Budějovice vládnou první lize, Slavia se vrátila na druhé místo

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Českých Budějovic už vedou první ligu o pět bodů. Pomohla jim k tomu dnešní výhra 6:2 nad Ústím nad Labem, které na vyprodaných tribunách jejich stadionu tleskalo 6341 fanoušků, i zaváhání Kladna. To prohrálo v Jihlavě 2:4 a ztratila i Slavia, jež přišla o bod v Kadani.

V českobudějovické hale neklesají návštěvy pod 4000 diváků, dnes v Budvar Aréně zůstalo volných jen pár míst. Počet diváků překonal dosavadní rekord této sezony, jímž bylo taktéž v Českých Budějovicích publikum čítající 6224 lidí na duelu se Slavií. Hráči pak fanoušky odměnili šestibrankovým představením, na polovinu gólů nahrál Luboš Rob.

Jihlava má kapacitu stadionu ještě o tisícovku vyšší, nicméně na dnešní šlágr zůstaly dvě třetiny ochozů nevyužité. Přitom přijelo druhé Kladno, na které Dukla dlouhodobě umí. A potvrdila to i tentokrát, když Rytíře přetlačila za stavu 2:2 dvěma trefami v posledních čtyřech minutách.

Trápící se Slavia sice stále nenašla špunt, jímž by uvolnila proud svých branek, ale alespoň se po čtyřech po sobě jdoucích prohrách radovala z úspěchu v prodloužení. V Kadani jí na to stačily dvě trefy, tu vítěznou vsítil 34 sekund před koncem nastavené pětiminutovky z dorážky Tomáš Jiránek. Pro mladoboleslavského odchovance to přitom byla teprve druhá branka v sezoně.

Výsledky:

Most - Benátky nad Jizerou 6:3 (4:0, 1:2, 1:1)
Branky: 18. a 60. Písařík, 10. Havlíček, 14. Strejček, 20. Gerhát, 34. Baránek - 26. Lakatoš, 27. Kurka, 45. Špaček. Rozhodčí: Smitka - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:1, navíc Dlouhý (Benátky) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 344.

Jihlava - Kladno 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 8. Skořepa, 19. Anděl, 57. Jícha, 60. Gríger - 20. a 31. V. Bílek. Rozhodčí: Hejduk, Bejček - Reich, Štětina. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 2505.

Třebíč - Prostějov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 24., 47. a 55. Polodna, 9. Miškovský - 27. Illéš, 55. Luňák. Rozhodčí: Pražák - Kreuzer, Špringl. Vyloučení: 6:6, navíc Bilčík 5 min. a do konce utkání - Luňák, Husák oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1730.

České Budějovice - Ústí nad Labem 6:2 (0:0, 4:0, 2:2)
Branky: 25. a 29. Žálčík, 38. a 44. J. Straka, 21. Pajič, 53. Nouza - 55. a 58. D. Tůma. Rozhodčí: Dědek - Polák, Rampír. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 6341.

Litoměřice - Šumperk 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Branky: 6. Krstev, 25. Z. Doležal, 32. Kalla, 39. Troliga, 60. Vašíček - 24. a 31. Půhoný, 48. Brunec. Rozhodčí: Kopeček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:2. Využití: 2:2. Diváci: 1040.

Havířov - Přerov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 31. a 50. Dostálek, 55. Popelka. Rozhodčí: Fiala - Vengřín, Konvička. Vyloučení: 5:9, navíc Goiš (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2456.

Kadaň - Slavia Praha 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. Drobný - 35. Markovič, 65. Jiránek. Rozhodčí: Wagner - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2090.