OFS Praha-východ. Dá se říct, že reprezentuje tábor Miroslava Liby, dosavadního předsedy kraje a muže spjatého s Berbrovou érou. S Novákem se Fevoluce původně chtěla dohodnout na podpoře pro svého kandidáta, ale to se nepovedlo – teď stojí proti sobě.

Rovněž proběhne volba do výkonného výboru. Ten se skládá ze čtyř členů za kluby a ze čtyř za okresní fotbalové svazy – v obou případech se nabízí jedenáct kandidátů.

Zprávy ze dne 5. 5. 2021
14:30
5. 5. 2021
 

Do velké fotbalové politiky se nehrne, zatím, ale pozici předsedy Libereckého Krajského fotbalového svazu si Miroslav Pelta podržet chtěl. A podařilo se mu to. Svého soupeře Ondřeje Holečka z tábora Fevoluce porazil 24:15. „Chtěli svěží vítr, ale já měl větší podporu,“ říká funkcionář v rozhovoru pro iSport.cz>>>

Zprávy ze dne 5. 5. 2021
13:56
5. 5. 2021
 

Předsedou komise rozhodčích Plzeňského krajského fotbalového svazu byl v úterý večer podle očekávání jmenován bývalý prvoligový a mezinárodní asistent Miroslav Zlámal, jehož v roce 2012 tehdejší šéfka komise sudích FAČR Dagmar Damková, manželka bosse Romana Berbra, vyřadila z listiny profesionálních arbitrů.

Zprávy ze dne 5. 5. 2021
11:23
5. 5. 2021
Karel Poborský

Poborský, jenž kandidaturu vyhlásil jako první, není pro iniciativy zárukou změn, ale naopak zakonzervování nynějšího stavu s kosmetickými úpravami. Přínosem by však prý bylo, aby coby ředitel akademií pokračoval v práci pro fotbalovou mládež. Ideálním scénářem by podle Grégra s Říhou bylo spojení Fouska se Šmicerem. „Chce se nám věřit, že se Fouskovy a Šmicerovy cesty ještě před červnovou valnou hromadu FAČR spojí a že Vladimír Šmicer coby spolupracovník Petr Fouska vedle něj získá neocenitelné zkušenosti a vyroste v dalšího výborného představitele českého fotbalu doma i v zahraničí.“

Zprávy ze dne 5. 5. 2021
11:03
5. 5. 2021
Petr Fousek

Měsíc před volbami FAČR vydaly společné prohlášení iniciativy Výzva 2021 a Čistý fotbal. Jejich lídři Ivan Grégr a Lukáš Říha podpořili na pozici muže číslo jedna Petra Fouska, tedy „zkušeného a mezinárodně uznávaného funkcionáře s vysokým morálním kreditem, jenž je podle nás garantem nutné přeměny FAČR v moderní evropský fotbalový svaz 21. století“. Grégr s Říhou vyslovují obavu, aby kandidaturou Vladimíra Šmicera nedošlo „k tříštění proreformních sil v jednotném boji za nutnou očistu českého fotbalu a proti postberbrovským strukturám, které se nyní shlukují v jednom strahovském šiku za jiným bývalým reprezentantem, dnes pracovníkem FAČR Karlem Poborským“.

Zprávy ze dne 5. 5. 2021
10:45
5. 5. 2021
Výsledky voleb

Miroslav Pelta si po svém zvolení do čela Libereckého KFS pochvaloval atmosféru voleb a přístup protikandidáta Ondřeje Holečka. „Je dobře, že se to tady nepere, nepomlouváme se a není to jako v některých jiných krajích, kde je to občanská válka,“ citoval Peltu server Sport.cz.

Zprávy ze dne 5. 5. 2021
10:28
5. 5. 2021
Výsledky voleb

Staronového předsedu Miroslava Peltu doplní ve vedení Libereckého krajského fotbalového svazu osm členů takřka zbrusu nového výkonného výboru. Jediným, kdo zůstal z předchozího, je ředitel Slovanu Liberec Libor Kleibl. Kraji budou dále velet za okresní svazy bývalý ligový obránce Benjamin Vomáčka, pro něhož je to po zvolení do čela OFS Liberec další funkcionářské angažmá, dále Ladislav Čičmanec, Karel Mazánek a Lubomír Řeháček. Za kluby byli vedle Kleibla zvoleni Vladimír Prousek, Petr Šafář a Michal Tandler.

Zprávy ze dne 4. 5. 2021
18:29
4. 5. 2021
Výsledky voleb

Jablonecký boss Miroslav Pelta pokračuje v pozici předsedy Libereckého krajského fotbalového svazu. Ve volbách porazil poměrem hlasů 24:15 protikandidáta Ondřeje Holečka, zástupce Fevoluce.

 

Vstoupit do diskuse
36
Články odjinud


Články odjinud