28. října 2015 • 21:59

Budějovice vládnou první lize, Slavia se vrátila na druhé místo

Kanaďan Nathan Robinson patří ve Slavii do elitního útoku
Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Hokejisté Českých Budějovic už vedou první ligu o pět bodů. Pomohla jim k tomu dnešní výhra 6:2 nad Ústím nad Labem, které na vyprodaných tribunách jejich stadionu tleskalo 6341 fanoušků, i zaváhání Kladna. To prohrálo v Jihlavě 2:4 a ztratila i Slavia, jež přišla o bod v Kadani.

V českobudějovické hale neklesají návštěvy pod 4000 diváků, dnes v Budvar Aréně zůstalo volných jen pár míst. Počet diváků překonal dosavadní rekord této sezony, jímž bylo taktéž v Českých Budějovicích publikum čítající 6224 lidí na duelu se Slavií. Hráči pak fanoušky odměnili šestibrankovým představením, na polovinu gólů nahrál Luboš Rob.

Jihlava má kapacitu stadionu ještě o tisícovku vyšší, nicméně na dnešní šlágr zůstaly dvě třetiny ochozů nevyužité. Přitom přijelo druhé Kladno, na které Dukla dlouhodobě umí. A potvrdila to i tentokrát, když Rytíře přetlačila za stavu 2:2 dvěma trefami v posledních čtyřech minutách.

Trápící se Slavia sice stále nenašla špunt, jímž by uvolnila proud svých branek, ale alespoň se po čtyřech po sobě jdoucích prohrách radovala z úspěchu v prodloužení. V Kadani jí na to stačily dvě trefy, tu vítěznou vsítil 34 sekund před koncem nastavené pětiminutovky z dorážky Tomáš Jiránek. Pro mladoboleslavského odchovance to přitom byla teprve druhá branka v sezoně.

Výsledky:

Most - Benátky nad Jizerou 6:3 (4:0, 1:2, 1:1)
Branky: 18. a 60. Písařík, 10. Havlíček, 14. Strejček, 20. Gerhát, 34. Baránek - 26. Lakatoš, 27. Kurka, 45. Špaček. Rozhodčí: Smitka - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:1, navíc Dlouhý (Benátky) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 344.

Jihlava - Kladno 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 8. Skořepa, 19. Anděl, 57. Jícha, 60. Gríger - 20. a 31. V. Bílek. Rozhodčí: Hejduk, Bejček - Reich, Štětina. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 2505.

Třebíč - Prostějov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 24., 47. a 55. Polodna, 9. Miškovský - 27. Illéš, 55. Luňák. Rozhodčí: Pražák - Kreuzer, Špringl. Vyloučení: 6:6, navíc Bilčík 5 min. a do konce utkání - Luňák, Husák oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1730.

České Budějovice - Ústí nad Labem 6:2 (0:0, 4:0, 2:2)
Branky: 25. a 29. Žálčík, 38. a 44. J. Straka, 21. Pajič, 53. Nouza - 55. a 58. D. Tůma. Rozhodčí: Dědek - Polák, Rampír. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 6341.

Litoměřice - Šumperk 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Branky: 6. Krstev, 25. Z. Doležal, 32. Kalla, 39. Troliga, 60. Vašíček - 24. a 31. Půhoný, 48. Brunec. Rozhodčí: Kopeček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:2. Využití: 2:2. Diváci: 1040.

Havířov - Přerov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 31. a 50. Dostálek, 55. Popelka. Rozhodčí: Fiala - Vengřín, Konvička. Vyloučení: 5:9, navíc Goiš (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2456.

Kadaň - Slavia Praha 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. Drobný - 35. Markovič, 65. Jiránek. Rozhodčí: Wagner - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2090.